sobota, 29 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zarejestrowanie auta

Witam. Mam mały problem. Kupiłem ostatnio samochód od osoby prywatnej. Zawsze kupowałem z komisów i nigdy nie musiałem płacić podatku 2%. Dlatego teraz nie jestem w tym za bardzo w temacie. Co trzeba wypełnić i gdzie trzeba iść aby opłacić auto. Czy najpierw idzie się do wydziału komunikacji? Bardzo proszę o pomoc, bo w tej kwestii nie jestem zbyt poinformowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Najpierw idziesz do Urzędu Skarbowego na Polową tam dostajesz blankiet do wypełnienia itd. (oczywiście mają także wzór co i jak) następnie opłacasz np. na poczcie podatek 2% jaki Tobie wyszedł i lecisz do Urzędu Miasta aby resztę formalności po dopinać (takie same jak w przypadku zakupu z komisu).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Dokładnie musisz wypełnic PCC-3

https://ewnioski.pl/formularze/pcc-3-podatek-od-umowy-kupna-samochodu/informacje

Tylko Bóg moze mnie sadzic…

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

tyle, ze nie na polowa a kaktusowa, bo tam zglasza sie takie rzeczy.. Chyba, ze cos sie zmienilo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Dzięki za pomoc :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

na polową na polową

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Na Polowej. Na złożenie PCC3 masz 14 dni. Na opłacenie też. Do rejestracji pojazdu to wcale nie jest potrzebne. Jestem na bieżąco bo w kilka dni temu rejestrowałam samochód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Gabi25, rejestrowałaś zarejestrowany samochod?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

to widac zmiany zaszly.. Wczesniej z polowej odsylali mnie dwa razy na kaktusowa, a pozniej kierowalem sie tam od razu. Dobrze wiedziec na przyszlosc :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

To był samochód na niemieckich blachach, ale kupiony od Polaka, który to miał umowę z Niemcem:) Dlatego też musiałam zapłacić PCC-3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Odważne to jest, kupować auto od kogoś kto ma jeszcze umowe z niemcem.Takie sytuacje nie zawsze kończą się happyendem czyli zarejestrowaniem auta.Czasem można się zdziwić już chcąc opłacić podatek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

samochód na niemieckich blachach, ale kupiony od Polaka, który to miał umowę z Niemcem:)

pewien jesteś że miał? i taki Niemiec istnieje w realu?

a ten Polak też ma oryginalne papiery?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

dla tego dostaniesz TYLKO w Urzędzie " miękki dowód"

jest tam chyba coś ok m-ca na sprawdzenie i ZONK!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarejestrowanie auta

Ryzyk fizyk. Ten facet od kilku lat sprowadza samochody w ten sposób. Już kiedyś tak kupowałam i wszystko było ok. Choć przyznam, że nie mogę mieć 100% pewności. Mam nadzieję, że i teraz będzie dobrze. Oszuści zawsze byli, są i będą niestety.
A co do tej umowy z Niemcem to miał bo teraz jestem ja w jej posiadaniu. Jest to umowa z urzędową pieczęcią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org