piątek, 26 kwietnia 2019 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

Na konkurencyjnym portalu Prezes ZGO Sp. z o.o., czym aktualnie zajmuje się spółka i dlaczego będzie drożej.

1. Wzrost ceny za utylizację termiczną odpadów (2016 - 119zł, 2019 - 230zł)

odp: Pislalem kiedyś o wybudowaniu małej lokalnej spalarni przy MPEC o mocy 2,9 MW. Po co mieć kontrole nad cenami śmieci i ciepła. Dzis rząd promuje takie rozwiązania i widzi w tym przyszłość. W Lomzy nic sie nie oplaca. Jelenie zapłacą a kierownicy spolek dostana nagrody za dobra prace. O ile sobie przypominam w roku 2017 Przewodniczący komisji gospodarki komunalnej otrzymał propozycje wybudowania takiej spalarni za kwotę ok. 10 mln zl. ze zwrotem kosztów inwestycji po 7 latach. Takie spalarnia jest Sztokholmie i nikomu to nie przeszkadza.

2. Wzrost opłaty środowiskowej za odpady przeznaczone do składowania (2016 - 24 zł/tona, 2019 - 170 zł/tona, 2020 - 270 zł/tona).

odp: Czy osoba która przedstawia koszty celowo porównuje rok 2016 z 2019 r. pomijając opłaty środowiskowej w roku 2018. Oplata środowiskowa w roku 2018 wynosiła 140 zł/tona i była uwzględniona w ostatniej podwyżce.

Dziennik Ustaw z dn. 5 kwietnia 2017 r.poz. 723 rozporzadzenie Rady Ministrow w sprawie opląt za korzystanie ze środowiska. Stawki opłat w cenniku ZGO Lomza akceptowanego przez Prezydenta Lomzy są wyższe niż w rozporządzeniu RM. Ceny w rozporządzeniu RM to stawki opłat za korzystanie ze środowiska opląty dla Urzędu Marszałkowskiego.

Czy nie jest tak ze roczna oplata z odbiorem będzie wynosiła tyle ile płaci się w Niemczech.

3. Konieczność spłaty kredytów zaciągniętych na realizację wymaganych przez prawo inwestycji (kredyt w WFOŚ w kwocie 5 844.154,47 zł, wkład własny ZGO 2.869.884,46 zł, konieczność wygospodarowania 4,5 mln zł na modernizację linii sortowniczej, przy dofinansowaniu 9,5 mln zł)

odp: Czy nie jest tak, ze trzeba było wybudować nowa kwaterę z 4 mln zl. bo ktoś kiedyś z MPGKiM podpisał umowę z firma Ostrołęki 5 zl/tona, gdzie oplata za składowanie wynosiła 24 zl/tona. Czy Ostrołęka zabrała swoje śmieci !!!!! Kto podpisał umowę, niech teraz płaci.

4. Koszty pracownicze tj. podnoszenie wynagrodzeń (średnia płaca w 2016 - 2900 zł brutto, w 2019 - 3400 brutto)

odp: Średnie wynagrodzenie w grupie pracowników biurowych i technicznego nadzoru i obsługi Zakładu wynosi 3 573,93 zł netto; natomiast w grupie pracowników fizycznych (tj. sortowacze, operatorzy, kierowcy itp.) - wynosi 2 465,69 zł netto – czytamy w przekazanej nam odpowiedzi na pytania prasowe.

5.Wzrost zużycia i cen paliw (2017 - zużyto 140.179 litrów paliwa przy średniej cenie 3,44 zł, 2018 - 144 tys. litrów paliwa przy cenie ok. 3,84 zł)

odp: Zuzycie paliwa byłoby mniejsze gdyby Lomza miała swoja lokalna spalarnie śmieci.

6. Pojawiają się również informacje, że na koszt funkcjonowania ZGO wpływa wysokość środków wydawanych na promocję. Zaprzecza temu prezes ZGO.

odp: Czy to nie stracone pieniądze na promocje, jeżeli prezes ZGO mówi: średnio mieszkaniec Polski wytwarza 320 kg śmieci rocznie a w Lomzy jeden mieszkaniec rocznie wytwarza ponad 400 kg śmieci. Bogata jest ta Lomza !!!!! Buhahahahaha !!!!! a może więcej składują niż segregują i dlatego tyle płacą za składowanie za korzystanie ze środowiska.

Tylko czekać ile jelenie z Lomzy będą płacić więcej dla fachowców z MPEC -Lomza.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

Jelenie to mało powiedziane,poto przed wyborami były robione za publiczny grosz (pączki,grochuwa ,parasole emerytom) zabiegi socjotechniki na ciemnym ludzie w komży na przykład -zaczarowany jeleń -spektakl w teatrze lalek ludzkich-tak napisy mówiły przechodniom podprogowo , i takich sztuczek czary mary było mnóstwo,pełno na forach internetowych oraz w lokalnych mediach takie och,ach,ech.A teraz z wielkim wyrazem niechęci ci cogłosowali i tak wybrali bardzo teraz żałują i plują sobie w brodę że tak dali się opętać i wydymać po całości .Ale jak to się mówi wszystko jeszcze może się zdażyć w życiu(tego grajdołka) i szybko skończy się władzowanie i zadłużanie tego biednego miasta tonącego w zadłużeniu 150 baniek ,a ma być jeszcze gorzej niski dochód miasta z uwagi iż firmy uciekają z łomży do ostrołęki i małe sklepy i firmy padają plajtują tu ,tu w tej komży.........na którejmchyba jakaś klątwa ciąży.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

Przestańcie głupoty wypisywać , czy ktoś inny by wybory wygrał to z własnej kieszeni by dopłacił . Nie zbiedniejesz jak zapłacisz więcej . MNIE STAĆ TO I CIEBIE NA PEWNO - PARKINGI MACIE ZA DARMO .

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

Kto by nie wygrał i tak byśmy zapłacili więcej i będziemy płacili jeszcze więcej bo wszystko co ma w nazwie - miejskie, gminne, czy państwowe jest nierentownie zarządzane, wyjątkiem są tu może jakieś duże koncerny państwowe a i tam w pi#du idzie mnóstwo pieniędzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

bzdura..!, POwszechność odbioru odpadów wynikająca z obowiązku sprawia, że summa summarum koszty są mniejsze, tylko żeby więcej firm stawało do przetargów i POdniósł się POziom świadomości i obsługi (worki!) co do POtrzeby segregacji..

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamistyOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pisalem !!!!! Glosujcie na Chrzanowkiego to w kwietniu 2019 r. zaplacicie o 50% wiecej za wywoz smieci.

To nie sa glupoty.

1. Odpady do utylizacji termicznej woza do Bialegostoku 100 km w jedna strone i placa 230 zl/tona na bramie. Pozniej mowia o wzroscie cen paliwa. Czekajcie jak MPEC przejdzie na biomase to tez bedzie wozil biomase 100 km w jedna strone i mowil ze ceny paliw ida do gory.

2. Ceny w cenniku zatwierdzonym przez prezydenta sa wyzsze niz te ktore przewiduje ustawa. Oplaty do Urzedu Marszalkowskiego za skladowanie.

3. Na promocje wydaja kase a srednia ilosc wytwarzanych smieci roczne przez mieszkanca Lomzy jest wyzsza niz srednia w Polsce. Buhahaha !!!!!!

Srednio mieszkaniec Polski wytwarza 320 kg śmieci rocznie a w Lomzy jeden mieszkaniec wytwarza ponad 400 kg smieci rocznie. Zawsze w Lomzy wiatr w oczy wieje

4. Srednio pracownik umyslowy zarabia prawie 3 600 zl netto a pracownik fizyczny 2400 zl netto. Zabrac tym umyslowym za takie wyniki i dac tym co pracuja na linii.

5. Trzeba bylo wybudowac nowa kwatere za 4 mln zl. Ostroleka zabrala swoje smieci. Kto podpisa; umowe z Ostroleka 5zl/tona niech teraz placi.Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0