sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Własne winko :)

Siemka wszystkim :D Czy ktoś z was kojarzy może czy do wina można użyć zwykłych drożdży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

nie !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Już lepiej abyś nie mył winogron i zostawił naturalne drożdże, które znajdują się na skórce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

po zwykłych smierdzi,przeciez gotowe drozdze do wina z pozywka to kosz 8zł wiec po co kombinowac jak juz chcesz zrobic cos dobrego .

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Moja babcia robiła zawsze wino i nigdy nie używała drożdży :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Zawei wróć do swojego forum we Wrocławiu i tu nie trolluj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Znalazłem taką stronę https://www.bimberhobby.pl/80-alkoholomierz gdzie można kupić dużo spoko sprzętu. Co o tym myślicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Robilam ze zwykłymi drozdzami i winko było ok.Musi tylko dluzej \"pochodzić\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

Drozdze piekarskie to fermentacjie alkoholowa zrobia, bo produkcji bimbru tak sobie sie nadaja, do piwa slabo, bo smak nadaja poszczegolne szczepy, tam jak i do wina. Do produkcji wina trzeba by uzyc drozdzy konkretnego szczepu, do piw tak samo. Wystarczy poszukac w internecie co i jak sie produkuje i nie wstawiac tu linkow bo malo kogo to zainteresuje. Sa fora tematyczne od tego i tam jest pelno doswiadczen innych uzytnowkikow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

U mnie pyka winko z porzeczki, bez drożdży :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własne winko :)

My do wina śliwkowego używaliśmy specjalnych drożdży. Dodatkowo te drożdże do win można wybrać w zależności od tego jakie ma być wino: słodkie, wytrawne... My kupiliśmy takie do słodkiego wina i wyszło naprawdę dobre.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org