sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
brak reklamówek w sklepach..

Co myślicie o tym że teraz w sklepach jak się zrobi zakupy to nie dają reklamówek-tylko jak się chce to trzeba zapłacić? Że niby ochrona środowiska tak..?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Tak... żebyś przyszedł do sklepu z tą samą torbą 2, 3, 10, albo nawet 150 razy.

Kiedyś nie było w tym nic dziwnego, a potem przyszły przezroczyste reklamóweczki.

Tym razem to "cofanie w czasie" jest powrotem do normalności. Wg mnie, w tym przypadku, to zdrowy kierunek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Zielony i się sprzeciwia ekologii? Nieładnie

a ja jestem ze tym "udogodnieniem" ze strony sklepów, mniej się tego chujostwa wala po świecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Ja sobie uświadomiłem właśnie jaki jestem ekolog:D Zawsze łażę z plecakiem do sklepu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Borysek prawda że to nie boli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Miały być chyba zapewnione torby papierowe? Czy te 7gr (nie wiem ile w Łomży kosztuje) zmusi naprawdę kogoś to noszenia własnej torby? Czy te kupione za 7gr są ekologiczne?

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Ja już od dłuższego czasu kupuję tam gdzie mają reklamówki, a którzy chcą to niech sobie oszczędzają i zarabiają na ich sprzedaży. Jeden handlowiec woli sprzedawać towar inny reklamówki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Ale jakie te reklamówki są ekologiczne??? Chyba tylko napis jest ekologiczny...
Rozumiem żeby to były pożądne torebki ale droższe (tj w Stokrotce) lub papierowe po te 7 gr już niech zarobią. Dla porównania Paper rozkłąda się ok 1 rok a taka foliowa reklamówka tysiące lat. Zresztą kto kilka razy będzie nosił tą niby ekologiczną reklamówke jak ona i tak po 2 3 razacch pęknie:) Jak zwykle głupota nie zna granic...

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Właśnie wczoraj wracając ze stokrotki miałam zakupy w dwóch torbach po 25gr i tylko wyszłam ze sklepu to zaraz mi się rączki w tych torbach pourywały..zdenerwowałam się bo przecież nie zostawię zakupów na środku chodnika i nie wrócę się do sklepu po zakup kolejnych reklamówek..jakoś to wszystko pozbierałam i doszłam do domu..a ile się w drodze naklełam.. :)
Dzisiaj i tak wszystko jest drogie to jeszcze takie coś wymyślili..Już to widzę że tym właścicielom sklepów chodzi o ochronę środowiska..Na szczęście jeszcze np w Witpolu tak nie robią-można zrobić normalne zakupy i normalnie je spakować,bez niespodzianek pózniej w drodze do domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

to poczytajcie najpierw ile kosztuje wyprodukowanie torby papierowej- kilkaset razy wiecej niz plastikowej. wyprodukowanie plastikowej kosztuje duzo ponizej 10 gr, a papierowej kilka zlotych. stad szybko nie bedzie papierowych toreb. te plucienne jedynie sie kalkuluja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Zwykła reklamówka z polietylenu nie rozkłada się tysiące, a 400 lat. Reklamówka biodegradalna, jaką można kupić na przykład w Biedronce rozkłada się dwa lata. To jest różnica.

Wydaje mi się, że to nie chodzi o siedmiogorszową oszczędność, a o świadomość ekologiczną, która jest w Polsce na bardzo niskim poziomie. To tak jak z psimi kupami, których nikt nie sprząta, jak z segregacją śmieci. Złe nawyki koryguje się latami.

Mnie się pomysł wycofania nieekologicznych toreb bardzo podoba, nie jest dla mnie problemem noszenie w kieszeni torby czy plecaka płóciennej siatki. Przecież to tak naprawdę żaden wysiłek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Wychodząc do sklepu po zakupy zawsze zabieram z domu torbę (zapłaciłam za nią 3,50zł ).Nie mam problemu, że rączki się urwą i wypadną mi zakupy. Zauważam, ze wiele osób już tak robi. Duże uznanie dla sklepów za wprowadzenie tak odważnego kroku, jakim jest "brak reklamówek jednorazowych". Zmieńmy naszą mentalność i świadomość ekologiczną, każdy mały kroczek uczyni wiele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

dokładnie,jestem za takimi ekologicznymi reklamówkami.Jak idę na zakupy to również zabieram większą torbę ze sobą a jak zapomnę to nie zbiednieję jak kupie dwie czy trzy reklamówki po 7gr.Być może niedługo przyjdzie do nas moda na papierowe torby na zakupy.Tak więc torby w ręce i na zakupy :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Popieram torebki ,ekologia ponad wszystko .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

i dobrze że tak jest bo ludzie kupowali kilka rzeczy a brali 10 torebek a później wszędzie walają się te torby...

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Zwróćcie uwagę na to, że ekologia w tym przypadku to nie tyle zastępowanie jednych produktów innymi, co eliminowanie zbędnych produktów i zmniejszanie szkodliwego wpływu na środowisko związanego z eksploatacją środowiska naturalnego (lasy, kopalnie) oraz wyrzucaniem do niego odpadów związanych z jego produkcją, a później kiedy okazuje się, że już nie jest potrzebny.

Nie chodzi o to, żeby zamiast folii używać papieru (bo w rozrachunku ciągnionym okazuje się, że to wcale nie jest bardziej ekologiczne), tylko żeby używać ich wielokrotnie, albo zastąpić je czymś czego można używać wielokrotnie. :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

**** nie ekologia, tak jak ktos napisal, kupi jedna rzecz a reklamowek bral 10, ktos chyba musi za nie zaplacic? ludzie biora garsciami, nawet jak im nie sa potrzebne. Pozniej pakuja w domu co sie da w reklamowki albo smieci w nich wynosza bo worki na smieci przeciez darmowe nie sa! Przeciez kazdy uzywa workow foliowych i to tez niby plaga a o ekologii nie ma slowa haha.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Ja już dawno kupiłem sobie składaną w malutki pokrowiec z cieniutkiego i mocnego materiału. Zajmuje tyci miejsca i spełnia swoje zadanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

bardzo dobry pomysł ze ograniczają ilosc tego syfu

gumoooowiec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

dobrze, tak ma byc. tak trzymac, super nowe torebki som cool

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

bardzo dobry pomysł, sama pracowałam w sklepie i ludzie do 3rzeczy potrafili brać 5 reklamówek,bo im się raczki od czegoś pobrudzą! głąby! a potem w śmieciach ląduje taka torebka albo po drodze wyrzucają bo im się do kosza nie chce podejść.a przeważnie te stare baby tak robią!

kobieta powinna być na salonach damą w domu matką a w sypialni dziwką

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

wiesz ja bym poprostu probowal ograniczyc wydawanie reklamowek w ilosci xx, bo np. wracajac z pracy samochodem za kazdym razem nie bede kupowal torby wielokrotnego uzytku a wozenie takiej w samochodzie to raczej sredni pomysl :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

westgirl ?:P

[gif]boobs.sorkmos.com/animatedboobsom-143.gif[/gif]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

no no w stokrotce już te same torebeczki kosztują 15gr...a w innych 7-10gr...rozbój w biały dzień..!
:D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Dla mnie mogą zrobić i po 2 zł.Ja zawsze mam przy sobie torbę z materiału i nie patrzę przy kasie czy dadzą za darmo czy każą kupić.Kto ze sobą nosi ten nikogo nie prosi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Akurat nie o to chodzi w tym temacie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

A skąd wiecie, że reklamówka rozkłada się 400 lat pra... pra... pra...dziadek wam powiedział

ŁKS ŁOMŻA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

To o co Ci chodzi?O cenę reklamówek czy o ich braku?A tak nawiasem mówiąc...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklam%C3%B3wka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Adamek ja widziałam taką 200 letnią i była rozłożona do połowy to więc się wszystko zgadza.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

fanka
jam kiedyś widział rozłożoną,ale o wiele,wiele młodszą...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

No właśnie :) Temat założyłam w 2008r i chociażby od tamtej pory żadna z tych niby eko-reklamówek nie chce się rozłożyć... ;-P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

ja np kupuje taka torbę za 7 gr a potem śmieci w nią wyrzucam i nie muszę kupować worków na śmieci po przeliczeniu taniej się opłaca zapłacić za reklamówkę niż worki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

denver ale za to musisz latać ze śmieciami conajmniej ze 2 razy dziennie zapewne...;) tym samym więcej torebek Ci idzie i nie wiem czy to się opłaca..też to próbowałam i doszłam do wniosku ze lepiej już te worki na smieci kupować..:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

A ja mam porządny kosz, a w nim porządny worek i nie muszę latać z reklamóweczkami :-D
Kto by mi kazał!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Gryzonie używają reklamówek do wyściełania swoich gniazd. Gorzej z butelkami PET, te mogą jedynie służyć jako pułapki na owady lub mięczaki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

No nieeee, ręce opadają...
Ciekawe na jakie jeszcze inne publiczne wyznania ludzie się zdobędą na tym forum? Może ktoś próbował np. recyclingu papieru toaletowego? Też parę groszy by można na tym zaoszczędzić! Pewnie więcej niż na tych torebkach...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

4feeter kolejny "wszystko dosłownie biorący"..boszsz..aż tak Ci ręce opadają..? to zajrzyj do innych tematóe - opadną Ci na stałe :D:D A swoją to drogą kto by wpadł na recykling piapieru toaletowego..? próbowałeś..? :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Wg mnie super, że nie ma tych darmowych reklamówek w sklepach - faktycznie, zbierało się tego całe mnóstwo i lądowało w śmieciach zupełnie niepotrzebnie.
Ja mam zawsze przy sobie w torebce dwie składane do minimalnych rozmiarów materiałowe torby, miejsca nie zajmują prawie wcale, a zakupy spokojnie się w nich mieszczą.
W samochodzie w bagażniku też jeździ kilka toreb materiałowych, większych. Wychodząc z samochodu na zakupy po prostu zabieram z bagażnika torby i pakuję do nich zakupy.
Odkąd nie ma w sklepach darmowych torebek to kupiłam reklamówkę może łącznie z 5 razy. Czyli jednak "jak się chce, to można".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Zielona biedronka;) Mówiłam o tym samym,ale autorka tematu stwierdziła że nie o to chodzi w tym temacie;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

BarbaraB - sama sobie spróbuj, jak jesteś taka ciekawa. Mnie stać na papier toaletowy, na worki śmieciowe i na wiele innych rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania.
To przykre, że zwracasz mi uwagę, a sama nie dostrzegasz ewidentnej ironii w moich słowach. Koniec głupiej dyskusji - szkoda mego cennego czasu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

zielona biedronko robię już teraz doslownie identycznie :) a poza tym chodziło mi jeszcze o to że to kolejna rzecz nabijania klienta w butelkę..tak mi się wydaje..w innych sklepach ( już nie w większych marketach ) też trzeba płacić za torebki które wcale nie są ekologiczne..ale właściciele idąc tropem hipermarketów mają okazję zarobić na swoich, ale już nie takich...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

green - masz rację.
Zresztą na początku tej nowej "antyreklamówkowej" mody też mnie wkurzało, że nie ma reklamówek, ale to kwestia przyzwyczajenia. I teraz jest dużo lepiej.
I masz rację - w małych sklepikach też trzeba za reklamówki (bynajmniej nie biodegradowalne) płacić. Ba! Nawet w niektórych ciuchlandach, co uważam jest już lekkim przegięciem ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

przegięciem jest,że wydając u drobnego ciułacza np.70pln muszę jeszcze płacić 10gr.za TOREBKĘ FOLIOWĄ.reklamówka(czyt. torebka z nadrukiem reklamowym)powinna być też za free,gdyż niosąc w niej zakupy reklamuję coś,o co chodziło twórcy nadruku.
po mojemu w marketach typu biedronka czy stokrotka powinny leżeć darmowe REKLAMÓWKI,a jeśli chodzi o eko...to niechby były papierowe.taki NAKAZ powinni wprowadzić dla wszystkich marketów.toć jest kasa na ekologie,a na marketing w dużych firmach jest kasa.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

I o to chodzi. Nie o te 10, 15 gr dosłownie tylko o to że pod pretekstem "ekologii" jest dodatkowe zarabianie :D Na każdym kroku oszustwo i cwaniactwo ( nie wspominając że pod nazwą "polędwica z warzywami" na sklepowej półce leży zwykła mortadela z warzywami - ale to już inny temat....hahah.... )



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Popieram przedmówców. Żądanie pieniążków w zamian za reklamówkę z logo sklepu to jakieś totalne nieporozumienie, żeby nie powiedzieć że złodziejstwo! Za papierowe torebki w mcdonaldzie ze znakiem firmowym przecież nie płacimy! Albo inaczej - jest to wkalkulowane w cenę, podobnie jak kubek, cukier, keczup, sosy, czy serwetki, które dostajemy. I tak powinni postępować też właściele firmowych sklepów (tak było jeszcze niedawno). Zdarzyło mi się, że kiedy miałem zapłacić za taką "firmówkę", to wybierałem inną opcję (niestety droższą), bez znaków firmowych sprzedawcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

to jest parodia jakaś...muszę płacić za to,żeby reklamować sklep w którym zrobię zakupy :-(



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Wcale nie musisz, masz wybór!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Kupcie sobie wiklinowe kosze i lubianki ekolodzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Carlos

tak na serio to sram na ekologie!ale zryty jest system,w którym płacę za coś co za co nie powinienem.

saddam

mam wybór.to prawda,tylko jaki?...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

a najbardziej mnie wkurza to:w stokrotce na ks.anny juz przy kasie stoje ze swoja czerwona duza torba oczywiscie ze stokrotki i kasjerka to widzi ze mam wlasna ale zawsze pyta "reklamoweczke"widza przez ciemne okulary czy co i to nie jeden raz nagminnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Jak masz siatkę koloru czerwonego, a ona ma te okulary z optycznym filtrem czerwonym to czerwonego nie widzi! Bardziej prawdopodobne, że jej kazali pytać za każdym razem. Tak samo jak mówić "dzień dobry" każdemu osobno dopiero jak stanie w odpowiednim miejscu przy kasie (bo jak do tego miejsca jeszcze nie doszedł to mu się "dzień dobry" jeszcze nie należy) :))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

W stokrotce ni z tego ni z owego ceny tej samej cienkiej nic nie wartej reklamówki bryknęły już do 19 gr. Nie to ze się czepiam ale nie dość że jesteśmy chodzącymi reklamami to jeszcze musimy za to płacić... My im a nie oni nam...

Mloim zdaniem jak już wszyscy chcą być tacy ekologicznie to niech np mleko wróci do szklanych butelek, napoje też bo wala się tego od czorta.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

bardzo na ręke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Niedługo ma wejść kaucja na wszystkie butelki

http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,133386,14467530,Piwo_bedzie_drozsze__bo_od_stycznia_kaucja_za_butelki.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

jutro jagielonia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

pic na wodę fotomontaż, pod przykrywką ekologi znaleziono dodatkowe źródło zarobku na towarze, szanujące się firmy nadal mają torebki gratis,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

fanka bocianka lepiej przecież iść do tańszego sklepu zapłacić 30-40 gr za reklamówki niz za zakupy kilka złotych drożej, Ci maja darmowe reklamówki co mają droższy towar. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

i bardzo dobrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

Nawet niby \"szanującym się\" sklepom mięsnym trzeba płacić za reklamóweczkę z ich reklamą... Nakupuję tego mięcha i co mam to nieść w zębach..??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: brak reklamówek w sklepach..

No i trzeba będzie płacić jeszcze więcej. Zresztą moim zdaniem powoli będzie się odchodziło od reklamówek foliowych na rzecz papierowych:
https://www.polskibiznes.info/torby-i-torebki-papierowe-jako-zamiennik-dla-foliowek/

Osobiscie bardziej je luhbię z uwagi na ich większą wytrzymałość niż zwykłych foliowek.

Poza tym zerknijcie sobie na materiąły z USA - tam praktycnize nie używa się foliowych reklamówek i nikt nie narzeka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org