środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

witam, od dłuższego czasu widzę przejeżdżając drogą z Podgórza do Łomży niezbyt przyjemną rzecz. Otóż, na zakręcie blisko Łomży ,przy samej głównej ulicy,(po prawej stronie jak się jedzie od Łomży) stoi nie wykończony , pusty z napisem SPRZEDAM dom.Z tego co widzę rzadko kiedy ktoś tam się pojawia a do budynku jest przyczepiony łańcuchem pies .Duży, mieszany kundelek wg. mnie totalnie zaniedbany. Z tego co widzę nie ma nawet schronienia przed deszczem, nie ma jakiejkolwiek budy. Nie wiem jak z jedzeniem, pies wygląda naprawdę nie ciekawie.Czy możliwe jest aby ktoś z łomżyńskiego tow. opieki nad zwierzętami mogł podjechać i obejrzeć w jakim stanie jest ten pies?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

SZYBCIEJ DOWIEDZIALBYS SIE GDYBYS TAM ZADZWONIL A NIE MARNOWAL CZAS NA FORUM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Oczywiście że tak. Ale musisz to zgłosić.

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Marnował czas? Autor tematu nie marnuje czasu, bardzo dobrze, że są jeszcze ludzie których to obchodzi, którzy zwracają uwagę na takie rzeczy! Wielki plus dla kolegi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Spuść go z łańcucha.Prędzej sobie poradzi na wolności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

powtarzam,nie mieszkam ani w Łomży, ani w Podgórzu.Nie mam adresu tego domu.(nie ma nr.)Gdybym mieszkał w Łomży z pewnością bym przynajmniej nakarmił tego psa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Możesz zadzwonić do TOZ, SM lub na policję, opisać sytuację i gdzie mniej więcej znajduje się dany dom. Zainteresują się tym, bo to łamanie praw zwierząt, możliwe, że nawet znęcanie się.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

maila do TOZ-u Łomża też można wysłać? (na stronie jest podany)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Straż miejska podobno ma teraz gówienka zbierać to niech i tam posprzątać podjadą. Zadzwoń do nich.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Straż Miejska raczej tam nie działa.Je99 jeździsz tamtędy ,zatrzymaj się.Zobacz jak pies wygląda.Czy jest wychudzony,czy ma schronienie.Zgłoś to policji.Jeśli nie ma tam właściciela to i TOZ nic nie zdziała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Jeśli nie ma schronienia to spuść go z łańcucha.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

niestety jeżdżę autobusem i gdybym wysiadł koło tego domu to z 5 km na piechtę do Łomży...Poza tym cała działka z domem jest ogrodzona siatką.poszukam zdjecia tego domu bo od chyba roku był napis "sprzedam"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Najlepiej zgłoś na policję opisując dokładnie miejsce. Policja jest w stanie odnaleźć właściciela i przymusić go do poprawienia warunków bytu psa. TOZ nie ma takiej władzy ani możliwości jak co niektórym się wydaje. Inspektor TOZ jest tylko jeden i to społecznik, niestety jest ograniczony czasem (musi też pracować aby zarobić na chleb), a ma mnóstwo podobnych zgłoszeń, które czekają w kolejce. Takich sytuacji gdzie psy żyją w ciężkich warunkach jest w naszych wiejskich posiadłościach ogrom. Zresztą w samej Łomzy też tego nie brakuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

ok, mam zdjęcia tego domu.
http://domy.pl/dom/lomza/dol86147043
czyli mam zadzwonić do straży miejskiej najlepiej...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Nie do SM, bo działa tylko w Łomży. Wyłącznie na policję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

TOZ może podarować budę dla psa.Potrzebna będzie pomoc w jej transporcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

A dla właściciela kufajkę bo chłody idą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

To chyba reklama bo ja tam żadnego psa nie widzę.Je 99 gadaj że chcesz chałupę sprzedać razem z budą którą dostaniesz od foruma.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

A co to za dom niby ma byc ??

Mój kurnik, jest o wiele większy od tego czegoś, szumnie nazwanego domem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

czytaj ze zrozumieniem...pies jest uwiązany przy domu (z napisem "sprzedam") nie widać tam ani nr. domu ani adresu-ulicy więc znalazłem w necie foto. chodzi tutaj o miejsce....a nie o jakąś reklamę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

je99 ale narobiłeś zamieszania :)))
Dzisiaj wolontariuszka ze schroniska jadąc do rodziny specjalnie zatrzymała się przy tym domu w Podgórzu, aby ocenic sytuację.
i co stwierdziła:
Z tyłu za domem jest buda i to bardzo porządna, ocieplona pierzyną. Pies chodził luzem. W tym czasie właściciel karmił go karmą zresztą bardzo luksusową. Wolontariuszka rozmawiała z właścicielem, który twierdził, że pies ma chorobę skóry i jest w trakcie leczenia.
Czasami lepiej jest się upewnić jaka jest faktyczna sytuacja niż robić niepotrzebne zamieszanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

przepraszam za całe zamieszanie.Powtarzam że za każdym razem widziałem go na łańcuchu jadąc autobusem, nie miałem "okazji" być bezposrednio w kontakcie.Tak czy tak cieszę się ze z psem nie jest źle:)chyba lepiej tak niż gdyby było gorzej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pies na ŁAŃCUCHU Podgórze

Podziwiam za odwage. Ludzi wrazliwych to dzis juz prawie nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org