piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża- Nowogród Wołyński

Partnerskie miasto na Ukrainie, turniej bokserski poświęcony Banderze i Szuchewyczowi, dwóm kanaliom z których rozkazu wymordowano na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej około 200 000 polskich dzieci, ich matek, ich ojców, ich braci i sióstr, dziadków, babć itp.

Mer Nowogrodu Wołyńskiego twierdzi że nic o tym nie wiedział, trudno nie wiedzieć, patronując temu czemuś i przemawiając na tle ich portretów.

Szanowna Rado Miasto, swoją decyzją rzuciliście głazy na bezimienne doły, w których zakopano naszych rodaków. Jak się czujecie ze świadomością polskich dzieci nabitych na ukraińskie sztachety i widły ?

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Łomża- Nowogród Wołyński

A tak zareagował Bełchatów, https://www.magnapolonia.org/belchatow-konczy-wspolprace-z-nowogradem-wolynskim-prezydent-czechowska-takiej-odpowiedzi-sie-nie-spodziewalam/

Gratuluję Wam Panie i Panowie Radni miasta Łomża.

Kości Polek i Polaków wołają o pamięć, a Wam nie przeszkadzają symbole SS oraz portrety ich morderców za plecami władz Nowogrodu Wołyńskiego.

Następny turniej powinniśmy poświęcić Jaremie Wiśniowieckiemu.

Jarema Wiśniowiecki bronił ludność polską przed ukraińskim motłochem.

A ukraiński motłoch mordy ma w genach zakodowane, starczy sprawdzić czego dokonali 02.05.20014 roku w Odessie.

Jacy rodzice tacy i ich potomkowie.

https://uzbrojenie.fandom.com/pl/wiki/Zbrodnia_w_Odessie

Szczytem głupoty jest budowanie relacji dnia dzisiejszego i przyszłego wyłącznie na historycznych przesłankach, tym bardziej, że w POlsce też czci się odPOwiedników Ukraińskich Banderowców. Trudno w owych czasach znaleźć kryształowego bohatera, ważne, żeby dziś eksponować to co dobre/POzytywne, a Bandera przecież ma duże zasługi w walce o wolność swego narodu, tak jak wielu naszych walczyło z okupantami jednocześnie mordując, gwałcąc i rabując niewinnych ludzi albo traktując Żydów i innowierców równie okrutnie jak hitlerowcy...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Ty kanalio o wszystkich polskich ofiarach byś najchętniej zapomniał....Ryja drzesz tylko o pamięć jednych,jakby innym można było pluć na groby i to często bezimienne i zaniedbane

Kasia..

W sumie nie tak powinno być...Nie najchętniej byś zapomniał, bo ciebie te ofiary nie obchodzą, ani nigdy nie obchodziły. I tego samego oczekujesz od Polaków.

Kasia..

De.bilko
...temat nie dotyczy kwestii pamięci POlskich ofiar zbrodni pOczynionych rękami Banderowców, tylko oparcie dzisiejszych i przyszłych relacji między narodami wyłącznie na historycznych zaszłościach co jest głuPOtą, bo kretynizmem jest obciążanie kolejnych POkoleń ludzi za winy ich przodków..., a ja nigdy nie optowałem za tym co mi imputujesz bezczelny babsztylu...

Ty fiiiucie a co oznacza twoje zdanie, że wszyscy Polacy mają przepraszać za Jedwabne? Jakie to winy w tej kwestii mają obecne pokolenia?! Podła kreatura, oceniająca wybiórczo w zależności kto był ofiarą!

Kasia..

No Brawo Pani Kasiu ...panie paplik jest pan dorosłym człowiekiem i wygłaszanie
takich prawideł ,że dzisiejsi Ukraińcy nie wiedzą nic o banderze i ss galicjen to jest
nadużycie ale głupoty ...rok temu pracowałem z Ukraincami dwóch młodszych
sierżantów jeden lejtnant. Zapewniam was ,że historię znają i jest ona wśród nich
żywa ...obchodzą dzień urodzin Stiepana Bandery , czczą SS Galicjen , mają pretensje
do Polaków ,że zabraliśmy im Przemyśl ... Dla nich ci ludzie z Chmielnickim na czele
to bohaterowie narodowi , są chutory gdzie rządzą ludzie którzy brali udział jak to
oni określają w oczyszczaniu samostilnej ukrainy z Polaków . Ci którzy przybywają do
Polski do pracy zarabiają lepiej od Polaków są zorganizowani i tak jak pani Ludmila
Kozlowski i jej mąż Kramek czekają...
Pan prezydent Chrzanowski z tą przyjażnią mocno pochrzanił i nie przemyślał...

Odessa rzeczywiście jest reliktem przeszłości, przecież to było aż 5 lat temu. A Żydzi ? Wszak jesteś oświecony niezwykle to i powinieneś wiedzieć co wyprawiali z Polakami za sowieckiej okupacji.

Chociaż w nieco innym czasie, to takie kozaki jak bandera, robili ze strachu w pludry, na sam dźwięk imienia Wiśniowieckiego.

De.bilko
...przepraszanie za haniebne czyny przodków należy do kanonów zwykłej, ludzkiej przyzwoitości i stanowi odcięcie się od tych niecnych czynów, zaś negacja i zaprzaństwo świadczy nie tylko o chęci usprawiedliwiania, ale także o kontynuacji hańbiących społeczeństwo praktyk...
...obecne i przyszłe POkolenia właśnie przepraszaniem i wyrzekaniem się POgardy i nienawiści okazywanej w przeszłości powinni budować prawidłowe relacje między ludźmi i narodami...

Aleś ty skvrviony... Przytoczyć ci twoje zdanie, że nikt nie odpowiada za czyny innych i niech każdy odpowiada sam za siebie?! Więc chyba wiesz gdzie tych Polaków co sobie by życzyli możesz cmoknąć?! A jak chcesz i czujesz się winny to przepraszaj.Ja nie zamierzam,nie mam za co....A nauczanie i zwalczanie pogardy, nienawiści do innych powtarzam po raz kolejny zacznij od tych w Izraelu... Chcesz po raz kolejny cytaty co mówią o innych narodach?! Czy potrzebujesz wklejek z historii o ich hańbiących uczynkach takich \" osobistości\" jak Rumkowski,Morel i cała reszta?! A te \"dobre\" relacje między narodami to widać u nich na przykładzie Palestyńczyków.... Więc tam żale i nauki najpierw zanieś farbowany lisku.Przesiąkłeś obłudą na wskroś.

Kasia..

Oczywiście Paplaku wszyscy solidarnie mają przepraszać,ale tylko Polacy,bo tu jest odpowiedzialność zbiorowa,ale już inni jako naród przepraszać za nic nie muszą tylko każdy sam za swoje winy. I powiedz kim ty jesteś,co z ciebie wyłazi, że aż porzygać się można.

Kasia..

Przepraszanie nie jest tożsame z przyjmowaniem - realizacją odPOwiedzialności, wręcz przeciwnie, to akt solidarności z ofiarami i odcięcia się od niecnych czynów. Natomiast pójście na udry z innym narodem dlatego, że są historyczne zaszłości to szczyt głuPOty, zaprzaństwa, szowinizmu w najgorszym wydaniu, który tylko szkodzi zamiast naprawiać i POprawiać..., trzeba iść z głową zwróconą w przyszłość, a nie PO omacku ze stałym patrzeniem wstecz...

Mały puto, choć wzrostem niewielki, w kvrestvie wszak olbrzymem jest ogromnym!
No cóż, coś za coś.
Niedawno pewien nietutejszy pajac, miast podziękować i przeprosić Polaków powiedział:
-\"nie zapomnimy i nie wybaczymy\"
Więc vice-versa! Z tych samych, albo i większych powodów.
A ponadto, może w końcu moi kochani rodacy uświadomią sobie że, jak życie pokazało, pomoc obcym nie popłaca.
I jeśli już narażać własne życie, to tylko i jedynie w obronie własnej ojczyzny. A nie bezmyślnie nastawiać dvpy gdzieś pod Tobrukiem, Narwikiem, Monte Cassino, za Angolów, w jakimś Iraku, Afganistanie, Syri, czy innych wzgórzach.
Żeby jakieś chvje za wasze życie, sobie stołki i posady załatwiali, i aby inni ich poklepali.
Za to wszystko, ci wszyscy tzw. przyjaciele myślą jedynie, jakby tu Polskę wydoić, a Polaków wyruchać.

No tak Paplak i zamiast iść na udry, wszystko naprawić i poprawić trzeba wystawić odpowiedni czek i gra gitara,bo niektórzy tylko w ten sposób załatwiają sprawy.Jaka tam historia,jaki tam syf za uszami w postaci Morela i innych, sypać kasą,o naszych szmalcownikach jak Kübler nie przypominać,bo jest aj waj na cały świat. Pyski stulić i jak dacie kasę to już przestaniemy was szkalować....Z ofiarami ja się solidaryzuje na pewno,w przeciwieństwie do ciebie ze wszystkimi u mnie nie ma lepszych i gorszych śmierć to śmierć. A a nie jak ty i tobie podobni widzisz tylko krzywdę i cierpienie jednych... Ci Polacy którzy oddali swoje życie za ratowanie rodzin żydowskich to się teraz w grobach przewracają,jak słyszą jak pomiata się ich narodem. Ciekawe czy oni by byli gotowi na takie poświęcenie i ratowali Polaków w czasie wojny bo kiedyś czytałam jedno zdanie które mi utkwiło w pamięci nie pamiętam kto je rzekł, a mianowicie że gdyby to Żydzi ratowali Polaków w czasie wojny to nie zostałby ani jeden. I obawiam się że mogła to by być smutna prawda.

Kasia..

przestań, Dewotko, plątać sto wątków na raz..., już ci się we łbie kiełbasi od tej chorobliwej nienawiści do pejsatych...
biskupi, papieże przepraszali za pedofilię, nasz święty nawet za całokształt win córek i synów kościoła w całej historii..., gdyby twój wnuk, albo inny zięć zrobili coś okrutnego też nie wzięłabyś odPOwiedzialności za nich, ale mogłabyś i POwinnaś przeprosić jak np. Torunianie przepraszają za Rydzyka..., ja przepraszam forumowiczów za De.bilkę, że kalam się dyskusją z De.wotką...
patrzenie na dzisiejszych Niemców jak na Hitlerowców, Rosjan jak na Stalinowców i wreszcie Ukraińców ja na Banderowców to szczyt głuPOty...

Tylko patrzenie na Polaków jak na faszystów, nazistów, sprawców holokaustu, to szczyt nowoczesności!
Chociaż dla mnie i moich rodaków, szczyt najgorszego skvrvienia!

Paplak ty Polaków przeproś za swoją antypolskość i mega skvrvienie...A ze mną dyskutować nie musisz,mi to do niczego nie jest potrzebne.A ja twoje podwójne standardy,parchate plucie na Polskę będę obnażała na tym forum cały czas.Ty lepiej oceń sam siebie, jak patrzysz na Polaków jako naród,a nie bredzisz że niby inni cała ukraińską społeczność wrzucają do jednego worka i twierdzą,że każdy Ukrainiec to banderowiec itp,itd...Widzieć i wiedzieć że tam się odradza kult Bandery, że ulice są nazywane jego imieniem, że odbywają się marsze ku jego czci, że to dla wielu bohater, nie oznacza że z automatu każdy jest utożsamiany z tym kultem i że go popiera. Ale tylko kretyn tego nie widzi i udaje że nic się nie dzieje i można czekać z założonymi rękoma aby to kwitło dalej,bo to nic dobrego dla ludzi nie przyniesie. Już wielokrotnie miało miejsce odgrażanie się Polsce i Polakom ze środowisk dla których Bandera to pozytywna postać.

Kasia..

Ten gość o nicku paplik to typowy gorszy sort.

De.bilko
...zamiast lustrować ulice sąsiadów, spójrz najpierw na nazewnictwo własnych, np. tego patrona co zamordował furmanów tylko dlatego, że byli prawosławnego wyznania..., POwtarzam jeszcze raz: nie ma kryształowych bohaterów tamtych lat, Bandera jest dla Ukraińców bohaterem nie dlatego, że mordował POlaków, tylko za zasługi dla niePOdległości Ukrainy, u nas niemal każda POstać ma chwalebne i ciemne strony życiorysu, dlatego ludzie w Hajnówce nie chcą POmników jednej z takich POstaci, a Ukraińcy nie stawiają POstumentu Bandery na Wołyniu, czyli na miejscu zbrodni, a wsPOminają jego zasługi dla własnego narodu, od razu zaznaczam, że nie jestem tym zachwycony, ale nie zamierzam przez to kopać kilometrowych rowów odgradzających...

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

190409014858.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0