Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

"...biała czapka pasjonowała mnie..."

30 lat 3 miesiące i 28 dni pracował w drogówce sierżant sztabowy Witold Bruszkiewicz. Odszedł na emeryturę jako rekordzista. Żaden policjant nie pracował dłużej w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Kiedy zaczynał pracę, po podlaskich drogach jeździły warszawy i syrenki. Takie też były radiowozy.

sierż. szt. Witold Bruszkiewicz
sierż. szt. Witold Bruszkiewicz
"Mój pierwszy radiowóz to była Warszawa. Wtedy samochód średniej klasy. Nie bał się żadnej drogi. Potem jeździłem Fiatem kombi z biegami zmienianymi przy kierownicy. Policjant czuł się wtedy bezpieczniej. Bardzo często jeździliśmy na jednoosobowe patrole na motocyklach i nie było sytuacji, żeby ktoś nas zaatakował" Przez ponad 30 lat służby sierżant Bruszkiewicz nie musiał korzystać z broni podczas służby. Chociaż jak przyznaje niebezpiecznych momentów nie brakowało. "Po pościgu zatrzymaliśmy kiedyś sprawców napadu na kantor w Ełku. Złapaliśmy ich zaraz po napadzie. W samochodzie mieli jeszcze schowaną broń. Dostaliśmy za to z kolegą nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji" Pan Witold był najdłużej pracującym policjantem w łomżyńskiej drogówce. Na uroczystej odprawie pożegnali go koledzy z pracy i komendanci. Kiedy pytali o to co teraz będzie robił na emeryturze, odpowiadał, że czas będzie spędzał ze swoim dwuletnim wnukiem"
Sierżant sztabowy Witold Bruszkiewicz czynną służbę zakończył 27 lutego.

Wiadomość pochodzi z www.radiobialystok.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę