piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odbiór mieszkania - Inspektor

Witam serdecznie,

zbliża się termin odbioru mojego mieszkania i stąd moje pytanie do Was: czy możecie polecić inspektora, który oczywiście odpłatnie sprawdzi mieszkanie tj: wymiary, krzywiznę, instalację itd.

Napiszcie z czyjej pomocy korzystaliście i czy jesteście zadowoleni.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

Gdzie znajduje sie twoje mieszkanie,developer czy spółdzielnia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

a po co Ci inspektor ?? Zapytaj majstra, co budował. Wytłumaczy co i jak. Przecież wymiary masz w projekcie, a instalacji nie sprawdzisz, bo teraz robią pod tynkiem. Chyba, że chodzi o grzejniki, ale przyjdzie ci wydruk za ciepłą wode.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

peter, jak nie jesteś w temacie na bieżąco, nie komentuj!

bzdura! tak, gość będzie latał po JUŻ zakończonej budowie deweloperskiej i szukał majstra/ wiatru w polu haha
Developer/spółdzielnia nie buduje sam, tylko wynajmuje rozmaitych podwykonawców - i za wszystko on ponosi odpowiedzialność.
W momencie odbioru mieszkanie powinno być całkowicie gotowe!
Często wskazywane usterki są zbywane stwierdzeniami nie ma problemu, to się jutro poprawi (lub następują próby wmówienia klientowi, że dana usterka nie jest usterką). Robisz protokół wad/usterek a NIGDY NIE PODPISUJ ODBIORU LOKALU, PRZED USUNIĘCIEM WSZYSTKICH WAD -
Inspektor? - też tak myślałem, koszt 200-300zł ?
są firmy, które zatrudniają kwalifikowanych biegłych w tej dziedzinie, znających normy i wiedzących na jaki paragraf i gdzie się powołać, by nie być zbytym przez dewelopera ,
dam przykład : co do szyb/pakietów istnieje jakaś norma, której nie może lekceważyć deweloper, np ma temat rys na szybie, też zauważyłem, ale myślałem, że to drobnostka, okazało się, że deweloper musiał to uznać, koszt wymiany pakietu zarysowany przez ekipę sprzątającą ,
instalacji elektrycznej nie sprawdzisz ? ha pomierzą wszystkie punkty,
są też odpowiednie normy na odchyłki poziom/ pion - ściany podłogi , kąty proste , popukaj w płytki , podłogę czy nie grucha ? ect wentylacja, spadek na balkonie ? , musisz to wszystko sprawdzić i wytknąć błędy, po odbiorze będzie za póżno

renomowana firma zajmie się w oparciu o Polskie Normy, np ;

sprawdzeniem jakości ścian i tynków
sprawdzeniem podłóg i posadzek
sprawdzeniem okien, szyb i parapetów
sprawdzeniem drzwi wewnętrznych i zewnętrznych
sprawdzeniem instalacji elektrycznej
sprawdzeniem liczników mediów
sprawdzeniem instalacji wodnej i kanalizacyjnej
sprawdzeniem instalacji centralnego ogrzewania,
grzejników, ogrzewania podłogowego
sprawdzeniem instalacji wentylacyjnej
sprawdzeniem balkonu, tarasu i garażu
sprawdzeniem wymiarów pomieszczeń

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

vox populi: napracowałeś się chłopaku, nie ma co ! Piszesz ... cyt: \"są firmy, które zatrudniają kwalifikowanych biegłych w tej dziedzinie, znających normy\". Podaj chociaż jedną renomowaną firmę w naszej Łomży, która zajmuje się takimi sprawami za 200 zł (netto czy brutto?). Co to znaczy: kwalifikowany biegły w tej dziedzinie? Stan developerski raczej nie przewiduje wykonania podłóg i posadzek, drzwi wewnętrznych, ogrzewania podłogowego. Większość Twojej wyliczanki jest sprawdzana wcześniej przez osoby do tego upoważnione. Potwierdzeniem są stosowne protokoły.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

pierdolisz synku , stan deweloperski nie przewiduje ogrzewania podłogowego? tak sam je sobie zrób, kuj podłogę albo sam rób wylewkę
haha
podług? a kto tu mówił o tzw płytkach? chodzi o prawidłowo zrobiony podkład/wylewkę - poziom , kąty i nie górki w rogach !
zgoda drzwi wewnętrzne deweloperski nie ( ale barani łbie zależy jaki był standard wykonania w umowie, pod klucz ) a pisałem ogólnie, niepotrzebne skreślić ,

w Łomży nie sprawdzałem, pisałem ogólnie bo nie na samej Łomży świat się kończy i zaczyna , może i tu masz rację, moja sugestia dotyczyła tego ( jakbyś nie umiał czytać tekstu ze zrozumieniem i podtekstami , a trzeba ci zawsze wyłożyć jak krowie na miedzy ) , że nie warto brać majstra złotą rączkę, który niby się zna na wszystkim, a merytorycznie nie potrafi tego na piśmie, w protokóle uzasadnić i podeprzeć to odpowiednimi normami ,

za 200-300 zł/szt , jak zbierze się grupa kilku osób zainteresowanych odbiorem mieszkania, to z W-wy czy Białego , przyjadą fachowcy z renomowanej firmy i jeszcze za takie pieniądze cię w dopę pocałują ! poszukaj info w necie haha


a nie pie..l głupot, że zaufasz deweloperowi, bo jak piszesz \"Większość Twojej wyliczanki jest sprawdzana wcześniej przez osoby do tego upoważnione. Potwierdzeniem są stosowne protokoły.\" - masz jakiś dostęp do tych protokółów - spisywanych, albo i nie pomiędzy deweloperem a podwykonawcą ? haha kto ci je udostępni?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór mieszkania - Inspektor

vox populi: wyrażaj się poprawnie, grzecznie i po polsku. Wszędzie się udzielasz, nie znając się na tym zupełnie. Jedyne co potrafisz, to pisać: podług (co to za określenie budowlane?). Nie rozróżniasz wylewki od podłogi! Mylisz pojęcia. Chłopak pisze o doradztwie w Łomży, a ty pleciesz o firmach warszawskich. O grupach wsparcia. To może cała wspólnota się zbierze i zatrudni fachowców z zagranicy? Zapytałem cię o szczegóły odnośnie kwalifikacji takich inspektorów to brniesz, radośnie rżąc lub rzucając epitetami. Piszesz o wszystkim bardzo ogólnikowo. No właśnie ogólnie, czyli na niczym się nie znasz za bardzo. Jeżeli się nie znasz, to po co piszesz o fachowcach z renomowanych warszawskich firm ? Odpowiadaj grzecznie na pytania, kiedy cię chłopak pyta. Im więcej klniesz i rzucasz obelgi, tym bardziej jesteśmy wszyscy przeświadczeni, do kogo należy barani łeb, o którym piszesz wyżej. Bez odbioru !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org