Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Twórca ludowy

 Tadeusz Grabowski – lutnik, ludowy poeta, ludowy kompozytor, muzyk, śpiewak.Mieszka w głębi wiźnieńskiej kolonii, daleko od głównej trasy. Pierwsze skrzypce zrobił jeszcze przed wojną, był wtedy uczniem piątej klasy. O pierwszym instrumencie wyraził się, że był nieudolnie wykonany, ale najważniejsze było, że skrzypce grały. Ćwiczył ze słuchu ludowe melodie. Potem zainteresował się nutami i lutnictwem. Jest samoukiem. Nie ukończył żadnej specjalistycznej szkoły. Edukację przerwał w gimnazjum. Zaczął pracować na gospodarstwie. Jak „najdzie” go natchnienie potrafi skomponować melodię do ułożonej przez siebie piosenki, napisać wiersz.  „Dłubie też w drewnie i tworzy instrumenty muzyczne: skrzypce, gitary, mandoliny. Pan Tadeusz sam śpiewa ułożone przez siebie piosenki akompaniując na mandolinie. 

 „My szary zespół trudu,nasz zawód to ziemia i pług.

To zawód polskiego ludu,nad którym czuwa Bóg. 

Nasz warsztat pod stropem nieba,sięga gdzie światło gwiazd.

Podłożem jest gleba,co żywi ludzi wsi i miast”.

Parzych Urszula
cz, 03 stycznia 2008 10:18
Data ostatniej edycji: cz, 21 stycznia 2010 13:40:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę