wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
sukcesy ekonomiczne rządu PiS

pan Morawiecki oraz cała ekipa apartczyków pisowskich bez przerwy chwali się sukcesem gospodarczym. Prawda jest ,że okres rzadu PiS to okres prosperity finansowej ale nie będacej wynikiem dobrego zarzadzania finansami i gospodarką kraju tylko duzym napływem pieniądza wy nikający z dobrej koninktury światowej. Mając taka sytuację rząd mógł sobie pozwolić na tak duże rozdawnictwo napływających w dużej ilości środków pienięznych zwiększając bezkrytycznie wydatki sztywne w budżecie. Przyświecał jeden cel zdobyć wyborców w trudnych czaach gdy mieliśmy aż dwie ważne kampanie wyborcze.
Rząd robił to bezkrytycznie licząc na dobrą konikturę w dłuższym horyzoncie czasowym. Robił to tak lekkomyśłnie ,że nawet srodki zgromadzone ze składek pracowniczych na czarną godzinę roztrwonił. Przeciętnemu Kowalskiego wydawało się i wydaje ,że jest pięknie bo tyle piniędzy do niego płynęło i płynie. Nie zważał ,że to jest pieniądz za którym nie idzie produkcja , wzrost inwestycji tylko kredyty i zadłużanie państwa. Deflacja przemieniła się w inflację co było do pewnego momentu korzystne . Jednak gdy nagle przekroczyła punkt przyzwoitości i zaczęla szybko pnąć sie w górę Kowalski zaczął odczuwac ,że za te 100 złotych kupuje coraz mniej bo ceny rosną błyskawicznie. Zrozumiał że te 500+ ma już mniejsza wartośc no ale ciągle je za darmo dostaje. I tu się myli bo to co dostaje zżera mu inflacja a resztę oddaje państwu w postaci gwałtownie ronących podatków i opłat za śmieci , energię , gaz , węgiel itp.

wykres wzrostu inflacji

https://pbs.twimg.com/media/EePcjAZXsAAx8af?format=png&name=small

wszystko jakoś się kręciło do czasu pandemii. Pojawiła się w momencie najmniej dla rządu korzystnym. Kasa byłą już pusta a perspektywa jej napełnienia i to szybko prysła wraz z epidemią.
Pierwszym sygnałem dramatycznej sytuacji finansow panstwa był rastyczny brak środków ochrony do walki z pandemią. Państwo tego nie miało bo po prostu zwyczajnie nie miało za co je kupić. Zaczęło się gorączkowe szukanie pieniądza. Zrealizowano to w gansterski z punktu widzenia ekonomi sposób poprzez szybki dodruk pustego pieniądza w ilości około 120 mld złotych który wpuszczono do obiegu w ramach programów pomocowych. Skupu przez upaństwowione banki obligacji skarbu państwa tak aby nie podnosić kosztów obsługi długu oraz obniżenie stóp procentowych praktycznie do zera kosztem prawie biliona złotych oszczedności Polaków którzy odłożyli je w bankach na czarną godzinę . Znaczne środki rząd oczekuje tez w ramach nowego budżetu Unii w nadchodzacych latach. To ostatnie jest taką deską ratunku ostania z reszta. Dlatego w tej sprawie raptem zmieniła się pisowska narracja wobec unii z obrazliwej , wulgarnej na spokojną i pokorną.
Czy to pozwoli nam na spokój ? Otoż nie . W środkach zaradczych prakrycznie doszliśmy do ściany. Stan finansów państwa się nie poprawił diametralnie a zbliża się nowa fala epidemi która zmusi rząd do wprowadzenia uchylonych obostrzeń a to tylko jeszcze bardziej poroszy nasza sytuację ekonomiczną. Dokąd ona nas doprowadzi to nikt do końca nie wie ale myśłe ,że niebawem to ulica będzie rozstrzygać o tym kto będzie rządzi w kraju. PiS to wie i się do tego przygotowuje.
Osobiście nigdy w zyciu nie chciabym aby taki sie scenariusz spełnił bo bieda i to okrutna dotknie każdego z nas każdą rodzinę w sposób niespotykany od zakończenia II wojny światowej. Problem w tym czy my już jestesmy poza punktem bez powrotu?

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sukcesy ekonomiczne rządu PiS

https://pbs.twimg.com/media/EePcjAZXsAAx8af?format=png&name=small[\\img]

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sukcesy ekonomiczne rządu PiSfacmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sukcesy ekonomiczne rządu PiS

Jak za Gierka. Identycznie. To jak towarzysze czopy PiSdowskie? Pomożecie?

Oczywiście towarzysze czopy PiSdowskie mają zawsze rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0