wtorek, 01 grudnia 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Jak się leczy na Stadionie

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do pięciogwiazdkowego Regent Warsaw Hotel (dawniej Hyatt Warszawa) – jednego z droższych w Warszawie. Tam właśnie zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.
Na Narodowym – są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów. Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne: - Chciałem panu o tym opowiedzieć, bo mi wstyd, że w tym uczestniczę.

Oto zapis rozmowy:

***
- Ładny apartamencik.
- Tak, większy niż mieszkanie, które wynajmujemy z żoną.

- Hotel też niczego sobie.
- Warszawa, 5 gwiazdek. Salon, sypialnia, wielka łazienka. Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że będę mieszkał w kilkuosobowym pokoju. W jakimś akademiku. Albo w niższym standardzie.

- Rozumiem, że by to panu nie przeszkadzało.
- Zapisywałem się do pracy w szpitalu tymczasowym. W czasie szalejącej pandemii. Szczególnie nie myślałem o wygodach. Swoją drogą po drugiej stronie ulicy jest hotel Belweder, gdzie mieści się izolatorium covidowe. Przyzwoity, trzy gwiazdki. Moglibyśmy tam mieszkać. Myślę, że nikomu by to nie przeszkadzało.

- Czyli mieszka was tu więcej?
- Dwa piętra są wydzielone dla personelu Szpitala Narodowego. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, strażacy. Wszyscy pojedynczo. W podobnych warunkach.

- Po co pan się zapisał do pracy?
- Jestem lekarzem, rezydentem. Pracuję w szpitalu wojewódzkim na SORze. Akurat z województwem, z którego przyjechałem wirus obszedł się stosunkowo łagodnie. Pomyślałem, że zapiszę się na Narodowy i pomogę. Kiedy karetki stoją w kolejkach na podjazdach, szpitale pękają w szwach przyda się ktoś kto potrafi zaintubować, kto miał do czynienia z respiratorem i ma doświadczenie z pacjentami covid plus.

- Jak pan sobie wyobrażał to wszystko?
- Jak człowiek słyszy zbitkę „pandemia” i „szpital tymczasowy” to wyobraża sobie rzędy łóżek polowych zajętych przez pacjentów w ciężkim stanie. Pracę 24 godziny na dobę. Podejmowanie trudnych decyzji. Ratowanie życia w ekstremalnych warunkach. Jestem młodym lekarzem, chciałem w tym uczestniczyć, przeżyć to.

- I się pan zgłosił
- Na tydzień, bo akurat na tyle mogłem „wypaść” z grafiku w swoim szpitalu. Chciałem zobaczyć jak będzie.

- I chciał pan zarobić, prawda? ,
- I chciałem zarobić. Oszczędzamy z żoną na mieszkanie. Zapisałem się na 84 godziny, za godzinę lekarzowi płacą 200 pln, lekarzowi w trakcie specjalizacji (czyli mnie) 150 pln.

- Wychodzi ponad 12 tysięcy za 84 godziny.
- Zgadza się. W papierach było napisane, że stawka godzinowa jest „do negocjacji”. Nie negocjowałem.

- 84 godziny w tydzień…
- To sporo, ale to zrobienia. W końcu mamy pandemię. Lekarze w Polsce pracują dużo, zdarzało mi się wyrabiać więcej godzin.

- Jak wyglądała rekrutacja?
- Kilka ankiet do wypełnienia, papierów do przesłania, szkolenie online. W skrócie to tyle. Wsiadłem w samochód i przyjechałem przed stadion…

- … żeby rzucić się do walki z pandemią…
- Tak, ale posłano mnie do hotelu, żebym się zakwaterował.

- I?
- No trochę się zdziwiłem przepychem. Pierwszy zgrzyt.

- Ale nie ostatni?
- Zdecydowanie. Wróciłem na stadion. Przepustki, żołnierze WOT, ochroniarze. Zostawiłem samochód na parkingu podziemnym i poszedłem do roboty.

- Jak wygląda praca?
- Szpital jest na poziomie minus jeden. Mówiąc inaczej - łóżka stoją w pomieszczeniach znajdujących się na wysokości murawy. Na poziomie zero jest pokój lekarski. Na poziomie plus jeden są loże, w których zrobiono miejsca do wypoczynku. Nic specjalnego – łóżka polowe, da radę się przespać.

- Mam wrażenie, że o spaniu jeszcze porozmawiamy. Teraz o pracy.
- Opowiem na przykładzie dyżuru 12 godzinnego. Zespół podzielony jest na dwie grupy. Pierwsze pracuje przez trzy godziny, druga odpoczywa. Potem zmiana. Dzień zaczyna się o 6.30 odprawą. Potem przebieramy się w ubrania ochronne i idziemy na stronę brudną.

- Czyli 12 godzinny dyżur oznacz 6 godzin pracy na brudnej stronie.
- Tak.

- Ubrań starcza?
- Z tym nie ma najmniejszego problemu. Maski FFP3, najlepsze. Kombinezony, przyłbice, gogle. Niczego nie brakuje.

- Jak jest na stronie brudnej?
- Szpital „zaczyna się” od punktu przyjęć. Tu podjeżdżają karetki. Tu kwalifikuje się pacjentów do przyjęcia albo nie. Dalej OIOM na 8 – 10 łóżek i zaraz za nim kolejny OIOM na 16. Pompy, respiratory, monitory. Wszystko jak należy. Potem normalne, nieoiomowe łóżka.

- Dużo?
- Szpital podzielony jest na sektory A, B, C i tak dalej… w każdym po 32 łóżka. W sumie na tym poziomie jest blisko 300 łóżek. Na każdy sektor przypada jeden lekarz, plus personel medyczny i pomocnicy. Mam na myśli pielęgniarki, ratowników, sanitariuszy, opiekunów medycznych, sekretarki medyczne, salowe…

- Dobra, to ilu macie pacjentów.
- Zajęta jest większa część sektora A i niewiele łóżek w sektorze B. W sektorze C od piątku jest jeden pacjent. Pozostałe sektory są puste.

- Czyli?
- Na ostatnim moim dyżurze w całym szpitalu było 25 pacjentów. ‘

- Słucham?
- Dobrze pan słyszy 25! Na ostatnią trzygodzinną zmianę na przykład na stronę brudną zeszło 5 lekarzy, 12 pielęgniarek, 7 ratowników medycznych. Czyli 24 osoby personelu medycznego na 25 pacjentów. Na stronie czystej są jeszcze anestezjolodzy gotowi do interwencji. Jeśli zsumować dwie zmiany to wyjdzie na to, że personelu medycznego jest dwa razy więcej niż chorych. A przecież są jeszcze salowe, ochroniarze, żołnierze WOT. Tłum ludzi! Czasami dochodzi do kompletnych paradoksów.

- Na przykład?
- Jeden z lekarzy był posyłany do sektora C nawet jak sektor C był pusty.

- Po co lekarz w pustym sektorze?
- To jest ten paradoks.

- I co doktor robi przez trzy godziny w sektorze C, w którym nie ma chorych?
- Idzie do sektora A i B, żeby pomóc kolegom. Robimy obchód, ordynujemy leki, zlecamy badania laboratoryjne.

- Ale – umówmy się - tam też nie ma urwania głowy. Nie intubujecie, podłączacie do respiratorów…
- Szpital Narodowy przyjmuje tylko określonych pacjentów…

- Powiedzmy sobie wprost – przyjmuje pacjentów w dobrym stanie.
- Faktycznie kryteria są takie, że pacjent musi mieć covid potwierdzony testem PCR albo antygenowym. Nie może mieć ostrych i przewlekłych stanów klinicznych i chorób współistniejących, nie przyjmuje się z niestabilnością krążeniowo-oddechowa wymagającą intensywnego nadzoru…

- Rozumiem, koledzy lekarze śmieją się, że na Narodowy trafiają „zdrowi – chorzy”.
- Słyszałem taką opinię.

- Jako lekarz SOR pracował pan pewnie w punkcie przyjęć. Pan decydował, który pacjent spełnia kryteria.
- Faktycznie najczęściej pełniłem dyżury właśnie tam. Czasami udawało się trochę nagiąć kryteria i przyjąć cięższego pacjenta, ale to nie było zbyt częste.

- Dlaczego?
- Zanim karetka wyruszy do nas lekarz, który chce ją wysłać musi odbyć rozmowę telefoniczną z centrum koordynacyjnym Szpitala Narodowego. Tam mu mówią, czy ambulans ma przyjeżdżać, czy nie.

- Rozumiem, że to skutecznie tamuje napływ nowych pacjentów. Zapytam – ilu chorych pan przyjął osobiście?
- Odbyłem kilka dyżurów w punkcie przyjęć… Przyjąłem 3, może 4 osoby.

- Zdarzało się, że pan nie przyjął nikogo?
- Zdarzało się.

- Pytam, bo z tego co wiem opłata ryczałtowa za dobową gotowość punktu przyjęć w szpitalu tymczasowym to 18 299 zł. Co pan robi na takim 12 godzinnym dyżurze w punkcie przyjęć? Nudno, samotnie?
- Nudno… Jest internet. Można posłuchać muzyki, obejrzeć coś na youtube. Samotnie nie jest bo siedzę tam ja, sekretarka medyczna, ratownik i dwóch strażaków. W sumie 5 osób. Po trzech godzinach schodzimy. Prysznic i wchodzi następna zmiana.

- A wy?
- Można się przespać w części wypoczynkowej, zjeść obiad albo kolację w zależności od pory. Całkiem dobre jedzenie, które dostarcza firma zewnętrzna. Powiem, że na stadionie karmią nawet lepiej niż w hotelu. Kawa, herbata, czasem nawet piwo bezalkoholowe.

- Żart?
- Nie.

- Dobrze, panie doktorze, ale przecież pan wie, że w Warszawie, na Mazowszu jest problem z miejscami dla pacjentów, problem z respiratorami. O co w tym chodzi?
- Nie mam pojęcia co chodzi. Szpital narodowy jest doskonale wyposażony. Stoi tam tomograf za kilka milionów złotych, drogie aparaty RTG, maszyna do USG, są nowoczesne respiratory, instalacja tlenowa…

- Chodzą słuchy, że problem w tej instalacji tlenowej, że jest niewydolna, dlatego na stadionie nie chcą ciężkich pacjentów.
- Mogę to zdementować. W szpitalu działają urządzenia optiflow to natleniania pacjentów. Taka maszyna dostarcza 50 litrów tlenu na minutę. Więcej niż respirator. Instalacja to wytrzymuje, więc nie w tym problem… Musi pan zrozumieć, że tam zainwestowano ciężkie miliony złotych. Aparaty, przewody, kilometry miedzianych kabli… Wszystko stoi. Gigantyczna kasa.

- Zapytam jeszcze raz dlaczego?
- Podobno nie skompletowali odpowiedniej liczby lekarzy…

- Z tego co pan mówi jest ich aż nadto.
- Zgadza się, ale część z kolegów to doktorzy niezbyt doświadczeni, zaraz po stażu.

- Mówi pan jednak, że na Narodowym są anestezjolodzy, tyle, że nie pracują na stronie brudnej. Wchodzą tylko na interwencje.
- Zgadza się. Widziałem jedną z tych interwencji.

- Polegała na czym?
- Anestezjolog zaintubował pacjenta i przygotował go do wywiezienia do szpitala MSWiA na Wołoską.

- Nie prościej było położyć go na pustym OIOM-ie?
- Prościej. Jak mówiłem OIOM jest w pełni wyposażony. Tyle, że szpital chyba nie jest nastawiony na to, żeby kogokolwiek tam kłaść.

- Z czego pan wnosi?
- Pacjenta, który ma trafić na OIOM trzeba najczęściej zaintubować. To znaczy włożyć mu rurę do tchawicy. Potrzebne są m.in. leki usypiające i to kilka rodzajów, zwiotczające, przeciwbólowe opioidy. Jeśli nastawiasz się na intubowanie to te lekarstwa muszą być pod ręką. Na Narodowym, na części brudnej ich nie ma. Jak są potrzebne to trzeba je przynieść ze szpitalne apteki.

- Za dostępność jednego łóżka NFZ płaci Narodowemu 822 pln na dobę, za dostępność stanowiska wentylacji mechanicznej 3,7 tys pln. Dużo więcej niż normalnym szpitalom.
- Wiem, to ogromne pieniądze. Tym trudniej się pogodzić z widokiem rzędów pustych łóżek, które widać na Narodowym. Ale to nie jest koniec. Na poziomie plus 2 trwa budowa następnych sektorów. Ma być tam ponad 500 łóżek. Więc będzie jeszcze drożej. Nie dziwę się, że personelowi surowo zakazano robienia zdjęć. Nie chcą żeby ludzie oglądali ten wielki, pusty, smutny obiekt.

- I jak pan się z tym wszystkim czuje?
- Jak frajer.

- Dlaczego?
- Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwizdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w internecie. Wyszydzają nas.

- Niesprawiedliwie?
- Niesprawiedliwie, bo przecież nikt nie szedł tutaj, żeby się obijać. Wszyscy mieli dobre intencje. Ale trochę szydery nam się należy.

- Za co?
- Za naiwność. Te konferencje, kamery, występy polityków. Tworzenie szpitala narodowego od początku śmierdziało. Jakby przeanalizować na chłodno można było się domyślić, że chodzi o coś innego niż walka z pandemią.

- No, ale pan przyszedł tu walczyć z pandemią.
- Tak, ale wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano.

Wywiad i zdjęcia i jeszcze inne kwiatki są do wyszperania w artykule i namiarach na FB stronę.

https://nczas.com/2020/11/21/lekarz-ze-szpitala-narodowego-ujawnia-cala-prawde-wystapilem-w-jakims-propagandowym-kabarecie-i-jestem-wsciekly-bo-mnie-oszukano/

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

A Marionetka I sekretarza PZPR-pis wzywa do zbiórki charytatywnej. Na chorego bliźniego.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

MASAKRA !!!

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Panidomu takie i inne sytuacje to pewnie mały ułamek tego co dotrze dzięki niektórym lekarzom i nie tylko do wiadomości społeczeństwa.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Cytat:

Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwizdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w internecie. Wyszydzają nas


Kolejny który uwierzył teaviwzji...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Skoro w planie budżetowym Unii jest pomoc bezzwrotna na walkę z korona wirusem Dla Polski ma to być kilka miliardów euro, to aby te pieniądze otrzymać i nie zwracać trzeba mieć koszty ...I to WIELKIE KOSZTY i dlatego trzeba budować wielkie szpitale pełne łóżek nawet pustych ...
A swoją drogą nic pojęcia biznesowego u tego medyka nie dość ,że nic nie robi , mieszka znakomicie zarabia jak nigdy w swoim życiu to jeszcze obesrywa rękę która karmi ...
Ja tu widzę przemyślaną decyzję fachowców mądrych ludzi którzy nie tylko robią ale wiedzą co robią i za CO ...
Oczywiście popieram PiS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Ta dziwna i anormalna, jak się wydaje okiem laika, sytuacja wcale nie przeczy, że epidemia istnieje i jest groźna. Budowa dodatkowych miejsc szpitalnych jest uzasadniona w sytuacji kiedy zaczynało brakować nie tylko zwykłych łóżek, ale zajętość miejsc z respiratorami dochodziła do 100%. Dlaczego nie są wykorzystywane w sytuacji, kiedy karetki krążą między szpitalami z pacjentami, trudno wyjaśnić racjonalnie. Tak samo przesadne warunki dotyczące zatrudnienia personelu...
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

W PiSlandii nie takie przekręty:
- fundacja narodowa,
- fundacja hajhitler Godkowej,
- komisja szpiega Moskwy ,
- komisja ds. pedofilii,
- budowa CPK,
- fundacje papieża z Torunia,
- ................... nie chce mi się wymieniać, jest tego od metra. Co łączy te \"instytucyje\"?
To co wymodlił Marionetka I sekretarza KC PZPR-pis: \"ojczyznę dojną racz nam zwrócić .........\".

Towarzyszka denaturat zaznaczyła, że jak Unia daje, to tym bardziej można kraś. Takie typowe komunistyczne myślenie. Przez cały PRL, a jak widać za PRL-pis - nie twoje, nie moje znaczy niczyje, można kraść.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

https://www.youtube.com/watch?v=fS8Dk6k-Sas

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

pluto i ziuta niedawno zapraszaliście na marsze i protesty a teraz już zapomnieli ? Już świrus jest ? I to groźny ? No, no ,no - ja do tego podchodzę umiarkowanie , tak jak na początku i do tego popieram PIS bo ponoć w tłumie świrus nie groźny ,jak pisali PO srańcy i dlatego ze względu na silne nasycenie zerami ,idolami , przekrętami ,pijakami i innymi - ami - błyskotliwymi inaczej jak panna wypierdal..j o nazwisku lempart z domu przekręt , wolę być z PiSem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

\"swoją drogą nic pojęcia biznesowego u tego medyka nie dość ,że nic nie robi , mieszka znakomicie zarabia jak nigdy w swoim życiu to jeszcze obesrywa rękę która karmi ...
Ja tu widzę przemyślaną decyzję fachowców mądrych ludzi którzy nie tylko robią ale wiedzą co robią i za CO\"

Panie Andrzeju absolutnie z tym się nie zgodzę, człowiek uczciwy jeśli chce takim pozostać to nie będzie siedział cicho i robił wszystko pod dyktando kogoś kto mu płaci. Bardzo się cieszę że mimo wszystko nie każdego da się kupić, nie każdy się skundli za pieniądze, poklepanie po plecach i będzie posłusznie uczestniczył w burdelu jaki ma miejsce. Niedługo z gospodarki Polski nie będzie co zbierać,te molochy sobie świetnie radzą i poradzą,ale drobni przedsiębiorcy będą upadać jeden po drugim. Ludzi czeka nędza i bieda, będzie fala samobójstw i depresji i dzieje się to wszystko pod płaszczykiem histerii,tak histerii. Krzyczą epidemia, epidemia? Pytam gdzie? Te trupy po ulicach leżą tysiącami? Jest coś i owszem ale to nie jest żadna epidemia. Jest Pan z tego co zdążyłam zauważyć kumatym człowiekiem, więc i w tym wypadku chyba Pan nie oszalał i wie Pan do czego to zmierza i jaki jest cel? Z tego co wiem jeden z pańskich synów,a tak się składa że uczył się z moją koleżanką nieraz jej podeślę też coś ciekawego do poczytania bo mają się w znajomych, więc wie co się dzieje,w takim wypadku chyba i Pan się orientuje, skoro dzieci kumate? Napewno słyszał Pan o kimś kto jest chory onkologicznie czy na serce i zdaję sobie pan sprawę z tego co się obecnie dzieje? I ci ludzie będą umierać, będzie ich więcej niż tych całych covidowców i to jest epidemia. Pozamykane przychodnie, pozamykane szpitale, pozamykane oddziały, utrudniony dostęp do lekarzy z powodu innych poważnych chorób. Liczy się tylko covid, wymazany testami które można o kant dvpy potłuc i nic więcej. Ludzie padają jak muchy i jest taka znieczulica że mało kogo obchodzi jeśli to nie jest przypadek jak nazywają covidowy. Ostatnio zmarła młoda kobieta nie miała jeszcze 30 lat była w ciąży, źle się poczuła,nikt jej nie chciał przyjąć do szpitala.Jak już z nią było bardzo źle to w końcu postanowili jej udzielić pomocy. Tyle że dziecko już nie żyło,ona chodziła z tym martwym dzieckiem. Zmarła i ona, było za późno aby jej pomóc! Takie przypadki można mnożyć! Ręce opadają, głupcy są straceni,ale ja Pana do tej grupy nie zaliczam, więc na litość boską skąd te wielkie nadal poparcie dla grupy oszołomów która uczestniczy w tym całym ogólnoświatowym burdelu i niczym te marionetki na sznurku robią co im każą. Kopacz z którą niżej wklejam właśnie podesłany mi filmik była ogólnie kiepskim politykiem ale w tym wypadku miała większe jaja niż ci obecni którzy chcą Polaków potraktować niczym króliki doświadczalne, pompując w ludzi specyfik który absolutnie nie był badany tyle lat Ile należy,ani na grupie różnych ludzi jak należy, mało tego firmy farmaceutyczne nie będą brać odpowiedzialności za wystąpienie możliwych działań niepożądanych po szczepionce..Kto chce niech idzie ale jeśli będą zmuszać Polaków to mogą być pewni że ulicami spłynie krew! Pozdrawiam.


https://m.facebook.com/KorwinUfamTobie/videos/1522497181281914/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F&_rdr

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Panidomu dla niektórych to tylko Norymberga, nic więcej. Mam nadzieję że lekarze, pielęgniarki, naukowcy będą coraz bardziej mówić jak jest. Uczciwość i sumienie niektórym nie pozwoli spać. Pamiętam pewnego lekarza, który powiedział, że gdyby niektóre massmedia nie robiły tego co robią to nikt by nie zauważył żadnej epidemii, żeby do wszystkiego podejść z rozsądkiem i leczyć wszystkich ludzi którzy tego potrzebują. Aby nie siać w społeczeństwie niepotrzebnej histerii,bo nie ma ku temu powodów. I owszem ludzie umierają, ale jaka kvźwa epidemia? Dziennie umiera 1200 ludzi, którzy absolutnie przestali obchodzić kogokolwiek!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Min. Szumowski w mowie pożegnalnej...

powiedział, że strategię walki (z tzw. pandemią) kreował M. Morawiecki. Ale skutki takiej strategii (pandemia postępuje, bo zwiększa się liczba wyłapanych wątpliwymi testami nosicieli). Propaganda narastania pandemii narasta. I już od późnego lata zaczęli paplać: zakażony=chory. Często chory bezobjawowo; CYRK.

Lekarzy, którzy mieli odwagę mówić głośno o tym cyrku spacyfikowali przez Izby Lekarskie. Jeszcze dr Bodnar ma odwagę wezwać publicznie do rozpoczęcia leczenia Covida (sprawdzoną osobiście) amantadyną. Też spacyfikują?

A maszynka Propagandy i Spolegliwości może przegłosować wszystko. Nawet zagładę Narodu szczepionkami bez wymaganych wcześniej PROCEDUR oraz CERTYFIKATÓW. A B. Gates zaciera ręce. BANKsterzy też.

Moim zdaniem M. Morawieckiemu za dotychczasową działalność należy się TRYBUNAŁ i sąd.


Polska przedmurzem chrześcijaństwa. Dał nam przykład król Sobieski, jak zwyciężać mamy.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Polska rządna i gospodarna, bogobojna i sprawiedliwa PROGRAMEM Polskiego Narodu!

........
JKKOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Zgadza się Jurku to jest burdel i cyrk zarazem. Nikt nie chce słuchać lekarzy jeśli mają jakiś inny plan, pomysły,inne metody,czy inne spojrzenie. A może tak zrobić debatę rzetelną, uczciwą składająca się z lekarzy i naukowców którzy o tym wszystkim mają odmienne zdanie? Widać nie ma chęci aby to nastąpiło. Nikt z wielką chęcią i zapałem nie chce podjąć się badań, analiz, sprawdzenia a może jednak taki Bodnar ma rację, przecież pacjenci wyleczeni to potwierdzają! A może taki lekarz pracujący na oddziale zakaźnym doktor Martyka ma rację, gdy prosi o racjonalne podejście,a może profesor Rutkowski,ale po co słuchać?! Jak inni już podjęli decyzję i jest tylko nacisk na wyszczepienie! Uciszają lekarzy, ciągają po lekarskich izbach dyscyplinarnych! Teraz już wystarczy mieć jeden objaw,nie trzy, nie cztery. Jeden i już jesteś pod obstrzałem, że to covid! Świat oszalał idiotyzm goni idiotyzm. To już kaszlu czy gorączki nie może być przy innych chorobach? A gdzie grypa? Też umarła na covid,jak te setki tysięcy ludzi z chorobami współistniejącymi gdzie naprawdę umarli na coś innego, ale oczywiście oni według wielu svkinsynów umarli na covid! Wypowiadał się lekarz powiedział jasno i wyraźnie nawet gdy pacjent był bardzo poważnie chory i to było główną przyczyną jego zgonu,a wymazano mu covid to wpisuje się zgon z powodu covid!
Bill i spółka tak jest już liczy kasę,a wróbelki zaczynają ćwierkać że szczepienia będzie trzeba powtarzać.Oczywiście że tak,bo skoro to wirus jak mówią to musi mutować. Geszeft dobry, kasa do przerzucania łopatami! A jak mówił ten co już zrezygnował ze stanowiska niejaki Pinkas, że trzeba wygenerować wśród ludzi zapotrzebowanie emocjonalne na szczepienie to regenerują. Lud ma się bać, bardzo bać, wtedy zgodzi się na wszystko.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Aż tak? Jeśli to prawda to komedia i dramat w jednym!

Wygenerują....

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0