Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Gdzie kupić bitcoiny: 5 giełd

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem zakupu bitcoina lub innej kryptowaluty jest wyspecjalizowana giełda. Chociaż w tym przypadku giełda kryptowalut będzie musiała zapłacić prowizję.

Jak działa giełda kryptowalut

Algorytm giełdy kryptowalut jest prosty. Sprzedawca tworzy zlecenie sprzedaży bitcoina (lub dowolnej innej monety), a kupujący tworzy zlecenie zakupu. Oferty te trafiają do tzw. arkusza zamówień (orderbook), w którym zapisywane są informacje o tym, ile i po jakiej cenie ktoś chce zawrzeć transakcję. Postanowiłem dowiedzieć się, gdzie najlepiej kupić kryptowaluty i jak różnią się warunki na różnych stronach.

 

Kiedy interesy handlowe kupującego i sprzedającego są zbieżne, odpowiednie zlecenia nakładają się na siebie i znikają z arkusza zleceń. Transakcja została zakończona - środki zostały zaksięgowane na kontach użytkowników.

W większości przypadków interesy stron, choć zbiegają się w cenie kryptowaluty, nie pokrywają się w ilości sprzedanych/nabytych monet. W takim przypadku saldo zamówienia po prostu pozostaje w arkuszu zleceń i jest następnie w całości pokrywane przez inne oferty. Oznacza to, że kryptowalutę sprzedawcy można wymienić na małe udziały. Wszystko to dzieje się automatycznie.

Giełda określa w czasie rzeczywistym, czy w arkuszu zleceń występuje przecięcie interesów cenowych, a jeśli tak, to zlecenia pokrywają się, następuje transakcja.

„Ten proces jest taki sam dla wszystkich giełd kryptowalut. Nie ma ustalonej wartości bitcoina ani żadnej innej kryptowaluty, różni się ona na każdej giełdzie”, wyjaśnia Binance.

Dlatego patrząc na koszt bitcoina na zasobach informacyjnych, nie jest to jego obiektywna cena, ale cena na jednej z największych, lub (najczęściej) średnia cena kilku największych platform.

Ponieważ ceny różnią się na różnych giełdach, teoretycznie można na tym zarobić: kupować taniej na jednym zasobie i sprzedawać drożej na innym. Ale biorąc pod uwagę opłaty za transfer kryptowalut między giełdami, nie jest to opcja dla początkujących traderów. Tylko doświadczeni traderzy mogą na tym zarobić.

5 giełd kryptowalut

Do swojej recenzji wybrałem 5 giełd kryptowalut. Ważnym warunkiem dostania się do naszej recenzji była również obecność handlu spot dla waluty krajowej.

Handel spotowy to najłatwiejszy sposób na zakup aktywów na giełdzie. Rynek spot można postrzegać jako swoistą przestrzeń, w której transakcje zawierane są „od ręki”. Transakcje są rozliczane natychmiast. W rzeczywistości kupujący lub sprzedający zgadza się na aktualną cenę rynkową i potwierdza transakcję jednym kliknięciem.

Chociaż giełdy mogą świadczyć inne usługi. Na przykład handel z depozytem zabezpieczającym lub handel instrumentami pochodnymi. W artykule nie analizowano warunków takich operacji.

Nie zidentyfikowałem najlepszych ani najgorszych giełd, ponieważ klienci mogą traktować priorytetowo inne warunki handlowe. Giełdy kryptowalut rozpatruję według wolumenu dziennych transakcji – od największych do najmniejszych.

Binance

Firma powstała nie tak dawno – w 2017 roku, a już w 2018 roku stała się największą giełdą kryptowalut na świecie. Teraz dzienny wolumen transakcji przekracza tutaj 42,5 miliarda dolarów.

W sumie na platformie prezentowanych jest 351 kryptowalut – aby dokonać zakupu, trzeba będzie otworzyć konto  w dolarach . Właściwie sytuacja wygląda podobnie na większości giełd kryptowalut z  recenzji .

Wypłata środków - na kartę bankową bez prowizji. Nie zapominaj jednak, że bank może pobrać opłatę za uzupełnienie.

Prowizja za kupno i sprzedaż kryptowaluty na rynku spot wynosi 0,1%. 

Huobi

Firma zajmuje trzecie miejsce w rankingu największych giełd kryptowalut z dziennymi obrotami na poziomie 9,7 mld dolarów i działa dłużej niż poprzednia, założona w Chinach jeszcze w 2013 roku. To prawda, że ​​\u200b\u200bod tego czasu zmieniła pozwolenie na pobyt i przeprowadziła się na Seszele. Dlatego obecne  „prześladowanie” kryptowalut  w Państwie Środka nie ma wpływu na działalność Huobi.

Giełda kryptowalut zapewnia możliwość handlu 50 walutami fiducjarnymi. To więcej niż jakakolwiek inna wymiana w naszej recenzji.

Uważam, że strona Huobi jest najmniej zrozumiała. Na przykład  nie udało się znaleźć informacji o tym, ile kryptowalut na rynku kasowym można kupić za walutę krajową . Nie znalazłem też  danych na temat prowizji za wypłatę pieniędzy na konto.

Ale nie ma prowizji za uzupełnienie depozytu na  Huobi  . To prawda, że ​​\u200b\u200bmożesz przesyłać pieniądze tylko z usługi Advcash, a nie z karty bankowej, jak konkurenci. W związku z tym klient nadal musi zapłacić prowizję za tę usługę. W przypadku transakcji na rynku kasowym prowizja Huobi wynosi 0,2%.

Whitebit

Ta giełda kryptowalut jest zauważalnie mniejsza niż poprzednie: dzienny wolumen obrotu na niej wynosi 916 mln USD.Whitebit jest stosunkowo młodą platformą. Karierę rozpoczęła w 2019 roku. „Zarejestrowana” giełda papierów wartościowych w Estonii.

Whitebit to giełda kryptowalut z naszej recenzji, w  której możesz uzupełnić swoje konto kartą bankową z  prowizją w wysokości  0,7%.

Wypłaty będą kosztować 0,7%. Tutaj bank nie ma już znaczenia – taka prowizja dotyczy każdego.

szanowny panie

Giełdę kryptowalut Exmo można nazwać regionalną, jej działalność koncentruje się na krajach Europy Wschodniej i tutaj jest uważana za największą. Krążą tu  kazachskie tenge i polski złoty. Biura firmy oprócz Londynu (miejsce rejestracji) znajdują się również w Kijowie i Moskwie. Dzienny wolumen obrotu jest znacznie niższy niż na powyższych platformach i wynosi 85,6 mln USD.

Prowizja za uzupełnienie  konta w Exmo wynosi 1% plus . Wypłata środków na kartę bankową będzie kosztować 1,49%. Prowizje za transakcje na tej platformie są najwyższe wśród uczestników przeglądu - 0,3%.

Jest

Formalnie firma jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i działa zgodnie z tamtejszym prawem.

W chwili pisania tego tekstu dzienny wolumen obrotu Kuna wynosił 2,2 miliona dolarów, co jest niewielką wartością w porównaniu z dużymi konkurentami. Ale platforma wykazuje dość szybkie tempo wzrostu. Według  założyciela giełdy kryptowalut, Michaiła Chobanyana, zarejestrowanych jest tu już ponad 250 tysięcy użytkowników.

Prowizja za uzupełnienie  konta w Kuna wynosi 1,5% . Za wypłatę pieniędzy na kartę bankową będziesz musiał również zapłacić 1,5%. Opłata za obrót na rynku spot jest nieco niższa niż w przypadku Exmo, ale wyższa w porównaniu z innymi uczestnikami przeglądu - 0,25%.

Usługa wsparcia

Wszystkie giełdy kryptograficzne mają możliwość komunikowania się z obsługą klienta online.

Jedyną niedogodnością na czacie Huobi będzie konieczność komunikowania się w języku angielskim. Ale najważniejsze jest to, że nie zawsze byliśmy w stanie dotrzeć do prawdziwego operatora, w jednym przypadku rozmowa „zapętliła się” na bocie, przez który nie mogliśmy się przebić.

Wszystkie inne usługi wsparcia działają szybko i otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania bez żadnych problemów.

Rejestracja i weryfikacja

Proces rejestracji na wszystkich giełdach jest prosty i przypomina rejestrację na każdej innej stronie. Standardowe wymagania obejmują podanie poczty, podanie hasła i numeru telefonu.

To prawda, że ​​​​w przypadku pełnoprawnego handlu na większości platform wymagana będzie weryfikacja tożsamości wraz ze skanem paszportu. Bez tego nie będzie możliwe wpłacanie waluty narodowej na konto (podobnie jak żadnej innej waluty) i przeprowadzanie z nią jakichkolwiek operacji. Oto zasady dotyczące Whitebit i Exmo. Nieco bardziej miękkie niż wymagania Binance. 

Najbardziej lojalny wobec anonimowej Kuny. Na tej giełdzie weryfikacja nie jest wymagana do handlu, a kwota transakcji bez potwierdzenia nie jest ograniczona. Chociaż generalnie weryfikacja odbywa się bez specjalnych trudności. Najważniejsze jest, aby mieć skan paszportu w odpowiedniej jakości, a procedura trwa kilka minut.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę