czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dom opieki

witam,
szukam jakiegoś dobrego domu opieki dla mojej babci, ja niestety mieszkam za granicą, a jestem jej jedyną rodziną i zwyczajnie nie ma się kto nią zająć, wiem może jestem złą wnuczką, ale babcia nie chce się wyprowadzać za granicę, a ja ze względu na mój kontrakt na razie nie mogę wrócić :) dlatego szukam jakiegoś dobrego domu opieki, który dobrze zaopiekuje się moją babcią, ja będę ją jak najczęściej się da odwiedzać, jednak przydałby się ktoś na stałe, najlepiej w jakimś większym ośrodku :) polećcie coś :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Słyszałem że dobry ośrodek jest jak się jedzie do Ostrowii , z tego co kiedyś słyszałem jest też gdzieś w okolicach Ełku , możesz też spróbować popytać wśród babci znajomych, może będzie ktoś kto będzie chciał na dochodzonego zaopiekować się babcią , albo ktoś kto mieszka blisko i będzie codziennie odwiedzał babcie , to chyba byłoby lepsze niż dom opieki , nie zawsze tam jest kolorowo itd. a tego nie sprawdzisz, natomiast taka opieka jest częsta i na pewno znajdziesz kogoś kto będzie chciał sobie zarobić:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Starych drzew się nie przesadza. Jeśli masz naprawdę serce dla Babci to zorganizuj opiękę w jej domu bo w każdym ośrodku będzie się czuć tragicznie. Tęsknota za swoim otoczeniem i znajomymi zadręczy ją na śmierć szybciej niż sobie wyobrażasz. Wiem coś na ten temat z wielu znanych mi przypadków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Ed53 ma rację. Można to zorganizować zatrudniają opiekunki na całą dobę. Na pewno jedna nie da radę. Da się to zorganizować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Do takich ludzi wynajmuje się opiekunkę, a nie oddaje do domu starców. Tak robią zwykłe ścierwa, a mieszkania sprzedają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

maternab89 nie sluchaj tych nawiedzonych , skontaktuj sie z MOPS i podpowiedza. nie zdaja sobie sprawy co mowia. Baron najpierw przezyj a potem wyzywaj kogos (kogo nie znasz i nie znasz sytuacji) od scierw.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Opiekunka z MOPSu tylko jest na 8 godzin(odpłatność jest liczona od wysokości emerytury lub renty). Na pozostałe godziny trzeba wynająć do opieki prywatnie. Baron a Ty opiekowałeś się starszą osobą? Sądząc po tym co piszesz to nie i masz pojęcia o opiece. Nie oceniaj ludzi po pozorach jakie stwarzają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Autor: Ed53 (---.adsl.inetia.pl)popieram twoja wypowiedz w milon %

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Jak napisałem, posiadam wiedzę z kilku bardzo bliskich mi przypadków. Kuzynce córka z N.J. opłacała dwie opiekunki które były z leżącą jej matką całą dobę i co tydzień się wymieniały. Matka była zadowolona bo wszystko do okoła było jej własne i była sama, nie musiała znosić foch jakiejś innej staruszki ani też wąchać jej smrodów. Opiekunka biegła na każde zawołanie bo miała ją też tylko jedną do obsługi a nie jak w domu pomocy 18. Kosztowały ją po jakieś 1000-1200 zł. na jedną + jedzenie ale opieka była super. Lomzyk dzięki za poparcie i jednomyślność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

ot, i jaśnie państwo wszystkich stać na wydanie na babcię ok 4-5 tysi , miesięcznie hahaha na same opiekunki, a gdzie leki, jedzenie ect...
w dobrym domu opieki zawsze trochę taniej i oprócz pomocy, macie pielęgniarkę na 24h i często wizyty lekarskie + osoba starsza ma towarzystwo w swoim wieku , choćby do plotek ect ...

piszę o dobrym ośrodku, nie o pseudoumieralnii!

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

PS: dalsi żony kuzyni w mazowieckim , pod W-wą od lat prowadzą taki ośrodek ,
i nie jest to firma krzak na kilka lat, duży park , zieleń i spokój + dobra opieka socjalna

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Dlaczego do domów opieki w Polsce przypina się tak haniebną łatkę? A może to zacofanie ludzi, którzy lubią szczekać bez powodu nie mając pojęcia o realiach? Dobrych domów opieki jest teraz mnóstwo. Są pięknie zorganizowane, bezpiecznie urządzone, z \"kawałkiem\" zielonych ogródeczków i niezliczoną ilością zabaw dla osób starszych. Tak, tak- zabaw. Ludzie wraz z wiekiem dziecinnieją, niektórzy demęcieją... Szara rzeczywistość, która sięgnie i nas jeśli dostąpimy zaszczytu dożyć tak słusznego wieku. Prywatna opieka dla dziadka czy babci? To iest dopiero skazanie człowieka na wegetacje- przez was ludzi którzy uważacie, że dom opieki to wstyd dla rodziny! Najlepiej zamknąć w domu i niech siedzi (przepraszam za określenie) jak pies w klatce, którego opiekunka czasem wyprowadzi na dwór, albo i nie, bo nigdy nie jesteśmy pewni na jaką panią trafimy, a największą rozrywką będzie oglądanie z łóżka TV z 7 kanałami na krzyż bo to w końcu pakiet za 5 zł, a za opiekunkę (czyt. strażnika) trzeba mieć czym zapłacić. No ale cóż. W dzisiejszych czasach mamy jeszcze taki zaścianek, który dołoży ze swoich do babci/dziadka emerytury (teraz najłaskawsza forma pomocy), oby tylko wstydu sobie nie przynieść przed rodziną, sąsiadami, znajomymi... Ehhh, tak mi na myśl przychodzą słowa dobrego poety: \"I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę(...)\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Masz słuszną rację Alutka.Czasy domów opieki z PRL-u
już poczły w zapomnienie.Dziś w takim domu to nasi
Ukochani Seniorzy mają dużo lepiej jak myślicie,jak
przysłowiowy pączek w maśle.A tak to tylko TV i rozgłośnia
ojca Dyrektora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Bardzo skomplikowana sytuacja. To dobrze, że nie próbujesz na siłę ściągać babci do siebie. Myślę, że Twoja babcia byłaby po prostu nieszczęśliwa w miejscu, w którym obecnie mieszkasz. Na pewno czułaby się zagubiona, bo w końcu Ty większość czasu spędzasz w pracy, a nie w domu. Sądzę, że jedynym sensownym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniego, dobrego i prywatnego domu opieki dla starszych osób. Dzięki temu babcia będzie miała profesjonalną opiekę i będzie w towarzystwie osób w zbliżonym wieku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Myślicie, że nie przemyślałam wszystkich opcji, za i przeciw takiego rozwiązania? Z pozycji komputera, jak kogoś to nie dotyczy, to łatwo jest oceniać. Rozmawiałam z babcią, pytałam ją o zdanie. Ona cieszy się, że będą tam jej rówieśniczki, kobiety (i nie tylko), z którymi będzie mogła porozmawiać a nie będzie czekać w czterech ścianach na śmierć.
Dostałam namiary na http://www.domyopiekiolimp.pl, oglądałam już ich stronę, całkiem przyjemne miejsce. Macie jakieś informacje na ich temat? Będę wdzięczna za rzeczowe informacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

w necie jest wiele pozytywnych opinii na ich temat , pytanie czy obiektywnych czy pisanych na zamówienie?
ogólnie to ładnie wygląda, ale nie zaszkodzi dokładnie sprawdzić ten dom popytać o opinie rodzin pensjonariuszy , podjedż sama najlepiej w sobotę lub niedzielę , może spotkasz ludzi/rodziny odwiedzających , popytaj i samych zainteresowanych emerytów
tu na forum raczej nie znajdziesz \"wnuczków\" których stać na wydanie ponad 3 000/mc na babcię , a i do Wwy za daleko na odwiedziny

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Ed53 na pewno byłoby stać zapłacić 2400 za opiekę+ jedzenie + czynsz, rachunki i leki...

Vox populi! masz rację. Zawsze można wecześniej zasięgnąć opinii samych pensjonariuszy lub rodzin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Dyskusja niezła się wywiązała, ale to jest dość kontrowersyjny temat... Ja w każdym razie daleki byłbym od jakiejkolwiek krytyki. Domy opieki są teraz na coraz lepszym poziomie i to, że kogoś stać na opłacenie takiego pobytu, to w tych czasach to luksus jest. Ja akurat mieszkam pod Warszawą i słyszałem tez wiele dobrego na temat tych domów Olimp, ale najlepiej będzie samemu się tam wybrać i sprawdzić atmosferę. I nie przejmować się krytyką. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Wiadomo że babcia na pewno będzie się najlepiej czuła w swoim rodzinnym domu. I nawet najlepszy ośrodek nie będzie dla niej lepszy. Ale rozumiem Ciebie i czasami nie ma wyjścia i trzeba podjąć taką decyzję bo nie ma wyjścia. W takim ośrodku opieka jest 24 godziny na dobę. A taka pielęgniarka musiałby zamieszkać z babcią aby móc jej doglądać 24 godziny na dobę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Ja bym jednak zdecydowanie odradzał większe ośrodki. W takich dużych placówkach często pojawiają się problemy z właściwą opieką nad pensjonariuszem. Lepiej skorzystać z mniejszych ośrodków tego typu. Wtedy mamy pewność, że dana osoba nie zostanie pozostawiona sama sobie. Oczywiście problem polega na tym, że w mniejszych domach opieki jest mniej wolnych miejsc i trudniej się tam dostać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Pod Warszawą, w Załuskach, jest Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/. To prywatny dom opieki, który gwarantuje seniorom wszystko co potrzeba. Warto zwrócić uwagę na to, że mają własną kuchnie (a nie catering) i codzienną opiekę lekarską.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Z dużymi placówkami różnie bywa. Czasami lepiej pomyśleć o opiece domowej uzupełnionej teleopieką. Są firmy takie jak Elderia, które taką teleopiekę oferują. Tutaj http://www.elderia.pl/oferta/teleopieka/ można przeczytać jak to działa. Starsza osoba dostaje nadajnik - np. bransoletkę czy naszyjnik - dzięki któremu 24 h na dobę może kontaktować się z centrum interwencyjnym. Wystarczy nacisnąć guzik, a konsultant z centrum podejmie interwencję. Zdecydowanie poprawia to bezpieczeństwo osób starszych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Poczytaj sobie o ośrodkach Zapiecek http://www.zapiecek.biz/
O podwyższonym standardzie, z pełną możliwością odwiedzania, wyjazdami rekreacyjnymi, rozwojem zainteresowań.
Takie powinny być wszystkie domy opieki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Od blisko roku odwiedzamy z mężem jego ciocię, która zamieszkała w domu opieki. To była jej własna decyzja. Nikt jej tam nie \"oddawał\". Plusem jest to, że ma wreszcie ludzi w podobnym wieku, z którymi może przebywać, rozmawiać i spędzać czas. A warunki do odpoczynku są tam naprawdę wprost idealne. Dom Opieki Olimp znajduje się w Nadmie koło Warszawy. Przepiękna okolica do spacerów i godnego spędzenia starości. Opieka jest jest na najwyższym poziomie. Gdy jeździmy w odwiedziny, zawsze czujemy miłą atmosferę i widzimy zadowolonych pensjonariuszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

a może zupełnie cos innego niż dom opieki dla osób starszych. Tak zwany kredyt hipoteczny odwrócony https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/odwrocony-kredyt-hipoteczny-jako-szansa-na-zlota-jesien-zycia wiecie to taki kredyt że ban wypłaca nam miesięczną gotówkę a po śmierci mieszkanie jest tak jakby kupione przez bank. A gotówkę którą bank będzie wypłacać można przeznaczyć na całodobową opiekę domową. Co o tym myślicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Gorąco polecam wszystkim dom w Korbielowie. Miejsce przystosowane pod każdym względem do opieki nad seniorami. Moja prawie 100 letnia mama tutaj mieszka. Opieka jest jak w rodzinie, ciepła i serdeczna. Najlepiej zadzwonić, na stronie opiekaseniora24.pl jest pełen kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Razem z rodzeństwem opłacamy pobyt babci w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. Rodzice niestety nie żyją, my porozjeżdżaliśmy się po Polsce i świecie a babcia za nic nie chciała się przeprowadzić do żadnego z nas. Odwiedzamy ją tak często jak to tylko możliwe, codziennie dzwonimy. Widzimy i słyszymy, ze jest jej tam dobrze - ma swój pokoik z łazienką, całodobową opiekę jak sama twierdzi pyszne obiadki :D Najważniejsze, że czuje się tam dobrze -ma nawet nowych znajomych z , którymi lubi zagrać w karty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

My dziadków mamy w całodobowym domu opieki dla niepełnosprawnych www.dzis.eu . Bardzo polecam, chociażby z uwagi na to, że tam maja odpowiednią opiekę czego nie można zawsze zapewnić tego w domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Muszę przyznać, iz bardzo ciekawa opcja. Szkoda tylko, że brakuje kilku rzeczowych informacji.

Warto pamiętać o jednym: nadmiar słodyczy potrafi w końcu zemdlić. Nadmiar doskonałości również.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Jeśli nadal szukasz domu opieki dla babci zapoznaj się z ofertą tego domu opieki http://domseniora24.pl/ Mieści się pod Warszawą i zapewni babci wszystko co najlepsze. Starze osoby mają tam dostęp do opieki medycznej, rozrywki, mogą rozwijać swoje pasje i spędzać czas z innymi podopiecznymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Jeśli nie jest to placówka typu rodzinnego (do 8 podopiecznych), to najpierw proponuję sprawdzić, czy dom opieki posiada zgodę wojewody (właściwego dla siedziby instytucji) na prowadzenie takiej placówki. Rejestry są ogólnie dostępne na stronach urzędów wojewódzkich. Tylko taka placówka działa legalnie, spełnia wymagane prawem standardy dotyczące opieki i co ważne podlega stałej kontroli służb wojewody. Jest niestety wiele domów dla seniorów, których nikt nie kontroluje, bo formalnie działają jako zarejestrowane hostele w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Zanim się zdecydujecie na umieszczenie bliskiej osoby, zanim zaczniecie ulegać reklamie instytucji i pytać o opinie, proszę sprawdzić, czy placówka spełnia minimalne wymagania określone prawem (czyli, czy posiada wpis do rejestru wojewody).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Za dobry osrodek trza wybulic 3500zł
to za tyle to i prywatnie nikt nie pogardzi.
Tyle ze lekarsko brak opieki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

temat niueaktualny babcia kaput

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Ja mogę polecić w Strzegowie dom opieki jest całkiem niedaleko i mają dobre ceny.
http://www.opieka-promyk.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Czasem nie ma wyjścia i trzeba pomyśleć nad takim rozwiązaniem i nie ma w tym niczego złego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Proszę, o to link: https://magdalenka.org/oferta od razu do ich oferty. Szwagier również szukał w okolicach Wrocławia domu opieki dla swojej mamy. Znalazł to i w rozmowie z nim dowiedziałem się, że jego mamą bardzo dobrze się opiekują. Nie miał żadnych zastrzeżeń obserwując ich pracę. Widzę, że mają również ofertę pobytu krótkoterminowego. Możesz zdecydować się na taką formę i sam ocenić czy twojej mamie będzie to odpowiadało. Jego mama również ma Alzheimera i to już w zaawansowanym stadium. Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Piotr05 nie kłam bo nieładnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Świetną alternatywą dla domu opieki jest domowa opieka. W końcu mówi się, że starych drzew się nie przesadza. Według mnie starsze osobe lepiej czują się w znanych czterech ścianach. Warto sobie zerknąć na ofertę Pol Ar Serwis, która świadczy usługi opieki domowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Szukam informacji na temat domu opieki https://lipowyzakatek.com/ i ciekawią mnie Wasze opinie. Czy ktoś z Was miał bezpośredni kontakt z tym ośrodkiem? Chciałbym dowiedzieć się, jakie są Wasze wrażenia dotyczące jakości opieki oraz życia codziennego w tym miejscu.

do it

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki

Właśnie ja znalazłam ostatnio Dom dla osób starszych Mińsk Mazowiecki i widzę, że faktyczni warunki są tutaj bardzo dobre, dodatkowo też jeśli chodzi o koszty pobytu to nie należą one do wygórowanych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dom opieki


Wybór odpowiedniego domu opieki to ważna decyzja, która wymaga uwagi i staranności. Przy tym procesie warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, należy dokładnie określić potrzeby osoby, która ma być umieszczona w domu opieki, uwzględniając rodzaj opieki i wsparcia, które są niezbędne. Kolejnym ważnym aspektem jest lokalizacja domu opieki - czy jest ona dogodna dla rodziny i bliskich.

Przed podjęciem decyzji warto przeprowadzić dokładne badania dotyczące reputacji placówki. Istotne jest sprawdzenie, czy dom opieki posiada odpowiedne certyfikaty i zezwolenia oraz czy nie ma skarg lub negatywnych recenzji od innych rodzin. Następnie, zwiedzenie domu opieki pozwoli ocenić jego stan, atmosferę oraz jakość świadczonej opieki.

Kontakt z personelem domu opieki jest kluczowy. Trzeba zadać pytania dotyczące opieki, procedur, dostępności personelu oraz kosztów związanych z usługami. Również aspekty prawne i regulacje powinny być dokładnie zbadane, aby upewnić się, że dom opieki działa zgodnie z przepisami.

Warto również zastanowić się nad przyszłością i planami długoterminowymi w kontekście wyboru domu opieki. Na koniec, konsultacja z profesjonalistami, takimi jak lekarze czy pracownicy socjalni, może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji i zapewnić dodatkowe wsparcie w procesie wyboru domu opieki.

https://www.pogodna.waw.pl/idealny-dom-opieki-dla-starcow/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org