poniedziałek, 20 stycznia 2020 napisz DONOS@
Forum ogólne

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkoła Piątnica - Religia

W szkole w Piątnicy nowy ksiądz na lekcji religii robi zdjęcia uczniom pod pretekstem lepszego ich zapamiętania. Jak któreś dziecko nie chciało zdjęcia i chowało się pod ławką \"ten\" nawet w tedy robił zdjęcie wkładając telefon pod ławkę. Czy to normalne zachowanie księdza? Dyrekcja i proboszcz podobno są bezradni. Co o tym myśleć??

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Szkoła Piątnica - Religia

ubił bym *****

Czy rodzice zgłaszali tę sytuację Pani Dyrektor? Słyszałem, że to dzieci były bardzo wzburzone zachowaniem księdza i powiadomiły wychowawczynie. To nie jest normalne, ze ksiądz robi zdjęcia. Po co mu one? Dzieci mogły swoje imiona na kartkach napisać i postawić na ławce, żeby je ksiądz mógł zapamiętać. Ciekawy jestem finału tej sprawy. Jeśli jakikolwiek finał będzie...

Trzeba zgłosić na policje. To nie jest normalne zachowanie.

marecki

robienie fotek to mały pikuś, stawiam diamenty p/ko orzechom, że klecha nie zebrał PiSemnych deklaracji o zgodzie rodziców na uczęszczanie ich dzieci na te, POżal się boże!, lekcje religijnej indoktrynacji zatem te zajęcia są wg prawa nielegalne

Bóg się rodzi. Kogo to jeszcze obchodzi?

Haha to dobę, niech mu policja sprawdzi komputer i telefon czy nie ma tam zdjęć .ostatnio zlapali księdza Zamościa to miał kamerę w bucie i nagrywał dziecię w przymiezalniach itp.

Sprawa zamienciona pod dywan na samym początku. Czarna mafia chroni swoich...

f16 zna podobno dobrego hakera :)))
a ja czekam ...

kolejny pedofil..ile jeszcze

sprawdzcie na czym polega pedofilia

https://sciaga.pl/tekst/34244-35-pedofilia_choroba_czy_zboczenie

pomówienia np.na forum mogą być karalne z paragrafu,jeszcze nie zostało to udowodnione.

dzisiaj spotkanie w piątnicy jest na 17 godz

Arus77 a co ty chcesz udowadniać? Myślisz, ze dzieci z kilku klas, czyli ok. 100 osób kłamałyby, że ksiądz robi im zdjęcia? Sprawa jest oczywista. Robił zdjęcia i tyle. O dzisiejszym zebraniu też nie wszyscy rodzice zostali powiadomieni. Pytanie dlaczego?

Zgodnie z wprowadzonym od września Rodo ksiezulek powinien ponieść konsekwencje.Co on robi z tymi zdjęciami?? Gdyby moje dziecko zostało tak potraktowane nieodpuscilbym.Ludzie, brońcie waszych dzieci.To jest poniżanie.Odpowiedz jest na to wszystko prosta.Zabierajcie dzieci z religii.

Wstyd. Najłatwiej człowieka pomówić i zlinczować. \"Dobry\"przykład dla dzieci. Nie rozumiem,jak bez żadnych dowodów można tak postąpić z drugim człowiekiem-nie ważne czy to ksiądz, świecki, dorosły czy dziecko. Żądamy wobec nauczycieli,żeby zawsze sprawiedliwie i skropulatnie oceniali nasze dzieci-bez pochopnych i obrzydliwych pomówień,ale z siebie już trudno wykrzesać trochę sprawiedliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Malomiasteczkowa słoma z butów wychodzi... Nikogo nie oskarżę,póki nie mam jasnej sytuacji. Tak łatwo przychodzi opluwanie innych,a zagłębienie się w sytuację wymaga trudu,więc po co? Oby nikogo z Państwa nigdy nie spotkała taka sytuacja.

Ksiądz już dawno zniknął ze szkoły i z parafii w Piątnicy. I nie ma co bić piany! Kościół i szkoła to normalność!

Mojego dziecka dotyczy ta sytuacja Ksiądz niestety nie zniknął z parafii i szkoły. Nadal nie ma żadnej decyzji na ten temat. . Osobiście daleka jestem od oczerniania kogokolwiek, jednakże to co zrobił ksiądz wywołało mój niepokój. Uważam, że powinno to być dokładnie sprawdzone, gdyż sprawa dotyczy dzieci. Wciąż nie mogę zrozumieć z jakiego powodu robił te zdjęcia. Nikt wcześniej tego nie praktykował. Moje dziecko jest dla mnie wartością najwyższą , więc cała ta sytuacja wzbudziła mój niepokój i lęk o dziecko. Nigdy nie twierdziłam, że ten ksiądz jest pedofilem, ale jego zachowanie było co najmniej dziwne i sam powinien odejść, gdyż będąc kapłanem i pedagogiem wie, że takie zachowanie jest niedopuszczalne.

Lolunia, jako mama,rozumiem Twoje lęki i zgadzam się w zupełności, że obowiązkiem rodzica jest reagować i sprawdzać,jeżeli coś nas niepokoi. Tez bym tak zrobila. Ale potrafię też zrozumieć,że ksiądz chcąc szybko poznać,jak ktoś tu napisał,100 nowych osób,wpadł na pomysł ułatwienia sobie tego zadania przez zrobienie zdjęć i naukę imion tych osób w domu. Inni na to wcześniej nie wpadli,bo pewnie, między innymi,nie mają już w domu ochoty zajmować się,więcej niż to konieczne,pracą. Każdy z nas popełnia błędy wykonując swój zawód, szczególnie na początku kariery. Największy błąd tego księdza,moim zdaniem,polegał na tym,że nie poradził się doświadczonego nauczyciela i nie uprzedził o swoim pomyśle rodziców-co stworzyło pole do insynuacji i pojawienia się obaw rodziców. Nie znam tego człowieka,ale bym go z góry nie skreślała jako pedagoga. Jeżeli umie uczyć się na swoich błędach,może być dobrym nauczycielem, który do błędów popełnianych przez swoich uczniów będzie podchodził z pokorą.Gdyby nauczyciele za każdym razem,gdy usłyszą od swojego ucznia,że rodzić na niego nakrzyczał, popchnął itd.pisali pisma do sądów rodzinnych z sugestią o pozbawie praw rodzicielskich,albo by od nas żądano,abyśmy sami zrezygnowali z bycia rodzicami,to nie byłoby dobrze. Każdy popełnia błędy,dla mnie ważne czy umie się do nich przyznać i czy wyciąga wnioski.

Ale potrafię też zrozumieć,że ksiądz chcąc szybko poznać,jak ktoś tu napisał,100 nowych osób,wpadł na pomysł ułatwienia sobie tego zadania przez zrobienie zdjęć i naukę imion tych osób w domu.

Ja nie potrafię tego zrozumieć. Czyżby miał zamiar w trakcie lekcji przeszukiwać wszystkie zdjęcia by odnaleźć konkretną osobę? I na siłę robił zdjęcia pod stołem ? Bajki nam tu piszesz.

Tak,to, że wpadł na taki pomysł potrafię sobie wyobrazić. Jak długo pracuje się z ludźmi,to człowiek potrafi sobie wszystko wyobrazić. I jestem przekonana, że ludzie częściej niż czasami robią głupoty z pośpiechu, bezmyślności, braku doswiadczenia itd.Co nie oznacza,że to pochwalam,bo nie pochwalam. Ale też jestem daleka od bezpodstawnych oskarżeń i od linczu. Tak jak pisałam liczy się dla mnie postawa człowieka,który popełnił błąd-czy wyciąga wnioski To jest moje zdanie. Każdy ma prawo myśleć po swojemu,ale zanim kogoś skażemy sprawdźmy wszystko dokładnie. Przecież każdy z nas chciałby tego,gdyby chodziło o niego samego. Wydaje mi sie, że przedstawiłam wyczerpująco swoje przekonania,dlatego nie będę już kontynuowała wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo empatii każdego dnia-zarowno tej doznawanej od innych, jak i tej okazywanej innym.

Anna31 dziwne, że usuneli dane księdza ze strony parafii. Chyba jednak coś było na rzeczy...

Ksiądz już został przeniesiony do innej parafii.

i załatwiona sprawa nie? przeniesienie do innej parafii?czyli norma.Pewnie teraz czuje się bezpiecznie :) ciekawe czy ogląda te foty dzieci czy juz je wykasował ze swojej kolekcji

0

lekcje religii to strata czasu dla dzieciaków

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0