czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szybki i smaczny deser truskawkowy

chciałabym wykorzystać podany przez Was przepis na szybki i smaczny deser truskawkowy
kochani, mogę na Was liczyc ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

Dla takich co wrażliwi na kwas truskawek: polać obficie śmietaną 30%. Nie ma potrzeby słodzić. Dobrze płuczę w kilku wodach truskawki i nie widzę potrzeby obrywać szypułek. Liście truskawek i poziomek są przecież jadalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

A ja wrzucam truskawy do wysokiego naczynia,wsypuję cukier,zalewam zimnym mlekiem,blenduję i mam pyszny mleczny napój z pianką :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

Ja lubię podane tak, jak opisała manierka. A jeszcze bardziej - polanę odrobiną octu balsamicznego bądź posypane listkami mięty.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

Truskaweczki, ocet balsamico, miodek, kilka listków świeżej mięty, kilka kostek lodu, jogurt typu greckiego lub bałkańskiego, bierzemy blenderek-brrrru brrru brrrrrrrrruuuuuuuuuu.

I PYCHOTA, lepsze od se....., nie lepsze razem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

Ja truskawki spożywam identycznie jak Katiuszka, ewentualnie w ciastach :) Mleka leję mało, żeby było bardziej gęste :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

A ja bardzo lubię taką wersję: gotuję na mleku kaszę mannę, taką najzwyklejszą, na przykład https://kupiec.pl/produkt/kasza-manna/, dodaję odrobinę cukru i szczyptę cynamonu. W międzyczasie robię sos truskawkowy - po prostu miksuję truskawki z cukrem. Kaszkę mannę przekładam do miseczek i polewam obficie sosem truskawkowym :) Najpyszniejszy deser pod słońcem, mówię Wam ;) Mozna też zrobić wersję dietetyczną bez cukru :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szybki i smaczny deser truskawkowy

Spróbuj połączenia truskawek z kaszą jaglaną. Jak dla mnie to świetne połączenie i idealny pomysł na deser. Poza tym kasza jaglana ma bardzo dużo właściwości, które korzystnie wpływają na nasz organizm, więc tym bardziej warto wybierać ją jak najczęściej. Ważne też, żeby wybierać produkty z naturalnym składem, bez sztucznych dodatków. Ja najbardziej lubię i polecam firmę Melvit: https://melvit.pl/ Mają bardzo fajne produkty, a przede wszystkim naturalny skład! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org