sobota, 20 lipca 2019 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?


Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek wciąż pełni posługę kapłańską! Ale to nie wszystko! Okazuje się, że zasiada także w kapitule dla zasłużonych duchownych.
Ksiądz Michał M. w 2004 r. został skazany za molestowanie sześciu dziewczynek. \"Brał je na kolana, wkładał ręce pod bluzkę i dotykał piersi, wkładał rękę do majtek i dotykał krocza, całował w usta z penetracją językiem jamy ustnej, wkładał palec do pochwy, dotykał nóg powyżej kolan\"- cytowała ustne uzasadnienie wyroku 25 czerwca 2004 r. \"Gazeta Wyborcza\".

Okazuje się, że ksiądz-pedofil w dalszym ciągu odprawia msze. Oprócz tego zasiada w brzozowskiej kapitule kolegiackiej, a w Radiu Maryja prowadzi modlitwę różańcową... Jak to możliwe?

Molestującego dziewczynki księdza z Tylawy bronił Piotrowicz i kuria

Michał M. to proboszcz, o którym ówczesny prokurator rejonowy w Krośnie (prokuratura pierwotnie umorzyła sprawę M.), Stanisław Piotrowicz mówił, że \"dzieci spontanicznie przybiegały do niego, obejmowały go\". - On również dzieci przytulał do siebie, głaskał. Zdarzało się tak, że pocałował - relacjonował Piotrowicz w 2001 r., który dziś tłumaczy, że to nie on podejmował decyzję o umorzeniu, ale podległy mu prokurator. Ale nie tylko obecny poseł PiS bronił duchownego... Robiła to też kuria kierowana przez abp. Józefa Michalika. Hierarcha w 2001 r. wysłał do parafian list w obronie Michała M. \"(…) konfratrzy i parafianie, którzy znają lepiej środowisko niż wrogie Kościołowi i depczące prawdę gazety lub osoby, nie stracą zaufania do swego proboszcza, ale okażą mu bliskość przez gorliwą modlitwę\" – napisał wtedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?

Ksiądz Michał M. wciąż odprawia msze oraz jest obecny na antenie Radia Maryja. Co piątek odmawia różaniec wraz z słuchaczami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?

To księdza M., proboszcza z podkarpackiej parafii, bronił Stanisław Piotrowicz, wówczas prokurator rejonowy w Krośnie. Jak mówił w 2001 roku, dzieci \"spontanicznie przybiegały do niego (księdza M.), obejmowały go\", a on również \"dzieci przytulał do siebie, głaskał. Zdarzało się tak, że pocałował\".

TVN24 przypomina, że w obronie proboszcza z Tylawy stanął ówczesny arcybiskup przemyski Józef Michalik. W 2001 roku wysłał do parafian list w obronie Michała M. \"(...) konfratrzy i parafianie, którzy znają lepiej środowisko niż wrogie Kościołowi i depczące prawdę gazety lub osoby, nie stracą zaufania do swego proboszcza, ale okażą mu bliskość przez gorliwą modlitwę\" - napisał wtedy hierarcha.

Księdza broniła też prokuratura, która pierwotnie umorzyła sprawę. Kierował nią wówczas Stanisław Piotrowicz. Dziś Piotrowicz tłumaczy, że sprawę umorzył podległy mu prokurator, a nie on sam. Reporterzy TVN24 przytaczają jednak wypowiedź Heleny Kasprzyk, wieloletniej szefowej sekretariatu w Krośnie. \"Sądzę, że w sprawie było wszystko tak, jak życzył sobie pan prokurator Piotrowicz. Tak myślę, bo bardzo był zainteresowany prokurator Piotrowicz tą sprawą. Nie zauważałam, żeby wcześniej jakąś sprawą był tak bardzo zainteresowany, jak wtedy sprawą księdza z Tylawy\" - mówi kobieta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?

W świetle prawa świeckiego wyrok uległ zatarciu, ale w świetle wytycznych kościelnych Jana Pawła II z 2001 r. osoba o takiej przeszłości powinna zostać na stałe zwolniona z posługi kościelnej, bądź wykluczona ze stanu duchownego. \"Nie będzie mógł odprawiać publicznie Mszy świętej i udzielać sakramentów. Otrzyma polecenie, by nie nosić stroju duchownego i nie przedstawiać się jako kapłan\" - zapisano w instrukcji.

TO to, dlaczego skazany za pedofilię Michał M. dalej jest księdzem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?

Rydzol niejedno szkaradztwo ukrywa w swoim imperium zła, a gdy mu się wytyka drze świętojebliwą japę, że to atak na kościół..!, on i kościół...

Jeżeli nic się nie zmieni, PiS rozpieprzy nas na jesieni.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego skazany za pedofilię Michał M. którego broniła prokuratura Piotrowicza dalej jest księdzem ?

0-22 czy ty to dawny speech ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0