piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zachód upada, bo przestał wierzyć

Wcale tak nie jest że trzeba stąd jak najszybciej uciekać. Samo miasto jest na prawdę fajne i przyjemne, oczywiście dla osób które mają pracę. Mówi się o tym że w Łomży nie ma co robić. Moim zdaniem dużo zależy od inicjatywy samych mieszkańców. Przecież mamy piękne okolice, na przykład do jazdy na rowerze (co ja szczególnie preferuję w czasie wolnym), kluby może nie najlepsze, ale też nie ma co narzekać, mamy dwa baseny, korty tenisowe, wiele innych obiektów sportowych, niedługo powstanie galeria z prawdziwego zdarzenia. Moim zdaniem brakuje jedynie jakiegoś fajnego kina, i porządnego centrum kultury i rozrywki, w którym można było by iść na koncert, obejrzeć ciekawą wystawę, pograć w kręgle, squash i inne tego typu atrakcje. Do tego w Łomży przydał by się zadbany "park centralny" z fajnie zagospodarowanym stawem, skalniakami, ogrodem botanicznym, ładnie przystrzyżoną trawką itd. Poza tym jest całkiem fajnie i przyjemnie, jeżeli ma się za co spędzać wolny czas. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

nigdy nie byłem w quattro ale za to byłem kilka razy w Yam i to jest chyba normalne, że ceny są na poziomie jakimś tam bo jakby browar był po 2 złote to szybko by jak to ktoś powiedział "kołtuństwa sie naroiło" dlatego jest tak a nie inaczej, napewno jest jakiś poziom. I nie obsmarowywać dupy quattro bo to porządny napewno lokal o,,O :) a małolatów.. małolaci byli i są bo gdzie młodzież "z porządnych domów" ma się niby bawić... w Qubie?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

fakt park łomzynśki jest ładny ale wyraznie zaniedbany. Sam czesto w nim bywam i widzę jak cieszy się duzym powodzeniem i jaki szeroki wachlarz wiekowy ludzi z niego korzysta. Pieniadze na doprowadzenie tego parku do przyzwoitości niewielkie ale jakość nikt z perpektywy maiasta tego nie widzi.





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Zdejmij "pokrętło" i posmaruj olejem "zaworek"(taki pipek,co to się chowa i wysówa w zależności co Robisz pokrętłem)potem go rozruszaj.Więcej zrobić nie Możesz,ale powinno działać,jeżeli nie,czyt.wyżej "Orany_Julek"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Chodzi mi o Park JPII pomiędzy ul. Zawadzką a Wyszyńskiego. Jest to idealne miejsce żeby zorganizować na prawdę coś fajnego przy stosunkowo niewielkich kosztach. Wykopanie jakiegoś niewielkiego stawu, z niewielkim sztucznym strumykiem biegnącym od skalniaków, do tego jakiś fajny klimatyczny drewniany mostek. To wszystko w otoczeniu ogrodu botanicznego. Reszta parku - wystarczy posadzić ciut więcej krzewów, trochę drzew, no i przede wszystkim ładnie przystrzyżona trawka, a nie trawa jak na łąkach na Zawadach ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Nie chciałem zabierać głosu ale niestety nie wytrzymałem. Sam mieszkam poza Łomżą, co jest spowodowane studiami ale nie tylko, po prostu nie widzę perspektyw na życie w moim mieście rodzinnym... Według mnie wina takiego stanu rzeczy jest po stronie władz miasta, które nie starają się stworzyć nowych miejsc pracy, nie dbają o przedsiębiorców, a kupują nowe samochody i bawią się w zmiany kierunków ruchu jednej z ulic. Ale ponadto uważam, że duży wpływ na stan obecny Naszego miasta ma wszechobecny klerykalizm, który blokuje wiele inwestycji i do tego doi budżet miasta wszystkimi możliwymi sposobami, powodując braki w finansach na ważniejsze cele. Osobiście w ostatnich wyborach głosowałem na obecnego prezydenta ale niestety bardzo się zawiodłem jego czynami. Brak zainteresowania ludźmi i ciągłe wydatki na siebie i swoją świtę oraz ostateczne podporządkowanie kościołowi...niestety nie jest to wesoła sytuacja i patrząc na koniec swojego nosa niestety miasto "wymiera" nie tylko z ludzi ale i z finansów. W przyszłych wyborach na pewno nie oddam na obecnych ludzi głosu. Ponadto, czy nie dziwi fakt, że np Zambrów rozwija się świetnie? Mniejsze miasto, a ma obwodnicę, cały czas coś się tam dzieje i jakoś nie mają problemu z ludnością... Pisanie artykułów na portalach nic nie pomoże, trzeba wziąć się do roboty Szanowni Władcy urzędu miasta, bo o gospodarzach nie można tutaj mówić...

Pozdrawiam.


***** ***



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Nawet biorąc pod uwagę tę nieszczęsną turystykę ;) to do tego trzeba miec smykałkę, bo piękne rejony są (chociażby Bona, Forty i Narew do dyspozycji). Wydaje mi się że Urzędnicy (jak dobrze Pjotr4 zauważył, iż Ci panowie nie zasługują na miano gospodarzy) chcieliby stworzyc w Łomży coś po trochu z każdej dziedziny czy to kultury czy gospodarki, ale chyba zachłysnęli się tym wszystkim na raz, przez co wiele projektów leży w szufladzie (mam nadzieję)

Popieram w całości pomysł DFX'a dot. Parku Jana Pawła II. Panowie Urzędnicy - zacznijmy od takich prostych rzeczy, by przyciągnąc młodzież, a byc może wspólnymi siłami coś zdziałamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Ale kto?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Ale jest ich dwoje dr.O kogo chodzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

Za 500 to Cię 2 godziny powożę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zachód upada, bo przestał wierzyć

nie polecam wybielania, moja siostra zniszczyła sobie tak szkliwo





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org