piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Witam.

Mam bardzo ważne pytanie dotyczące choroby refluksowej żołądka.
Chciałabym żeby podzielili się państwo chorzy na tą chorobę ze mną na tym forum i napisali jakie są Wasze objawy i czym się leczycie. Co Wam pomaga uspokoić tą chorobę oraz jakie ona powoduje u Was skutki?

Jest to bardzo ważne, ponieważ męczy się z tym bardzo dużo ludzi i nikt nam nie potrafi pomóc. Ta choroba jest nieuleczalna, a strasznie zatruwa życie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

u mnie objawami sa odruchy wymiotne i czesta zgaga... nasila sie najbardziej rano i podczas przeziebienia... lekarz przepisal parapriopazolin w takim sztyfcie ale mowi ze jezeli nie zadziala trzeba skierowac sie naq wizyte do gastrologa i on podejmie jakies dzialaniaa... jak najmniej kawy jezeli moge Tobie podpowiedziec z domowych sposobow i niegazowane napoje

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

nie mowiac o alkoholu papierosach

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Ja jestem na ostrej diecie od ponad roku, nie pije kawy w ogóle, nie palę, nie piję alkoholu, nie piję gazowanych napojów ani soków cytrusowych, nie jem smażonych rzeczy, tłustych ani ostrych. Często jem siemię lnianą. U mnie objawia się to również zgagą, ale to tak okrutną, że nie mogę spać po nocach. Nasila się to zwłaszcza wieczorami i na noc. Źle się czuję, często chce mi się wymiotować, ale jeszcze nigdy przez to nie wymiotowałam. Mam bóle brzucha, wzdęcia, odbija mi się często, mam ciągłe uczucie czegoś w gardle. Mam wrażenie jakbym miała zwężony przełyk. Wraca mi się wszystko co zjem i za nim pójdzie do żołądka to zdążę jeszcze bardziej zgłodnieć. Nie jem nic przed snem, tylko około 2-3 godziny wcześniej i zasypiam z pustym żołądkiem co sprawia, że chudnę.. Cały czas chudnę, i mimo że stosuję tą dietę to dalej jest tak samo..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

to wrazenie mam identyczne jakby byla jkas zawiesina w gardle ktorej nie mozna przelknac... ego co wiem t to jak z ulozeniem poziomym kosci krzyzowej kregoslupa... tak sie urodzilismy i musimy z tym zyc... gorsze jest to ze wg statystyk skraca to zsrednia wieku zycia ale lekarze twiedza ze to bujada i nie nalezy sie tym przejmowac... Sandro to co moge jedynie zrobic to powiedziec Tobie ze nie martw sie inni maja gorzej a my po prostu musimy z tym zyc... damy rade nie przejmuj sie :)

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Piję dużo mleka i wody, bo to zobojętnia kwasy.. Nie jem czekolady, bo wywołuje zgagę, nie jem nic słodkiego, kwaśnego ani ostrego..

Często ryję sobie łeb, że jestem z tym sama i tylko ja mam takie problemy... Nie mam z kim się tym podzielić, kto ma to samo i czuje to samo co ja. Ciężko jest z tym żyć, bo to jest strasznie męczące i upierdliwe. Czasami mam ochotę umrzeć, by się nie męczyć... Ale wiem, że nie można tak myśleć..
Bardzo ciężkie mam życie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

moge Ci jakos ulzyc??

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

bo naprawde ciezko jest mi Ci cos zaproponowac

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Na pewno nie ma się co leczyć w Łomży, bo byłam już u gastrologów tutaj i nie ma nikogo kto powie coś innego niż już wiem. Więc ostrzegam wszystkich, że nie warto iść, bo tylko wyrzucicie pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Oj nie da się tu ulżyć w żaden sposób...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

jezeli juz o tym mowimy to zdarzylo mie po piwie dwoch czy trzech zwymiotowac krwia... ale przyznam ze nie jest to tak nasilone jak u Ciebie... Sandra hmmm nie martw sie musi byc dobrze :)

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

A masz stwierdzony refluks? Miałeś robioną gastroskopię albo sondę?
Skoro wymiotowałeś krwią, to może masz wrzody?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

nie no nic takiego nie robilem ale moj brat mlodszy ma stwierdzony refluks tylko ze u niego to iina bajka nie szanuje sie... i z tad tez stwierdzenie ze i ja to moge miec wrzody objawialy by sie inaczej

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Wrzody objawiają się podobnie.. I w tym problem. Ale żeby to stwierdzić to trzeba zrobić gastroskopie. Ja miałam robioną ją około 6 lat temu i nic nie wykazało. Na chwilę obecną nie wiadomo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

niestety musze uciekac z checia bymjeszcze porozmawial o tym bo jak dla mnie jest to na swoj sposob ciekawe.... trzym sie Sandra pozdrowki ;)

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Syn ( 17 lat) miał sondę w Białymstoku która wykazała co powoduje refluks, mianowicie mleko. Więc nie zawsze należy pić mleko przy refluksie bo można sobie nieźle zaszkodzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Nic innego tylko dieta. Niestety realia są takie, że pomimo diety dolegliwości nadal są, więc każdy musi na to znaleźć swój własny złoty srodek. Każdy ma inne objawy, dolegliwości. Nigdy nie jest tak jak zostało to opisane w medycynie. Dlatego trzeba metodą prób i błędów usuwać z diety produkty które nasilają dolegliwości. Z tym, że w Łomży nie ma się co leczyć w 100% się zgadzam. Mi pomogli dopiero w Warszawie. Nie pamiętam na Jakiej ulicy mieści się specjalistyczna poradnia gastroenterologiczna oni zajmują się tylko przewodem pokarmowym, więc o tym wiedzą wszystko. Nie to co lekarz rodzinny. Dlatego polecam tylko takie specjalistyczne placówki.
Życzę wytrwałości bo życie z tą chorobą nie jest takie lekkie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

a ja polecam lekarzy z Łomży , którzy naprawdę znają się na rzeczy
pan B. Opyrchał i

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

mark pan B Opyrchał to twój znajomy czy co chyba nie wiesz co piszesz skoro polecasz pana B Opyrchała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

polecam dobrego specjaliste który wyleczył moj żołądek dr Osajda z Ostrołeki robi prywatnie tez gastroskopie 781388281 pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Powiem szczerze, że byłam w Białymstoku u gastrologa zdaje się najlepszego tam. Pan Hrynkiewicz. Powiedziałam mu wszystko co i jak.. Dużo mi pomógł, ponieważ powiedział, że nie warto siedzieć i myśleć o tym ani tym bardziej czytać na ten temat w internecie.. bo idzie się tylko załamać.
Przepisał mi słowiański lek Emanerę, która w jakiś sposób leczy chorobę refluksową, a nie tylko uspokaja tak jak robią to inne leki, które przepisywali mi wielokrotnie w Łomży, czyli tj: Gealcid, Gasprid, Polprazol, Bioprazol, Controloc.. itp itd. One działają w większości tylko zobojętniająco i wszystkie praktycznie różnią się tylko nazwą, bo maja ten sam skład. Jadłam je i jadłam i nie czułam żadnej różnicy... Ale dlatego, że stosuję ten lek Emanerę dopiero przez ponad tydzień, nie chce się wypowiadać na temat jego działania. Dopiero po jakimś czasie dzięki systematycznemu braniu go będę mogła powiedzieć czy naprawdę mi pomógł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Gastroskopia przy refluksie jest praktycznie nie przydatna, ponieważ ona w niczym nie pomoże.. Robi się ją zazwyczaj po to by sprawdzić czy ma się wrzody lub inne schorzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Najlepsze jest badanie w którym połyka się kontrast i przewracają cię na łóżku do góry nogami wtedy widzą dokładnie czy jest refluks. Ja miałam 6 gastroskopii i żadna nie dała 100% pewności czy to refluks. W Łomży przepisywali mi za każdym razem Controloc i Gealcid ale nie oszukujmy się te leki zwykłej zgagi nie są w stanie się pozbyć. Nerwy też maja duży wplyw na żołądek dlatego też trzeba ograniczyć sytuacje stresowe. Mi to dużo dało. Przy każdym silniejszym ataku tej choroby do innych lekarstw biorę też coś na uspokojenie i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że to ten lek na uspokojenie więcej mi daje niż polprazol...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

No właśnie.. Jak dokucza mi ostra zgaga i czuję, że mam rewolucję w żołądku lub chce mi się wymiotować, automatycznie zaczynam się strasznie denerwować... Trzęsę się cała i nie mogę tego opanować.. a Wtedy od razu wszystko podchodzi mi do gardła.. Denerwuję się cały czas.. Codziennie.. I Biorę leki na uspokojenie ale nie w razie ostrego ataku refluksu, bo wtedy nic nie mogę przełknąć, ale w razie innych sytuacji.
Zawsze gdy się zdenerwuję to odzywa mi się refluks..
Najgorzej jest na noc.. Bo nawet w razie takiej stresującej sytuacji nie mogę nic połknąć bo mi po prostu to nie pójdzie przez przełyk.. Będzie stać w gardle i dokuczać. To jest bardzo męczące..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Ja też tak miałam. Dokładnie jak Ty to opisujesz. Najgorsze momenty mam zawsze wieczorem. Wtedy rozmyślam nad tym i sama się nakręcam dlatego leki na uspokojenie przynoszą mi ogromną ulgę. Na szczęście po kilku latach męczarni znalazłam na to swój sposób i nie jest już to dla mnie tak uciążliwe. Zawsze przy takim ataku lądowałam w szpitalu bo nic mi nie pomagalo. W szpitalu dawali mi wszystko co możliwe osłonowe i momentalnie na drugi dzień przechodziło. Od dłuższego czasu nie miałam ani jednej tak tragicznej sytuacji i mam nadzieję, że jeszcze długo mnie to nie spotka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

W takim razie najlepszym sposobem jest branie jakiś delikatnych tabletek na uspokojenie. Bo jakiś czas temu jadłam cukierki melisowe, które można kupić w aptekach, ale za bardzo mnie otumaniały. Trzeba przerzucić się na coś lżejszego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

a jak u was w nocy?? moj syn kaszle i sie dusi! Bardzo prosze o namiary do tego specjalisty w Warszwie i z gory dziekuje.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

U mnie bylo tak, ze lekarze wpadli na pomysl bulimii, a nie refluksu - gratulowalam im tylko pomyslowosci :)

Objawy jakie mam przy refluksie to tylko wymioty i czasami bol brzucha. Zgagi nie mam.

Co do diety: od zawsze nie moglam nic z mlekiem, dlatego unikam mleka i smietany w postaci surowej. Jesli chodzi o jogurty, gazowane napoje, czy slodycze oraz smazone i ostre rzeczy normalnie je jem.
Co do sokow to faktycznie po nich mam odruch wymiotny i po chipsach jak i rowniez niektorych ciastach, ciastkach, jedzeniu z MCd's, itp. (czasem po niektorym smazonym jedzonku, np. frtyki)

Jak sie dowiedzialam, ze mam refluks mialam okolo 21 lat. Sorry, mimo ze mialam zakaz jedzenia wielu rzeczy... (Moja lista nie zawierala nawet podstawowych skladnikow odzywczych). Coz stwierdzialam, ze dalej bede jesc to na co mam ochote, przeciez metoda prob i bledow naucze sie eliminowac to co moge jesc, a czego nie, bo tak bylo przeciez przez kilka ostatnich lat. Udalo sie i to w przeciagu pol roku :)
I tak: jogurty pitne np. moge, warzywa nie wszystkie, ale zjadam wiekszosc bez problemow (chyba najgorzej z salata, ogorkiem i papryka jest). Mimo nie tolerancji serow, od czasu do czasu zjem i nie ma jakies kleski. Co po niektore wedliny (te bardziej skonserwowane) przyprawiaja mnie o odruch wymiotny. Co do slodyczy ograniczylam jedynie ciastka i chipsy oraz zelki, a czkolady i batony na szczescie mi nie szkodza!!

A wiec mozna i wcale nie zmieniac jakos drastycznie swojej diety i bez jakies drastyczej interwencji lekarzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Nie wiem jak sie to ma z kawa i papierosami, bo nie probowalam. Jesli chodzi o alkohol faktycznie - nie polecam!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapia PFG
00 – 631 Warszawa
Ul. Ludwika Waryńskiego 10a (dzielnica Śródmieście)
Telefony : 22 825 62 99 lub 22 244 27 99,Fax : 22 659 02 90 tel. komórkowy: 663 846 998
E- mail: kontakt@przychodniapfg.pl

Filia nr 1 Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFG
02 – 653 Warszawa
Ul. Al. Niepodległości 18 (dzielnica Mokotów) w BTD MEDICA
Telefon : 22 378 11 17
E- mail: kontakt@przychodniapfg.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Na pewno warto się tam zgłosić ? Pomogą, a nie powiedzą mi znowu to co już wiem ..?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Nic innego na temat tej choroby już się nie dowiesz... Mi pomogli. Zapłaciłam 150zł za wizyte a lekarz przez godzinę mówił mi wszystko krok po kroku co robić przy atakach, czego unikać, jak ulżyć sobie pomiędzy atakami. Przy okazji wykryli też inne schorzenia układu pokarmowego które również mogą powodować takie dolegliwości. Naprawdę warto. ja przez 3 lata leczyłam się w Łomży. Mówili mi, że mam anoreksje, wrzody itp. Na to wszystko dodatkowo dostawałam leki, więc kompletnie rozwalili mi żołądek. Warto pamiętać też, że przy tej chorobie nie należy brać leków zawierające salicylany. Głownie przy przeziębieniach... Polopiryna, aspiryna, gripeks, itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Z wielką uwagą przeczytałem wszystkie wypowiedzi i powiem tak, choruję na te cholerstwo długie lata i pogodziłem się z tym że nie ma na to 100% lekarstwa. Te , które są u każdego działają inaczej lub w ogóle. Ja osobiście wyrzuciłem te produkty, które mi najbardziej dokuczały między innymi jabłka czy banany, te owoce to dla mnie "bomba"atomowa. Mogę napisać całą listę ale to każdy musi sam spisać. Przez jakiś czas nie mogłem dojść co mi jeszcze dokucza i znalazłem, kawa ale po jej wypiciu piekielna zgaga pojawiała się po1-2 godzinach. Nawet nie mogę przez dłuższy czas siedzieć w skręcie, momentalnie mam potworny ból brzucha. Jeśli mam odruchy wymiotne to pomagam sobie palcami i wymiotuję a daje mi dużą ulgę, a tak na marginesie to nauczyłem się teraz wymiotować samowolnie, wystarczy że się skupię i myślami powoduję wymioty ale na szczęście teraz zdarza mi się to rzadko.Piję bardzo dużo wody oczywiście niegazowanej.Mogę tak pisać i pisać ale pamiętaj nie jesteś sama i tylko Ty możesz sobie pomóc. Nerwy na bok, dużo optymizmu i wytrwałości a wszystko będzie dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Jeżeli chodzi o wracanie się treści pokarmowej to pomaga też spanie na lewym boku, przynosi to dużą ulgę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

prosty skuteczny lek IPP 40 i po problemie - tylko trzeba go przjmowac stale.

Riposta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

A ja właśnie mogę jeść jabłka i banany do oporu i nic mi nie jest. Nie mogę bardziej owoców cytrusowych. Na to nie ma reguły, bo ja widać u każdego objawia się to w ogóle inaczej... Ja np zasypiam na siedząco, bo jak leże to mi nie dobrze i nie ma takiej opcji żebym usnęła. W nocy jak już usnę to się zsuwam i budzę się praktycznie w pozycji prostej i nie potrzebuję nawet jednej poduszki. Z rana zazwyczaj czuję się dobrze ale jest tez tak ze ja z tym po prostu wstaje.. Albo do momentu póki leżę jest dobrze, a jak tylko się ruszę to już jest źle.. Tragedia.
Źle się czuję też w momencie kiedy jestem głodna. Od razu mi nie dobrze, pali mnie w żołądku i boli mnie brzuch... Wtedy czuję się tak, że jakbym coś zjadła to od razu bym zwymiotowała.. Ale jak tylko zacznę jeść to do razu zaczynam czuć się lepiej.. I to tak wszystko dziwnie. Trzeba się po prostu samemu wyczuć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Widzisz sandra18 jak napisałaś "Trzeba się po prostu samemu wyczuć..." i to jest najlepsze lekarstwo dla Ciebie, chyba ogólnie wszystko zrozumiałaś. Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

moja koleżanka miała z tym straszne problemy i ktoś mam jej polecił Miód Manuka. drogie cholerstwo, ale jak wyżarła cały słoik problemy uciekły. zdrowia Wam!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

ja do rzepichy chciałam kilka słów jeśli dziecko w nocy się dusi i kaszle zgłoś się do doktora Mierzejewskiego który przyjmuje w Łomży na ul Wyszyńskiego myślę że doktor pomoże w tej chorobie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Dziękuję :) Na pewno mi to dużo pomogło. Natomiast w sytuacjach ataku już jest ciężej.. Ale jakoś sobie poradzę. Muszę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Dlatego nie przejmuj się tak tą chorobą. Podchodź do niej z dystansem i absolutnie unikaj stresu. Im mniej stresu tym mniej dolegliwości. Pamiętaj, że stres powoduje większe wydzielanie kwasu w żołądku a co za tym idzie ból i zgaga... Powodzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Mnie na zgagę przy refluksie pomogła modyfikacja diety http://refluks.dozdrowia.com/dieta-refluks-zoladka.php Okazuje się, że są składniki i potrawy, które nasilają objawy choroby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Mam to i powiem tak, wymioty, bóle brzucha i głowy szczególnie w porach wieczornych, częste zgagi, często masz uczucie zatykania się jakby wszystko staje Ci w gardle, z moich osobistych doświadczeń, uważaj na cebulę, produkty smażone, produkty tłuste, czekoladę i wszystko co gazowane, oraz produkty mleczne szczególnie w porach wieczornych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Czytając wasze wpisy to większość chyba leczy jakiś weterynarz :D albo Łomżyński Szpital :D
Objawy przez większość podane to ewidentny wrzód na początku przewodu pokarmowego ...
Polecam zaleczyć, bo przy tej chemii w żarciu jebnie was rakowski, albo wyleje i do piachu :D

NoOfenz :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Czyli po ostatnim komentarzu można wywnioskować, że w szpitalu Łomżyńskim pracują weterynarze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Edek zapomniał dodać że i stulejkę masz :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

O maruda widzę, że ma ze sobą jakieś problemy, o których zapomniałem wspomnieć ;) Ale on chyba nie ma własnego życia, że próbuje się interesować innymi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Edvard czy jest jakaś choroba o której forum nie wie że ją masz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

jeżeli nie wiesz dalej czy to refluks i jak się ewentualnie oszczędzać przy tej chorobie, to raczej polecałbym Ci pójść do lekarza i dopytać o wszystko, a póki co to chyba tylko zostaje Ci poczytać troche fachowych artykułów http://www.chorobarefluksowa.net.pl/choroba-refluksowa/diagnostyka-badania-refluksie/ także łap!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Mnie udało się złagodzić objawy refluksu, zgagę głównie przez odpowiednią dietę http://refluks.dozdrowia.com/dieta-refluks-zoladka.php

MIRO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Kup w aptece test na Helicobakter Pylori bardzo często to jest powodem zgagi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Helicobakter Pylori zrób sobie test.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Jeśli macie jakiekolwiek dolegliwości z układem pokarmowym to pijcie mielone siemie lniane, zaparzać nie wrzątkiem tylko gorącą wodą, 2-3 razy dziennie około 30 minut przed posiłkami. Dobrze jest poszukać jakieś środki ziołowe, dłuższa systematyczność i efekty będą. Lepsze to niż truć się apteczną chemią, mimo że kurację trwają czasem dużo dłużej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Podstawą przy refluksie jest odpowiednia, zdrowa dieta http://refluks.dozdrowia.com/dieta-refluks-zoladka.php Ona pomaga łagodzić objawy.

Piotrek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Ludzie co wy piszecie !!!!!,Wystarczy przeciąc miesnie przełyku ,a wszystko ginie!!!!!!!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

6 MAŁYCH DZIUREK I PO SPRAWIE ,WIECZOREM SIEDZISZ W DOMU

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Mi pomógł bioprazolbio, dla zainteresowanych podaję stronę - http://www.bioprazolbio.pl/zgaga - w sumie każdy organizm jest inny, więc nie ma sensu szukać jednego sprawdzonego środka. Niekiedy wystarczy zjeść jabłko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Przyczyn występowania refluksu może być wiele np. otyłość, ciąża, przejedzenie, palenie papierosów czy zła dieta. Aby temu zapobiec to z domowych sposobów jest dobry np. imbir, migdały albo picie kisielu z siemienia lnianego. Również spożywanie warzyw, owoców i unikanie ostrego oraz tłustego jedzenia odgrywa ważną rolę. Powinno się też odstawić kawę, gazowane napoje oraz alkohol. I najważniejsze to spożywanie posiłków regularnie. Lepiej mniejsze posiłki, a częściej. Jak już to nie pomaga to wtedy warto udać się do lekarza, on na pewno coś doradzi albo przepisze:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Przy problemach zarówno ze zgagą jak i refluksem żołądkowo-przełykowym mogę Państwu zaproponować zwrócenie uwagi na lek Bioprazol Bio Max. Jest on mocniejszą wersją leku, o którym Pani wspomniała. Bioprazol Bio Max jest dostępny również bez recepty. Jego głównym składnikiem jest omeprazol. Nie należy jednak przyjmować leku Bioprazol Bio Max przez okres dłuższy niż 14 dni bez konsultacji z lekarzem. Zachęcam do zapoznania się z działaniem Bioprazol Bio Max na stronie produktu http://www.bioprazolbio.pl/bioprazol-bio-max/.

W razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Online Ekspert Bioprazol

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Ostatnio miałem taką zgagę, że nie widziałem czy to zawał czy zgaga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Na refluks polecam dietę śródziemnomorską, działa cuda http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Dieta-srodziemnomorska-skuteczna-przy-refluksie,176301,11.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Ja również zmagam się z ta chorobą, ale nigdy nie słyszałam o tym, że dieta śródziemnomorska bedzie dobra i skuteczna na refluks ;) ciekawe ;)

kamyki_80

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Naprawdę jest możliwość, że taka delikatna dieta pomoże? Różne informacje słyszę o owocach morza. Przyznam, że sporo o tej chorobie dowiedziałam się z tego artykułu https://zdroweporady.pl/objawy-przyczyny-i-leczenie-refluksu/ najchętniej wolałabym nie znać tematu, ale co zrobić. Czy da się to w pełni wyleczyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Często jest tak że przy tej chorobie dokucza bardzo zgaga, ale można domowymi sposobami zgagę zniwelować. No nie każdy wie jakie są najlepsze sposoby domowe na zgagę dlatego ja polecam wam poczytac o tym tutaj https://wylecz.to/uklad-pokarmowy/najlepsze-domowe-sposoby-na-zgage mi często dokucza i stosuje u siebie te sprawdzone sposoby i pomaga. Więc i Wam na pewno też pomoże, po co od razu leki brać jak można w domowy sposób sobie pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Sama mam i nie wiem już co robić. Czuję duży dyskomfort

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Liczne badania pokazały, że nadwaga, a w szczególności otyłość predysponują do choroby refluksowej przełyku. Szczególnie niebezpieczna jest otyłość brzuszna, która może doprowadzić do wzrostu ciśnienia śródbrzusznego, a to z kolei do spontanicznych relaksacji dolnego zwieracza przełyku, zaburzeń perystaltyki przełyku..
Unikanie ostrych przypraw ,herbaty, kawy,alkoholu.
Potrawy powinny być gotowane, duszone bez obsmażania, pieczone w folii, gotowane na parze lub smażone bez użycia tłuszczu.
Dobrze będzie również zobacyzc jak dzialaja na Ciebie zioła
kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/]https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/
Od siebie polecam zioła na żołądek refluxoherbs. Mają świetne działanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Na takie problemy zołądkowe , wzmocnienie odporności całego organizmu ale i na poprawę wyglądu skóry- zmarszczki, blizny pomaga ten syrop Snail Natual z Zarapharm. Z wyciągiem ze ,śluzu slimaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Bardzo fajna sprawa moim zdaniem. To jest po prostu doskonała sprawa w moim przekonaniu!!!
________________________
Prace magisterskie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REFLUKS Żołądkowo-Przełykowy

Na pewno może Ci sporo pomóc dieta. Wiadomo, raczej gotowane niż smażone, mniej posiłków, a częściej, nie jeść przed snem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org