piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki kurier najlepszy?

Witam
kto się orientuje jakie mamy firmy kurierskie w łomży i podpowiedział gdzie?
Otóż chciałbym wysłać dwie paczki o wymiarach 30x20x60 i wadze ok 15kg. Gdzie najwygodniej i najtaniej mnie to wyniesie?
Bardzo dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi!
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Opek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL masz w łomży,ewentualnie DPD polecić mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

najtaniej dpd http://www.dpd.com.pl/ wysyłalem za granice za 80 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

http://sendit24.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

firma nie musi byc z lomzy, kurier przyjedzie odebrac przesylke i nawet nie trzeba wychodzic z domu. tej samej wielkosci wysylalam ostatnio ubezpieczona na kilka tysiecy i zaplacilam ok 17 zl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

UPS Express, DHL Express

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL Express - Łomża


Ulica: Kraska 76
18-400, Łomża


lub OPEK

Aleja Józefa Piłsudskiego 52
18-400 Łomża
86 218 51 97


kurierskie firmy nie są aż takie tanie,ale

przynajmniej szybko i można sprawdzić zawartość.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

ze strony superpaczka.pl 17.99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

jak chcesz aby paczka dotarła w całości i nieuszkodzona to tylko UPS, miałem doczynienia z prawie wszystkimi firmami kurierskimi i tylko oni zawsze przywozili paczki w całości. Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

dpd przyjmują tylko przesyłki firmowe:)

*********************
*********************
*********************

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Wysyłam pocztą lata nigdy nic nie miałem uszkodzonego ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

ja polecam dpd i nie jest prawda ze przyjmuja tylko firmowe przesylki zawsze z nich kozystam najszybszy czas realizacji i do tego zawsze zawartosc cala dojezdza i poki co nie zamiezam innej firmy szukac od okolo 3 lat tylko oni chyba ze niemam wyjscia jak cos zamawiam na necie to inni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

a ja polecam pocztę bo wszystkich kurierów znam i wiem jak "szanują" paczki:) rzucanie itd:) ups jeszcze jest w miarę ok bo reszta to:):) olewka

:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

zgadza się - nie dawno zamówiłam kask , przynieśli pęknięty...i tylko kupa zamieszania niepotrzebnego przez to

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

haha dziękuję za odpowiedzi:)
Ja chcę wysłać kolumny tonsila więc niech sobie je kurier kopie. Membrany zabezpieczę a deche walić mu żałował nie będę :D
mieszkam za Łomżą i mówicie że DHL podjedzie bez problemu po paczkę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

UPS, GLS, Opek

DHL - odradzam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Większość z Was "jedzie" po firmach kurierskich jak po łysej kobyle, a tak na początek to trzeba przeczytać warunki "umowy", która zawieracie w momencie zamówienia kuriera.

Większość z Was ma pretensje, że kurier przyjeżdza jak Was nie ma w domu. Jeżeli nie zamówicie opcji do konkretnej godziny, to kurier ma cały dzien na dostarczenie i wcale nie ma obowiązku dzwonić do klienta(jego dobra wola), albo można zamówic telefon kuriera przed przyjazdem - płatne. Wiele ludzi dzwoni, żeby zawrócil itd..nie może, ma wyznaczoną trase, konkretna ilość stopów i nie może tego zmienić..choć zawsze można się dogadać, że się odbierze w innej cześci miasta, ale to zależy od chęci kuriera i KULTURY odbiorcy.

Co do uszkodzeń to na początek trzeba dobrze ją samemu spakować, a nie w byle co i potem wielki problem, że paczka jest uszkodzona. Przecież ludzie nie wiedzą co jest w środku, a przecież nie będa obchodzić się z każda paczką jak ze złotym jajkiem.

Wiadomo, w każdej firmie są ludzie którzy nie powinni pracować na danym stanowisku, a ich miejscem jest ZOO, ale to nie oznacza, że cała firma jest taka.

Ja z doświadczeń odradzam jedynie "Siódemke"

P.S. Nie byłem, nie jestem powiązany z żadna z firm, moja opinia to tylko i wyłącznie prywatne doświadczenie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

jeśli chodzi o wysyłkę to może kurier online bedzie też dobrą opcją. Zależy do jakiej kwoty chcecie wysłać. Na FastPost.pl są 4 firmy kurierskie i 2 paletowe, są też różne instrukcje itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL i Pocztex nie polecam, strasznie drogo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja polecam DPD przez Sendit.pl
Zawsze wysyłam przez Sendit DPD i zawsze jest git

Przez Sendit.pl masz taniej

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL I GLS przewożą najwięcej paczek, paczki sa rzucane itp.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Z DHL jest różnie. Sama miałam kilka nieprzyjemności z nimi, ale teraz korzystam z centrum kurierskiego i tam szybko się odbywa cała wysyłka. Z domu przelewem płacę i paczkę potem odbierają ode mnie. Można wybrać różnych dostawców. Wszystko jest tam w jednym miejscu. Z tych opcji co już przetestowałam to się najlepiej sprawdza to miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

UPS



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Podbijam. Jakie macie doświadczenia z kurierami obecnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja korzystałam z DHL i byłam raczej zadowolona z ich usług, dopóki kiedyś spora dostawa w ogóle się nie pojawiła, bo została \"w którymś samochodzie\". W tej chwili już tak nie korzystam z firm kurierskich, ale chyba o UPS słyszałam najmniej negatywnych opinii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

To dobrze, że Ci się tak udało ;) To chyba też wiele zależy od rzetelności pojedynczych pracowników. To oni są odpowiedzialni za to jak będą traktować nasz towar i czy sprawnie go dowiozą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Polecam Epaka. Korzystam i jest OK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Dla mnie ok jest DPD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Nie ma jednego najlepszego...

Złożę mu propozycję nie do odrzucenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja często nadaję paczki za granice, konkretnie do UK i wtedy nadaję paczki przez stronę euro-paka.pl . Tam mogę wybrać różnych kurierów, ogólnie zawsze biorę najtańszą opcję i paczki dochodzą. Żadnych problemów nie było nigdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Wg mnie Inpost.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Tylko nie pruboj wysyłać pocztą polska,to sa dopiero osuszci.ja miałem od nich paczki wiele razy poniszczone dodam ze były ubezpieczone z tej firmy nie masz żadnych dodam żadnych szans żebyś dostał odszkodowanie.ja nie kozystam z usług poczty polskiej już od dawna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL póki co nigdy mnie nie zawiódł :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Fedex

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Poczta lub paczkomaty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Firm kurierskich jest coraz więcej. Nie oznacza to jednak, iż należy rezygnować również z rodzimych firm transportowych które świadczą takie usługi.

Czasami, kiedy na ciebie patrzę, mam wrażenie, że spoglądam na odległą gwiazdkę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Chyba każdej firmie kurierskiej zdarza się czasem zawieść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Inpost jest najtańszy, to prawda ale nie w kazdym mieście jest oddział w którym mozna nadać przesyłkę. W moim na przykład nie ma. DPD często dostarczał mi przesyłki uszkodzone. Spróbuj skorzystać z platformy wysyłkowej https://www.sendit.pl Im więcej przesyłek w miesiącu nadasz tym mniej będziesz płacić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Z różnych firm korzystam i jakoś nikt mi nie podpadł. Nie mam swojej ulubionej firmy. Najczęściej korzystam z dhl i inpostu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Przesyłki najlepiej wysyłać za pomocą brokerów kurierskich. Informacje o nich znajdziesz na https://www.jakimkurierem.pl/. Mają na prawdę bardzo ciekawe oferty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja tak samo wysyłam przez Sendit, często kurier z domu paczkę odbiera. W kilka minut i paczka do wysyłki przygotowana i opłacona. Z terminami też u nich ok, nie narzekam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Jak mam możliwość to tylko wybieram DHL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL, Inpost, Złe doświadczenia z K-EX

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Trzeba by wszystkich wypróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

FASTPOST sobie sprawdźcie, sprawnie działający pośrednik , rzetelnie do tego podchodza, doradzą w kazdym względzie, nie raz wysyłając cokolwiek korzystałem z ich pomocy

faceci nie płaczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

sprawdziłem i odradzam. wszystko co zostało wyżej napisane to czysty pseudo marketing wyssany z palca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja korzystam z paczkomatu, bo z tym nie ma najmniejszych problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Według mnie INPOST



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Dla mnie najwygodniejszy jest Inpost, paczkomat mam koło bloku więc tylko zejdę na dół i nadaję paczkę. Z DHL i UPS też nie miałem problemów ale trzeba paczki do punktu wozić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

puzzyk mieszkasz w hajnówce więc tam się udzielaj a nie tu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Jak dla mnie DPD :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Ja bardzo lubię DHL. Bardzo szybko dostaje od nich przesyłki oraz kurierzy są mili :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

u mnie DHL nigdy nie odwalił żadnej imby na razie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

DHL jest bardzo spoko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki kurier najlepszy?

Chciałbym Wam polecić stronę https://e-lubliniec.pl/artykuly/poczta-polska-24h-na-dobe/ , na której znajdziecie bardzo interesujący artkuł na temat rozwoju usług świadczonych przez Pocztę Polską. Jeżeli jesteście zainteresowani tym tematem, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org