czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Źycie/ praca w Łomży

Tak jak w temacie. Jak żyje się w Łomży? Wyjechałem 5 lat temu do większego miasta na studia ale chciałbym wrócić do rodzinego miasta. Warto? Zmieniło się coś w kwestii pracy/ perspektyw? Tylko bez głupich komentarzy, pytam poważnie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Zależy na jakie studia pojechałes. Teraz głód pracowniczy czyli co byś nie skończył poza socjologiami itp to znajdziesz pracę

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

człowieku tu nie ma do czego wracac.....

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Jestem po logistyce na polibudzie. Doświadczenie już też jakieś jest i powoli rośnie. W każdym razie nie jest to sama sucha teoria. I ciągnie mnie w rodzinne strony...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Nie krzywdz swoich dzieci. Jak najdalej od Łomży tu nic nie ma i nie będzie. A jak ci tęskno w rodzinne strony to na wekeend przyjedź a wieczorem jak wybierzesz się na starówke to się nie martw że miejsca nie będzie bo nie będzie tam ani żywej duszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Łomża się rozwija.
Pracy jest też coraz więcej,więc przyjedź i sam oceń.
Miasto dobrej wielkości do życia na co dzień.
Jak dojazdy do pracy itd.
A w bliskich okolicach wypoczać bardzo dobrze można-jest jeszcze ekologicznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Nie rozumiem osób które tu mieszkają i są przeciwni by inni też tu zamieszkali.
Boicie się konkurencji?,że prace ktos wam odbierze?O co chodzi,bo nie rozumiem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

po co ma wracać ma być u prywaciarza Białym murzynem za miskię ryżu ma być wykorzystywany? a i w czym ta łomża się rozwija? jak tu nawet dworca i pkp nie ma same kościoły?przyszłość nizerna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Uciekaj ze tej ograniczonej wsi zwanej miastem, im prędzej tym lepiej dla Ciebie na przyszłość. Tylko trzeba się raz odważyć a później zrozumiesz że to był właściwy wybór. Człowiek się do wszystkiego przyzwyczai, a do Łomzy zawsze można na święta przyjechać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Sam wyemigrowałem, w sumie całkiem przypadkowo...
Łomża się zmienia i to na duży plus
Można dobrze zarobić, wiem po rozmowach ze znajomymi
Koszty życia urosły- ale chyba wszędzie to się dzieje
Wracaj i sie nie zastanawiaj
Jedyne co sie zmienia mocno in minus to trolle na 4lomza :)

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Ja mogę powiedzieć tobie tak:praca w Łomży jest,jeżeli masz wyższe ambicję to możesz własną działalność otworzyć.Jeżeli masz tutaj gdzie mieszkać(stancja odpada-kosmiczne ceny) i masz poukladane w głowie to czy Łomża czy Warszawa żyć trzeba.Łomża nadal została w miarę spokojnym sennym miasteczkiem.Ale jakieś perspektywy mozna tutaj rozwinąć.Trochę chęci zaangażowania i mozna żyć.Lecz jeżeli poczułeś smak wielkiego miasta i odpowiada tobie to nie pakuj się do Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Dobre gdzie można dobrze zarobić:

Chyba że masz prace za SMSa to nawet bez szkoły będziesz zarabiał jak ktoś powiedział do pracy to trzeba mieć \"dobre plecy\" i nie chodziło o kopanie łopatą i ciężką prace na budowie.


Czy masz może na myśli lokalnego producent złotego trunku; 14-15zł brutto na godzinę proponują - powala wynagrodzenie i dodatek dostaniesz 2zł za nockę chyba

A może w lokalnych sklepikach prywaciarzy - To samo najniższa krajowa 0 szans na awans i podwyżkę wieczny okres próbny i jeszcze cud jak cię zarejestują.

Oferty na elewacje na budowę max 16zł na rękę bez zarejestrowania wieczny okres próbny w dodatku praca w warunkach mokrych jak te elewacje lub tynki pożyjesz zobaczysz stawy na starość będziesz jak kaleka chodził nie mowa o tych co posadzki robią lub kostkę pieniądze nie adekwatne do zdrowia straconego.


Oferty na kierowcę na Busy międzynarodówka to samo w okolicach 170zł na dzień bez umowy co za idiota za takie pieniądze pojedzie zagranice zgodnie z prawem na umowę o prace powinieneś dostać około 270zł za każdy dzień na rękę


gdzie ta praca dla 90% obywateli Łomży, 10% tylko może coś gdzieś po znjomościach bez szans jesteś jak ich nie masz. Większe miasta daja taką możliwość są duże koncerny, fabryki, dużo sklepów, ludzie unikają tych mało płatnych stanowisk. Na które z miejsca dostaniesz o 50% wyższe wynagrodzenie jak w Łomży przykład 1700sprzątaczka a 2500- 3000 za tą samą prace

Jak słucham młodych ludzi co niedługo wchodzą w wiek 18-19 lat to nikt nawet nie myśli o tym by tu zostać każdy by chciał z tąd wyjechać tam gdzie sam może zarobić na swoją szkołe i mieszkanie tu taka osoba za najniższą krajową Wiecznie na garnuszku rodziców jak zostanie a mieszkanie na kredyt 30 letni lub w spadku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Czytaj ze zrozumieniem,w którym miejscu napisałem że w Łomży można dobrze zarobić ???
Napisałem wyraźnie że praca w Łomży jest,jezeli ktoś chce to i ulice zamiata za najniższą krajową ,albo na kasie obsługuje ale praca jest dla chcacych pracować.
Inna bajka jeżeli chodzi o zarobki,ale nie jesteśmy przecież metropolią spójrzmy na to realnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Bardzo dobra decyzja. Może pan spokojnie wracać praca jest. Nie czyta pan tego forum bo tu zawsze piszą na anty i ogólne bzdety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Piszesz również o stawce w browarze taką stawkę mają szaraczki,a może chlopak na kierownika czy prezesa chce stratować ma amicje moze i plany,tam o wiele wyższe zarobki.Jeżeli chodzi o budowlankę może wlasną firmę założyć i będą dla niego za te stawki pracować.Można tak wymieniać ale chłopak rozważa możliwość powrotu w rodzinne strony,a nie znam gościa więc nie wiem jakie ma ambicje,plany,sytuacjię życiową,a może,nie musi zarabiać milionów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

No wlasnie piszą anty,a pozniej nastepny post bo mlodych nie ma wyjechali za granicę bądź do wiekszych miast.Sciagajmy sami ludzi do nas a nie odpychajmy bo w końcu zaorają naszą wioskę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

na tych kierowników i prezesów to max 15 stanowisk niech będzie w takim browarze a co z reszta jak pisałem 10% w takiej Łomży obywateli ma szanse coś osiągnąć w tym 5% po znajomościach. A to że praca jest to nie wiem czy to można nazwać pracą jak codziennie wstają myślisz gdzie tu by iść by było lepiej i szanse na awans. Własną firmę budowlaną założyć to pomysł dopiero powodzenia na rynku Łomżyńskim ilu tych co mają firmy jeżdzi i tak w delegacje. Wystarczy otworzyć stronę z usługami ogłoszenia i popatrz jaka konkurencja a stawki to druga sprawa zapomnij że bez znajomości dostaniesz większą inwestycje a jak już to tylko będą czekać obyś się w terminie nie wyrobił by karę nałożyć. Natomiast prywatnie robiąc i na czarno bo takie są realia to może jeszcze coś lepiej zostanie bo co robić u kogoś na czarno jak można samemu u siebie a czy lepiej spróbuj zobaczysz ilość ogłoszeń mówi za siebie. Ambicje można mieć ale czy są możliwości je realizować w danym miejscu i pracy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Marcin 152110 napisz chlopaku co byś chciał robić i ile zarabiać.Będzie łatwiej coś doradzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

u rytla jest ogloszenie na logistyka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Po pierwsze primo - głąbie z podłomżyńskiej wsi ,
więcej szacunku dla uczelni, którą jakimś cudem skończyłeś .

POLIBUDA ? -. czereśniaku są różne uczelnie techniczne w kraju , zwane przez potomków roztrząsaczy gnoju \" polibudami \" .
Ja swojej Politechniki Warszawskiej bym tak nie nazwał !

Poza tym , ok. 25cio letni typ powinien mieć choć odrobinę własnego rozumu, żeby na forum , na którym dominują bezrobotni, gimbaza i nieudacznicy życiowi - zadawać tu takie głupie pytanie :)))

Po drugie primo :
- spytaj najpierw tych baranów co ci doradzają : jakie oni mają wykształcenie, jaką i za ile maja w Łomży pracę , jaki jest ich status społeczny etc... ?


ps:
... \" możesz własną działalność otworzyć\" :)))) - za wszy i chude pająki ?
- budowlanka ?
Trzeba mieć najpierw samemu trochę pojęcia o temacie, dużo kasy na zakup sprzętu, ZLECENIA!!! , jak i lata, żeby dobrać sobie odpowiedni zespół pracowników (... nie z łapanki, raz pijany, drugim razem naćpany a i do tego \"fachowiec\" z boszej łaski :)))


... \" jeżeli chodzi o zarobki,ale nie jesteśmy przecież metropolią\" :))) - no fakt, ale za furę , sprzęt AGD- RTV, wyposażenie mieszkania, wczasy itp. - płacimy , jak ci co w innych dużych ośrodkach miejskich zarabiają .


Zadając takie pytanie, na 100% obstawiam , że gostek nie ma \"układów \" na \"dyrektora \" :))

Tych stołków w Łomży jest ograniczona ilość i wyżej ch...a nie podskoczysz :))



Pytanie : Dlaczego ja tu siedzę ?
... bo powiązania biznesowo-rodzinne, Ja tu NIGDY nie pracowałem u \"kogoś \" :)) a sam zatrudniam ludzi .

U mnie z takim podejściem do sprawy, (... jakbym wiedział , ktoś ty zaś ) - pracy byś nie dostał !

Poważny człowiek nie zadaje pytań , na tak infantylnym forum .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Kiedyś na tym forum pojawiał się taki nick (transponder) powtórzę za nim MASAKRA!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Ja wyjechałem z Łomży 6 lat temu i powrotu nie planuje . Byłem teraz odwiedzić groby bliskich po ponad roku nieobecności i co się dowiedziałem i zobaczyłem: Rodzina mówi że praca jest ale jak wiadomo w małych firmach a to największy wyzysk i żadnych zasad. Miasto wypiękniało wszystko w centrum wyremontowane ale na starówce ani niema gdzie wypić piwa czy obiadu zjeść. Same apteki i sklepy a powinna być knajpa przy knajpie jak w innych miastach ale to nie w Łomży. W okresie wyborczym to nawet Warszawa nie jest tak wytapetowana jak Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Mój znajomy co już dawno z tego miasta wyjechał powiedział jedną i najprawdziwszą prawdę: W Łomży Huje.m śmierdzi :D
I tego się trzymajmy

Niespełniony nic nie straciłeś na nieobecności tutaj... wszędzie wszechobecna mafia ... apteki na każdym kroku i chorzy z zawiści ludzie bo tylko nieliczni cokolwiek tutaj osiągną legalnie :D

Osobiście sam żałuję, że 10lat temu nie wyjechaliśmy wraz z żoną z tego zaściankowa do jakiejś Szwajcarii czy Luxemburga ... teraz musimy ponosić konsekwencje mieszkania w tej dziurze zwanej Łomża :D
Mimo, że większość naszych znajomych już stąd wybyła, nie poddajemy się....

Także jeśli ktoś wyjechał... szczerze nie ma co tu wracać :D
Apteki, obce sklepy, i wszędobylska policja dbająca o nasze bezpieczeństwo, wykonująca statystyczne rozkazy nabijania statystyk :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

to nie jest miasto w którym chce się mieszkać.

Roberta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

tu się wegetuje w zależności od dochodów na większym lub niższym poziomie. A życie ucieka a my w tym mieście udajemy ,że żyjemy.

Roberta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Patrze że większość tu taka nieszczęśliwa.
Ale wiem dla czego, bo nic innego oprocz narzekania.... :)
speech popieram Cie w 100%

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

Prawda jest taka, że w wielu miastach żyje się ciężko, czasem jedynym rozsądnym wyjściem jest zrobić kurs na wózek widłowy http://realnie.pl/jak-zdobyc-uprawnienia-na-wozki-jezdniowe/ i wyjechać za granicę. Myślę, że to dobry plan awaryjny dla każdego, nawet jeśli ktoś jest po studiach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Źycie/ praca w Łomży

By valuing depth over superficiality, we can chess online reclaim the importance of thoughtful discourse and ensure that informed opinions shape our collective understanding.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org