Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Szkoła wiedzy i przyjaźni wyrusza na wakacje

mm pt, 21 czerwca 2024 18:15

Alicja Marcinowska ma 18 lat, trzy przyjaciółki w jednej Szkole i szczęście do nauki w „Wecie”, co doradziła jej mama. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, Alicja z tegoroczną średnią ocen 5, 22 zostanie studentką SGGW w Warszawie lub UWM w Olsztynie. Uczennica Technikum Weterynaryjnego jest jedną z ponad 800 nastolatek i nastolatków w Szkole przy ul. Stacha Konwy. Wyróżnieni na koniec roku szkolnego występowali po dyplomy i nagrody na czerwonym dywanie, jak gwiazdy w Gdyni, Cannes czy Hollywood. Emil Mayer 18-tkę ma za miesiąc, od soboty - wakacje i znakomity humor, jaki na koniec nauki ma ponad 13 tysięcy dzieci i około 1 400 nauczycieli w placówkach w Łomży.

Możesz studiować Logistykę w Akademii Łomżyńskiej

JJS pt, 21 czerwca 2024 08:40

Trwa rekrutacja w Akademii Łomżyńskiej, absolutną nowością w edukacyjnej ofercie uczelni jest kierunek Logistyka.

"Bez korzeni nie zakwitniesz"

mm cz, 20 czerwca 2024 16:46

Rafał Kołakowski oraz Nela Bikowska zostali podlaskimi laureatami konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Konrad Kamiński trzeci w Krajowym Konkursie Szkół Rolniczych

mm śr, 19 czerwca 2024 18:00

Uczeń Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie Konrad Kamiński zajął III miejsce w „ I Krajowym Konkursie Szkół Rolniczych ”.

Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Wyjątkowa Kraina” dla dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera

JJS pt, 14 czerwca 2024 09:04

W Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Wyjątkowa Kraina” wiemy, że podążając za dzieckiem, mamy szansę zajrzeć do jego świata i odkryć to, co często niewidoczne lub pomijane. Mamy doświadczenie, że dziecko, które czuje prawdziwe zainteresowanie sobą, odwdzięcza się zaangażowaniem i zaufaniem. Z wielką radością i dumą obserwujemy, jak nasze dzieciaki rozwijają się i doskonalą codzienne umiejętności. Robią to bez presji, bez poganiania, bez wymuszania czegoś, na co w danym momencie nie są gotowe. W małych grupach, kameralnie, ze spokojem, uśmiechem i cierpliwością.

20 lat państwowej uczelni w Łomży

mm cz, 13 czerwca 2024 17:07

„Wiara i osobista ambicja śp. prof. Kazimierza Pieńkowskiego stworzyły ścieżkę, która dziś jest solidnym traktem, a w przyszłości być może autostradą do sukcesu naszego miasta. Wystarczy w to uwierzyć w włożyć w tę myśl zespołową pracę” - mówił rektor Akademii Łomżyńskiej prof. dr hab. Dariusz Surowik podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia istnienia uczelni.

Nauka gry na instrumencie – od czego zacząć?

JJS so, 01 czerwca 2024 13:22

Wiele osób chce zacząć grać na wybranym sprzęcie muzycznym, ale nie wie, jak się za to zabrać. Początek warunkuje to, czy przygoda z nowym muzycznym zainteresowaniem przerodzi się w hobby. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać nauka gry na instrumencie!

Drużyna SP Olszyny wygrała Turniej BRD w Podlaskiem

mm cz, 23 maja 2024 15:14

- Nasi 5-klasiści bardzo ciężko na to zwycięstwo zapracowali, wygrywając w finale wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym we wtorek w Białymstoku – mówi z satysfakcją i dumą dyrektor Sylwia Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej imienia Zesłańców Sybiru w Olszynach, powiat łomżyński. - Reprezentowała nas czwórka uczniów: Amelia Rogalska, Milena Kołakowska, Jan Kozłowski i Patryk Sulkowski. Zwyciężyli jako drużyna i indywidualnie.

5 sposobów na zainteresowanie przedszkolaka nauką języka angielskiego

JJS wt, 21 maja 2024 10:08

Czy rozważasz wprowadzenie języka angielskiego dla swojego przedszkolaka, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? Będziemy badać korzyści płynące z nauki angielskiego w młodym wieku i umiejętności, które może rozwijać. Odkryj pięć interesujących sposobów na nauczanie angielskiego przedszkolakom, od gier językowych po zabawy z rodzicami. Dowiedz się o najlepszych metodach nauczania angielskiego w przedszkolu, w tym o metodach immersji językowej i technikach audiowizualnych. Dowiedz się o wyzwaniach związanych z nauczaniem angielskiego młodych uczniów i otrzymaj wskazówki dotyczące tworzenia sprzyjającego środowiska nauki. Dołącz do nas podczas eksploracji ekscytującego świata nauczania angielskiego przedszkolakom!

Technik usług kosmetycznych - jakie zabiegi możesz wykonywać po ukończeniu szkoły policealnej?

JJS wt, 21 maja 2024 09:51

W świecie kosmetyki i urody zawód technika usług kosmetycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po ukończeniu szkoły policealnej, takiej jak GoWork, absolwenci dysponują szerokim zakresem umiejętności i kompetencji, które pozwalają im na wykonywanie różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Jak wygląda zawód technika usług kosmetycznych? Jakie umiejętności nabywa się podczas nauki w szkole kosmetycznej? Jakie zabiegi możesz wykonywać po ukończeniu szkoły policealnej GoWork? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat.

Startują Juwenalia

mm pon, 20 maja 2024 11:16

Grillem na terenie kampusu akademickiego startują w poniedziałkowe południe Juwenalia 2024 Akademii Łomżyńskiej. Finałowy koncert z udziałem gwiazd odbędzie się w piątek 24. maja na Muszli Koncertowej w Łomży.

Wulkan i meteoryt nad chemiczną piaskownicą

mm so, 18 maja 2024 10:11

Profesor Robert Charmas od kilkunastu lat zaprzyjaźnia dzieci z tajemnicami świata pierwiastków i związków chemicznych. Efektowne eksperymenty, jak wulkan i węże faraona, umiejętnie połączył z wprowadzeniem terminologii na temat właściwości substancji, zachodzących zjawisk, używanego szkła i sprzętu w laboratorium, zachowania bezpieczeństwa. 1-klasiści i 3-klasiści wychodzili z auli w Akademii Łomżyńskiej zadowoleni, bo pełni wrażeń, spostrzeżeń, wiedzy na temat doświadczeń.

Sztuczna inteligencja robota, łopatka i lody w Akademii

mm cz, 16 maja 2024 18:35

Sztuczna inteligencja: szansa na pomoc człowiekowi w obliczu zagrożeń współczesnego świata czy zagrożenie dla rozwoju i istnienia gatunku homo sapiens? Hubert Piechowski z „Mechaniaka” miał wątpliwości, czy jest sens dyskutować, skoro AI na razie nie okazuje i nie rozumie ludzkich emocji. Konrad Bronowicz z „Ekonomika” zastanawiał się, czy sztuczna inteligencja będzie wykorzystana do szerzenia propagandy. Rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik na XX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki otworzył w czwartek rano debatę na temat AI i ponad 60 wydarzeń PFNiS.

Po maturze rozszerzonej z angielskiego i matematyki

mm śr, 15 maja 2024 17:05

Amadeusz Szeligowski nosi jedno z najsłynniejszych imion świata, które zawdzięcza miłości do muzyki w zacnej rodzinie. Po 5 latach edukacji w „Mechaniaku” 19-letni abiturient wraca do domu z koleżankami i kolegami. W słoneczną środę przez 3 godziny rozwiązywał w ZSMiO nr 5 zadania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Matura z matematyki na poziomie podstawowym była dla mechatronika prosta, lecz rozszerzenie Amadeusz ocenia jako dosyć trudne.

Czy w kosmosie biegają psy?

mm śr, 15 maja 2024 14:30

W ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki do Łomży przyjedzie Planetobus, którego załoga z ochotą odpowie na wiele pytań dotyczących kosmosu. Ciekawi mogą zapytać w czwartek 15 maja w Akademii Łomżyńskiej przy ul. Akademickiej 14.

Szkoła w Wygodzie miejscem edukacji i dziedzictwem lokalnej społeczności

mm so, 11 maja 2024 12:29

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wygodzie w piątek obchodziła swoje 105-lecie. To okazja – mówiła dyrektor Małgorzata Arnista - do wspominania tego co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości.

Klasa sportowa to najlepszy wybór!

JJS pt, 10 maja 2024 17:59

W łomżyńskiej czwórce od wielu lat ku zadowoleniu dzieci i rodziców funkcjonują klasy sportowe ogólnorozwojowe z elementami gier zespołowych oraz o profilu koszykówki i piłki nożnej. Uczniowie uczęszczający do tych klas mogą nie tylko rozwijać swoje zainteresowania sportowe, ale też kształtować właściwe nawyki zdrowotne. „W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież spędzają dużo czasu przed komputerem, telefonem komórkowym.

Czepkowanie 2024 w Akademii Łomżyńskiej

mm pt, 10 maja 2024 15:29

Studentki i studenci drugiego roku Pielęgniarstwa Akademii Łomżyńskiej złożyli uroczyste ślubowanie i przyjęli pielęgniarskie czepki, symbol wtajemniczenia zawodowego i element galowego stroju pielęgniarki. – Czepek to żywy i namacalny dowód naszego pielęgniarskiego powołania – mówiła dr n. o zdr. Joanna Chilińska, która prowadziła ceremoniał Czepkowania.

You speak English w „Ekonomiku” i „Mechaniaku”

mm cz, 09 maja 2024 19:35

Dwie godziny na maturę pisemną z angielskiego to dla Patryka Rzodkiewicza czasu aż nadto. 19-latek z Technikum Ekonomicznego w klasie o profilu handlowym wykonał wszystkie polecenia i po niecałej godzinie miał trzeci egzamin maturalny z głowy. Po pisemnym polskim i matematyce liczy na co najmniej 30 punktów, bo to oznacza zdanie matury, zaś język ojczysty Franka Lamparda z FC Chelsea opanował jeszcze lepiej. Dlatego technik handlowiec rozmawiał w macierzystej Szkole po angielsku z technikiem informatykiem Michałem Chomontowskim, abiturientem z „Mechaniaka”.

Matematyka radości maturzystek i maturzystów III LO

mm śr, 08 maja 2024 19:10

- Dla mnie podstawa to łatwizna – ocenia z uśmiechem Paulina Rogowska tuż po maturze pisemnej z matematyki na poziomie podstawowym. Podobnego zdania jest też 10-tka rówieśników planującej studiować pielęgniarstwo w UMB abiturientki III LO, która przez 8 lat uczyła się w Nowym Jorku. Rozmawiamy około południa w słoneczną środę przed zabytkowym gmachem po dawnym szpitalu żydowskim. Refleksjom matematycznym towarzyszyła radość ze wspólnego przeżywania młodości.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę