piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zdrowe jedzenie

Witam, chciałabym znać Waszą opinię na temat zdrowej żywności, takiej całkowicie pozbawionej sztucznych nawozów, konserwantów.
Czy jest przyszłość w hodowaniu takich produktów?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

O ile robaczki jej nie zjedzą lub ceną nie będzie kosmicznie wysoka w porównaniu z inną żywnością - jak najbadziej.
Ja tam zawsze chętnie biorę/kupuję warzywa i owoce od znajmomych - przynajmniej wiadomo, gdzie i na czym wyrosły. I mają lepszy smak, niż to, co się sprowadza z zagranicy.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Nie powinnismy kupywac np jajek z fermy lepiej jest zjesc mniej ale wiejskich-najpierw nalezy sprawdzic czy naprawde sa wiejskie.To samo dotyczy wedlin stalismy sie wygodni i kupujemy to co pod nosem .Czy nie lepiej jechac do chlopa.Tam tez swinie sa karmione na paszach ale chociaz nie sa stosowane rozne konserwanty przez producentow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowe jedzenie jest jak wszystko zrobisz sama wszystko inne to oszukaństwo .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Myślę że to dobry pomysł. Co raz więcej ludzi ma dosyć śmieciowego jedzenia nafaszerowanego chemią. Wolę kupować warzywa i owoce na ryneczku u zaufanego sklepikarza, który ma towar od rolnika. W tych czasach ludzie przywiązują wagę do tego co jedzą bo są bardziej uświadomieni. Ekologiczne owoce i warzywa mają bardzo dużo witamin przez miłośnicy takiego jedzenia szukają takich upraw. dajet.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Autor: krzychu55 chlop na kilogramy nie sprzedaje ,a pol swini czy cala to rok jedzenia i mrozenia lepiej zjesc sklepowa te kilka deko czlowiek samym miechem nie zyje, niz mrozone,przemrozone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

najzdrowszy jest kebab lub hod dogi z wypełniaczem MOM








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Niby prawda że zdrowe jedzenia jest tylko wtedy jak zrobi się je samemu ale nie każdy ma taką możliwość i czas na to. Uważam że jak znajdzie się odpowiedni sklep to można zaufać im produktom mi kiedyś koleżanka poleciła sklep internetowy http://naturo.pl/ i powiem szczerze że jetem zadowolona z jakości ich produktów ale to już jak kto woli, przynajmniej ja uważam ze takie jedzenie jest lepsze od tych wszystkich tłustych potraw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Wartościowym elementem zdrowego odżywiania są też soki ze świezo wyciskanych owoców. Najlepiej kupić jakąś dobrą wyciskarkę np. Muke (świetny stosunek cena/jakość). To dobra dawka zdrowych kalorii, bomba witaminowa i dostarczyciel wartości odżywczych, które są potrzebne każdemu organizmowi. Wyciskarka nie jest droga, więc warto się skusić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Moim zdaniem warto zwracać uwagę na to co jemy. Wiadomo, że warzywa czy owoce zdrowsze będą z własnego ogródka lub małego bazarku niż te pryskane z marketu ;)

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Polecam Ci Eko Sklep na ulicy Księżnej Anny 6E. Znajdziesz tam całą masę zdrowych produktów od makaronów, ryżów, kasz po przyprawy, napoje orzeźwiające, mleczka kokosowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja kupuję zdrową żywność w sklepie internetowym www.organicznysklepik.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Witam! Owoce i warzywa to podstawa zdrowego odżywiania.
Polecam zobaczenie najnowszą gazetkę Aldi. Duzo ciekawych produktów w bardzo przystępnych cenach! Polecam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja również mogę polecić z czystym sumieniem Eko Sklep na ulicy Księżnej Anny 6E niedaleko Venedy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Najlepsze jest takie jedzenie, które oprócz tego że zdrowe, jest też smaczne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Żadne zdrowe jedzenie ze sklepów nie zastąpi własnych wyrobów, polecam zrobić samemu np. własny chlebek lub przetwory :)

---
Ładne nogi z Varicoz


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Myślę, że zdecydowanie jest. Tak w hodowaniu zdrowej żywności, jak i w gotowaniu zdrowo. Ostatnio zrobiła się moda na gotowanie na parze, własnoręcznie przeciskane soki itp. My na przykład kupiliśmy sobie w https://dogotowania.pl/ i muszę przyznać, że to był strzał w 10 :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja kupowałam jajka z prywatnej małej hodowli w Zawadach i niby ekologiczne ,ale jak zobaczyłam te kury co chodzą po wybiegu z obsranymi i łysymi d#pami napewno były chore to zaniechałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Witam a co Państwo na to https://wrealu24.pl/6912-szok-wielkie-oszustwo-zdrowej-zywnosci-to-ona-powoduje-nowotwory

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

buahhaahha zdrowa zywnosc wam sie marzy??


zrec to na co czekaliscie...czyli smieci z marketu i zdychac za 30 lat..


nie dla psa kielbasa, walic was mieszczoszki piekne , kochane i czysciutkie.

za co chcecie zdrowa zywnosc? za wasza glupote i zaklamanie. i dobrze, ze nie macie do tego dostepu, bo by sie was namnozylo setki, a tak to pozdychacie niebawiem, albo bedziecie sztycznym odchylem nowotworowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Popier.oleniec..

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

srasia wiemy ze autor to popie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Czasami takie alergie bardzo utrudniają życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

poldun zapomniałeś wkleić link trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

co tam mieszczuszki? zdrowe jedzonko sie marzy?


za co przeciez wy nic nie produkujecie poza sluzba rzydom:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

bajka z tymi cenami ,znajoma mojego kumpla hoduje własne zdrowe produkty
i sprzedaje na ryneczku po cenie niższej niz lokalni sklepikarze ,którzy kupują
w dużej hodowli w Drozdowie nafaszerowane chemią warzywka a wszystkim mówią że to ich.
O zgrozo naiwni lidzie w to wierzą.I co dziwne dla takich pseudo handlarzyków jest miejsce stałe na hali targowej a znajoma mego kumpla nie może sie doprosić o takie miejsce,poprostu śmiech.
Ostatnio byłem w domu u tej pani zakupiłem super sałate i rukiew wodna wszystko świeże i eko.Można ,można Na palcach reki można policzyć te osoby co na rynku sprzedają własne produkty,reszta jest schematek czyli zakup w hurtowni i ściema że to sprzedaje swoje eko-niewierzcie .


bo wszystkie Ryski to fajne chłopaki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

bardzo dobrze, zrec ta chemie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowa dieta jest bardzo ważna i od niej zależy nasze zdrowie. Ja staram się w diecie były zawsze warzywa i owoce. Dodatkowo kupiłam blender http://warszawa.cz/forum/Watek-Sposoby-na-piekne-zdrowe-wlosy?pid=112559#pid112559 i wykonuje nim świeże koktajle dla całej rodziny. Jak dla mnie to najlepsze źródło witamin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowe produkty i odżywianie są super, tylko trzeba z nich korzystać! W ostatnim czasie kupiłam sobie wyciskarkę MUKE. Jest to na prawdę dobra alternatywa dla innych wysokopółkowych marek. Jakość jest ta sama ale za to w niższej cenie. Jestem z niej bardzo zadowolona - szybko się myje, można łatwo schować do szafki kuchennej jeśli nie chcemy jej trzymać na blacie i daje sobie radę nawet z burakami, ziołami, rabarbarem. Dzieki niej mamy pewność, że nie pijemy ekstraktu z najgorszej jakości produktów – owoców podgniłych, ogryzków czy nasion.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Jeśli chcesz jeść zdrowo koniecznie poczytaj na temat mięsa drobiowego - http://www.dobrydrob.pl Znajdziesz tam sporo cennych wskazowek i artykułów. Warto wiedzieć co się je i wybierać najlepsze produkty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja jem wszystko ale używam tylko dobrych składników (sama gotuję) i jem z umiarem. Wcześniej się obżerałam - dosłownie i tyłam w oczach.
Ostatnio odkryłam przepisy na dania z francuskiej kuchni - https://cookingbox.pl/kategoria-produktu/region/kuchnia-francuska/ i kilka z nich już sprawdziłam. Jem zdrowo ale nie odmawiam sobie swoich ulubionych dań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

ja całkowicie zmieniłam swoje żywienie, a to wszystko przez uciążliwe zaparcia i wzdęcia, które naprzemiennie dawały mi się we znaki, potem pomogłam sobie preparatem intesta z maslanem sodu, on uregulował pracę moich jelit no i potem, jak zauważyłam całkowite zamiany, to zaczęłam stosować dietę i teraz jest ok :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowe produkty są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy bombardowani chemicznym jedzeniem z biedronek i tych innych tanich dyskontów. Najlepiej to swój ogródek i co kilka dni robić zbiory, lecz wiadomo... nie każdy ma na to czas i chęci. Ja jadam dietę z http://healthypack.pl/ gdzie codziennie mogę zjeść zdrowo i smacznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

widać dieta nie pomaga





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja generalnie gotuję sama, od podstaw. Dzięki temu faktycznie kontroluje, co jem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Ja już od lat nie jem kupowanych wędlin, co jakiś czas kupuje świniaka od znajomego rolnika i sam wyrabiam wędliny.






_________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

ja odradzam tam zakupy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Teraz wszyscy mają bzika na punkcie zdrowego odżywiania i mnóstwo się tego pojawia w sklepach, a produktów \"eko\" przybywa. Szkoda, że nikt tego nie sprawdza, czy rzeczywiście są takie eko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Czy w dzisiejszym świecie cokolwiek może być w pełni zdrowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Oczywiście, że produkcja na masową skalę nie jest zdrowa. Osoby z rodziny pracowały w dużym, polskim zakładzie produkującym dżemy, soki itd. Do kotła idzie wszystko, zgnilizna, pleśń, nikt nie patrzy na takie głupoty. Potem 2 tony chemii i wychodzi smakowity dżemik.
O tym procederze w Usa wspominał min. John Steinbeck amerykański pisarz i dziennikarz także na łamach swoich powieści, a były to lata 30-te. Liczy się przede wszystkim zysk. Przecież producent nie wyrzuci 10t owoców bo mu zgniły. Nie bądźmy naiwni :)
Do koszyka wkładajmy produkty jak najmniej przetworzone, chleb można piec samemu (są maszynki do pieczenia chleba), własne przetwory itd. Ograniczać chemiosraczkę w postaci pastobrei podobnej do niczego zalegającej na półkach.
A Pani Dżoanna jeśli pyta między wierszami, czy opłaca się wejść w produkcję żywności nie nafaszerowanej potencjalnym rakiem to tak.
Jeśli ma Pani pomysł to jestem za.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

ja polecam aplikacje dotyczące żywności. Ludzie wpisuja tam produkty i skladniki ktore sie znajduja w danym produkcie wiec na bierzaco sa dodawane produkty. Fajna sprawa. Jest rowniez duzo blogow i youtuberow o tresci spozywczej wiec warto ogladac, czytac ale z dystansem,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Czasem warto jeść zdrowo i mieć pewność, że w naszym organizmu nic się nie będzie dziać niepokojącego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Dieta to nie tylko zmiana odżywiania ale to zmiana całego swojego dotychczasowego życia. Odchodzimy od przyzwyczajeń, wprowadzamy regularność. Zwiększamy aktywność fizyczną a więc szukamy czasu na ruch. No i motywacja. Coś czego brakuje najbardziej. O wszystkich aspektach dobrej diety napisał autor bloga https://twojadobradieta.pl/ . Sami zobaczcie, że to nie jest takie trudne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Przyszłość może i jest, ale wiecie, np. jeśli chodzi o eco żywność, która ma być zdrowa i bez nawozów sztucznych, to z tego, co wiem, różnie z nią bywa, bo np. taki rolnik, który sprzedaje sobie na targach, zdarza się, że oszukuje, w sensie, u niego różnie to z nawozami bywa. Spotkałem się z takim przypadkiem. Ale nie ma co się zrażać, trzeba się zdrowo odżywiać. ;)

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Z oszustwem można się spotkać na każdym krokiem. A zdrowe żywienie ma większy sens jeśli na przykład korzystam z usług dietetyka z rozpisanym planem żywieniowym na cały miesiąc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

oczywiście ,że jest sens ale to co jest sprzedawane z oznaczniem BIO w sklepach to na razie jedna wielka ściema. Dokonano badania takieżywności BIO z Lidla i wyszło ,ze roznicy praktycznie nie ma. Podobnie jak ze super zdrowym osisiem ktory jak sie naprawdę okazuje na podstawie badan to najbardziej toksyczna ryba w sprzedaży.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

miało być Łosoś

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

przetwory mięsne jedna wielka chemia poczytajcie sobie etykiety to sie zdziwice co jecia buąc olbrzymią kase na niby swojskie i zdrowe wędliny

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Osobiście to wkleiłeś dziś sześć linków trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdecydowanie tak, chyba, że możemy zostawić tak jak jest - to w trzecim pokoleniu 99% dzieci będzie miała raka lub deformacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowe jedzenie to podstawa zdrowia naszego i przyszłych pokoleń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Zdrowe odżywianie to jest jedna z najważniejszych kwestii. Jedzenie nie powinno zawierać żadnych sztucznych dodatków, ale jest, jak jest. Ja taką żywność raczej omijam, choć zdarza mi się zjeść coś niezdrowego, to raczej robię to świadomie i tylko wtedy, kiedy nie mogę się pohamować ;) Poza tym stawiam na zdrowy styl życia. Szkoda tylko, że eko żywność jest taka droga :(

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Moja teściowa w tym roku wyhodowała w ogródku takie cukinie, że szok, w życiu takich wielkich nie widziałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

\"BOBOQ hurtownia bubble tea,
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć lokal z bubble tea do kontaktu z nami. Gwarantujemy wsparcie, marketing i przeszkolenie pracowników. Preferowane miejsca do uruchomienia punktów to centra dużych i średnich miast oraz galerie handlowe.\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Teraz to też nie jest super bezpieczne, w ziemi jest dużo pestycydów i innych syfów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Trzeba kupować od lokalnych rolników, rzeźników, dostawców, a nie w niemieckich i hiszpańskich marketach i innych stonkach! Nie wiem gdzie mieszkacie, ale na MAzurach mamy sieć sklepów Lubi, w których artykuły spożywcze są właśnie od lokalnych dostawców i rolników. A jedzenie sama gotuję i kupuję dla rodziny, przynajmniej wiem co jemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

polecam najlepsze wędliny ekologiczne w mieście!!!!! Numer jeden masarnia pana Kuzi , sklep firmowy w Starych Kupiskach oraz i dwa sklepy na mieście. Wedliny rewelacja. Polecam szynkę z tłuszczykiem, kiełbasę żywiecką , serdelki, bekon coś wyjątkowego. Druga pozycja to wędliny z masarni pana Łebkowskiego. Tradycyjny smak, wędzenie naturalnym dymem bukowym. Polecam szczególnie kiełbasa żywiecka rewelacja. To jedyne masarnie z naszego miasta które według mnie trzymają się tradycyjnych receptur i smaków . Wędlina jest ekologiczna 100% bez żadnych chemicznych ulepszaczy. Ja daję im nawyższa ocenę i polecam jako wędliny dobre dla naszego zdrowia.

follow me



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Dzięki za rekomendacje, szukałem takich sklepów ze zdrową żywnością. Na ten moment pozostaje suplementacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Prawda jest taka, że większosc tych produktów eko i bio to jest bo tak głownie z nazwy, polecam kiedyś odwiedzić takie hodowle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Jaka zdrowa żywność? Wszystko co najlepiej smakuje jest szkodliwe!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

A co powiecie na olejki eteryczne ? Szczerze mówiąc dużo osób zachwalało sobie tą ofertę, ponieważ olejki są wysokiej jakości i można je kupić w świetnej cenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zdrowe jedzenie

Chciałbym Wam polecić strone https://winotoskanii.pl , na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi produktami spożywczymi i słodyczami z Włoch. Jeżeli jesteście zainteresowani ofertą tego sklepu, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org