piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ul.Zawadzka - petycja

Petycja w sprawie przebudowy ulicy Zawadzkiej trafiła do Urzędu Miasta. Zebrano w ciągu zaledwie kilku dni prawie 600 podpisów, podpisy pod petycją są nadal zbierane.
Teraz swoje poparcie można wyrazić również online - osoby które nie podpisały wersji papierowej:
http://www.petycje.pl/petycja/12027/petycja_w_sprawie_modernizacji_ulicy_zawadzkiej_.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Co za geniusz wymyślił drogę dwujezdniową, która kończy się na wąską Szosą do Mężenina. Nie prościej byłoby przebudować 2 skrzyżowania (sygnalizacja świetlna) które ułatwią przejazd i przejście przez jezdnię?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Tak wam przebudują to skrzyżowanie, że do pracy godzinkę wcześniej będziecie wychodzić :D

Światła powodują korki
Korki to złość i pośpiech
Pośpiech i złość prowadzą do wypadku
Wypadek do śmierci i kalectwa.

Duże rondo 1 pasmowe gdzie przejścia dla pieszych na wywołanie guzikiem i nie ma problemu :)
Na rondach prędkości są nieduże, przepustowość natomiast jest duża i płynna...
Na dobrze zaprojektowanym rondzie, jest dobra widoczność i łatwo przewidzieć sytuację.
Przy odrobinie kultury, pamięci o kierunkowskazach także tym lewym, jest to idealne rozwiązanie.
Podobne sprawdza się przy Stokrotce od strony Staffa/Kazańskiej*? choć tutaj bez sygnalizacji STOP dla przejścia dla pieszych.

Zjeżdżając natomiast odrobinę w dół mamy przykład totalnego spierdolenia/sparaliżowania komunikacji zarówno dla samochodów jak i pieszych.
Chcecie to samo na górce Zawadzkiej?
Brawo Wy :)

PS: co do dzieci... jest wiele miejsc na świecie gdzie dzieci do szkół chodzą poboczami/polami... każdy na to leje...
Elyty stać na taxi, auto, szofera, 3bryki z fabryki .... Teraz trwa wojna o dotacje unijne.... Elyty mają z tego dole, to budują nam ścierwa za grube pieniądze czy są potrzebne czy nie , czy funkcjonalne czy bubel.... to nieważne.... Oby dotację wydać, poudawać, że coś się robi, swoje zgarnąć.... nikt wami szarakami się nie przejmuje....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Jestem za powyższym rozwiązaniem ,rondo jednopasmowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

W celach poprawy zobrazowania :
Wszelkie prawo skręty na dojeździe do tego ronda, powinny odbywać się z jego pominięciem tj. oddzielnymi pasami :)
Miejsca na takie rondo jest tam w sam raz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Niech będą i ronda, byle było bezpieczniej i jak najmniej korków.
Kiedyś mówiło się, że w Łomży światła powstały po to, aby miasta wojewódzkiego nie można było przejechać w 1 minutę.
Ta dwupasmówka powstaje po to, aby nie można było do pracy dojechać w kwadrans. Teraz korek będzie ustawiał się na ulicy Małachowskiego lub na pobliskim rondzie. Piesi będą mieli tak samo \"pod górkę\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

up

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Dlaczego nikt nas nie spytał mieszkańców osiedla tylko jesteśmy traktowani jak stado baranów co niema nic do powiedzenia .Osiedle jest nasze a nie jakiegoś urzędnika .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

To proszę o wsparcie, bo jestem z tym sama, tzn. nikt nie pomaga mi zbierać podpisów, potrzebuję też wsparcia kogoś, kto zna się na projektowaniu dróg. Jeżeli ktoś zechciałby dołączyć i zbierać podpisy w formie papierowej, to mogę ją wysłać. Im więcej tym lepiej. Udostępniajcie też link do petycji elektronicznej poprzez strony, fora itp.
Ja też nie chcę aby nas ktoś jak kretynów traktował i kazał nam w kółko jeździć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Trzeba wysłać sms-a do prezydenta ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Oficjalnej odpowiedzi nie mam ale znalazłam to:
http://lomzynskie24.pl/2016/09/sygnalizacja-dla-pieszych-i-specjalne-zjazdy-odpowiedz-lomzynskiego-ratusza-w-sprawie-petycji-mieszkancow/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

http://www.lomza.pl/index.php?wiad=5954

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

będzie rondo ! gratulacje za walke !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

i co dalej z ulica zawadzką zostawią taka rozkopaną na parę lat ? co myślicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Naprostują co trzeba, poprawią błędy formalne i będą budować dalej. Oddanie może tylko delikatnie się przeciągnąć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Ambaras z ulicą Zawadzką, jak nie wypali - będzie to gwoździem do trumny ekipy Chrzanowskiego .

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=49153

W grę wchodzi nie tylko unijna dotacja, ale także kwota jaką trzeba zapłacić firmie za wykonane już prace, zapewne z odszkodowaniem za zerwanie kontraktu, oraz koszty wykupów gruntów zajętych pod budowę drogi. Jeśli inwestycja zostałaby zarzucona na tym etapie budżet miasta mógłby stracić nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

... i pozostanie wielka dziura w ziemi :)

Gdyby faktycznie koniecznym było przerwanie prac na Zawadzkiej konsekwencje dla Łomży byłyby gigantyczne. Jeśli inwestycja nie zostanie zrealizowana pieniędzy z unijnej dotacji nie będzie. Za prowadzone od kilku miesięcy prace trzeba będzie zapłacić i to pewnie z jakąś karą za zerwanie kontraktu. W budżecie miasta, którego deficyt na ten rok sięga około 40 milionów złotych, powstałaby jeszcze większa dziura. Poza tym pozostałaby długa na kilometr i szeroka na kilkadziesiąt metrów dziura w ziemi, z którą ktoś, kiedyś musiałby coś zrobić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Władze miasta rozpoczęły „negocjacje” z mieszkańcami, którzy doprowadzili do takiego rozstrzygnięcia sądowego.
Co tam negocjować, jakby się okazało , że w tej sprawie złamano prawo ?


Pilnować trzeba sprawy, żeby nie doszło tam do jakiegoś dilu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Speech, zauważyłem, że Tobie strasznie to wszystko jest na rękę. Pochwal się dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ul.Zawadzka - petycja

Co to za wioska że nawet drogi zbudować nie mogą, najlepiej niech nas ogrodza i zrobią rezerwat. Dwupasmowa jest ok, byle by ją wreszcie zbudowali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org