wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Leczenie kanałowe zęba

Witam wszystkich czytających. W dniu 5.08.2016 postanowiłem udać się do stomatologa w Łomży z powodu bolącego zęba (5 góra lewy). Pani stomatolog zaprosiła mnie na fotel a następnie postukała i zrobiła coś, że poczułem silny ból od zimna. Usłyszałem decyzję o leczeniu kanałowym. Dostałem dwa zastrzyki w dziąsło i podniebienie a następnie wiercenie i trucizna. Po wszystkim dostałem karteczkę z datą wizyty na 8.09.2016. I teraz moje następujące pytanie. Czy wizyta z miesięcznym odstępem jest normalna? Czy podana cena 150 zł za ten ząb jest normalna bo słyszałem o wiele większe? A także czytając na innych portalach piszą o wykonaniu zdjęcia RTG przed przystąpieniem do badania. Czy taka decyzja podjęta o leczeniu jest właściwa czy tylko dla strachu albo zarobieniu pieniędzy na człowieku który się nie zna? Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

tak forum ci pomoze napewno to ze masz zatruty zab to pikus poem jest kwestia czy wlasciwie oczysci kanaly ale jesli juz chcesz to robic dobrze to podjedz do jacka pioro da ci namiar na jarka w bialymstoku on robi to pod mikroskopem a koszt zalezy od ilosci kanalow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Koszt to jakiś mocno nie gra roli oby było dobrze zrobione i rzetelnie. Jeśli mam płacić to za wykonanie fachowej usługi. A z tego co czytałem na innym forum to kobieta opisała, że stomatolog zatruł ząb a na następnej wizycie założył plombę i dało uratować się bez leczenia kanałowego. Ciekawi mnie najbardziej na jakiej podstawie lekarz twierdzi, że ząb należy tak leczyć a nie może inaczej? Chcąc uzyskać odpowiedzi to dowiem się może od kogoś z forum nawet małe informacje a jak nie to prywatnie na konsultację. Ja nie jestem jak rekin. Zęby nie rosną kilka razy a jednak leczenie kanałowe osłabia ząb i za jakieś kilka lat jest do wyrwania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Wyrwij go. Leczenie kanałowe to porażka. Dentyści w Komży nie potrafią tego robić wypełniają zęba do połowy, bo to wypełnienie kosztuje. heh Koło kauflandu jest taki gabinet gdzie małżeństwo przyjmuje.Poszła na rtg zęba i okazało się że wypełniony kanałowo w 1/3. Zwracali gotówkę:) Poza tym ząb kanałowy liczą od ilości korzeni i posłuży Ci on w najlepszym przypadku 10 lat. Zaoszczędź i wstaw implant. I najważniejsze nie chodźcie do jednego gabinetu, rejestrujcie się wszędzie i weryfikujcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Nie wiem jak cenowo, ileś lat temu miałam leczenie kanałowe (nie chcę robić antyreklamy i nie powiem który gabinet), niestety źle wykonane. Kilku dentystów odmówiło mi leczenia. Jeden dentysta stwierdził, że może to zrobić bez problemu. Nie pamiętam już ile to kosztowało, ale nic się nie dzieje, nie boli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe kosztuje o wiele więcej około 1000 zł ale rtg to podstawa
obawiam się ze to nie kanałówka albo jakaś tańsza wersja jej Ja miałam ostatnio robiony ząb i miałam stan
zapalny który wdał się w kość ale stomatolog zrobił to profesjonalnie. Powiedział
co i jak będzie robił przede wszystkim kanałówkę robi się pod mikroskopem to
ważne ponieważ trzeba szczelnie kanały wypełnić. Jedna wizyta trwała 1,5 godz.
To że wypelnia jakas tam trucizna to normalna sprawa i tak zgadza się miesiąc możesz z tym chodzic. No i koszt
zależy od ilości kanałów



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba


sami dentyści :-),
każdy robił raz w życiu i uchodzi za fachowca w dziedzinie stomatologii,
kanałówkę można robić pod mikroskopem (ale nie ma takiego przymusu),
w Łomży robią leczenie kanałowe pod mikroskopem w kilku miejscach, koszt zależy od ilości kanałów w zębie gamonie... !!!

szóstka u dziecka pod mikroskopem rok temu około 1000 zł, 5-6 wizyt, 3-4 miesiace, zdjęcie było przed leczeniem kanałowym i po leczeniu kanałowym,

co do autora pytania:
czy te 150 zł. to jest na pewno za całą kanałówkę czy za tą pierwszą wizytę ?

kanałówki bez zdjęć, na wyczucie to robili 10 lat temu, miałem dwie i teraz mam dwie... korony na szóstkach :-)

ze zdjęciami i mikroskopem sam jestem ciekawy na ile taka kanałówka wystarczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Do Tomek24042004 cena 150 to za leczenie kanałowe. Jak poszedłem z bólem to na NFZ i wtedy mi go zatrula. Dziś boli mnie głowa a ząb jest wrażliwy. Czy jest ktoś w stanie polecić kogoś abym mógł iść i się dowiedzieć więcej. Jeśli mam leczyć to raz i więcej nie oglądać się na fotelu ze strachu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

dr Rusiecki. Na ul. Radzieckiej przyjmuje (róg przy ratuszu). Ale u niego to tylko prywatnie. Trochę zapłacisz, ale zrobi raz a dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

ząb jest zatruty więc innego wyjścia niż leczenie kanałowe nie ma. Chyba że ekstrakcja :) jeśli koszty nie grają roli to faktycznie warto taki zabieg wykonać pod mikroskopem, piątki górne to dosyć trudne zęby, najczęściej mają jeden kanał ale lubią mieć dwa albo trzy. Znalezienie ich bez mikroskopu może być naprawdę trudne. W Łomży jest kilka gabinetów oferujących takie usługi np dr Rusiecki, Glębocki, chyba w bodencie z tego co mi wiadomo. Takie leczenie z odbudową to koszt w zależności od ilości kanałów i zniszczenia zęba 800-1500 zł. Może być i więcej. A ile wytrzyma? na to nie ma gwarancji, ale na pewno leczenie w ten sposób zwiększa szanse na sukces. i jeszcze wg najnowszych badań zębów nie powinno się zatruwać tylko usunąc nerwy w znieczuleniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Ja tydzień temu zakończyłam leczyć ząb kanałowo. Trwało to dwa miesiące i jest to normalny czas. Stomatolog prosi o zrobienie RTG ponieważ potrzebne jest mu to przy wypełnieniu kanałów, do zmierzenia ich długości wiec wcale nie musi mówić o tym od razu.
Polecam dr Leończak na Hipokratesa 40. Rewelacyjne, fachowe podejście do pacjenta i jego zębów, przesympatyczna osoba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Miki trollu po co komu klinika z Częstochowy. A te świetne opinie to chyba sam wypisujesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Nie reklamujcie tu nikogo, bo ja u jednego,takiego niby fachowca zaleczyłem ząb kanałowo, wypełnienie wypadło po 1 m-cu, poszedłem z reklamacją a ten sqrwiel wyparł się i stwierdził że mi ząb obok robił, zupełnie zdrowy.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Fakt o dobrego dentystę nie jest łatwo, ja robię zęby w Bodencie i nie narzekam. Nie są najtańsi, ale znają się na rzeczy, raz że robią wywiad dwa - wszystkie badania przed podjęciem decyzji o jakichś zabiegach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Leczenie kanałowe zęba

Ja wreszcie zakończyłam leczenie kanałowe 6 zębów. Z piątkami był luzik - nic nie bolało. Z siódemkami gorzej - do około tygodnia pobolewało przy gryzieniu lub nacisku (podobno to okostna). Ale tragedii nie było - do przeżycia. Plusem jest to, że w ciągu 2 m-cy schudłam 7 kg;). Teraz mam już koronki i na razie czuję.., jakbym miała \"obcego\" w buzi. ( . podobno to minie.... Teraz czas wreszcie na przednie ząbki.... Ogólnie ważne jest zrobienie sobie tomografii stomatologicznej, to bardzo ważne badanie: https://depilacjalaserem.info.pl/po-co-wykonuje-sie-tomografie-stomatologiczna/.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org