Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Komunikat KRUS

mm cz, 30 marca 2023 10:27

Miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w II kwartale 2023 r. wynosi 60,00 zł – informuje KRUS.

Już nie zgubią notatnika

mm śr, 29 marca 2023 16:03

Łomżyńscy policjanci jako pierwsi w Polsce otrzymali elektroniczne notatniki. Na razie testowo, ale wszyscy czekają na zakończenie, bo pozwoli to na zrezygnować z dokumentacji papierowej.

Odświeżacze powietrza przed drzwiami Zmarłej

mm śr, 29 marca 2023 13:48

W bloku MPGKiM przy ul. Dmowskiego sąsiedzi rozstawili na klatce schodowej, na parapetach i przed drzwiami Zmarłej odświeżacze powietrza. Po dwóch miesiącach od znalezienia w mieszkaniu martwej kobiety, której ciało 2 miesiące rozkładało się w pustym lokalu, lokatorzy nadal skarżą się na trupi odór, nasilający się wieczorami i po nocy. W piwnicy na rurach nadal pozostały ślady krwi.

Rada Miasta Łomży broni dobrego imienia Jana Pawła II

mm śr, 29 marca 2023 13:19

Miała być obrona „dobrego imienia św. Jana Pawła II”, a skończyło się niepotrzebną w tym miejscu dyskusją. Ostatecznie 15 radnych było za przyjęciem stanowiska w tej sprawie, pozostali wyłączyli się z głosowania.

Lalka Barbie - zabawka, która nigdy się nie znudzi

JJS śr, 29 marca 2023 11:42

Lalki Barbie to zabawki, które istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat. W pewnym momencie ich popularność nieco zmalała, jednak szereg modyfikacji dotyczących budowy czy ubioru sprawił, że znów znalazły się na szczycie ulubionych dziecięcych zabawek. Pociechy na całym świecie potrafią godzinami bawić się, rozgrywając scenki z udziałem lalek z domowej kolekcji.

Krzysztof Sychowicz radnym

mm śr, 29 marca 2023 10:43

Dr hab. prof. Krzysztof Sychowicz złożył ślubowanie i został radym VIII kadencji Rady Miasta Łomża. Stanowisko to zajął po zmarłym niedawno radnym Janie Olszewskim z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Ostanie dni dla niektórych, by skorzystać z aktualnych tablic trwania życia

mm śr, 29 marca 2023 09:15

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o przejściu na świadczenie, będą mogły skorzystać z obecnie obowiązującej tablicy, o ile rozwiążą stosunek pracy do 30 marca 2023 r. i złożą wniosek o emeryturę do 31 marca 2023 r. Jeśli wniosek złożą później, to ZUS do wyliczenia emerytury przyjmie tablicę trwania życia obowiązującą w momencie wpływu wniosku i w momencie ukończenia wieku emerytalnego.

Niedozwolone klauzule umowie kredytowej a spłacony kredyt

JJS śr, 29 marca 2023 07:57

Od chwili, gdy doszło do drastycznego wzrostu kursu franka szwajcarskiego, a co za tym idzie horrendalnego wzrostu wysokości spłacanych rat kredytu, frankowicze podkreślali, iż będą dochodzić sprawiedliwości w sądach. Z każdym kolejnym wyrokiem, rozwiązaniem sytuacja frankowiczow się poprawiała, aczkolwiek nawet dziś po wielu latach wciąż jest daleka od ideału. W obliczu finansowego krachu dla wielu rodzin część kredytobiorców zdecydowała się na przewalutowanie kredytu na złotówki, tracąc tym samym możliwość dochodzenia w sądzie swych praw wynikających z ewentualnej wadliwości umowy kredytowej.

Komisja Europejska opublikowała indeks konkurencyjności unijnych regionów

mm wt, 28 marca 2023 21:19

Regiony Utrecht w Holandii i francuski region stołeczny Île-de-France są najbardziej konkurencyjnymi regionami w UE – wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez Komisję Europejską. Z Polski najwyżej w rankingu uplasował się region stołeczny warszawski, a najniżej woj. warmińsko-mazurskie.

Bogaty MPEC wyda jeszcze więcej na promocję

mm wt, 28 marca 2023 20:59

Około pół miliona złotych „będą mieszkańcy musieli wydać na to, żebym ja wrócił z powrotem do tego wizerunku, który budowaliśmy” - mówił dziennikarzom prezes MPEC-u Radosław Żegalski. To reakcja prezesa miejskiej spółki na konferencję radnego Domasiewicza i dopytywanie o obniżki cen ciepła w Łomży.

Prezes grozi sądem za "filiżankową aferę"

mm wt, 28 marca 2023 13:43

Prezes miejskiej spółki MPEC Radosław Żegalski po zwołanej konferencji tłumaczył „filiżankowe” zawiłości. Oskarżył radnego Domasiewicza o kłamstwa, zagroził sądem, ale filiżanek nie pokazał.

Urzędowa fikcja z „przystankami” na Grobli Jednaczewskiej

mm wt, 28 marca 2023 11:25

- Autobusy podmiejskie do Jednaczewa nie jeżdżą, ale przy Grobli Jednaczewskiej są 4 przystanki autobusowe z zatokami, dlatego w ich miejscu warto zrobić parkingi - zadzwonił Czytelnik portalu 4lomza.pl. - To dobry pomysł Czytelnika, jeśli z przystanków nie korzystają autobusy innych firm – komentuje prezes Janusz Nowakowski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łomży.

Ogłoszenie decyzji o lokalizacji szprychy CPK przez Łomżę później

mm wt, 28 marca 2023 09:23

Na drugi kwartał tego roku przesunięto ogłoszenie decyzji o wyborze wariantu inwestorskiego dla szprychy CPK nr 3 biegnącej przez Łomżę. „Zmiana terminu wynika z przedłużających się prac po stronie wykonawcy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ), czyli firmy Egis, która przygotowuje na zlecenie CPK studium wykonalności” - wyjaśnia CPK.

Czym zajmuje się tłumacz przysięgły języka angielskiego? Kiedy warto skorzystać z jego usług?

JJS wt, 28 marca 2023 09:14

Tłumacz przysięgły języka angielskiego posiada odpowiednie uprawnienia, otrzymywane na podstawie zdanego egzaminu państwowego. Uprawiają go one do tłumaczenia dokumentów urzędowych, prawnych, administracyjnych i notarialnych. Jakie ma uprawnienia tłumacz przysięgły? Kiedy warto skorzystać z jego usług, a w jakich sytuacjach jest to konieczne? Sprawdziliśmy to dla Państwa.

Sztuczna inteligencja pomoże przestępcom?

mm pon, 27 marca 2023 21:22

Przestępstwa „na wnuczka” wkrótce mogą otrzymać nowe możliwości. Za sprawą sztucznej inteligencji, do ofiary zadzwoni „głos prawdziwego wnuczka”, wtedy nawet czujna babcia może ulec oszustom. To tylko początek zagrożeń.

Sejmik za remontem linii kolejowej Łapy – Łomża

mm pon, 27 marca 2023 20:22

Radni Sejmiku przyjęli uchwałę z 64 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Łapy – Śniadowo – Łomża. - To ważny krok na drodze do powrotu połączeń kolejowych do Łomży - mówi wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Inwestycje miejskie na zewnętrznej kroplówce

mm pon, 27 marca 2023 19:39

„Problem jakości dróg i parkingów w mieście jak również ich naprawy, przebudowy jest znany Prezydentowi Miasta Łomża od wyboru na to stanowisko" – przyznaje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki w odpowiedzi na pytania o zalewany od lat parking przy ul. Wojska Polskiego 161B. Przyznaje jednak, że bez zewnętrznych pieniędzy Miasto nie jest w stanie wiele zrobić.

Ponad 3 i pół tysiąca turystów z Polski i świata

mm pon, 27 marca 2023 16:26

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska przygotowała sprawozdanie z działalności za rok 2022. Punkt Informacji Turystycznej, mieszczący się w Hali Kultury, obsłużył 3 542 turystów, w tym 2 136 turystów indywidualnych z Polski, 37 grup wycieczkowych – 1 234 osoby i 162 turystów z zagranicy. - Za pomocą narzędzi teleinformatycznych (telefon PIT: 660 163 846) obsłużyliśmy w ubiegłym roku łącznie 130 turystów – mówi Wojciech Winko, przewodnik po Łomży, szef LOT ZŁ.

Chwilowy powrót zimy

mm pon, 27 marca 2023 12:53

W pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, opady deszczu ustąpią miejsca opadom śniegu. Nocami lekki mróz. W drugiej połowie tygodnia od zachodu krótkotrwałe ocieplenie i bardziej „wiosenna” aura – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Uciekał przed policją, wjechał sąsiadowi w płot

mm nie, 26 marca 2023 13:12

Pijany kierowca nie zatrzymał się na wezwania policjantów i zaczął uciekać. W pobliżu domu nie wyrobił się na zakręcie i uderzył w ogrodzenie sąsiada.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę