piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
umowa zlecenie TESCO

Miasto zrobilo bingo interes od kasjerki po kierownika zmiany wszyscy pracuja na umowe zlecenie

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

hehe niestety.....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Umowa zlecenie z tego co wiem podlega teraz pod składki ZUS - wszytkie więc ...
Wychodzi na to samo co umowa o pracę tylko brak urlopu i chorobowego - ale mogę się myslić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

wykonasz dostajesz nie wykonasz nie dostajesz

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Czy nie wiesz że wszystkie markety to jest interes ale nie dla Polski. Komuś bardzo na tym zależy aby taki biznes rozwijał się jak najlepiej. Pytajcie więc władze którym żescie naiwnie drugi raz podstawili tyłek do kopania dlaczego tak wyniszczajacą rzadzą naszym krajem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

?????
Nie rozumiem chyba.
Sama zatrudniam ludzi i strasznie mnie wku..... jak nowy pracownik przynosi zwolnienie lekarskie "bo go głowa boli" i tak 2 razy w msc.
Rozumiem jak ktos jest chory, ale w dzisiejszycgh realiach wiecie jak łatwo zdobyć zwolnienie lekarskie.

I w tym przypadku uważam że pracodwaca jest "mądrzejszy" komu zalezy na pracy - dostanie umowę o pracę, lewusy odpadną ..... - moje zdanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

W takim wypadku zatrudnia sie na okres probny, a nie na smieciowki. Jest chyba cos takiego w kodeksie pracy??? Mam wrazenie ze dla ciebie pracownik nie powinien miec prawa ani do choroby ani do urlopu, tylko zapieprzac jak osiol, bo jasnie pani biznesmen pieniazki uciekaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

oni udają,że płacą-my udajemy,że pracujemy.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

@Majorka011
denerwuje cię to jak ktoś przynosi zwolnienie lekarskie? ktoś ma do tego pełne prawo to tak może robić a ty możesz tylko patrzeć, a jak nie ptorafisz sobie poradzić z pracownikiem to jesteś **** nie pracodawca!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Autor: salamandrapl (---.113.introlan.pl)
Data: 04-04-13 07:58

W takim wypadku zatrudnia sie na okres probny, a nie na smieciowki. Jest chyba cos takiego w kodeksie pracy??? Mam wrazenie ze dla ciebie pracownik nie powinien miec prawa ani do choroby ani do urlopu, tylko zapieprzac jak osiol, bo jasnie pani biznesmen pieniazki uciekaja

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Wybacz salamandrapl, ale pracownik przynoszący 1 lub 2 dni chorobowego, to może chorować tylko na kaca a nie na żadną chorobę :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Nie rozumiem wypowiedzi "nano". Jaki interes miało zrobić miasto i na czym. Co ma rodzaj umowy, jaki pracownik zawiera z pracodawcą do "miasta" i co ma "miasto" do tego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

TESCO daje umowy ale nie w pełnym wymiarze pracy. Na umowe zlecenie pracują ludzie przez agencje, wiecie dlaczego?? bo nie ma pracy.STOKROTki coraz cześciej zatrudniają z grupą inwalidzka. Grupy inwalidzkie w modzie i nie drogo można ją dostać. Łomżyńskie firmy zatrudniaja ale rodziny. Więc niech każdy pracuje jak chce, skoro posiada umowe zlecenie czy o dzieło lub jeszcze inną to jego sprawa, ważne ze nie kradnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Tia1 co masz na myśli piszac ze grupę inwalidzką "nie drogo można dostać"....? Tak właściwie to jak to z tym jest w takim razie...? Już wcześniej pisałam mój bratanek był na komisji do orzekania o niepełnosprawności : ma otyłość II stopnia, dnę moczanową, leczy się u kardiologa, u endokrynologa, u neurologa, u reumatologa, ma problem ze stawami, powikłania po ledwo co przeżytej sepsie..schorowany młody człowiek.. Ale wg komisji zdrowy....
Wszędzie chcą zatrudniać z grupą ale czy oni honorują to że ktoś ma tą niepełnosprawność? W stokrotce wisiał ogłoszenie o zatrudnieniu takiej osoby, kilka przewinęło się tam - stojąc na kasie, rozpakowując towar, dźwigając ciężary...to są warunki do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Kama30, chodzi mi dokładnie o to, że czlowiek zdrowy nadajacy sie do pracy prędzej otrzymuje takie orzeczenie, najzwyczajniej w świecie załatwia sobie to, żeby mieć prace, ludzie z doświadczeniem siedzą w domu bo pewna pani/pan za pewną kwotę dostanie orzeczenie na 3-4 lata i ma prace. Człowiek który naprawde jest zchorowany nie dostanie owego świadczenia. Dlaczego tak sie dzieje? prosta odpowiedz kasa gra głowną role, jeden dostaje kase za wystawienie orzeczeninia po to żeby nastepny''pracodawca'' miał też kase z takiego pracownika'' Czy honorują? w zakładach chronionych napewno tak, w każdej innej pracodawca chcę siłę roboczą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Droga Pani biznesmen z powyzszej wypowiedzi, czy Pani wie, ze zatrudniajac osobe na umowe zlecenie daje jej Pani zlecenie na okreslona prace? w terminie! Jesli pracownik madry, pracuje w firmie, podpisuje liste, codziennie przychodzi na 8 godzin, pojdzie do sadu pracy to wygra z Pania! Umowe zkecenie ma prawo wykonywac w domu i przychodzic do formy kiedy i na ike chce. Wazne by zrobil co ma zlecone. Poza tym placi skladki chorobowe ze swojego wynagrodzenia? A wiec ma prawo do zwolnienia i zasilku a Pani nie ma prawa tego wypomniec czy zabronic.
Kwestia druga, pracodawcy zatrudniajacy osoby niepelnosprawne dostaja zwroty skladek czasem wynagrodzen itp. W zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci a poza tym stopnie niepelnosprawnosci to tez choroby skory itp jak kiedys wspominalam. Nie oznacza to wiec ze taka osoba nie moze pracowac w biurze czy nawet sklepie. Dziekuje :-))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

to po prostu islamofobia!!!!111 ktos musi na zasileczki dla naszych milych gosci pracowac

http://vimeo.com/27142753

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

niech kierowników z wawki posadzą w pampersach na kasach w tym je... tesco za 600pln brutto miesiecznie... niewolników się lepiej kiedyś traktowało...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

chcieliście tuska to macie --- niedługo w tesco bedą mieli koszulki z napisem POLSKI MUŻYN dla kochanego zacodu i uni

sport to zdrowie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

cieszcie sie, ze jestesmy tacy tani przynajmniej nasz rynek jest pociagajacy i atrakcyjny dla zagranicznego przemyslu,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

biotka hahahaha Ty chyba nie wiesz co mówisz, my tani? Podaj 5 przykładów a przyznam racje co mamy takiego taniego, że warto od nas kupować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

mam na mysli delokalizacje fabryk i przemyslu zagranicznego, jestesmy tania sila robocza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Tenis czy to Tusk budował galerię w Łomży?Ale sądząc po tym jakie robisz błędy ortograficzne domyślam się że szkoły nie skończyłeś też przez Tuska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

ok. z tym sie zgadzam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Droga Pani Ksieńko
Umowę zlecenia określa się jako umowę starannego działania i przeciwstawia umowie o dzieło określanej umową rezultatu. Oznacza to, iż w umowie zlecenia ważna jest wykonywana praca (wykonywanie czynności) na rzecz zleceniodawcy, która niekoniecznie będzie prowadzić do określonego rezultatu - co jest przedmiotem umowy o dzieło. Wynagrodzenie z umowy zlecenia przysługuje za samo "staranne działanie", nie zaś za jego rezultat.

Myli Pani dwie umowy. Umową zlecenie z umową odzieło. Składki od umowy zlecenie są odprowadzane tak samo jak od umowy o pracę.

Co do poprzednich krzykaczy "zbyt łatwe zdobycie zwolnienia" to własnie zwolnienie na kaca na ból paluszka lub bo mi sie poprostu dziś niechce. A po co ma sobie taka osoba urlop marnować skoro bez problemu lekarz wypisze zwolnienie. A urlop zatrzymajmy na wakacje. I za to lekarzom powinni wziąść się za tyłki.

salamandrapl :
Mam wrażenie ze dla ciebie pracownik nie powinien miec prawa ani do choroby ani do urlopu, tylko zapieprzac jak osiol, bo jasnie pani biznesmen pieniazki uciekaja

Twoje wrażenie Cię myli :) U mnie pracownik ma prawo i do urlopu i do chorobowego ale nie ma prawa robić mnie w balona. Wyobraź sobie że po to zatrudnia sie pracowników aby za określone pieniadze wykonywały określoną pracę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Majorka011 - nic dodać, nic ująć ,

szkoda Twoich nerwów, 90% tu piszących to gimnazjaliści albo sfrustrowani bezrobotni nieudacznicy, którzy tylko mają wymagania a sami bez kwalifikacji, doświadczenia czy odpowiedniego podejścia do pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: umowa zlecenie TESCO

Jeśli chodzi o umowy zlecenie, to warto sobie zerknąć tutaj http://poradnikpracownika.pl/-minimalna-stawka-godzinowa-na-umowie-zlecenie . Jest tam ciekawy artykuł na temat minimalnej stawki za godzinę przy umowie zlecenia. Warto się z nim zapoznać, żeby wiedzieć jakie wynagrodzenie nam się należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org