poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wielcy działacze w Polsce ...

Wiecie może cuś na temat pewnego pana Osipa Szynukowicza... ? zasłużonego w wojnie 1920r ?(trafił do Polskiej Niewoli...) Czy Polacy domyślają się ,że mamusia żony pewnego byłego prezydenta Polski aż trzy razy zmieniała nazwisko najpierw była Rojer potem Deptuła następnie Dębowska...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Bo trzech mężów miała , to normalne ale jak teraz baba z babą się będą żenić to już będzie ok.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Nie miała trzech mężów... tu chodzi o teściową prezydenta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Osip Szynukowicz był rezunem i czekistą w Kon Armii gen Tuchaczewskieg po przegranej bitwie nad Niemnem dostał się do Polskiej niewoli z której w pażdzierniku zbiegł .Ukrywał się u rodziny Polskich Szlachciców Komorowskich w miejscowości Kowaliszki na Litwie . Właściciele majatku Komorowscy herbu Korczak zginęli z rąk Rosjan po doniesieniu parobka , a rezum Szynukowicz przejął po nich nazwisko i herb i był ruską matrioszką w Polsce ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Znany polityk PZPR-pis miał 2 żony. Obie sa prominentnych dzialaczakami PZPR-pis, partii dbajcej o tradycje. Bynajmniej nie katolickie, bo sa generalnie sa wyznawcami sekty smolensko-toruńska, gdzie nie wymagana jest znajomość ojców dzieci, a dzieci wywala sie z rodzinnego domu na zbity ryj za co zostaje sie szefem propagandy PZPR-pis.

Oczywiście towarzysze czopy PiSdowskie mają zawsze rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

parobku i pastuchu gęsi z Nowogrodu,
skąd masz te brednie alkoholiku ?
z niszowych portalików i blogów ?
Pokaż choć jedno wiarygodne źródło na poparcie twoich bzdur.
Menelu, gdyby tak było, to prawica czytaj PiS, nie omieszkałaby tego wykorzystać by zdyskredytować Komorowskiego. Ale nie znajdziesz choć jednej wypowiedzi jakiegokolwiek polityka PiSu na ten temat, bo wiedzą że to kalumnia i boją się procesów.
A z byle parchami internetowymi, często ukrywającymi swoją tożsamość za TORem, Komorowski nie będzie się szarpał i procesował, żeby udowodnić niepoczytalnym umysłowo idiotom , że nie jest wielbłądem .

... oj, IPN już pewnie tysiąc razy przyjrzał się życiorysowi i postaci dziadka Komorowskiego( studiując jego losy przed i powojenne ,aż od 1982r ) i ... nic złego nie znalazł .


Dziadek Bronisława - Julian Komorowski syn Elizy i Zygmunta (1893–1982).
Był gospodarzem Kowaliszek, żołnierzem armii carskiej w I wojnie światowej, piratem na Wołdze po rewolucji październikowej, więźniem bolszewików w Smoleńsku, a w trakcie II wojny światowej żołnierzem wileńskiej AK.


... piszesz . że ów Osip Szynukowicz doniósł na prawowitych właścicieli i po niby ich śmierci bezprawnie przejął herb i majątek ziemski ,
i jako ruski agent walczył z kacapami będąc w AK ?
Dlaczego nikt mu tego nie wytknął do końca żywota ? , a dożył do 1982 r.
a dopiero w kampanii prezydenckiej roku 2010,
prawicowo-nacjonalistyczne mendy rozpowszechniały ten fake news .


Syn Juliana - Zygmunt Komorowski (1925 – 1992), ojciec Bronisława , za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (ps. „Kor”), a od jesieni 1943 roku był w oddziałach partyzanckich m.in. w 6 brygadzie wileńskiej AK.
Pod koniec wojny przebijał się do Polski razem z Łupaszką.
Był porucznikiem 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, profesorem afrykanistą i antropologiem Uniwersytetu Warszawskiego i ambasadorem RP w Bukareszcie.


MENDO, PIŁEŚ NIE PiSz BREDNI.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

haha
zobaczcie skąd informacje czerpie alkoholik z Nowogrodu :

https://wirtualnapolonia.com/2010/06/25/prawdziwe-korzenie-bronislawa-komorowskiego/

... jakiś kutas z zagranicy prowadzi portalik niby dla Polaków i współpracuje niby z kilkoma blogerami na całym świecie wypisującymi paszkwile na zamówienie polityczne .


Sami zobaczcie czy to się trzyma kupy ?
__________________________________________
Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-06-25

Prawdziwe korzenie Bronisława Komorowskiego.
„Na swojej stronie internetowej Bronisław Komorowski pisze brednie o swoich hrabiowskich korzeniach, sięgających czasów króla Ćwieczka. Ale może i jest w tych bredniach szczypta prawdy: Ten rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim – prawdziwy dziadek Bronisława Komorowskiego, miał wytatuowany na grzbiecie znak przypominający polski herb szlachecki Korczak. Jak wiadomo, herbu tego był Franciszek Ksawery Branicki, symbol zdrady narodowej i pychy magnackiej, pogromca konfederacji barskiej, współtwórca konfederacji targowickiej, którego w czasie insurekcji kościuszkowskiej Sąd Najwyższy Kryminalny skazał na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków i utratę wszystkich urzędów. Udało mu się zbiec do Rosji z poślubioną w roku 1781 Aleksandrę von Engelhardt, nieślubną córkę carycy Rosji Katarzyny II, która podobno była garbata. Nic więc dziwnego, że przebywając w Białej Cerkwi, nadanej mu za zasługi w zwalczaniu patriotów polskich, zgwałcił tam piękną córkę miejscowego popa i miał z nią syna, niejakiego Osipa Szczynukowicza.
Branicki oczywiście nie uznał swego dziecka, lecz zapobiegliwa matka wytatuowała synowi na plecach herb Korczak, żeby nie zaginęła pamięć o jego magnackim pochodzeniu. Dalsze losy Szczynukowicza są nieznane, aż do momentu pojawienia się prawdziwego dziadka Bronisława Komorowskigo, rezuna oddelegowanego przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim. Skąd wiadomo o tym tatuażu na plecach? Otóż w czasie wojny polsko-bolszewickiej, gdy dziadek Komorowskiego był już czekistą w armii Tuchaczewskiego, po sromotnym laniu w bitwie pod Niemnem w 1920 r. dostał się do polskiej niewoli i zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego.
Wszystko wskazuje na to, iż rezun ten jest potomkiem owego Szczynukowicza Osipa, bękarta Branickiego, wnuka popa z Białej Cerkwi – widocznie tatuowanie herbu Korczak na plecach dzieci płci męskiej stało się zwyczajem w rodzie Szczynukowiczów.

W październiku 1920 dziadkowi Komorowskiego udało się zbiec z niewoli i osiadł w Kowaliszkach na Litwie, podając się za Juliusza hrabiego Komorowskiego h. Korczak, bo znajdował się tam zrujnowany dwór znanego rodu Komorowskich h. Korczak, nie mającego żadnych powiązań ze zdradzieckim rodem Branickich.

————————————————————————————————————

... i od razu się cweel asekuruje pisząc :
Ponizsze informacje wymagają sprawdzenia ale stosując biblijna zasadę, „po czynach ich poznacie” są bardzo prawdopodobne. Świadczą o tym chociażby wieloletnie działania Komorowskiego na rzecz WSI i ustępstwa na każdym kroku na rzecz Rosji w sprawie smoleńskiej „katastrofy”.


ps:
to ten niby dziadek miał ten tatuaż na plecach ( jak wynika niby z akt z niewoli jenieckiej ) , a później ślad po tatuażu zaginął i to w PRLowskim gabinecie kosmetycznym, czy KGB mu zafundowało operację plastyczną , bo nigdzie w powojennej dokumentacji medycznej nie ma najmniejszej wzmianki o tatuażu ? :))) zniknął?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

... a może alkoholik posiłował się tym blogiem ?
https://niepoprawni.pl/blog/2218/stop-praniu-mozgow-zatajane-wstydliwe-fakty-o-komorowskim-dziadek-komorowskiego-rezun

\"W czasie wojny polsko-bolszewickiej, dziadek Bronisława Komorowskiego był czekistą w armii Tuchaczewskiego i po sromotnym laniu w bitwie nad Niemnem w 1920 roku dostał się do polskiej niewoli. Zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego. W październiku 1920 r. dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii.
... dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli (do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920 r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy.

Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan do których doniósł mieszkający u nich Osip Szczynukowcz regun, dziadek obecnego prezydenta skarżąc Komorowskich o sprzyjanie Polakom, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko w celach agenturalnych.
Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii, kto o tym wie?\"


___________________

Wykształcony i ucony a jaki sprytny musiał być ten niby jego dziadek,
jak młodemu czekiście udało się ukryć swoje pochodzenie , no i oszukać okoliczną szlachtę o polskich korzeniach, może miał pańskie maniery, szlacheckie nawyki i do tego polski akcent :))))
No i , żeby nie mówiąc już o niedobitkach polskiej szlachty z tych okolic ,
nikt z \"zagrodowych \" i okolicznych chłopów nie poznał podmiany, że ten Osip to uzurpator a nie ich były Pan ?
W 1925r to jego syn Zygmunt, był przecież chrzczony i ksiądz z okolicznej parafii, też dał się nabrać czekiście ?

TRZYMA SIĘ TO KUPY ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Zarówno zezowaty jak i ziemniaczany są tego samego pochodzenia co Dzwonisław Komoruski więc nie dziwi mnie, że go bronią jak własnego portfela.

.
.
.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Dobre a fakt jest taki ,że spech jako dawny działacz LOK u w Łomzy broni byłego prezydenta Komorowskiego który miał znakomite relacje z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi a LOk to Liga Ochrony Kraju podległa wojsku..dobre ...weszka sam się zapętlił...
A teraz cytat z biografi dziadziusia Zygmunt Leon Komorowski pisze iż przedzierał się razem z Łupaszką do Polski tu został złapany z bronią w reku przez ruskich!!! i zamkniety w celi w której jak pisał - szło się pod scienku...!!! i nikt prucz zdrajców i volksdojczów nie uwierzy w dalszy ciąg tej opowieści ...za pierścionek babuni NkWUDzista przeprowadził biednego Zygmunta do celi gdzie werbowano do Armii Gen Berlinga - tacy schizofrenicy i sklerożnicy z tych ze SMITERSZa ...i co najciekawsze w niespotykanie szybki sposób sklerożnicy ze Smiersza zaczęli awansować Zygmunta nie zwracając nic ale to zupełnie nic na jego działalność przeciwko nim.... który po paru miesiącach już był porucznikiem ...
A trzy nazwiska mamusi ? no napisz spech pewno to pomyłka w pisowni ha ha ha...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

pastuchu.. co twoj bug... na te wszystkie kropki.. takis zamyslony?... moze jakis spod nakrec o tym..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Ta, wielcy działacze to tylko te z PZPR :, PZPR- pis

Oczywiście towarzysze czopy PiSdowskie mają zawsze rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wielcy działacze w Polsce ...

Ej wy volksdojcze i kominternowcy ...ja wam w ślepia prawdą pluję a wy deszczyk pada ? ha ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0