sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
cukier

Proszę o radę jak mogę oprzeć się spożycie cukru i słodyczy pochłania tego tony. Nie umiem się temu oprzeć. Jakie są wasza sposoby na to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

polecam dużo słodyczy naturalnej tj. sexu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Odezwał się ten, który trzepie kapucyna pare razy dziennie, a seks widzi tylko na ekranie monitora... Pfffff żenada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Jedź gruz jak cyganie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Stopniowo zmniejszaj inaczej nie dasz rady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Mi pomógł chrom organiczny. Kup w aptece, moze i Tobie pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

zacznij od grzybow i pasozytow. To one sie dopominaja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Na pewno nie da się wyeliminować cukru zupełnie z naszej diety (kto na przykład lubi pić nieposłodzoną kawę...). Chodzi tylko o to, żeby nie używać cukru do wszystkiego. Jeśli pijesz herbatę to spróbuj słodzić ją coraz mniej. Takie stopniowe zmniejszanie ilości cukru jest łatwiejsze do zniesienia. Gwarantuję, że po kilku tygodniach będziesz pić gorzką herbatę. Poza tym jeśli jesz słodycze, to staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone - czyli gorzą czekoladę, albo zdrowe ciastka z otrębami/ ziarnami. W ogóle najlepiej samemu robić słodycze (ciasta i ciastka) masz wtedy kontrolę nad ilością dodawanego cukru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Można łatwo popaść w uzależnienie od cukru i słodyczy, często jest to na tle psychologicznym (słodycze często służą nam do poprawiania humoru czy radzenia sobie ze stresem), ale też wynika to z codziennych nawyków żywieniowych.
Masz tutaj porady jak radzić sobie z takim uzależnieniem :) http://www.biomedical.pl/nalogi/uzaleznienie-od-slodyczy-jak-je-rozpoznac-6156.html
aronin ma też dużo racji, najlepiej jak najwięcej przygotowywać w domu, większość słodyczy ze sklepu jest przesłodzona 2-3 razy. Wierz mi jak sama będziesz piekła ciasto i zobaczysz na własne oczy ile trzeba dodać cukru według przepisu - to sama zmniejszysz tą ilość ;) Zresztą są dużo zdrowsze zamienniki cukru- stewia, ksylitol czy agawa.
Powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Też zmagałam się z tym problemem, więc i ja dorzucę parę groszy. Ograniczanie cukru nic nie pomoże (przynajmniej mój organizm tak reaguje), ponieważ jak dostatnie trochę cukru, to chce więcej i więcej, a jak go wcale nie dostanie, to w pewnym momencie przestaje się o niego upominać. Mi pomogła dieta bez dodatku cukru. Owszem, jadłam słodkie, ale słodycz pozyskiwałam tylko i wyłącznie z owoców i bakalii. Czytaj etykiety, bo nawet w keczupie, czy innych pozornie niesłodkich rzeczach jest ukryty cukier. Początkowo (2 tyg.) była to dieta ściśle roślinna, nawet kawy nie piłam. Potem dorzuciłam sobie produkty zwierzęce. Już po kilku dniach poczułam się lepiej. Teraz jem \"normalnie\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

podbijam

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Kilka rad ode mnie:
nie kupuj gotowych słodyczy, jeśli już chce Ci się coś słodkiego to upiecz raz na jakiś czas ciasto. W sieci jest bardzo wiele dobrych przepisów na ciasta z owocami, na przykład:
https://www.przepisy.pl/przepis/tarta-z-malinami-11933

Na stronie jest przepis na tartę z malinami.

Spróbuj równiez zastąpic słodycze owocami. Jeśli chce Ci się coś słodkiego to sięgnij po truskawki czy winogrona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

O chromie sobie poczytać proponuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org