Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Kolej CPK przez Łomżę na zakręcie

mm so, 18 maja 2024 16:30

Pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Maciej Lasek mówi o przewymiarowanej inwestycji i zapowiada urealnienie. Możliwy do realizacji ma być igrek (Y), czyli kolej z Warszawy do Łodzi i dalej do Wrocławia i Poznania. Reszta komponentu kolejowego schowana jest za iksem, czyli niewiadomą. Oby dla linii przez Łomżę nie przekształcił się w krzyżyk.

Zaginął mieszkaniec Łomży

mm so, 18 maja 2024 14:26

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu 34-letniego Łukasza Darmetko z Łomży. Osoby które widziały zaginionego lub mogą pomóc z ustaleniu miejsca jego przebywania proszeni są o kontakt z KMP w Łomży.

Nowy komendant miejski PSP na Powiatowy Dzień Strażaka, który świętowano w Nowogrodzie

mm pt, 17 maja 2024 16:34

Brygadier Arkadiusz Obrycki został Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Nominację z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Kondrata odebrał w Nowogrodzie, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Najwyższe i najniższe emerytury w Polsce i w regionie

mm pt, 17 maja 2024 13:48

Przeciętna emerytura brutto wypłacana w kraju obecnie wynosi blisko 4 tys. zł miesięcznie. Najwyższa emerytura przekracza roczną sumę średniego świadczenia i wynosi ponad 48,6 tys. zł. Tak pokaźną kwotę otrzymuje co miesiąc mieszkaniec województwa śląskiego z oddziału ZUS w Zabrzu. Natomiast najniższe świadczenie w Polsce, które wypłaca oddział ZUS w Biłgoraju, wynosi zaledwie 2 grosze.

Specjalistyczna porada - podważenie WIBOR w umowie kredytowej

JJS pt, 17 maja 2024 10:53

Coraz powszechniej kredytobiorcy podważają zasadność i zgodność z prawem wskaźnika WIBOR w umowach kredytowych. Roszczenie o usunięcie WIBOR z umowy pozwala odzyskać część wpłaconych do banku środków jak też uniknąć wysokich rat, które jeszcze pozostały do spłacenia.

Weekend ciepły z burzami

mm pt, 17 maja 2024 09:34

W weekend w Polsce pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Jedynie w piątek na przeważającym obszarze kraju będzie jeszcze słonecznie. Od soboty opady deszczu już prawie wszędzie. Przeszkadzać nam może porywisty wiatr. Noce będą coraz cieplejsze.

Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

mm pt, 17 maja 2024 09:00

Jarosław Kaczyński zawiesił Krzysztofa Jurgiela w prawach członka PiS. Informację w mediach społecznościowych przekazał rzecznik partii Rafał Bochenek. To wg nieoficjalnych informacji, konsekwencja oddania sejmiku Koalicji Obywatelskiej.

Kolejny zakorkowany wieczór przed nami

mm cz, 16 maja 2024 16:56

Do pierwszej w nocy mają potrwać prace remontowe nawierzchni drogi krajowej 61 między Marianowem, a Kisielnicą. GDDKiA przewiduje ręczne kierowanie ruchem i ograniczenia prędkości. Na tej trasie kierowcy powinni przygotować się na korki.

Ponad 7 tys. samochodów do obowiązkowego wyrejestrowania w Łomży

mm cz, 16 maja 2024 16:31

Za ponad trzy tygodnie w Łomży automatycznie zostanie wyrejestrowanych ponad 7 tys. samochodów. To skutek zmiany prawa, która taką możliwość przewiduje w przypadku braku ważnego badania technicznego i braku obowiązkowego ubezpieczenia przez 10 lat.

Spodnie dziecięce baggy - stylowy i wygodny element garderoby

JJS cz, 16 maja 2024 15:17

W świecie, w którym dzieci coraz częściej bawią się na świeżym powietrzu, spędzają czas na zabawach w parku, czy biegają po podwórku, komfort jest kluczowy. Dlatego właśnie spodnie dziecięce baggy stały się ulubionym wyborem wielu rodziców. Czym się charakteryzują? Jakie są dostępne kroje tych spodni? Wyjaśniamy poniżej!

Jak wybrać dywan do mieszkania?

JJS cz, 16 maja 2024 15:14

Wybór dywanu do pomieszczenia może okazać się nie lada wyzwaniem, niezależnie od tego czy jest to sypialnia, salon czy przedpokój. Mnogość wyboru jest ogromna, dlatego warto zastanowić się jaki dywan pasuje do aranżacji danego pomieszczenia oraz jaki efekt chcemy uzyskać dzięki dywanowi. Nie bez znaczenia jest także to czy w domu mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu?

Eleganckie body damskie - sprawdź najlepsze oferty

JJS cz, 16 maja 2024 15:11

Wśród damskiej bielizny niewątpliwie możemy wyróżnić body koronkowe lub wzorzyste body, które z pewnością przyciągnie wzrok nie jednego mężczyzny. Aby dowiedzieć się jakie damskie body jest modne w tym sezonie warto przeczytać ten tekst do końca. Co więcej, czytelnicy dowiedzą się również gdzie warto zakupić białe body koronkowe w bardzo dobrej cenie i dlaczego warto posiadać bieliznę typu czarne body w swojej szafie.

Korki będą, miasto nie ma pieniędzy

mm cz, 16 maja 2024 14:43

Prawoskrętów przy skrzyżowaniu ulic Kazańskiej i Piłsudskiego nie będzie, ponieważ Miasto Łomża nie ma na to pieniędzy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać ...

Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r.

mm cz, 16 maja 2024 12:10

9 maja Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT, który przesuwa obowiązek wystawiania e-faktur na 1 lutego 2026 r. W następnym etapie procesu legislacyjnego przyjętą ustawą zajmie się Senat.

Okno transferowe OFE-ZUS otwarte do końca lipca

mm cz, 16 maja 2024 11:53

Mężczyźni urodzeni po 1968 roku i kobiety urodzone po 1973 roku mogą do 31 lipca zdecydować o sposobie gromadzenia środków na przyszłą emeryturę. Zrobią to, podejmując decyzję czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS-ie, czy też część przekazywać do OFE.

Renomowane filtry zwiększą żywotność Twoich maszyn budowlanych

JJS cz, 16 maja 2024 10:39

W każdej maszynie budowlanej znajduje się zestaw filtrów, które ograniczają ryzyko awarii różnych podzespołów. Dzięki filtrom nie dochodzi do wielu poważnych uszkodzeń, co pozytywnie wpływa na ogólną żywotność maszyn i koszty związane z ich konserwacją oraz naprawami. Sprawne sprzęty nie generują strat i sprawiają, że firma budowlana jest w stanie wykonać każde zlecenie na czas. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybierać zestawy filtrów od renomowanych marek.

Alexander Katsuba - o energii, gospodarce wojskowej i Siłach Zbrojnych jako najlepszej inwestycji

JJS cz, 16 maja 2024 09:33

Rozmówca popiera realistyczną strategię gospodarczą dla Ukrainy w obliczu rosyjskich zagrożeń. Podkreśla znaczenie energii odnawialnej, krajowej produkcji oraz wsparcia dla Sił Zbrojnych. Pomimo trudności, pozostaje optymistyczny co do przyszłości gospodarczej Ukrainy.

Metody weryfikacji tożsamości online – co wybrać?

JJS śr, 15 maja 2024 19:21

Chcesz zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo oraz komfort podczas zakupów w internecie? Zatem musisz wybrać odpowiedni sposób sprawdzenia ich tożsamości. Jedne wymagają od użytkowników więcej zaangażowania, inne mniej – co ma wpływ na wygodę zakupów. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych metod weryfikacji tożsamości, które możesz wdrożyć w swoim e-sklepie.

Środki ochrony indywidualnej - co warto wiedzieć?

JJS śr, 15 maja 2024 16:52

Ochrona zdrowia w miejscu pracy powinna być dla pracodawców celem nadrzędnym. Natomiast jednym z podstawowych obowiązków pracownika w trakcie pracy jest stosowanie środków ochrony indywidualnej, które zostały określone przez pracodawcę poprzez ocenę ryzyka zawodowego. Co warto wiedzieć na temat ochrony zdrowia pracownika? Dlaczego jest to takie ważne? Jakie są rodzaje środków ochrony indywidualnej? Wyjaśniamy poniżej!

Możesz pomóc poszkodowanemu rolnikowi

mm śr, 15 maja 2024 16:41

- 13 sztuk bydła, w tym 12 krów dojnych i jałówkę, stracił w niedzielę 37-letni rolnik Paweł Grodzki ze wsi Stare Grodzkie w gminie Kulesze Kościelne w powiecie wysokomazowieckim – informuje Zdzisław Łuba, przewodniczący Łomżyńskiej Izby Rolniczej. - Paweł Grodzki od 13 lat prowadzi gospodarstwo rodzinne, które przejął po tacie, zmarłym 2 tygodnie temu. Apelujemy do Czytelniczek i Czytelników portalu 4lomza.pl o pomoc poszkodowanemu rolnikowi i jego rodzinie.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę