piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
4lomza - MPEC słabo grzeje?

Pytanie jest takie po co MPEC spala ten miał węglowy (co jest jego cała chałda) jak i tak woda jest nie zabardzo podgrzana a ciepłość grzejników to już tragedia.
Zainstalowane na każdym bloku jest chyba te dziadostwo co blokuje dostarczanie ciepła (tzw. pogodynki chyba) , dlatego nierozumiem poco spalać miał jak i tak blokuje się dostarczanie ciepła - paranoja. Kiedyś było inaczej znaczy dużo dużo cieplej.
Na Mazurach w domu jak napalę to grzejniki są gorące i woda (i niczego nie muszę ograniczać) , dlatego jaki sens takie palenie dla tylko spalania to w ogóle nie palić jak coś ogranicza jego dostarczanie W PEŁNI.
Na pewno wiele ludzi tak samo myśli i odczuwa jak ja co widać w i po artykule 4lomza cyt. \" W mieszkaniach jest zimno nawet przy rozkręconych zaworach przy grzejnikach – skarżą się mieszkańcy z bloków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowe \" https://4lomza.pl/index.php?wiad=47201.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Ja w MPEC płacą 13,14 - tki, to nic dziwnego. Na przekrętach się dorobili. Nie wiem, jak to ogarnąć, ale grzejniki są za zimne.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Myślę, że problem dotyczy nie tylko ŁSM. Rzeczywiście przy odkręconych zaworach często zdarza się, że grzejniki są ledwo ciepłe. Podobnie jest z wodą jestem przekonany, że niejednokrotnie nie ma ona wymaganej minimalnej temperatury. Fajnie, że ktoś w końcu podniósł ten temat. Czas już chyba skończyć z tym oszustwem. Obowiązkiem MPEC jest dostarczanie energii cieplnej w pełnej mocy. Po to są zainstalowane w mieszkaniach podzielniki, aby sobie regulować temperaturę w mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Blok ŁSM nowe budownictwo, grzejniki na 6 a w mieszkaniu 21 stopni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Zasady są proste ....temperatura dostarczanej wody ciepłej oraz grzejników ma być zgodna z normami w R.P. i kropka,jeśli wielokrotnie np. awarie czy remonty ograniczają przez tydzień tz.leci z kurka ciepłej wody zimna licznik bije ciepłą i kto to liczy dlatego takie przekręty są i pewnie 13...i 14... z ludzkiej krzywdy jak to w polsce od 1989r.dopiero teraz o młodego rozbijąją się układy ,tata Kornel kazał (wielki szacunek za to ) ,młody morawiecki wali prawdę ciemnemu ludowi w oczy że jesteśmy kolonią korporacji międzynarodowych z każdej strony okradani .

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Zaraz mozecie sie u prokuratora znalezc za prawde- juz tak bylo? :)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Nie może MPEC decydować za nas jak mamy mieć ciepło w mieszkaniach. Jeden lubi mieć chłodniej, a drugi cieplej (jak go stać!). Do tego celu mamy zamontowane na grzejnikach regulatory. Ja tylko wiem, że do niedawna w łazience miałem komfortowo (czytaj \"ciepło\"). Teraz w kiblu czuję chłód. Dobrze, że czasy kąpieli małych dzieci mam już dawno za sobą, bo dopiero bym się wk...urzył!.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Tylko patrzeć jak w niedogrzanych mieszkaniach zaczną się problemy z grzybem!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

U mnie na przykład nie zawsze w nocy jest ciepła woda. A potem newsy newsy - rekordowe ich zyski.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Ciepłej wody w nocy to nie ma nigdzie, bo przed wielu już laty prezes sobie wymyślił takie oszczędności (po co komu w nocy ciepła woda, no nie?).
A może tak w ramach rewanżu zmarznięci lokatorzy powinni przeprowadzić swój eksperyment i w ramach niego wywieźć dyrekcję mpecu na taczkach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Odnośnie tego wszystkiego, powinniście zgłosić się do spółdzielni, bo to oni ponoszą winę za zaistniałą sytuację. MPEC nie wierzę, że w tym wszystkim bierze udział. Może ma niewielki w tym udział. Ale nie będę na forum pisał tego, a wszystko wiem .....to już moja sprawa. Życzę wytrwałości. Nie sztuka pisać na forum, ale trzeba iść do zarządu i domagać się normalności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

MPEC słabo grzeje? W mieszkaniach jest zimno nawet przy rozkręconych zaworach przy grzejnikach – skarżą się mieszkańcy z bloków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pewnie sa to te historyczne efekty oszczednosci energii . Hi H i Ha !!!!

04. stycznia 2017 r. Spolka informowala:

cyt:
Po raz pierwszy w historii firmy wzięliśmy udział w przetargu na świadectwa efektywności energetycznej tzw. białe certyfikaty. W przypadku wygranego przetargu nie będziemy zmuszeni obciążać Odbiorców ciepła tzw. opłatą zastępczą.

koniec cyt.
http://mpec.lom.pl/o-firmie/dla-mediow/416-projekt-ue-6

Gdzie historyczne efekty. Ile do GJ musi doplacic kazdy odbiorca.

Nie dajcie sie zrobic w rogi. Umowa sprzedazy ciepla zawarta z MPEC Lomza a Odbiorca
pkt.

Obowiazki Dostawcy.

Dostawca zobowiązuje się do:

1. Dostarczania ciepła zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz na warunkach określonych w umowie.
2. Dotrzymywania standardów jakościowych obsługi odbiorców.
3. Utrzymywania w węzłach cieplnych:

a) średniej w ciągu doby temperatury wody zasilającej, zgodnie z tabelą regulacyjną(zał. nr 3) z tolerancją + 7% i – 5% pod
warunkiem zachowania temperatury powrotu nośnika ciepła, zgodnie z tabelą regulacyjną, z tolerancją + 7% i – 7%,
b) natężenia przepływu wody sieciowej wynikającego z mocy zamówionej, z tolerancją + 7% i –7% ,

- nie dotyczy to przypadków wynikających z odrębnych przepisów.

4. Informowania Odbiorcy o:

c) planowanych zmianach parametrów dostarczanego czynnika grzewczego (temperatury, ciśnienia) wymagających dostosowania instalacji odbiorcy do nowych warunków z dwunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

Ciepla woda uzytkowa pkt . umowy mowi:

c) temperatury ciepłej wody użytkowej na wyjściu z węzła 55°C z tolerancją + 5°C i - 5°C.

Co do cieplej wody uzytkowej - nie na wyjsciu z wezla tylko w punkcie czerpalnym czyli kranie wylewce w mieszkaniu u Odbiorcy temperatura wody cieplej ma wynosic 55°C z tolerancją + 5°C i - 5°C. Na kazdy obnizony stopien cieplej wody uzytkowej zyskamy ok. 0,5% energii i jest trzynasta lub czternasta pensja dla fachowcow z MPEC Lomza. To samo tyczy sie obnizania czynnika grzewczego. Przepisy mowia wyraznie gdzie w punkcie czerpalnym (kranie) temperatura wody powinna wynosic 55°C (dopuszcza sie obnizenie do 50°C). No chyba ze mam stara tresc umowy. Kto ma racje . Moze Prezes LSM powinien wyjasnic ten pkt. z UOKiK.

Zapros do domu UOKiK i niech sprawdza jaka jest temperatura wody cieplej w kranie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Dlaczego napisałem,że MPEC ma może niewielki w tym udzia , bo czynnik grzewczy jaki dostarcza MPEC , to nie jest woda tylko para wodna pod ciśnieniem kilku atmosfer. Woda podgrzewana jest na węzłach. Tak, dostarczyciel energii cieplnej służący do podgrzania wody , na pewno wywiązuje się zgodnie z obowiązującymi parametrami. I niech nie którzy nie wypisują głupot, bo nośnikiem do wytworzenia pary wodnej, służył zawsze miał węglowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

A tu się mylicie za tą sytuacje odpowiadają nowoczesne stacje pogodowe i sterujące ciepłem i wodą montowane przez spółdzielnie które niestety w naszym i dlatego kaloryfery są zimne a woda często średnio ciepła Więc po co są de pomierniki ciepła na kaloryferach skoro ilość ciepła nie zależy od zaworu na kaloryferze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Re.madagaskar.

Stacje pogodowe nie mają nic do rzeczy. Wiadomo, że wszystkim steruje automatyka. Tylko, że automatyką można sterować. I tutaj leży cały problem. Pole manipulacji jest w ręcznym ustawieniu wszystkich parametrów. Tylko w spółdzielniach , myślą, ze wszyscy są głupi i wciskają kit mieszkańcom. Ja akurat nie mam możliwości pójścia do administracji spółdzielni
.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Jaka jest temperatura wilgotnosc powietrza predkosc wiatru oraz cisnienie atmosferyczne w miescie. To wszystko mozna sprawdzić na stronie Cieplowi - Grudziadz.

A w Lomzy wszystko jest tajne Hi Hi Ha !!!! Ktos takie bzdury pisze ze spoldzielnie maja cos z tym wspolnego. Dane historyczne powinne sluzyc do budowania nowego programu pracy sieci cieplowniczej - przewidywanie pogody. W Lomzy mysla tylko jak pociagnac trzynasta i czternasta pensje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Ciepla woda uzytkowa

Umowa sprzedazy ciepla zawarta z MPEC Lomza a Odbiorca

pkt . jn. mowi:
cyt.

c) temperatury ciepłej wody użytkowej na wyjściu z węzła 55°C z tolerancją + 5°C i - 5°C.
koniec cyt.

Co do cieplej wody uzytkowej - nie na wyjsciu z wezla tylko w punkcie czerpalnym czyli kranie wylewce w mieszkaniu u Odbiorcy temperatura wody cieplej ma wynosic 55°C z tolerancją + 5°C i - 5°C. Na kazdy obnizony stopien cieplej wody uzytkowej zyskamy ok. 0,5% energii i jest trzynasta lub czternasta pensja dla fachowcow z MPEC Lomza. To samo tyczy sie obnizania czynnika grzewczego. Przepisy mowia wyraznie gdzie w punkcie czerpalnym (kranie) temperatura wody powinna wynosic 55°C (dopuszcza sie obnizenie do 50°C). No chyba ze mam stara tresc umowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Wiadomo, że przy takiej temp.zewn., jaka jest teraz nie uzyskamy gorących grzejników. W raz obniżeniem się temp.zewnętrznej czynnik grzewczy ulega podwyższeniu. Mnie interesuje bardziej ciepła woda i dlatego piszę o ręcznych ustawieniach. Oczywiście, że cała automatyka sterowana jest na ogólnie dostępnej bazie porodowej Foreca Jeśli chodzi o zimno w mieszkaniu to piszą to chyba mieszkańcy nie ocieplonych bloków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Przepraszam za błędy powinno być pogodowej Foreca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Ocieplonych, ocieplonych... Widocznie za słabo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

To trochę dziwne. U mnie blok nie jest jeszcze docieplony, okien w ogóle nie wymieniałem, dalej mam takie same - sokółka drewniane, pokrętła na grzejnikach ustawione w przedziale ||, temp.w mieszkaniu 20- 21 stopni. Grzejniki wszędzie na dwójce nawet w kuchni. Nie którzy mają zakręcony grzejnik w kuchni bo uważają, że przebywa się tam sporadycznie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Syyx masz ciepłe grzejniki na dwójce? Bo ja obecnie na trójce mam zimne. Blok ocieplony, mieszkanie parterowe, temperatura w mieszkaniu 21. Pewnie miałabym cieplej, ale ktoś okna w piwnicy cały czas otwiera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Mika 26
Grzejniki mam na dwójce ale to nie jest tak, że grzejniki mają być cały czas ciepłe. Te termostaty pracują tak jak żelazko. Jeśli temperatura w pomieszczeniu osiągnie max wartość ustawioną na termostacie, następuje odcięcie zasilania. Po odpowiednim zaniżeniu następuje ponowne załączenie. A to co wcześniej napisałem odnośnie grzejnika w kuchni, to dotyczy tego żeby wszędzie była jednakowa temp, i inne grzejniki nie dogrzewały kosztem kuchni. Termostat na grzejniku możesz ustawić na dowolny sposób, na znakach jakie mają i pomiędzy nimi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Trzeba włączyć grzejniki, nie czekać że sąsiad z góry czy z dołu będzie nas ogrzewał. Wielu jest takich i tylko narzekają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

Ludziska, kupta se domy! Dopiero zobaczyta ile kosztuje ogrzewanie! Albo se kupta ciepłe gacie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

HEJ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 4lomza - MPEC słabo grzeje?

MPEC słabo grzeje? art. https://4lomza.pl/index.php?wiad=47201

cyt. – mówi Krzysztof Cieśliński wiceprezes ŁSM, twierdząc, że z nieznanych spółdzielni przyczyn miało tego dokonać Miejskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. MPEC potwierdza, że prowadzi prace związane z optymalizacją pracy sieci ciepłowniczych oraz węzłów cieplnych, ale twierdzi, że one mają nie wpływać w żadnym stopniu na zmniejszenie komfortu cieplnego w budynkach.

Po kolejnych zgłoszeniach sprawdzono węzły ciepła i okazało się, że dostarczane przez miejską ciepłownie parametry są znacznie niższe niż przed rokiem. Cieśliński podkreśla, że MPEC obniżenia parametrów pracy instalacji centralnego ogrzewania w blokach spółdzielni dokonał samowolnie, bez konsultacji i zgody ŁSM. Wczoraj władze spółdzielni formalnie zażądały od miejskiej spółki ciepłowniczej przywrócenia ustalonych w 2016 roku parametrów dla węzłów cieplnych w jej budynkach.

koniec cyt.

Mozesz sobie regulowac jak MPEC obniżenia parametrów pracy instalacji centralnego ogrzewania w blokach spółdzielni dokonał samowolnie, bez konsultacji i zgody ŁSM. Wczoraj władze spółdzielni formalnie zażądały od miejskiej spółki ciepłowniczej przywrócenia ustalonych w 2016 roku parametrów dla węzłów cieplnych w jej budynkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org