czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nieszczelna nagrzewnica w aucie

Czy miał ktoś z Was problem tego typu, że pod dywanikiem kierowcy w samochodzie zbiera się wilgoć?? Po przeczytaniu kilku forów domyślam się że mam nieszczelną nagrzewnicę. W czasie gdy włożyłem papierowy biały ręcznik, po jednym dniu były na nim zielone plamy, czyli raczej na 90 % to wyciek płynu chłodniczego... czyli nagrzewnica jest walnięta. Auto to opel Astra G 1.8 16V. Moje pytanie jest takie, czy znacie w Łomży lub w okolicy mechanika, który podjąłby się sprawdzenia tej nagrzewnicy?? I ewentualnie ją wymienił lub uszczelnił?
z góry dzięki za odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

a płynu chłodniczego nie ubywało ?
zazwyczaj jeśli się pojawia wyciek to brakują jakieś ilości

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

spróbuj wlać uszczelniacza może coś pomoże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

ostatnio dolewałem płynu i ubyło właśnie, także przypuszczam że na 90 % to ta nagrzewnica... i jeszcze ten ręcznik w zielone plamy... Szyby też mam często zaparowane z tyłu itd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

tu nic nie pomoże tylko wymiana nagrzewnicy na nową a to dośc pracochłonna robota bo wiaże się z demontażem całego kopkitu wozu.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

te objawy ktróre opisujesz to na 100% rozszczelniona nagrzewnica. Jak bedziesz kupowął nową to nie kupuj taniego badziewia bo się szybko ponownie roszczelni. Koszt nowek to około 100 złotych a wymiana to juz drożej w serwisie gdzieś 800 złotych w warsztacie winni zrobic za połowe tej ceny.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

Kejmil jeśli masz trochę pojęcia i kawałek garażu to sama wymiana nagrzewnicy to pikuś, wystarczy tylko dzień poświęcić rozebrać cały kokpit i gitara.
To wszystko się pięknie rozbiera i zaoszczędzisz przy tym ok 400zł :)
A tak przy okazji to ja to bym najpierw rozebrał i sprawdził uszczelnienia przy nagrzewnicy. nie wiem jak jest w oplach ale np w renault są takie uszczeniacze (oringi) króre czasami puszczają, i również mogą być przecieki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

szyby zaparowane w oplu to standard, wymienisz filtr kabinowy i będzie ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

nie masz doświadczenia to nawet nie startuj do demontażu kopkitu - bo potem tego nie złożysz i całkiem tak pieknie to on się nie rozbiera - nawet wprawnemu mechanikowi taka wymiana zajmuje cały dzien l

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

w oplu jest dobre dojście wystarczy rozebrać plastyki od dołu i zabudowę biegów i się dostaniesz ja miałem to samo 2 lata temu zrobił mi to kempisty za 200zł uszczelnił oringi i miałem spokój aż do dziś znowu coś przecieka i tez się zastanawiam nad nową nagrzewnicą






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

sam nie będę grzebał ;P trochę to kosztowne...;/ a nie wiecie czy jest w Łomży mechanik, który będzie umiał się za to zabrać tak żeby czegoś nie popsuć?? i żeby faktycznie zrobił to co ma zrobić a nie jeszcze dodatkowo jakieś rzeczy?? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

W oplu najczęściej i w twoim pypaddku ne 95% przeciek jest na zaworze nie kombinuj z przełączaniem , otwieraniem i zamykaniem ciepła. Ustaw na stałe dodaj ciutkę uszczelniacza i będzie ok.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

nie wiem na ile ten uszczelniacz pomoze...dodam tez ze samochod ma ręczna klimę która nie działa. Nie wiem czy to ma jakiś z tym związek, bo płyn który się dostaje jest takiego samego koloru jak właśnie płyn chłodniczy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

poleciłby ktoś, jakiegoś dobrego fachowca??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

płym hamulcowy jest słodki bo to glikol wez na jezyk drobinkę i poczujesz tylko nie pij pod żadnym pozorem. A jeszcze jedno jezeli parują ci szyby natychmiast pow łaczeniu ogrzewania na maxa i nawieów oraz czujesz specyficzny zapach to na bank przeciek jest na nagrzewnicy a nei żadnych zaworach. Oddaj samochód do dobrego mechanika .

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

Jeśli chodzi o dobrego fachowca to polecam http://www.ponako.pl/nagrzewnice-elektryczne/ Firma może spokojnie serwisować Ci nieszczelną nagrzewnice i w razie sytacji jej nie odratowania, wymienić na zupełnie nową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nieszczelna nagrzewnica w aucie

Możesz poczuć słodycz glikolu zawartego w płynie hamulcowym, wycierając niewielką ilość tego płynu na język, ale pod żadnym pozorem nie powinieneś go pić. I jeszcze jedno: nieszczelność jest na grzejniku, a nie na zaworach, jeśli od razu po włączeniu ogrzewania na maksimum i otwarciu nawiewów zaparowują szyby, a czuć specyficzny zapach. Odwiedź niezawodnego mechanika z pojazdem. pge outage map

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org