piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ostrzeżenie przed jańskim

chciałem wszystkich ostrzec przed podejmowaniem pracy/zleceń dla uczelni jańskiego.

Powód jest prosty - zalegają z wypłatami po kilka miesięcy, w kółko obiecują, że już, zaraz, za chwilkę, aby po kolejnym telefonie stwierdzić, że nie w tym miesiącu... ale może w następnym.

Radź sobie człowieku sam - kradnij* , żryj ziemię, czy co tam uważasz za stosowne.

*Na moje pytanie o to, czy w związku z faktem braku zapłaty mam kraść żeby mieć na chleb odpowiedziano mi "ma pan takie prawo".

Także - absolutnie nikomu nie polecam jako miejsca pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

haha to coś jak wypłacanie stypendiów studentom :) Był gdzieś już post na ten temat. Sami za brak płatności za czesne-"cyk" i studencik skreślony :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

a też słyszałem od studentów, że zanim stypendia dostaną mija kilka miesięcy.

Smutne, że taka uczelnia swoją misję opisuje jako " Prawda - dobro - sprawiedliwość".

Prędzej "Kłamstwo - zło - oszustwo".

I jeszcze śmią twierdzić że promują chrześcijańskie wartości - chyba te najgorsze z możliwych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Również kontrahentom nie chcą płacić. Jednakże jest spsoób założyć sprawę w sądzie. Bo tak co cyrk, w kółko obiecują, że już, zaraz będą przelane pieniądze. Ogólnie rzecz ujmując sposob zarzadzanią uczelnią to mniej niż zero.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Emax zakładając sprawę w sądzie więcej utopisz niż zyskasz :D
Przyśpieszyć raczej też nie przyspieszysz tam mają ważniejsze sprawy typu : Kaziu zjadł nie swoje jabłko^^
Przy ich pensjach raczej mało kto by się spieszył ^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Nie wypłacanie wynagrodzeń dziś jest w modzie jak muzyka POP :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

jak nie mają kasy dla pracowników i kontrahentów to powinni zamknąć się. nie polecam tej uczelni i tyle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Zyskać można odsetki, tylko że na rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać.
a co komu po odsetkach i czekaniu jak kredyt niespłacony, jeść się chce, a w portfelu pusto.

Bo chrześcijańska szkoła ma gdzieś pracowników/ kontrahentów i brak im chociaż tego minimum przyzwoitości żeby uregulować w ratach. Niee - lepiej poczekajmy aż pracownik czy inny zleceniobiorca zdechnie z głodu to może nikt się nie upomni.
Poczytałem co nieco w necie i to nie tylko problem w Łomży - z innych placówek tej szkoły wykładowcy i dziekanat się zwalniają z powodu niewypłacania pensji, a najbardziej z tego powodu dostają po tyłku studenci - bo nie ma kto prowadzić zajęć, ani zająć się administracją.

Z takim mało chrześcijańskim podejściem nie wróżę im nic dobrego w przyszłości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

No tak - chrześcijańska współpraca "za Bóg zapłać". Przykre, że bardzo wielu ludzi nazywających siebie chrześcijanami, zachowuje się w zupełnie niechrześcijański sposób.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

nie nazwałbym tego współpracą - raczej wyzyskiem. I to bezczelnym - bo po co podpisywać umowy w których zawiera się zapłatę ( i to z dość odległym terminem płatności), skoro nie ma zamiaru się ich dotrzymać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Nie wiem, na ile to prawda, ale o tym, że Jański cienko przędzie i że nie ma pewności, czy szkoła się utrzyma, to pogłoski krążyły po mieście już dobre dwa lata temu.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ostrzeżenie przed jańskim

Oj niezły liszaj z ciebie. (pewnie się poznali na tobie)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org