Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dobroć ludzka i solidarność ludzka zdaje egzamin

Dwa samochody z pieczywem pojechały wczoraj z Łomży do Bogatyni i Zgorzelca. Akcja pomocy dla powodzian z terenów ostatnio doświadczonych żywiołem wody jest inicjatywą Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cztery tony pieczywa trafią na stoły powodzian dzięki wspaniałomyślności łomżyńskich piekarz, którzy przeznaczyli ten chleb dla powodzian - mówił Radiu Nadzieja Andrzej Przeździecki, wicedyrektor Caritas Łomża.

Pomoc nie zakończy się na tej akcji. Jak dodaje Andrzej Przeździecki Łomżyńska Caritas w planach ma także zorganizowanie zbiórki darów; w postaci środków czystości i innych potrzebnych artykułów.

Tymczasem Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje za okazaną pomoc w postaci przekazanych darów żywnościowych dla poszkodowanych w powodzi na terenie diecezji. Po konsultacji z proboszczami parafii znajdujących się na zalanych terenach, informuje też, że obecnie najbardziej potrzebne są: środki czystości, łopaty, miski, siekiery, piły mechaniczne, latarki i baterie, świeczki, pampersy, ubrania, skarpety, kalosze, worki na śmieci, bandaże, plastry.

Przypomnijmy, w sobotę nad Bogatynią przeszła nawałnica, a po niej płynąca przez miasto rzeka Miedzianka zalała 2/3 jej terenów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę