Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ppłk Zalewski Kustoszem Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

Główne zdjęcie
Ppłk rezerwy Ludwik Zalewski prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort”

Ppłk rezerwy Ludwik Zalewski prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort” w Piątnicy został uhonorowany Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym Kustosza Tradycji, chwały i Sławy Oręża Polskiego. Tytuł ten 27 lipca br. przyznał Minister Obrony Narodowej Sekretarz Stanu do Spraw Społecznych i Profesjonalizacji Czesław Piątas. Wyróżnienie ppłk odbierze osobiście 14 sierpnia w siedzibie Ministra Obrony Narodowej.

Tytuł ten jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale przede wszystkim dowodem na to, że minister obrony narodowej zauważył działalność stowarzyszenia klubu „Fort” - mówił dziś na antenie Radia Nadzieja ppłk rezerwy Ludwik Zalewski. Wyróżnienie jest nie tylko dla mnie, jest też hołdem tym wszystkim, którzy angażują się w działalność stowarzyszenia – dodawał

Ppłk Ludwik Zalewski - jak sam się nazywa - jest zapaleńcem dbania o pamięć i historię kraju, a zwłaszcza historię małej ojczyzny. Jak mówi powinniśmy najpierw przekazywać dzieciom historię naszego regionu, od której wszystko się zaczyna

Warto dodać, że ppłk rezerwy Ludwik Zalewski jest też twórcą Muzeum znajdującego się w jednym ze schronów pogotowia bojowego przy Forcie III w Piątnicy. W wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie pogotowia bojowego zgromadzono eksponaty związane z historią militarną regionu – najstarsze z okresu wojen szwedzkich. Urządzenie i wyposażenie zrealizowano ze środków prywatnych bez wykorzystania jakiejkolwiek pomocy materialnej z innych źródeł.

Ludwik Zalewski urodził się 20 kwietnia 1954 w Grądach,
W 1974 ukończył Technikum Samochodowe w Olsztynie, następnie studiował na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W latach 1979-2003 pełnił zawodową służbę wojskową między innymi na stanowisku dowódcy 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. płk. Mariana Raganowicza oraz dowódcy garnizonu w Łomży.W 2005 z listy Ligi Polskich Rodzin został senatorem VI kadencji z okręgu białostockiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę