czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
york

Witam. Poszukuję szczenięcia tej rasy, nie wymagam rodowodu. Uprzedzam już komentarze o pseudochodowlach, nie potrzebuję go na wystawy tylko jako pupilka do domu. Proszę o kontakt na mail shogunpolska@gmail.com

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

503093428

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Poszukaj psa w tym typie w fundacjach, schroniskach.
Kupno psa w niezarejestrowanej hodowli jest łamaniem prawa, karalnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Już od razu karalne, są czasami bardziej ludzkie sytuacje np. ktoś ma suczkę sąsiad ma psa tej samej rasy, nie planowali hodowli w celach zarobkowych ale chcieli by mieć po jednym szczeniaku np. dla kogoś z rodziny i je skojarzyli, urodziło się 5 szczeniąt i z 3 nie mają co zrobić. Ja właśnie podobnej sytuacji szukam oczywiście nie za darmo.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Karalne jest jeśli ktoś SPRZEDA psa. nie jest karalne, gdy ktoś odda. Chociaż są sytuacje, gdy ktoś pobiera za pieska opłaty, które poniósł do czasu oddania np. odrobaczenia, kastracja itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Takie : sprzedam smycz, tylko pies się do niej uczepił :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Niko wszystkie sytuacje poza prowadzeniem prawdziwej hodowli są nielegalne i karalne. Przykład przez Ciebie podany jest typową bezmyślną mnożarnią, z której szczenięta najczęściej mają wady. Rozmnażacze psów pseudorasowych (w typie) nie przykładają wagi do badań genetycznych ani odpowiedniego prowadzenia miotu, posiadają zerową wiedzę w temacie, powołują na świat zwierzęta dla widzimisię.
Jest to karalne, poczytaj ustawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

aniag78 jak pisałem w pierwszym poście nie interesują mnie twoje wywody o hodowlach, wsadź se je w buty. Ludzie hodują psy i inne zwierzęta od tysięcy lat a związki, rodowody itp. to stosunkowy nowy wynalazek. ps. popatrz na wzorce niektórych ras z przed 70lat to zobaczysz jak z psa użytkowego robi się kaleki z rodowodem np bassety, buldogi itd. podejrzewam że masz hodowle albo się naczytałaś frazesów i we wszystko to wierzysz bezmyślnie. Patrz na krowy ludzie je hodują od lat i jest wszystko ok ale za parę lat znajdzie się w unii jakiś specjalista co oprócz paszportu zarządzi rodowody by wyciągnąć trochę kasy od rolników.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

Nie mamy o czym dyskutować, prawo jest prawem. A hodowli nie mam i nie chcę nawet mieć, zbyt duża odpowiedzialność, pochłaniacz czasu i pieniędzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: york

niko, zrozum chłopie: płacisz za gówno, masz gówno - jak to ktoś już tutaj na forum napisał ładnie.
Większość łomżyków śmiga golfami, audikami i passacikami w tedeiku. Ale i Ty, i oni wiedzą, że oprócz znaczka to te padaki nie mają nic wspólnego z macierzystymi samochodami. Dacia przy nich to rarytas.
Ale cóż, myślą tak jak Ty, za 200 PLN chcą mieć "Yorka"... hehe.
Idź do biedronki i sobie tam kup.
A z krowami akurat to trafiłeś kulą w płot. Tam akurat BARDZO ważny jest rodowód, bo od tego zależy jakość bydła. i nikt nie kupuje bo "sąsiad ma krasulę, a drugi byczka i tak sobie nie upilnowali".

Miłych (i tanich - bo to przeca najważniejsze) zakupów.

Dobranoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org