czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
oparzenie u dziecka

Witam, mam pytanie do osób które miały styczność z oparzeniem dziecka. otóż chcę zapytać jakie maści polecacie na stosowanie oparzenie, dodam że oparzenie jest na części twarzy i szyi. bardzo proszę o pomoc i dziękuje za porady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Kiedyś słyszałem ,że na Kazańskiej jest jakiś facet co robi jakies wynalazki i po oparzeniu nie ma śladu.chyba i jego córka też tym się trudni. Może ktoś poda Ci ich adres.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

jeśli ktoś zna adres bądź nr tel bardzo proszę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

albo tribiotic albo dermazin jest to maść stosowana przy poparzeniach dość ciężkich ale ta jest tylko wydawana na recepte ale jest na prawde bardzo dobra

"Mimo świata który,
kocha i rani nas dzień w dzień,
gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Dremazin na receptę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Jeśli chodzi o usunięcie bądź wygładzenie blizn po oparzeniu to polecam Contractubex, jest dośc drogi, ale naprawdę działa. Stosowałem u własnego dziecka na twarzy i szyi po oparzeniu, mniejsze blizny zniknęły zupełnie, te większe, zrosty, wygładziły się praktycznie do poziomu skóry i prawie ich nie widac. Kuracja trwa jednak kilka miesięcy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Szukaj namiaru na tych co Ci pisałem,Widziałem na wlasne oczy efekt tego elixiru na poparzonej 3 letniej dziewczynce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Contractubex miałem 'przyjemnośc"stosować ze 23 lata temu.Kupowałem wtedy jeszcze za marki ,ale efekt mizerny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

dzięki wszystkim za info, mój synek ma rok i 7 i tydzień temu oparzył się wrzątkiem, leżeliśmy w Białymstoku w klinice chirurgicznej ale już jesteśmy w domu, lekarka przepisała mu dermazin ale w aptece mi powiedziano że już tego nie produkują i dostałam zamiennik argosulfan prawdopodobnie działa tak samo ale czy jest na tyle dobry??? mały ma poparzenie drugiego i w okolicach szyi gdzie nie gdzie trzeciego stopnia....na twarz kazano mi używać tylko maść witaminowo ale moim zdaniem to mało pomaga:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

_mały_ nie wiem co za "Contractubex za marki" Ty stosowałeś 23 lata temu, ja tylko odpowiadam zgodnie z własną wiedzą na pytanie autorki postu. Stosowałem tę maśc za nasze PLN 2 lata temu u własnego dziecka, więc wiem co piszę.
Nie poddaję pod wątpliwośc skuteczności tego "jakiegoś wynalazku pana z Kazańskiej" jak sam to określiłeś, jednak wynalazków na twarzy własnego dziecka wolałbym nie stosowac. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

ZA marki ,bo wtedy u nas w aptece tego jeszcze nie było.Taka malutka tubka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

KONIECZNIE skorzystaj z tego płynu , o którym pisał Ci _mały_, to naprawdę działa, przetestowałam na sobie, wiem też o przypadkach dzieci tym leczonym, spokojnie można stosować nawet na twarz. Już po tygodniu zobaczysz, że pomaga. O bliznach nawet nie będzie mowy. Tel. tej Pani to: 86 218 41 19. Zacznij działać jak najszybciej. Życzę zdrowia Twojemu Maluchowi:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

amozeelomzyniak,jesli ta Pani mieszka na Kazańskiej i pochodzi ze Sniadowa to ja własnie o niej pisałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Dokładnie o nią mi chodzi, ten lek czyni cuda, naprawdę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

ten płyn zastosowałam u swoich mocno poparzonych przez słońce dzieci - wystarczyło, że tylko raz polałam nim po pleckach całych w bąblach, efekt był natychmiastowy a na drugi dzień nikt nie domyśliłby się, że cokolwiek działo się ze skórą moich dzieci - było to ponad 20 lat temu a płyn na oparzenia kupiłam od ojca tej pani, bardzo wiekowego juz wtedy pana - ogromnie cieszę się, że natrafiłam na ten temat, bo słyszałam, że receptura tego płynu jest tajemnicą rodzinną ale nie wiedziałam, gdzie szukać tej pani; dobrze mieć w swojej apteczce ten płyn
Aga, nie bój się zastosować się tego środka, jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Aga 128,dzwoń do tej facetki,a napewno małemu pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Też polecam tę panią moja mama miała ugotowaną stopę nawet śladu nie zostało ale trzeba wcześnie zastosować. Nie czekaj !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

mam już ten płyn, moja mama znalazła na nią namiary wiem że jest bardzo dobry mój brat kiedyś się poparzył jak był dzieckiem a teraz nawet śladu nie ma...:)używałam go wczoraj już dla małego i jest super mocno czerwone oparzenie jest już blado różowe:) moi kochani a więc jeśli coś się komuś stanie jakieś oparzenie (odpukać) to naprawde poleca, kobieta tego pana ze Śniadowa to córka mieszka na Kazańskiej 15 1l tego płynu kosztuje 50zł moim zdaniem to nie drogo bo efekty są super. dziękuje wszystkim za pomoc:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

nie wiem jakie to oparzenie ja np. oparzylam sobie piersi!!!(strupy byly i ciekawie to nie wygladalo) Do dzis mam znak ale uzywalam LINOMAGU j.t. masc z owczych kopyt natluszcza i nawilza .Tym sie wyleczylam. MALY DOBRZE PISZESZ- ale ja o tym facecie czytalam dosc dawno i nie byl z Lomzy- chodzi o to ,ze jest ktos taki w Polsce ale nie chcieli jemu opatentowac tej masci, a ponoc efekty sa rewelacyjne!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

aga 128 ,odezwij się za kilka dni i powiec jakie są efekty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

powiedz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Ja polecam krem Lipobase.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Ja też czekam na relację z efektów. Cieszę się, że już jest poprawa:) Zdrówka życzę:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Nie ma nic lepszego niż ten płyn, tak naprawdę powinien być w każdej domowej apteczce, ja kiedyś stosowałam nawet, kiedy odparzyłam stopy latem, pomogło:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Muszę wam powiedzieć że stosuje go dla małego już dwa dni i efekty są bardzo dobre:) po żadnej maści tak szybko się nie goiło...dziś mamy wizytę u chirurga w Białymstoku ciekawa jestem jaka będzie jego reakcja jak zobaczy małego...oczywiście nic mu nie powiem że stosuje taki płyn:) dziwi mnie tylko to czemu nikt do tej pory nie chce legalnie wprowadzić tego leku na rynek skoro jest rewelacyjny. Rodzina która go robi powinna spróbować coś z tym zrobić... ale to już mniejsza o to najważniejsze że mój synek zdrowieje:):):) pozdrawiam wszystkich:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

aga 128,dwa dni temu poleciłem Ci ten płyn,wczoraj i ja musiałem kupić buteleczkę tego "mleka",bo syn wrócił z nad morza z poparzonymi stopami.W sumie dzięki Tobie zdobyłem numer tel do tej kobiety,bo ja tylko wiedziałem ,że mieszka ona na Kazańskiej. Dla zainteresowanych podam adres; Kazańska 15/38

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

.

Co chciałeś chłopczyku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Chciałem ,żeby taki palant jak Ty nie zadawał głupich pytań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

I co z tym płynem jest jeszcze do kupienia bo wybieram się do solarium po świętach.?( a boję się że go zabraknie)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

fanka ,

ty zawsze głupią byłaś i tak już pozostanie
//////////////////////

ktoś potrzebujący w innym temacie pytał, chciałem pomóc a ty jak zawsze srasz we własne gniazdo

obyś nigdy nie musiała z tego korzystać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Witam . Drogie Panie . Woda którą kupujecie od znachorki to jest woda wapienna. Trzeba kupić zwykłe wapno w proszku w sklepie budowlanym . Wsypać do słoika litrowego 1/2 wapna resztę słoika wypełnić wodą . Dobrze wymieszać . Odstawić na 24 godz . po 24 godz zlać wodę do zlewu bo ta woda jest nie dobra do użytku . Ponownie zalać czystą wodą wstrząsnąć słoikiem i odstawić ponownie na 24 godz. Po 24 godz woda na powierzchni jest czysta krystaliczna, to jest woda wapienna . Proszę to używać na oparzenia. Pozdrawiam Ciepło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

a przegotowana ta woda? ciepła czy zimna?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

fanka bocianka (---.play-internet.pl)
Data: 20-04-14 18:20

CH,UJ CI W SRAKĘ !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

a pies was w du.pęę ,,


w gusła nie wierzę ale jednak TU jest coś czego nie da się zrozumieć , a jednak przynosi dobre rezultaty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Wodę wapienną stosowałam na pielgrzymkach do stóp -fakt czyniła cuda :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka



kur,wa piszę wam matoły, że w gusła nie wierzę ,

ALE TO JEST COŚ INSZEGO !!!!


ktoś widocznie od pokoleń odkrył coś dobrego - maść na RANY !!!

rzecz raczej na współczesne czasy nie do wytłumaczenia - jednak skuteczne!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

tak własnie woda wapienna to koszt 50 zł za litr jest w aptekach lub u tej pani z tego co piszecie taki wniosek

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Witam . Nie wiem ile kosztuje worek wapna 20 kg w proszku ale podejrzewam że może 10 zł. Do leczenia potrzebujesz 1/2 słoja litrowego . Pewnie trzeba zrobić 2 razy lekarstwo, no i masz pewne że to jest ta właściwa woda a nie rozrobiona ze zwykłą wodą . Proszę policzyć ile kosztuje ta dobra woda .Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

To woda święcona 30zł/litr u każdego proboszcza.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

W Wielką Sobotę darmo wodę święconą dawali :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Nam lekarz zapisał coś takiego https://www.wapteka.pl/alantan-masc-30-g-1993,p nie mam pojęcia jak wygląda oparzenie Twojego dziecka, ale jeśli nie jest zbyt duże to myślę, że taka maść pomoże :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

tlenoterapia.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Ja ze swojego doświadczenia z oparzeniami i innymi groźnie wyglądającymi ranami zdecydowanie polecam Tribiotic https://www.apteka-melissa.pl/produkt/tribiotic-masc-14-g,6769.html (kiedyś był chyba w nieco innym opakowaniu, ale nic poza tym się nie zmieniło). To dobra, niedroga maść/krem, trudno to określić. Ale dzięki niemu nie tylko dość szybko zagoiły mi się rany, ale też nie wdało się żadne zakażenie i praktycznie nie mam blizn, więc chyba zadziałała tak jak powinna. Myślę, że u dziecka ten produkt powinien się sprawdzić tak samo dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Przy lekkich oparzeniach i sparzeniach (nie więcej niż 10 proc. powierzchni) skórę należy jak najszybciej ochłodzić zimną wodą, aby zmniejszyć ból. Gdy oparzenia obejmują większy obszar, zimne okłady lub zanurzenia w wodzie mogą nie obniżyć wystarczająco temperatury ciała

Leczenie powinno odbywać się ZAWSZE pod kontrolą lekarza, szczególnie jeśli są to oparzenia drugiego albo trzeciego stopnia:
http://rehabilitacjakrakow.com.pl/rehabilitacja-po-oparzeniach/

Na stronie jest opisane jak powinna wyglądać rehabilitacja po oparzeniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

na oparzenia dobrze sprawdza się Bepanthen Spray ;) działa fajnie chłodząco

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

polecam poczytać w temacie oparzenia po opalaniu i co można zastosować :) może się przydać w lecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Jeśli skóra nie jest uszkodzona, nie sączy się nic z ran to polecam Octenicare. Ja mam na odparzenia u dzieci ale na lekkie oparzenie też pomoże. Tak kiedyś zastosowałam z braku czegoś innego, dopiero jak zadziałał to wyczytałam że ma też takie przeznaczenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Również polecam Octenicare, ale oczywiście nie na świeże rany, bo krem dopiero stosuje się po wstępnym zagojeniu. Mnie pomógł i został wtedy przepisany przez lekarza. Oczywiście nie zapominajcie o tym, że z oparzeniem trzeba pójść do lekarza. Nie można stosować żadnych preparatów na własną rękę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Oparzenie u dziecka to jest straszna sprawa. Najlepiej iść po prostu z tym do jakiegoś profesjonalnego lekarza!
______________________________
https://wegait.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

No niestety, ale nie zawsze można upilnować dziecko. Szczególnie jeśli dziecko jest już chodzące. Oparzenia zdarzają się w różnych rodzinach i niekoniecznie wynikają z zadniedbania. W przypadku poważniejszych oparzeń dobrze jest wybrać się na pewno do lekarza. W przypadku mniejszych oparzeń, polecam maści konopne.Mają dobre działanie regenerujace skóre oraz wspomagają jej odnowę:
https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/masc-konopna-900mg-cbd-30ml.html
Taka maść jest naturalnym emolientem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

warto mieć coś skutecznego na oparzenia w razie czego w domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

Oparzenia u dziecka to jest coś strasznego. Najlepiej iść z tym do jakiegoś profesjonalnego lekarza.
___________________________-
Dyplomowe prace na zamówienie - blog

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oparzenie u dziecka

W domu mam zawsze krem Octenicare, który doskonale radzi sobie z łagodzeniem oparzeń. Kilka razy stosowałam go na oparzenia słoneczne, ale gdy kiedyś oparzyłam się żelazkiem też super sobie poradził. Wiadomo, że przy większych oparzeniach trzeba zgłosić się do lekarza, ale i tak dobrze mieć go w domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org