czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wzmacniacz wifi

Ucieka mi często moc sygnału z bezprzewodowego routera i tu jest pytanie, czy wzmacniacz wifi pomoże. Jeśli ktoś używa takiego wzmacniacza proszę o opinie. Mój router ma 300 mb ale sygnał bardzo często słabnie w pomieszczeniu gdzie używany jest laptop a w pomieszczeniu gdzie jest zainstalowany router nie ma problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Może masz stary ruter. co to za ruter? I czy mieszkasz w bloku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

spróbuj tego

http://www.popularne.pl/puszka-na-routerze/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

pomoże, ja używam i działa dobrze

--------------------------------------------------------



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi



stefannowak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Jak mieszkasz w bloku to ci sąsiedzi \"sieją\" pokombinuj ze zmianą kanałów.
Jak kupisz wzmacniacz to ty będziesz siał sąsiadom (nie wiem czy mieszkasz w bloku ale chyba tak)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

laptopy mają słabe antenki



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Mieszkam w bloku , mam router TP-Link. Czy, jak zrozumiałem sąsiad używający wzmacniacz może zakłócać siłę mojego routera ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Jak mieszkasz w bloku to masz kupę sąsiadów którzy ci zakłócają\"sieją po kanałach\"bo mają też internet i mają rutery które rozdzielają łącze za pomocą wifi. Transmisja wifi ma to do siebie że odbywa się drogą radiową i jest podatna na zakłócenia (może ją zakłócić nawet kuchenka mikrofalową).
W każdym ruterze są tzw kanały które możesz ustawić. Ja mam wgrany arternatywny soft gdzie mam wykres sieci które są w pobliżu i widzę który kanał jest najmniej zakłócany.
Ty najprawdopodobniej będziesz to musiał zrobić metodą prób i błędów.
Do tego jeszcze dochodzi karta wifi w twoim laptopie ( o której tez nic nie napisałeś jeśli chodzi jaką transmisje obsługuje)
Rutery tp link to dobre rutery sam mam tp linka i jestem z niego zadowolony.
Wzmacniacz wifi też powinien teoretycznie załatwić sprawę (ale nigdy go nie używałem więc ci w 100% nie powiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

całkiem Ci w głowie namieszają zaraz. Wrzuć kontakt na e-mayla to powiem co zrobić!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Zamiast inwestować we wzmacniać lepiej według mnie kupić po prostu dobry router - http://techfresh.pl/jaki-router-do-100-zl-top-5-najlepszych-routerow/. Nie trzeba wydawać majątku, natomiast może on poprawić komfort korzystania z internetu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Gówno prawda.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Wzmacniacz może nie pomóc jeśli są grube ściany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

@stefannowak klasa router, a na orginalnym sofcie lecisz czy dd-wrt ew. tomtato?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Wasza pomoc jak wszystko na tym forum idzie w kierunku głupich zachowań grupy durni, którzy starają się dominować a słoma z butów im wystaję. Do gnoju a nie na forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

http://amp.timeinc.net/time/money/4091410/how-to-get-a-stronger-wifi-signal?__twitter_impression=true

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Zobacz na youtube tam znajdziesz rozwiązanie problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wzmacniacz wifi

Problem został rozwiązany. Dokonano pomiaru mocy WiFi mego routera i innych nadajników z mego otoczenia, okazało się że jeden z sąsiadów zainstalował bardzo mocny router oraz wzmacniacz, który prawdopodobnie nie jest mu potrzebny ale ma takie prawo, trudno. Zainstalowałem u siebie mocniejszy router oraz wzmacniacz WiFi TP-LINK RE200 AC750. Rezultat, rewelacyjny internet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org