poniedziałek, 23 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Produkty sojowe, żywność organiczna

Witam.
Czy gdzieś w Łomży można kupić takie produkty jak parówki sojowe, tofu, wędliny sojowe i inne tego typu ? I czy jest szansa kupić warzywa, owoce które wyrosły bez pestycydów i nawozów sztucznych ? Jeśli ktoś mógł by podać jakieś namiary to byłbym wdzięczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

Parówki sojowe można kupić w kauflandzie ,tofu również tylko małe puszeczki, w latach 90- tych był fajny sklepik ze zdrową żywnością na starym dworcu ,teraz niestety tylko stoiska w stokrotce i kauflandzie jeśli gdzieś jest a ja o tym nie wiem to piszcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

Właśnie kończę pyszny pasztecik sojowy który piekę sama :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

Smacznego :-/

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

jak chcesz to znam przepis na mleko sojowe i pasztet sojowy. Pasztet można mrozić i wyjmować kawałki w razie potrzeby. A mleko robi się raz w tygodniu. Wychodzi o wiele taniej niz kupować (1l 4zł)

SamFart: "Łomża, miasto rond, kosciołów i biedronek.... ;)"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

w stokrotce kotlety, mlieko itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

kania ,napisz ten przepis na mleko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna

kania jeśli można to poproszę przepis na mleko i pasztet chętnie wypróbuję bo już kotlety z granulatu sojowego mi się znudziły :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Produkty sojowe, żywność organiczna


Pasztet sojowy z pieczarkami

Składniki:
25 dag ugotowanej soi
50 dag pieczarek
2 cebule
3 jajka
2 selery
1 pietruszka
2 marchewki
1 namoczona grahamka
oliwa
sól
pieprz
mieszanka ziół(prowansalskie)

Sposób wykonania:
Pieczarki pokroić w plasterki po czym podsmażyć je na 4 łyżkach oliwy, wówczas dodać posiekaną cebulkę i razem poddusić.
W między czasie seler i pietruszkę obrać i ugotować, po czym odcedzić i zemleć razem z pieczarkami i soją.
Następnie do masy dodać żółtka, wymieszać i doprawić do smaku ziołami, na koniec dodać białka ubite na sztywną pianę, delikatnie połączyć.
Przełożyć pasztetową masę do formy, wstawić do rozgrzanego piekarnika i piec ok. 60 min.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org