piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Jak podaje konkurencja z mylomza: ... \"do zdarzenia doszło na terenie Islandii. Młoda rodzina z Łomży mieszkała we Flateyri i była w drodze do domu po powrocie z Polski, gdzie spędzali święta. Auto, którym podróżowali, wpadło do zatoki w Skötufjörður. Niestety, podróżująca autem 30-letnia Kamila zmarła. Wczoraj po południu dotarła do nas również wiadomość o śmierci 1,5-rocznego Mikołaja. Wypadek przeżył jedynie Tomasz.\"

Smutne i moje kondolencje, a panu Tomaszowi wyrazy współczucia.

... ale czy jest aż taka potrzeba, by składać się na podróż rodziny do Islandii , by mu towarzyszyła w niewątpliwie trudnych chwilach ?
\"Na dniach do pogrążonego w żałobie Tomasza przylecieć ma rodzina. Na stronie pomagam.pl założona została zbiórka, która ma na celu pokrycie kosztów pobytu i najpotrzebniejszych wydatków.\"

NA POMOC W SPROWADZENIU ZWŁOK DO KRAJU , to bym zrozumiał , ale na wycieczkę dla rodziny ?
... a jak tragedia stałaby się np. w Przemyślu a rodzina mieszkała w Szczecinie, to też zbieralibyście dla nich na paliwo/bilety, hotele itp... ?

Po za tym, ile czasu tam mieszkali i pracowali, na nic sami nie odłożyli?
No i pytanie: wyjechali za lepszym życiem i zarobkiem ale ile to Polaków , którzy dorabiają się za granicą , będąc tam nie pamięta by tu w kraju pomóc innym potrzebującym ?
Jaki % naszych \"zagranicznych\" wspiera akcje charytatywne ,
może gdzieś na forach społecznościowych jest jakiś ślad , jak ta konkretna rodzina komuś wcześniej pomogła ?

ps:
może co niektórzy nazwą mnie cynikiem ,
ale ja jestem realistą i nie obłudnikiem !
Jak pomagać to każdemu potrzebującemu, nawet i tu w kraju.
Mało jest podobnych tragedii, a są ludzie którzy nie mają środków finansowych , jak i są mało obrotni, oraz bez grona wsparcia znajomych w mediach społecznościowych.
Podobnie jak i ze wszelkiego rodzaju zbiórkami czy akcjami charytatywnymi na rzecz konkretnych osób. Kto ma siłę przebicia, znajomości, duże grono przyjaciół itp... dotrze do mediów, np. społecznościowych , inni pokornie znoszą swój los w samotności.
cyt . < „dobra” bieda nie wyciąga ręki po to, co się jej nie należy, lecz pokornie czeka na swojego dobroczyńcę; „zła” bieda jest zdemoralizowana i roszczeniowa.>

... do sprowadzenia zwłok do kraju, bym się dołożył .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Już nie przesadzaj. Chyba ludzie chcieli pomoc skoro uzbierali w krótkim czasie. Poza tył to tragedia a Ty ludziom w portfel zaglądasz jesteś menda i tyle

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

poza tym zbiórka zakończona już nie musisz się dokładać, bez kitu co za naród żaluje z nie swojego

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

A ja popieram 0-22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

bigi,
tu nie chodzi o ten konkretny przypadek ,
pisałem ogólnie.
NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIĆ .

ps:
z braku merytorycznych argumentów pierwszy ciulu wyjeżdżasz do mnie z \"mendami\" ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Wyjeżdżasz za granicę pracować wykup ubezpieczenie , które pokryje ;
koszty leczenia, NNW, pakiet usług medycznych (organizacja leczenia),transport do Polski w razie konieczności, ubezpieczenie od kradzieży, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, dodatkowe ubezpieczenie w razie chorób przewlekłych itp...
I tu : jeśli ubezpieczony zmarł na skutek wypadku – towarzystwo ubezpieczające pokrywa np. koszty sprowadzenia zwłok lub prochów.

Nie płacz, że cię nie stać, jak zarabiasz np. w euro .


Należy podkreślić, że ubezpieczenie do pracy za granicą nie jest równoznaczne z ubezpieczeniem turystycznym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

chamie z kownat wysprzątaj szopę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Ten wpis to czyste sk....stwo, pamiętaj jak masz pecha to i w drewnianym kościele cegło w głowę dostaniesz... karma wraca. wiesz co ten chłopak przechodzi może mu siadło na głowę i chce się zabić, może w tej chwili to czyta... znasz słowo \"empatia\" ? żyj jak najlepiej i obyś podobnych problemów nie zaznał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

\"Ten wpis to czyste sk....stwo\"

Nic dodać,nic ująć,w najczystszej postaci. Ale czego się spodziewać po skvrv...., który niby współczuję a okazuje się... I tu każdy niech dopisze.. Więcej szkoda czasu,nie warto splunąć w tą stronę.

A rodzinie wiele siły,aby dali radę przeżyć taką niewyobrażalną tragedię. Młodemu człowiekowi, który stracił żonę i dziecko jeszcze więcej siły do dalszego życia.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

ps: swego czasu, tak z rok wcześniej, \"empatyczna\" Kaśka chwaliła się, że wpłaci coś na pomoc jakiejś staruszce z Łomży. Specjalnie obserwowałem profil tej zbiórki i do jej zakończenia NIE ujrzałem ŻADNEJ jej wpłaty.
Podobnie i było z :
Prośba do Polaków i Patriotów od stowarzyszenia.
https://4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=523887&t=523883
Autor: Kasia.. \"Ja oczywiście przelew zrobię.\"
KROWA , KTÓRA DUŻO RYCZY
MAŁO MLEKA DAJE :)))
... a babcia kaśka gowno sama wpłaciła .

Na stronie zrzutki https://zrzutka.pl/85xj2z można było wpisać imię, nazwisko lub i np. nick Kasia oraz można i anonimowo -
ale czego się tam wstydzić ?
Zobaczymy czy pojawi się Katarzyna N. lub Kasia
... no i widać tam ile kto wpłacił .
NIE POJAWIŁ SIĘ kaśkowy datek !
Porównajcie daty wpłat , po terminie zamieszczenia jej postu na forum .

haha
chwalić to się można, że nawet się wpłaci i całą rentę :)))

oj, już kilka razy w podobnych sytuacjach De.bilka się tu chwaliła, ile ona to nie da/dała na cele charytatywne.
Żeby uciąć ploty, zrobiłaby scan rachunku bankowego, wpłaty - zamazała dane nadawcy i wkleiła choć raz na forum, zamiast się chwalić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Ty głupi skvrvys.... zapamiętaj sobie nie trzeba, a nawet nie należy w niektórych przypadkach robić niczego na pokaz,ani chwaląc się tym takim głupim skvrvysy jak ty i tobie podobni. Ja mam przyjaciół i znajomych i oni mnie znajją i mój charakter,a także podejście do pewnych spraw. A takich jak ty to ciepłym .... Bez odbioru. Ujadaj burek.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Edek-z-kredek,
kilkadziesiąt lat wstecz nie byłem taki zapobiegawczy ,
a zdarzyła się sytuacja, że partycypowałem w kosztach sprowadzenia zwłok do kraju mojego szwagra . Rodzina i ja NIE żebraliśmy o wsparcie, sami to sfinansowaliśmy. Toż pojechaliśmy my i on \"dorabiać \" się na zachodzie i coś tam zarobiliśmy.
Pomóc w sprowadzeniu zwłok i ewentualna zbiórka na ten cel - jak najbardziej TAK, gdy materialnie ten pan Tomek sam nie podoła. Ale zbiórka na wycieczkę dla rodziny ?

np. transport zwłok z Anglii , Irlandii min. ok. 10-15 000 PLN
nie wiem jak z Islandii ( może dwa razy tyle ? )
https://firma-piechota.pl/sprowadzenie-zwlok-z-islandii/
...zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

kaśka , tępa dzido
... ale jakbyś tam grosz wpłaciła a się tylko nie chwaliła, byłby ślad w \"Wpłacający\".
Anonimowo wpłaciłaś, nawet bez np. imienia , czegoś ty się wstydziła ? :))))
Teraz głupa palisz ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Szkoda czasu na tamto,bo to idiota wierzący co jak, ale tu przemilczeć się nie da...

\"Rodzina i ja NIE żebraliśmy o wsparcie, sami to sfinansowaliśmy\"

\"Ale zbiórka na wycieczkę dla rodziny ?\"

No żesz kvrva nie mogę... ty głupi skvrvys.... umiejący tylko ujadać i szukać sensacji tam gdzie jej nie ma,ty hieno bez grama współczucia i zrozumienia że w takiej sytuacji rodzina może jedynie mu w jakikolwiek sposób psychicznie pomóc. Ty byyyydlaku zamknij w końcu swój parchaty ryyyjjj!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Jeszcze raz życzę tobie żebyś nigdy takiej sytuacji nie zaznał. .. twój wpis i twoja sprawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Szkoda czasu na tamto,bo to idiota wiedzący co jak

Tak powinno być, a nie \" wierzący\" jedna literka się nie tak kliknęłą.

\"Jeszcze raz życzę tobie żebyś nigdy takiej sytuacji nie zaznał. .. twój wpis i twoja sprawa\"

To racja nie życzy się nawet wrogom takich sytuacji i takich tragedii, gdzie trzeba opłakiwać tak młode życie... A o tej malutkiej dziecinie gdzie są zdjęcia to jednym słowem... Straszne 😭

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Co ta De.bilka babcia Kaśka pisze ?

... a jak zdarzy się tragedia w USA , Nowej Zelandii czy na Wyspie Wielkanocnej (oddalonej aż 3600 km od brzegu Chile a tam też Polacy podróżują, czy może i pracują ) to TEŻ ZAFUNDUJEMY WYCIECZKĘ DLA RODZINY ?
...jak dawać, to równo dla każdego .

Czy jeden ból , jest większy od innego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Ty nie musisz dawać złamanego grosza,ty tylko w końcu zamknij ryyyjjj!

I tak jak wspomniał ktoś powyżej tobie hieno nie życzę abyś musiał kiedykolwiek opłakiwać własne dzieci, bo niczemu winne nie są,wszak ojca skvrv.... się nie wybiera i tego nie życzę,ale w stosunku do ciebie osobiście za całokształt oby ci ryj odpadł! Ale tobie,nie rodzinie!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Chłopie to nie wycieczka do Euro disneylandu... chłop został sam z sobą. Po kilku latach z swoimi bliskimi których stracił chyba ma do tego prawo. Ja wiem rozumiem że kilkanaście lat temu nie było Internetu itp nie było opcji składek .chłopak został sam w to co wierzył właśnie przepadło. a takie gadanie ze mogli się ubezpieczyć to takie tanie \" Mądry Polak po szkodzie\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Panie Edku człowiek zrozumie, każdy jeden. Ale to indywiduum to nie jest człowiek,to hiena od dawien dawna wywyższająca się, naśmiewająca z biedniejszych, chorych to najzwyklejsza i najpodlejsza kreatura. Na dodatek ma czelność zaglądać w cudze portfele i ludzi rozliczać z ich własnych pieniędzy,bo przecież Ci ludzie którzy tam wpłacili zrobili to z własnego portfela,a nie z jego. Więc gdyby wiedział co to deko przyzwoitości to by zamilkł,a najlepiej na wieki!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

ta szmata Kaśka dużo krzyczy , mało działa .
Suko, nie daj Panie ... abym opłakiwał swoje dzieci - ALE I WTEDY NIE BĘDĘ ŻEBRAŁ O JAŁMUŻNĘ !

Legaty , trzeba było przez całe życie uczciwie pracować , zdobyć wykształcenie, jakiś zawód i kwalifikacje ,
a nie rznąć się za młodych lat , jak babcia Kasia i wcześnie zaciążyć ?
Wszak, ten tłumok De.bilka vel Kasia
sam się chwalił że jest młodą babcią , a jej wnuk ma już ok. 8 lat :)))

To kiedy ona zaczęła się dymać ?
... a córeczka w ślady za mamusią kasią ?:))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Że jesteś skvrvysy.... to już wiesz, że kreaturą też, że hieną i bydlakiem też, że nie wartym splunięcia też... Padalcem i można wymieniać bez końca. Tylko po co? Tu jakaś kobieta bardzo kulturalnie i spokojnie jako kolejna osoba na tym forum poznała się na skvrvys....
Szkoda mi już czasu śmieciuuuu na ciebie!

Jesteś jednym z najgorszych skvr..... na tym forum,a napewno mającym najwyższe mniemanie o sobie,a tak naprawdę w oczach ludzi jesteś nikim, tylko wśród podobnych szmaciarzy możesz budzić podziw, więcej u nikogo!
Jeszcze coś mi się przypomniało....kiedyś ktoś mądrze zauważył, że szmaciarz nawet w garniturze zawsze pozostanie szmaciarzem. Święta prawda jak widać.

https://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=820998&t=820998

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Ja pier...ole ale zenada. Jakie forum taki trol ... Admin budz się póki czas.... ratuj tą stronę bo szkoda wizerunku 4lomza po tylu latach pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

zawsze mówiłem że to cham

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tragedia młodej rodziny z Łomży.

Koszt sprowadzenia zwłok z Islandii to ok 25 tys zł. Dużo taniej jest urna, wystarczy koszt dwóch biletów lotniczych, jeden dla urny, drugi dla osoby przewożącej ją. Jeśli chodzi o wycieczkę rodziny zmarłych na Islandię, chodzi o to, że trumna zamknięta na wyspie, zamykana jest na stałe. Nie można jej otworzyć w Polsce ze względu na możliwy rozkład zwłok. Transport zwłok trwa zazwyczaj minimum 2 tyg, bywają przypadki że ponad miesiąc. W związku z tym, jedyna możliwość pożegnania z osoba bliska jest na wyspie. I wiem co mowie. 21 lat mieszkałam na tej wyspie i nie jedną taką akcję widziałam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org