środa, 23 września 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kolej w Łomży

Panie Pośle dziękujemy za usilne i wieloletnie starania o kolej w Łomży.
Jednak swoją wytężoną pracę w obecnej sytuacji powinien Pan rozpocząć od konsultacji z Prezydentem Miasta i Mieszkańcami Łomży. W chwili obecnej nie wie Pan jakie jest stanowisko Prezydenta i nas Mieszkańców.
Działa Pan w czyim imieniu nie pytając nas o zdanie?

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

BIURO POSELSKIE PIS LECH KOŁAKOWSKI
adres:
Łomża, ul. Dworna 47/3
tel:
862166857


***** *** ***** *** ***** *** ***** ***
Tylko idiota odwraca kota ogonem i jedne szkaradztwa próbuje przykryć innymi.

pewna ułomna hipokrytka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

poseł już dawno odleciła i myśłi ,ze ktos będzie korzystał z dworca postawionego w szczerym polu około 4 km od granic miasta. Bzdura totalna ciekawe kto wybuduje baze dla przełdunku towarów i drogi dojazdowe.

Niech PiS ODDA PIENIĄDZE NA REMONT ISTNIEJĄCEJ LINI KOLEJOWEJ łOMŻA ŚNIADOWO

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

LINIA KOLEJOWA POWINNA DOTRZEĆ DO CENTRUM MIASTA,
TAM JEST POTRZEBNY DWORZEC KOLEJOWY,
W RAMACH MIEJSKIEGO CENTRUM PRZESIADKOWEGO .

... tego chce zdecydowana większość mieszkańców Łomży,
i nie zagłuszą tego zdania głosy niewielkiej stosunkowo grupy bezpośrednio zainteresowanych właścicieli obiektów tam już zlokalizowanych a głównie są to tereny przemysłowe, posesje domków jednorodzinnych, działki , blisko tylko kilka bloków mieszkalnych, komisy samochodowe itp... Ile tam osób mieszka w stosunku do ogólnej liczby mieszkańców Łomży ?
Dworzec po za miastem, to problemy dla podróżnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Kolej przez środek miasta to jedyna szansa na połączenie komunikacyjne z resztą świata i rozwój naszego małego miasteczka w długim okresie, łatwiejszy dostęp dla pasażerów i biznesu. Każde rozwijające się miasto posiada linie biegnące przez centrum. Wystarczy spojrzeć na mapę. Wstyd, że do tej pory jeszcze nie jeżdżą tutaj pociągi. Przeszkadza, że są zabudowania? Warszawa Centralna znajduje się pod ziemią. Wjazd do Trójmiasta też biegnie pod ziemią. Takie inwestycje jak kolej trzeba budować patrząc na dziesiątki lat do przodu. Przy budowie domu wylicza się każdy szczegół żeby nie przepłacać, a co dopiero kolej. Kolej poza miastem to bezsensowne wydawanie pieniędzy. Poskutkuje tylko omijaniem miasta, mało komu będzie się chciało iść 3-4 km na dworzec i czekać tam na pociąg. Nie mówiąc o biznesie, który też oszczędza na każdym kroku. I nic w tym złego, każdy chce więcej zarobić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

W Suwałkach szybka kolej Via Baltica będzie budowana przez miasto. PKP z tej okazji wybuduje 5 wiaduktów, tak aby nowa linia była jak najbardziej bezpieczna dla Suwalczan oraz aby nie utrduniła im zycia po zrealizowaniu inwestycji.

Ojej to jednak się da poprowadzić kolej przez miasto:
https://augustow.naszemiasto.pl/rail-baltica-w-suwalkach-dworzec-w-innym-miejscu-a-do-tego/ar/c1-7280353

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Post wyżej - oczywiści chodziło o Rail Baltica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Autor: facmen (---.swiatlowod.avito.pl)
Data: 14-02-20 11:48

poseł już dawno odleciła i myśłi ,ze ktos będzie korzystał z dworca postawionego w szczerym polu około 4 km od granic miasta. Bzdura totalna ciekawe kto wybuduje baze dla przełdunku towarów i drogi dojazdowe.


Czy w Warszawie każda dzielnica ma centrum przesiadkowe? A taka dzielnica jest kilkakrotnie większa niż nasza Łomża. Tam na dworce też trzeba jeździć komunikacją miejską. Więc dlaczego w Łomży nie można tak samo?
Po drugie przenieść można tam dworzec PKS.
Według mnie lokalizacja w okolicach miasta będzie bodźcem rozwojowym Łomży w kierunku zachodnim, pamiętając, że Via Baltica też tam będzie przechodzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

To weź wyprowadź się do Warszawy i przestań pisać takie bzdury.
Boicie się pociągów, to gumofilce na nogi i wracajcie z powrotem na wiochę do konika i furmanki.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

A coś merytorycznie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Autor: to.ja4
... o , pojawił się barani łeb , tym razem jako specjalista od głupich przykładów :)
Żeby przenieść dworzec PKS , to miasto Łomża musiałoby wykupić z własnego budżetu, kawał ziemi tuż przy dworcu PKP, uzbroić ten plac , wybudować nowy dworzec autobusowy, no i wybudować drogę dojazdową z miasta do tego dworca, pierwej też wykupując teren pod drogę, minimum pas długości ok. 4km. od rogatek miasta ( CPK za to wszystko nie zapłaci ) . To raptem tylko ok. kilkadziesiąt milionów zł. A później pozostanie TYLKO Łomży z własnego budżetu oczyszczanie, odśnieżanie i ewentualne remonty.
No i puścić tam jakąś linię autobusów miejskich , ( dochodową dla MPK i miasta ? ) oczywiście pasażerowie będą zadowoleni, tłukąc się komunikacją miejską wraz z bagażami i płacąc dodatkowo za to bilety ( za osobę + bagaż).
Albo pozostaje dojazd własnym autem ( oczywiście KAŻDY takie posiada, jak i ma prawo jazdy a przecież nie ma ludzi w podeszłym wieku, czy niepełnosprawnych, inwalidów lub i biednych, którzy po prostu nie mają własnego środka lokomocji , no i młodzież też już jest w 100tu % zmotoryzowana ) i ... dojeżdżasz na dworzec a auto zostawiasz na kilka, kilkanaście godzin w szczerym polu, na niestrzeżonym placu.
Jest jeszcze jedna możliwość : niech pasażerowie dojeżdżają TAXI :)

... i nie porównuj realiów dzielnic Warszawy do Łomży: infrastruktura, komunikacja autobusy/tramwaje , metro co kilka minut i dogodne połączenia z dzielnicy na dzielnicę w tym na różne dworce komunikacyjne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

jeżeli kolej to tylko przez miasto po dawnym zaplanowanm korytarzu. Ci apsdb erro którzy pobudowali sie w obrębie czy pobliżu tego korytarza nie mają tu prawa głosu bo dobrze o tym wiedzieli po co ten teren w przyszłości zaplanowano. Przejścia bezkolizyjne przez uliće wiaduktami to żaden problem. Problem to jest w mentlności łomzhniaków typu nie bo nie

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

osobiście jestem za koleja mam dość szlajania się dusznymi ciasnymi autobusami , czy napierniczania samochodem z ryzkiem ,że jakiś uzyteczny idiota mnei rozwali tirem albo innym cudem, Wolę jechać wygodnym, przestronnym klimatyzowanym pociągiem , z dostępem do internetu, czystym i wygodnym WC oraz bufetem którym i tak dojadę szybciej niż samochodem. I to nam sie łomzyniakom należy.

facmen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Dworzec PKP za miastem, to same problemy dla podróżnych. Dodatkowa strata czasu i pieniędzy na dojazd. A dla miasta dodatkowe DUŻE koszty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Tak gwoli uzupełnienia.

Jeśli dworzec kolejowy powstanie blisko dzisiejszego dworca PKS, to ze strony miasta nie będzie wymagało to praktycznie żadnych inwestycji. Czyli miasto nie będzie musiały ponosić KOSZTÓW. Na jednym obszarze powstanie wtedy coś w rodzaju centrum przesiadkowego, do którego każdy mieszkaniec Łomży będzie miał dobry dojazd zarówno samochodem, jak i autobusem MPK. Mieszkańcy podmiejskich miejscowości będą korzystali z autobusów PKS oraz samochodów.

Każde inne rozwiazanie będzie wymagało od miasta poniesienia niemałych kosztów, o których pisali wyżej inni. Zresztą jedyną rozsądną alternatywą dla centrum miasta jest poprowadzenie tej kolei obrzeżami, ale na terenie miasta, np. w okolicach bawełny.

Natomiast propozycja wybudowania dworca pod miastem jest jakąś zupełną abstrakcją, zarówno z punktu widzenia samej Łomży, jak i jej mieszkańców. Miasto Łomża nie będzie inwestowało wokół terenu dworca PKP, który będzie się znajdował na terenie innej gminy.

Popatrzcie wokół siebie. W Suwałkach dzięki szybkiej kolei miasto dostanie kilka wiaduktów od PKP. W Białymstoku podobnie. A u nas marudzenie.

Co do wspomnianej Warszawy,to tam akurat linie kolejowe przecinają całe miasto. Znajdują się czasami kilkanaście metrów od najbliższych bloków.

I jeszcze jedno. Rozwój miasta w kierunku dworca, to jest jakiś MIT. To jest możliwe, gdy budujesz dworzec na terenie miasta ale blisko obszarów zurbanizowanych. Ale jak niektórzy planują dworzec 4-5 km od centrum miasta, to pozostanie to po prostu dworzec w polu (tak jak Opoczno Południe).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kolej w Łomży

Kołakowski chyba ma nieruchomość obok planowanej trasy linii kolejowej przez Łomżę. Inaczej nie można wytłumaczyć jego propozycji budowy dworca kolejowego Łomża pod Janowem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0