niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szampan

Prawdziwy szampan pochodzi z Szampanii , region w północno-wschodniej Francji ale jest on bardzo drogi. Ogólnie dostępne są tzw. wina musujące i właśnie jakie jest najlepsze aby godnie przywitać Nowy Rok 2011.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

Szampan (z franc. champagne, od vin de Champagne) – szczególny rodzaj wina musującego (często też – mylnie – nazwą tą określa się ogół białych win musujących), znany na całym świecie i potocznie kojarzony ze świętowaniem i luksusem. Nazwę swą zawdzięcza Szampanii, regionowi w północno-wschodniej Francji, głównemu miejscu jego produkcji.

Szampan jest produkowany bez sztucznego nasycania napoju dwutlenkiem węgla. Dwutlenek węgla tworzy się w nim na skutek naturalnego procesu dojrzewania wina w butelkach. Do butelek nalewa się młode, nie do końca przefermentowane wino, a następnie przechowuje się lekko pochylone w stronę korka butelki w piwnicach, w stałej temperaturze

W odróżnieniu od szampana, którego nazwa została zastrzeżona w 1911 r., inne francuskie wina musujące produkowane metodą szampańską nazywane są "mousseux". Z kolei w Szampanii produkuje również wina o słabej mocy, które noszą inne nazwy: czerwone (Bouzy), białe (Coteaux champenois) lub różowe (rosé des Riceys). Jednak w tej historycznej prowincji produkuje się głównie wina białe musujące ze szczepów winogron chardonnay, pinot noir i pinot meunier, które nazywane są po prostu "szampanem", bez podawania szczegółów. Wina te uchodzą za doskonałe i dlatego są stosunkowo drogie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

szczebiotka nigdy nie wchodź na moje forum obojętnie jakie by ono nie było

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

śmieci nie toleruję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

dedykuję szczebiotce



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

z dupkami nie rozmawiam,
blebleble



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

szczebiotka tyyy kuuuuurwiszonie przebrzydly !! jak mozna byc takim pieeeerdolonym trolem i siedziec non stop na forum ??



a juz totalnym debilstwem sa twoje tematy zakladane w ktorych odopowiedzi udzielasz tylko ty, ty przyglupie !!!


takze szczebiotko idiotko zycze ci w niowym roku zebys wpadla pod samochod, dostala zawalu, napad;ly cie jakies islamskie bojówki , a zeby morde obsypalo ci syfami, zebys wkoncu zakmnlea ta swoja po.pierdolona morde !@!@!@!


KIJ CI W RYJ SZMATO !

[gif]boobs.sorkmos.com/animatedboobsom-143.gif[/gif]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

FIN albo jestes pedalem albo obolalym chujem, nie wiem czy jestes nastepnym , ktoreko z mila checia pierdolnelabym w morde, juz jednemu takiemu pajacowi tlumaczylam jak ty i nie wiem czy cos do niego dotarlo, wal sie stary cwoku!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

FIN!!!!!!!!!!!!!!! JESTES !!!!!!!!!!!!!!!!!ZAPLUTA !!!!!!!!!!!!!!!!MORDA !!!!!!!!!!!!!!!!!I NIGDY !!!!!!!!!!!!!!NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!POKAZUJ !!!!!!!!!!!!!!!!!SIE!!!!!!!!!!!!!!!!! NA!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OCZY WULGARYZMY SA !!!!!!!!!!!!!NIE NA MIEJSCU!!!!!!!!!!!!!!!! ZROZUM TO DO CHOLERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

WYPIERDALAJ NA SZCZAW I TAM GNIJ NIECH CIE WALI CALA WIOSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

bardzo miła dyskusja

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

a szampanika można kupić za 150 i da się wypić

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

ty, ale on jest z BL

http://yarrok.blogspot.com/2008_04_24_archive.html
http://moto.money.pl/ceny-paliw/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

ceny

http://www.twenga.pl/dir-Zywnosc-i-napoje,Wina-i-szapmany-francuskie,Szampan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

http://www.wielkiewina.pl/product.php?product=511703

pilam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

piłaś wodę z kranu bo na tyle cię stać stara cioto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

won fluku pierdzielony, nie odzywaj sie do mnie idz tam skad przyszedles, poszedl won, stary psie, panska lachudro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

jesteś suczką która sika pod siebie a potem się oblizuje i szczeka że wypiła super szampana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

cos takiego?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

takiego coś !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

przestan



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

nigdy w tym i w drugim życiu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

no to nie, jak chcesz



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

nawet symatyczny ten zolw



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

nazwałaś mnie fluku ty ździro , nazwałaś mnie starym psem , nazwałaś mnie łachudro a rzesz ty k.u.r.w.o ******** , spierdala.j z tego forum zdziro krochmalona i idź do kurwy nędzy , psiuta prostaczka



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

wiesz kim jestes?
dupkiem zolednym........................ a do kokosow ci daleko
kurewskie scierwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

a kwicz borsuku pieprzony



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

goryl podupadly , won!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

spie.rdalaj stara ździro udającą wielką panią z francji , jesteś zwykłą wywłoką i spluwaczką na tym forum



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

już się wyszczałem i wysrałem na tę wywłokie i idę na spacer , won ździro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

won chamie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

tylko se go nie wyrwij na spacerku



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

bo gowne smierdzisz , idz umyc sie bo ci mydla zabraklo won pierdzielu , won !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

********** zatkano dziuro , wytłuku społeczeńtwa i tego forum , ściero obrzydliwa nie warta zmywać podłogi , szmato życiowa której nikt nie chce używać , dno życiowe , kurwidło francuskie , plac pigall to jest twoje miejsce ale te dla kurew bo inne są piękne , do rynsztochu zeruwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

bohaterze zacmiony wal morda o sciane bo sieciesz kapicorze i ci **** gnije w tym zasranym mieszkanku lomzynskim, nie masz zdziro polotu i se konia walisz , wyzywasz potem caly narod a in i tak twemu paskudzie lenistwu nic nie zawinil won! o dopier dol sie od teko kraju bo ci gul skacze jaosiku od siedmu bolesci, psie zaszczuty ty slugusie panszczyzniany won



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

zamkneles morde oszczany dziadzie????????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

wiesz co, jak sie na ciebie patrze to jestes dziwka meska, taka dziwka rabana dziwka, won ty nawet nie chce na ciebie patrzec won



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

szampan ruski jest najlepszy:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

moim zdaniem zbyt kwasny tandentny, kiczowatyn taki lej na morde



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szampan

http://www.youtube.com/watch?v=pBiKIf2PR-Q&feature=related



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org