środa, 20 lutego 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zmarł Jan Olszewski.

Ten który prawdziwym, polskim premierem był.
Niezwykle ciekawym, jakież to wielce smutne gęby, zrobią bolek z ryżawym do kamer?
czyli ci dwaj, którzy dokonali zamachu stanu, i wraz z komuchami wysadzili Olszewskiego z funkcji premiera?
Jak sądzicie, będzie podobna szopka, jak na trumnie Adamowicza? Czy jednak rudy z bolkiem sami dojdą do wniosku, iż byłoby to już przegięcie?
Można obstawiać, co odstawią tym razem.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Zmarł Jan Olszewski.

Kali, wiedzialem zes palant.... i wlasnie dales kolejny dowod na to abym zdania nie zmienil.

urbi et orbi !

A ja już myślałem że, wraz z całą resztą konfidentów, nabraliście kamieni w kieszenie i pod dowództwem Kopacz, pognaliście na dinozaury!
Zmartwiłem się trochę, bo jak Ewka objaśniała, cały miesiąc trzeba w gada napierdzielać zanim padnie.

Jak to prawda pianę ze spodlonych pysków toczy.

Ślepcze, założyłeś ten temat , by dokuczyć tym, którzy już wczoraj pośpieszyli z kondolencjami …
Prowokacyjne zachowanie PISdowatej gnidy o parszywej moralności zaczerpniętej od kulawego przespana ...

Ale chyba nie bolek z ryżawym?
Byłby to szczyt obłudy, hipokryzji i spodlenia. Sami go kiedyś przecież załatwili.
Czemuż to was niektórych, tak bardzo wkurza? Przecież prawdę szczerą napisałem? Więc skąd ta wściekłość?
Słabo co niektórzy się maskują, jak widać.

A po drugie, \"już wczoraj\"?
I żaden tematu nie założył? Instrukcji nie było?
Adamowicza bandyta jeszcze nie zadźgał do końca, a już nocą tematów kilka dyżurni wrzucili na forum. \"o pislamskiej mowie nienawiści\"
A tu proszę, wczoraj już podobno kondolencje poszły w ruch, a żaden folksdojcz dzisiaj do południa, ni be-ni me!
Przecież Olszewski najlepszym premierem był.

Że nie dla was?
Bo ujawnienia chciał?

a kto to był ten Olszewski ten dziadek? szkoda ze to nie wasz Kaczor pomer wtedy by żałoba była i gadanie że to Pan Tusk go zabił..

Tusk nie mógł zabić! Ani bolek!
Oni tylko go załatwili!
Zabija jedynie \"pislamska mowa nienawiści\"!
Powyżej masz dwa przykłady pełowsko-esbeckiej \"mowy miłości\"!

A jeśli mało, na youtube jest film, jak bydło opadło na samochód Magdaleny Ogórek.
Aż tryskają \"mową miłości\"!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad sensem swojego życia?
Z punktu widzenia umiarkowanego człowieka, ceniącego sobie swobodę i nieskrępowanie - twój żywot wygląda na cierpienie, które sam sobie narzucasz, miotając się w matni, którą sam sobie stworzyłeś ...

Kali, malo ze palant, to jeszcze ciemny cock...

urbi et orbi !

Zrzuć okowy - masochisto, udaj się na terapię, odtruj się - innymi słowy pokochaj życie i pozwól żyć bliźnim ...

Ciemnym musiałby być ten, który przeczytawszy wasze wpisy, miałby wątpliwości, na kogo tak naprawdę trafił.

Ależ żyjcie sobie w szczęściu i zdrowiu, co mi do was. Przecież was temat nie dotyczy.
Chodzi o śmierć byłego premiera, oraz dwóch kanali, zgrywających świętych. Liczących że, na głupszych od siebie trafili.

Kali imbecylu, zalozyles posta o zmarlym czlowieku. I zamiast napisac o Nim kilka cieplych slow, ty juz dwa wersy nizej, przy okazji tego smutnego wydarzenia, zdazyles obrzucic blotem trzy inne osoby, w tym jedna zmarla w wyniku zabojstwa... Czy zdrowy na umysle czlowiek, zamiast skupic sie na Tym, ktory wlasnie zmarl i jest tematem posta, robi nienawistne wycieczki pod adresem innych? Potrzeba byc ciemna PiSda, aby byc do tego zdolnym, PiSdzia trzoda ma to zapisane w swoim kodzie genetycznym...

urbi et orbi !

Przecież ja o premierze Olszewskim, napisałem same ciepłe słowa.
Prawdą przyprawione. Więc w czym problem?

A może byś tak cofnął się kilka tematów wstecz?
A przekonasz się, jak niezwykle ciepłe były wasze posty, związane ze śmiercią Adamowicza?

W tym zes palant i imbecyl....

urbi et orbi !

Jan Olszewski nie był ICH premierem, tak jak teraz ICH premierem nie jest Morawiecki i nie była Beata Szydło.

Premier Jan Olszewski był za wielkim idealistą, za wielkim patriotą i chyba ostatnim politycznym intelektualistą, żeby nie być wrogiem agentury - pięknie, chociaż naiwnie wierzył, że w społeczeństwie polskim nastąpi odnowa moralna.

To jego polityczny testament, czy będzie kiedykolwiek wypełniony?

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

Pomijając to że, w przypadku Adamowicza, było to kłamliwe szczucie i bluzgi na rozkaz. Całej forumowej folksdojcz-zgrai.
W dodatku same kłamstwa i propaganda, przesycone obłudą do potęgi.
W przypadku Olszewskiego, spokojnie wtrąciłem kilka słów samej prawdy. Może nie?
No i co? Od razu piana z ryjów popłynęła.

Palant i imbecyl... zwykla PiSda...

urbi et orbi !

Świeżo po kursie \"mowy miłości\" od Biedronia?

Jeszcze ten imbecyl, palant i PiSda, Biedronia w smierc Olszewskiego wmieszal...
Kali... chcialem napisac abys spojrzal w lustro...

urbi et orbi !

Noooo, uspokój się! Dobry poko, grzeczna małpa. Już nie będę kopał w klatkę, a i orzeszka dam!

wypowiedź neutralnego internauty:

„Smutny był wczorajszy wieczór, bo zmarł Jan Olszewski, do którego ja szczególnego serca nie miałem.

Jan Olszewski, jakby nie było premier, nie został upamiętniony w portalach tak, jak prezydent Adamowicz.

Informacja o jego śmierci pojawiła się, ale gdzieś na samym dole, w newsach dotyczących cycków celebrytek. W Wirtualnej Polsce zaś nie było jej wcale. Miało to wszelkie cechy wendetty. Jak głupim trzeba być, jak chytrym przy tym i podłym żeby robić takie rzeczy, w dodatku na zlecenie. Bo ja rozumiem, że to się stało na zlecenie, albowiem normalnie jest tak, że kiedy umiera ktoś ważny informacje o tym idą na hot spoty.

Oglądając wczoraj wszystkie wspominki o Janie Olszewskim, film „Nocna zmiana”, a także zmontowany na chybcika film „Prawnik w czasach bezprawia”, uświadomiłem sobie kilka spraw istotnych, zobaczyłem kilka istot zupełnie potwornych, kilku durniów, a także przekonałem się ostatecznie o niesamodzielności polityki polskiej w każdym jej dostępnym naszym zmysłom wymiarze.

Zrozumiałem także dlaczego my, ludzie od polityki oddaleni, nigdy nie będziemy przez nią poważnie traktowani i dlaczego nie możemy nawiązać żadnej komunikacji z politykami. O tym jednak później.

Zacznę może od tych potworów. Pokazywali Kuronia.

Ja pierniczę….nie wiedziałem co powiedzieć i zrobić. Już o nim całkiem zapomniałem. Kilka razy zdarzyło mi się wysłuchać opowieści o tym, jak wrażliwy Kuroń cierpiał w celi z kryminalistami. Zobaczyłem wczoraj jakie spektrum emocji przewija się przez twarz pana Jacka w ciągu kilku sekund, kiedy zapytano go o uchwałę lustracyjną. To było naprawdę niezwykłe.

Pomyślałem, że należy się jakaś specjalna renta tym wszystkim ludziom, których za karę zamknięto kiedyś w celi z Kuroniem. Ja bym się chyba ze strachu przecisnął przez to małe okienko i uciekł po ścianie.”

"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

dla PiSdowatych mam zagadkę, kto to naPiSał:
Faktemjest, iż adwokatura rozpoczęła działalność w Polsce Ludowej ze wszystkimi \"burżuazyjnymiobciążeniami\"”. Ale mimo upływu lat „nadużyciaw praktyce adwokackiej szerzą się niepokojąco, dlatego że nie zwalczają ich energicznie ani władze adwokatury, ani Ministerstwo Sprawiedliwo ści”. Konkluzja: „Możektoś zapyta, jak to jest możliwe, skoro adwokatura jest uspołeczniona, skoro istnieją zespoły adwokackie? (…) W tym obszernym katalogu miejsc, w których buduje się socjalizm, chyba nieprzypadkowo nie wymieniono (w książce o adwokaturze) zespołów adwokackich. Słusznie – w wielu z nich nie buduje się socjalizmu, tam się zarabia pieniądze”.
...a tu POwołuje się na Marksa:
„Naspotkanie ludziom z AK”. w tym, i piszę to bez ironii, odważnym jak na owe czasy artykule autorzy nie powstrzymali się jednak od fraz, przy których sąsiadujący Bauman wyraźnie blednie w swojej prosocjalistycznej szarży. Autorzy dobrotliwie usprawiedliwiają niemądre wybory pokolenia wojennego, zrzucając winę na „błędywychowania, jakie młodzież otrzymała w przedwojennej szkole, jakie często wyniosła ze środowiska rodzinnego. Umacnia„należyto zrobić w imię praw dy”. „Historia jest matką mądrości ludów – mówił Marks – jednak tylko wtedy, gdy jest prawdziwa”.
„Humanizm socjalistyczny! W okresie rozpanoszenia tego, co zwykliśmy nazywać beriowszczyzną, traciło to pojęcie swój właściwy sens. Przywracamy mu dzisiaj jego wewnętrzną wartość”. Jak to robimy? „Rozwija się coraz pełniej wielki proces demokratyzacji naszego kraju. Stoi przed nami w pierwszym rzędzie zadanie pełnej realizacji dwu zasadniczych atrybutów demokracji nowego typu – demokracji proletariackiej: swobody dyskusji i krytyki oraz jawności życia publicznego”. Bo założenia nowego kodeksu powinny „wypływaćz naczelnych zasad naszego ustroju. Te zasady to proletariacki demokratyzm i ludowa samorządność”.
...ówczesny publicysta jawi się jako zagorzały piewca socjalizmu...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Lobo, a ja widzialem informacje o Jego smierci na czolowkach takich „lewackich” portali i stacji jak tvn24, onet czy wp, i to utrzmane w godnym i podnioslym tonie.. to w jakim celu wypisujesz bzdety jak ten imbecyl kali?

urbi et orbi !

ultranarodowokatolicki rząd Olszewskiego istniał pół roku, co i tak było wielkim sukcesem jak na mniejszościową koalicję mogącą liczyć na poparcie zaledwie 114 z 460 posłów. Ważną rolę w nim odgrywał Jarosław Kaczyński, którego partia (PC)miała najwięcej ministrów. Między Olszewskim a Kaczyńskim współpraca się nie układała, powodem była wzajemna podejrzliwość. Bezpośrednią przyczyną odwołania gabinetu Olszewskiego była przedstawiona przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza lista agentów i współpracowników Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945–1990zwana „listąMacierewicza”. Na wykazie tym znalazło się trzech ministrów i ośmiu wiceministrów rządu Jana Olszewskiego (sic!). Jak się później okazało, „lista Macierewicza” była sporządzona niestarannie, znalazły się na niej nazwiska osób, które nigdy z bezpieką nie współpracowały, a nazwisk wielu faktycznie zwerbowanych zabrakło. W żadnym państwie byłego obozu socjalistycznego nie spaprano tak koncertowo lustracji.

...więc dzięki ci Panie, że wreszcie...

... a antoni podobno czuwał przy łóżku konającego do ostatniej chwili ,

ps:
kali , ślepa mendo ludzka przyzwoitość tego wymaga by o zmarłym dobrze albo wcale ( przynajmniej w okresie żałoby ).
Ten bolek i ryżawy, jak ty piszesz, to znali się na stopie towarzyskiej z Olszewskim przynajmniej od 40tu lat i może wódki z nim wypili,
a że później stanęli po przeciwnych stronach - ich sprawa,
teraz , jak im zdrowie i rozkład zajęć pozwoli,
nie widzę problemu, żeby uczestniczyli w jego ostatniej drodze .

Zobacz co przywołał paplak w ostatnim poście ,
szalony antek swoim działaniem, ośmieszył, pomówił i zdyskredytował kilku ministrów z rządu Olszewskiego, tym samym wbił mu nuż w plecy i pośrednio doprowadził do upadki jego rządu ... a jednak do jego dni ostatnich pozostali przyjaciółmi .

Ze Antek nie siedzi jeszcze w pierdlu to prawdziwy „cud”....

urbi et orbi !

kale ,
a pamiętasz jak Jarosław Kaczyński miał mu za złe, że nie wziął do rządu Lecha Kaczyńskiego i że mianował na szefa URM swojego przyjaciela, a nie Sławomira Siwka z PC. Kaczyński podejrzewał Olszewskiego, że chce mu przejąć partię, a ten miał Kaczyńskiemu za złe, że chce mieć za duży wpływ na rząd. Olszewski był takim Marcinkiewiczem poprzedniej dekady - obsadzony przez Kaczyńskiego na stanowisku premiera, zaczął wybijać się niezależność, a przez to zagrażać samemu Kaczyńskiemu.
Dlatego też lider PC zaczął go dezawuować, publicznie wypowiadając się nawet, że kompromituje centroprawicę.

... a teraz ?

Zatem to Maciora jest głównym i jedynym winowajcą - sprawcą upadku tamtego nierządu, spapranie lustracji przez tego awanturnika - oszołoma było m. in. na rękę Bolkowi, bo odłożyło daleko w czasie dokładne wyjaśnienie historii jego związków z bezpieką...

Warto przypomnieć,że w 1992 roku Jan Olszewski wystąpił z Porozumienia Centrum stworzonego przez Kaczyńskich. Chciał przeprowadzić dekomunizację ale nie miał poparcia.
Jan Olszewski stał się dla PiS symbolem, choć nie koniecznie słuchanym. Bo po powrocie PiS do władzy były premier nie szczędził partii i Jarosławowi Kaczyńskiemu słów krytyki. Uderzał w partię m.in. za nowelizację ustawy o IPN, która wywołała międzynarodowy kryzys czy za styl reformowania sądownictwa.

Teraz Kaczyński nawet w obliczu śmierci nie potrafi powstrzymać się od cynizmu. Sam go zwalczał a teraz peany wygłasza.

Olszewski był najsłabszym premierem od 30tu lat, ale niech mu ziemia lekka będzie.
Śmierć każdą należy uszanować. Natomiast czym konkretnie zasłużył się Pan Olszewski dla obywateli to nie wiem.

ps:
Trzeba przypomnieć że Kaczyńscy sami w Sejmie głosowali za odwołaniem Rządu Olszewskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...zasłużył się jako obrońca oPOzycjonistów w wojennym stanie, dawał świetny POPiS jako adwokat w PRL-owskich sądach będąc PO drugiej stronie procesowej takich Piotrowiczów - prokuratorów z nadania PZPR...

no fakt, jako adwokat bronił między innymi Michnika i Bujaka ,
... pewnie będą na pogrzebie ,
No ale co on zrobił dla Polski i Polaków jako premier ? Jakieś szczególne zasługi ?

W okresie II wojny światowej i okupacji żołnierz Szarych Szeregów oraz uczestnik powstania warszawskiego. Działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w okresie PRL, wolnomularz - czyli krótko mówiąc MASON !

Jan Olszewski został przyjęty do wolnomularstwa 1 maja 1962 w niezależnej loży „Kopernik” w Warszawie. W loży tej nadano mu w 1964 stopień mistrza, później miał być drugim dozorcą, mówcą i wielkim przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski.

Wolnomularz i SOCJALISTA !
Sam Jan Olszewski nie ukrywał swojej lewicowej tożsamości politycznej. Sam mówił o niej w wydanej w 1997 roku książce „Prosto w oczy”: „Mój rodzinny dom był związany z (…) tradycją socjalistyczną (…) PPS” (warto pamiętać że Polska Partia Socjalistyczna była lewicową organizacją, popieraną przez Żydów, wrogą wobec Kościoła Katolickiego). Rodzice Jan Olszewskiego byli tak bardzo zaangażowani w działania PPS, że w jego domu rodzinnym bluźniono, że Chrystus był pierwszym socjalistą (co jest całkowicie sprzeczne z nauczaniem Jezusa). Ojciec polityka brał udział w demonstracjach PPS.

W 1995 roku Jan Olszewski w wywiadzie udzielonym Wojciechowi Reszczyńskiemu w książce „Wygrać prezydenta” stwierdził: „nie utożsamiam się z prawicą”. Konsekwencją tego lewicowego wyznania wiary było przekonanie Jana Olszewskiego, że model gospodarki Unii Europejskiej to model do którego powinniśmy dążyć. Ustrój gospodarczy Unii Europejskiej był dla Jana Olszewskiego wzorem.

Jan Olszewski nie widział też potrzeby obniżki podatków. Rabunek ¾ dochodów podatników, które marnowała biurokracja, go nie raził. Warto przypomnieć, że akceptowane przez Jana Olszewskiego wysokie podatki odpowiadały za powszechną nędzę Polaków, patologię, bezrobocie, nieatrakcyjność polskiej produkcji na rynkach światowych, bankructwa przedsiębiorstw, masową emigrację młodych Polaków, słabość militarną Polski.

W wywiadzie Jan Olszewski deklarował również, że jest za zachowaniem przymusu ubezpieczeń społecznych, tworzący ułudę zabezpieczenia socjalnego i rujnujący płacących składki.

W wywiadzie dla Reszczyńskiego Jan Olszewski deklarował, że był przeciwnikiem kary śmierci, głosił, że kary w Polsce są zbyt wysokie, postulował ponadto, by państwo narzucało programy nauczania (co zazwyczaj polega na laicyzacji szkolnictwa wbrew woli katolickich rodziców).

Jan Olszewski sprzeciwiał się armii zawodowej, doceniał dziejową rolę feministek w polityce, popierał integrację Polski z Unią Europejską. Zdaniem Jana Olszewskiego „proces jednoczenia Europy jest nieuchronny”.

Od 1956 r Jan Olszewski pisywał razem z Jerzym Urbanem w ateistycznym, antyklerykalnym, marksistowskim, piśmie „Po Prostu”. Od 1956 roku był członkiem Klubu Krzywego Koła. Zrzeszającego różnego rodzaju lewicowców, antyklerykałów, masonów. W klubie Krzywego Koła bywał młody Adam Michnik i Jan Józef Lipski (czołowy polski mason).

... kali, podobać ci się teraz \"świetlana\" postać Olszewskiego ?

Nie zdążył się zasłużyć, dzięki ryżemu i bolkowi.

Dzisiaj informacja o śmierci Jana Olszewskiego na górze jest tylko w mediach powiedzmy prawicowych. Po drugiej stronie nie zostało już nic (wczoraj było tu i ówdzie wspomniane).

A pamiętamy jak było z Adamowiczem.

I to jednak pokazuje, jak oni są bardzo mali, nawet w walce politycznej.

kali, a że to był MASON, socjalista z lewackim skrzywieniem, (... ba nawet prawicowy portal pisał o nim Żyd -[URL] https://wolna-polska.pl/wiadomosci/skandal-zyd-olszewski-dostal-super-emeryture-2016-01[/URL]
Były premier Jan Olszewski to polityczny nieudacznik. Jako premier nie potrafił nic robić, poza baranim czekaniem na dymisję. Olszewski jest żydem z pochodzenia i masonem z przynależności. Mało kto pamięta, że wiceministrem obrony w jego rządzie był Radosław Sikorski. Sikorski tak sobie przyjechał do Polski i – prosto z ulicy – został wiceministrem obrony.

... teraz to ci już to nie przeszkadza ?

No to masz i więcej . Tak o Olszewskim mówił Grzegorz Braun , twój idol na którego często się powołujesz , jako na jedynego zasługującego na miano prawdziwego Polaka i na którego chcesz głosować :

Grzegorz Braun: Jan Olszewski i masoneria a nocna zmiana
https://www.youtube.com/watch?v=FTplq1KIX6Y

... spadła kolejna aureola ?

Odszedł wielki Polak

Wczoraj wieczorem, po długiej chorobie, w wieku 88 lat zmarł Pan Premier Jan Olszewski. Funkcję tę sprawował od 6 grudnia 1991 do 5 czerwca 1992. Jego rząd przetrwał tylko niespełna pół roku, ale przez te pół roku (i tylko wtedy) czuliśmy się obywatelami niepodległej Polski, bo Pana Premiera nie wprawiał w ruch żaden oficer prowadzący ze starej SB, BundesNachrichtenDienstu, KGB czy CIA. Nie szwendał się przy nim nawet żaden rabin prowadzący, tak jak obecnie niejaki Jojne Daniels.

Przez te pół roku Pan Premier wyrzucił z Polski wojska sowieckie, czego tak czczony przez sralon Tadeusz Niedołęga - Mazowiecki jakoś nie śmiał zrobić. Zapobiegł też idei zgłoszonej przez TW \"Bolka\", by na terenach byłych baz sowieckich powstały \"centra biznesowe\", czyli praktycznie eksterytorialne ośrodki rosyjskiego wywiadu.

Nasz sen o wolnej Polsce skończył się podczas nocy upiorów z 4 na 5 czerwca 1992.

Sprowokowana przez agenta w muszce, kompletnie nieprzygotowana lustracja postawiła na nogi wszystkie polityczne kur.wy, poczynając od TW \"Bolka\" a kończąc na stawiającym pierwsze kroki w pracy nad niszczeniem Polski TW \"Oskarze\" (przejętym od Stasi przez BND), przerażonych wizją ujawnienia swojej łajdackiej przeszłości. I rząd został odwołany, zaś w roli błazna wierzącego w to, że naprawdę będzie premierem, wystąpił starszy sikawkowy Pawlak*.

Od tej pory w tej, za przeproszeniem, III RP nie było już szefa rządu, o którym moglibyśmy powiedzieć, że to nasz premier. Pewne nadzieje stwarzała pani Beata Szydło, ale Geniuś Żoliborza postawił (lub kazano mu to zrobić) na bankiera, którego gaworzenie o rewolucji technologicznej w Polsce przyprawia inżynierów o ból brzucha ze śmiechu, zaś sławetna \"konstytucja dla biznesu\" budzi przerażenie jej rzekomych beneficjentów. Zaś \"suwerenna\" Polska w świńskim galopie zmienia dopiero co uchwalone ustawy, gdy tylko tego zażąda jakaś lewacka europinda.

Oczywiście lepiej jest stać w gnojówce po kostki, niż po szyję. Ale nic nie wskazuje na to, żebyśmy wreszcie z niej wyszli.

Krokodylimi łzami i pochwałami Pana Mecenasa Jana Olszewskiego zdążyli już popisać się w mediach społecznościowych Chyży Rój i nadredaktor Szechter. Że też piorun boski nie strzeli tych załganych do szpiku kości kur.ew!

Stary Niedźwiedź
Refael 72

* Nie pamiętającym tych czasów Czytelnikom winni jesteśmy wyjaśnienie. Młody wówczas szef tzw. PSL Waldemar Pawlak, robiący za listek figowy, mający zasłonić starych \"ludowych\" złodziei, był szefem Ochotniczych Straży Pożarnych. W mundurze strażaka z wężykiem na czapce wyglądał jeszcze głupiej, niż na co dzień.

Lobo no to ci objasnie... Adamowicz zostal zasztyletowany na oczach wielu ludzi, na scenie podczas wielkiej imprezy, co wywolalo szok i niedowierzanie, ze takie cos moglo sie wogole wydarzyc.... Olszewski natomiast odszedl, lezac sobie na szpitalnym lozku, dozywszy powaznego wieku.
No i czego nie rozumiesz? Media pisaly o okolicznosciach smierci (niczym w dzikim kraju) Adamowicza, a w przypadku Olszewskiego poinformowaly o jego naturalnej smierci, przyblizajac sylwetke miej zorietowanym czy kompletnym ignorantom. Nie badz Lobo kretyn jakim jest kali... bo to ten imbecyl powinien sie ze wstydu spalic....

urbi et orbi !

PiSlamskim płaczkom żałobnym unaoczniam, że Adamowicz zmarł nie tylko nagle, tragicznie, ale został bestialsko zamordowany w związku z pełnioną funkcją publiczną..., to jest diametralnie inna śmierć od naturalnej, po długowiecznym życiu, po drugim udarze mózgu...
...a kolega redakcyjny Olszewskiego, niejaki Urban bezwstydnie żyje pławiąc się w luksusach...

: Lobo, Kościół Katolicki potępia masonerię czy nie ?
Masoneria - antyKościół

a może media mają mało pozytywnych argumentów i milczą ?

Kim naprawdę jest Jan Olszewski ?
http://gazetawarszawska.net/judaizm-islam/1757-kim-naprawde-jest-jan-olszewski

Dopiero co, wysłuchałem o Olszewskim, jako o człowieku uczciwym. A nie o tym, skąd on tam był.
A który nie był, albo nie jest?
Bolek od esbeków, ryży od prusaków, gajowy od rusaków, itd. itp.
Wiem jedno, gdyby był kanalią, bez problemu dogadałby się z bolkiem i ryżawym. Że już o Pawlaku nie wspomnę.

Lobo,
a może media powinny przypomnieć wypowiedź Olszewskiego na temat Bandery ?

Były premier Jan Olszewski w rozmowie z \"Super Expressem\" stwierdził, że Stepan Bandera nie miał nic wspólnego ze zbrodnią wołyńską.

... a tak odpowiedział Olszewskiemu ks. Isakowicz-Zaleski;

I mówi to polityk, który jako premier, poseł i doradca śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie uczynił nigdy nic dla upamiętnienia ofiar UPA, zbudowanej na strukturach banderowskiej frakcji OUN. To tak jakby twierdzić, że Hitler nie miał nic wspólnego z Holokaustem Żydów i nie wiedział o komorach gazowych w KL Auschwitz

A te brednie wypowiadane przez b. masona, sprzeczne z faktami i badaniami historycznymi, to świadoma polityka części obozu prawicowego, która dla dobrych relacji z Ukrainą depcze pamięć i prawdę o ukraińskim ludobójstwie dokonanym na Polakach. I to chwili, gdy rodziny ofiar opłakują swoich krewnych pomordowanych w Hucie Pieniackiej i Korościatynie Wszystko to pokazuje jak nowelizacja ustawy o IPN była potrzebna.

Skąd był?
Dla waszej wiadomości podam, iż obecnie słucham niejakiego płk. Piotra Wrońskiego. Początkowo działał w SB, potem w SKW. I jak narazie wszystko z nim OK.
Ale to co opowiada ukazuje aż nadto, jakim burdelem jest ta cała tzw. scena polityczna.
Nie ograniczam się do paplaniny tylko jednego typa. Chcę poznać punkt widzenia z każdej ze stron. A nie jak lemingi, którym np Owsiak albo Biedroń, mózgi w g*wno zmieniają.
Pora zapalić

Czy Jan Olszewski dopuszczał oddanie Niemcom części Polski?
https://zagozda.neon24.pl/post/86531,czy-jan-olszewski-dopuszczal-oddanie-niemcom-czesci-polski

Czy były premier i \"uśpiony\" mason ma coś do ukrycia przed polską opinią publiczną?

W 1978 roku w londyńskim „Tygodniu Polskim” ukazały się niezwykle zastanawiające dziś dokumenty podpisane przez anonimową wówczas „Czwórkę” stanowiącą Zespół Problemowy Polskiego Porozumienia Niepodległościowego. 10 czerwca upubliczniono tekst pt. „Polska a Niemcy”, a 5 i 12 sierpnia – dwuczęściowy artykuł „Niemcy, Polska i inni”. Głównym ich przesłaniem była nieuchronność zjednoczenia obu państw niemieckich i rzekomo ciążący na Polakach moralny obowiązek wspierania Niemców w tym dążeniu, a także wizja naszej części Europy po dokonaniu tego aktu. Bardzo wymowne jest to, że fragmenty tych dokumentów znajdujących się w internetowym serwisie Ośrodka KARTA zostały przez kogoś świadomie ocenzurowane! Wszystko najpewniej po to, by nie burzyć legendy przywódców „Solidarności” i przemian, jakie nastąpiły w Polsce po 1989 roku.

Z perspektywy lat widać, że „Czwórka” była bardzo dobrze wtajemniczona w plany zaprowadzenia nowego porządku w Europie, którego realizacja zapoczątkowana została przez tzw. wydarzenia sierpniowe 1980 roku. W jej dokumentach czytamy: Dla każdego kryzysu czy konfliktu międzynarodowego w tej części Europy decydujące będzie to, co stanie się na terytorium Polski. Również dlatego, że zmiana systemu rządzenia w Polsce otwiera możliwość zmian u jej sąsiadów.I dalej:Stosunki międzynarodowe wchodzą w nową fazę historyczną, (..), co wpływać będzie na integrację całych kontynentów i makroregionów, na powstawanie nowych, ponadnarodowych związków gospodarczych i wojskowych.

„Czwórka” nie miała żadnych wątpliwości co do konsekwencji zjednoczenia Niemiec:Przyszłe zjednoczone Niemcy będą miały bardziej niż kiedykolwiek przedtem rozwinięte stosunki z Europą wschodnią. Będą je kształtować bez pośredników. Dotyczy to przede wszystkim stosunków polsko-niemieckich.Dziś widzimy, że historia potoczyła się właśnie tym torem. Zarówno nowa Rosja jak i Stany Zjednoczone dały Niemcom w Europie wolną rękę, a te skwapliwie to wykorzystały.

Skąd politycy „Czwórki” wiedzieli, że Polska stanie samotnie, „oko w oko” z potęgą zjednoczonych Niemiec? Już wówczas przygotowywali nas mentalnie do głośnej koncepcji utworzenia z Ziem Odzyskanych condominium polsko-niemieckiego:Polacy muszą sobie uświadomić, że w całej Europie poza „naszym” blokiem granice odgrywają rolę coraz mniejszą zarówno w życiu codziennym, jak w świadomości obywateli.Wykorzystując niechęć Polaków do sowieckiej Rosji próbowali ośmieszyć problem granic:Te „święte granice” stały się jeszcze „świętsze”, gdy ich nienaruszalność zaliczył ZSRR do własnej racji stanu.

„Czwórka” próbowała przekonywać, że Niemców niejednokrotnie w przeszłości spotykała terytorialna niesprawiedliwość ze strony państwa polskiego,twierdząc, że już w roku 1921 miały miejsce krzywdzące dla Niemców i niezgodne z wynikami plebiscytu decyzje ostateczne dotyczące Górnego Śląska.Podobna „niesprawiedliwość” wydarzyła się po II wojnie światowej, kiedy toto część radzieckiej strefy okupacyjnej,(została) oddana przez ZSRR pod administrację polską wbrew protestom zachodnich aliantów(przerażające, że ukryci sygnatariusze omawianych dokumentów posługiwali się tym samym językiem, co środowiska ziomkostw mówiące o „terytoriach pod polską administracją”, a nie „terytoriach państwa polskiego”!). W dalszej części tego wywodu czytamy:Inkorporacja tych ziem do Polski nie została nigdy uznana de iure przez żadna z dwóch państw niemieckich (…). Dobrowolne czy wymuszone wycofanie się ZSRR z Niemiec oznaczać będzie prawdopodobnie opuszczenie przez nich całej ich strefy okupacyjnej: tej, która nazywa się polskimi ziemiami odzyskanymi. Czy jest to równoznaczne z przyzwyczajeniem Polaków do konieczności przekazania Niemcom1/3 obecnego terytorium Polski? Czy jest to nawiązanie do koncepcji condominium? Bo jak inaczej rozumieć zapis:Przyszłe stosunki polsko-niemieckie (…) nie będą zależały od wytyczenia granic, lecz od ich interpretacji. Gdziekolwiek będą przebiegały...

Choć „Czwórka” nie odważyła się na to, by publicznie na nowo wytyczyć granicę polsko-niemiecką, to jednak nie omieszkała zaznaczyć, żegranice państwowe w Europie Zachodniej stały się abstrakcyjnymi, przezroczystymi liniami, które przekracza się często, nie zauważając ich prawie.Dziś i nasza zachodnia granica właśnie taką się stała, a jej „interpretacja” pozwala na systematyczną, nachalną germanizację Dolnego i Górnego Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur, Ziemi Lubuskiej oraz Wielkopolski. Na naszych oczach zrealizowała się koncepcja condominium, z tym, że wpływ czynników polskich na losy tych ziem i jej mieszkańców jest bez wątpienia gasnący.

Na koniec, za Encyklopedią Solidarności, warto ujawnić nazwiska polityków kryjących się za zbiorowym pseudonimem: „Czwórka”. Tworzyli ją wówczas: Zdzisław Najder, Jan Olszewski, Jan Józef Szczepański oraz Andrzej Kijowski. Wszyscy zapisali czarne karty w historii Polski. Warto by na nowo napisać ich życiorysy, tak, by najnowsza historia zaczęła wreszcie układać się w logiczną i prawdziwą całość.

Dzięki za link. Nie tyle sam artykuł ciekawy, co komentarze pod nim, np:
\"Jasne...
oddawanie Polski Niemcom zaczął już w Powstaniu Warszawskim w 1944..
A w 1993 jak został premierem to odawanie Polski Niemcom wznowił poprzez zablokowanie zakładania spółek Polsko-Rosyjskich w byłych bazach sowieckiej armii na terenie Polszy które to o mało nie podpisał ówczesny prezydent Bolek Wałęsa..A potem juz nic innego nie robił tylko razem z Kaczyńskimi to budował gazociąg na dnie Bałtyku, to znowu blokował gazoport w Świnoujściu a ostanio nawet otworzył granice z okręgiem kaliningardzkim przez co tylko przez pierwsze dwa miesiące budżet Polski starcił 200mln pln z tytułu masowego przemytu ropy i benzyny z Rosji do Polski..\"

Nie dziwią was powiązania PiSu z masonerią i ich masońskie korzenie?
Polską rządzi masoneria.

ot, choćby Loża B-nai B-rith , którą założyli w USA Żydzi z Niemiec w 1843 roku.
W 2007 roku B*nai B*rith oficjalnie reaktywowała swoją działalność w III RP, odrodzoną masonerie oficjalnym listem powitał prezydent Lech Kaczyński.
B*nai B*rith International na swojej amerykańskiej stronie informuje, że Lech Kaczyński był ,,niezawodnym przyjacielem społeczności żydowskiej” i ,,sojusznikiem Izraela”.

( sorry, umieściłem * , bo apostrofy tu nie wchodzą )

Kolejny cytat:

\"Jest to jakieś domniemanie próbujące w dalszej części oczerniać działaczy Solidarności związanych z braćmi Kaczyńskimi.W latach 1980 chodziło przede wszystkim o dominację ekonomiczna przejęcie naszej gospodarki przez kapitał zagraniczny,wprowadzenie gospodarki wolnorynkowej.
Demontaż- oddanie państwa polskiego rozpoczął rząd Mazowieckiego ,Bieleckiego poprzez swego ministra finansów Balcerowicza który w gangsterski sposób doprowadził państwowe przedsiębiorstwa do upadłości przygotywując je do prywatyzacji za bezcen dla zagranicznego kapitału. Warto byłoby napisać życiorysy twórców Kongresu Liberalno-Demokratycznego i co ich inspirowało.Została przyjęta ustawa o nowym prawie Górniczo- Geodezyjnym,celem jej było przygotować -oddać 1/3 część terytorium pod eksploatację gazu łupkowego,wyłączając ten terytorium spod władzy samorządów,właścicieli nieruchomości-rolników.Kto dokonał tego wyczynu? Olszewski na pewno nie.\"

Teraz wiem za co, prezydent Duda chce stawiać pomnik Mazowieckiemu.

Jan Herman - BYŁEM PRZECIWNIKIEM MECENASA JANA
2019-02-09 10:31

Kiedy będę stawał „u wrót” z podaniem o „uwzględnienie”, za co „z góry dziękuję” – będę niewątpliwie zapytany o jakieś rekomendacje, że niby coś może dobrego zrobiłem dla Człowieka i Ludzkości.

Pewnie, że zrobiłem, jak w tej piosence Andrzeja Garczarka: budowałem socjalizm, i na nic więcej nie miałem już czasu. Po drodze, jak to na budowie, na bakier stałem z przepisami BHP i zwykłymi przepisami porządkowymi, byłem – znaczy się – niecnotą.

I zaraz pojawi się ten ochroniarz. Piotr zwany Świętym, i do mnie, kołaczącego, zwróci się z takim oto pytaniem ostatniej szansy: a masz no ty, człowiecze, jakąś rekomendację…?
No, i co wtedy?

Ano, wtedy powiem tak: po waszej stronie był taki człowiek, który mnie nie mógł znać, bo budował świat bez ustroju, za to sprawiedliwy. Mój imiennik. Który wstawiał się u ziemskiej sprawiedliwości za każdym, choćby błądzącym, byle był pewny, że w tej najważniejszej, polskiej sprawie, był bez cienia podejrzeń. Człowiek w wieku mojej Mamy, roztropny, choć niezłomny. Do niego zanieście moje pytanie, czy nie podjąłby się tu pilnej interwencji w mojej sprawie.

* * *

Zanim rozpoznałem, już jako człowiek dorosły, z czego składa się moja Codzienność – żyłem życiem harcerza, a potem aktywisty. A przynajmniej starałem się. Gdyby mi wszystko wychodziło tak jak chciałem – nie potrzebowałbym teraz rekomendacji.

Miałem Mecenasa Jana za człowieka po stokroć poważniejszego jako przeciwnik, niż te wszystkie „solidaruchy”. Nie boję się przecież „dymu” ulicznego, nie mam ni krzty poważania dla takiej „władzy”, która tylko władać lubi, a już odpowiadać za to co robi – nie chce.

Miałem jednak wyrobione zdanie o tych, którzy przeciw władzy ówczesnej „dymili” bez pamięci. Byle wszystko postawić w poprzek. Furda przestoje na każdym kroku, furda cokolwiek konstruktywnego, byle tylko obalać, obalać, obalać.

A jeszcze ten wąsaty, który sam w pojedynkę zbawiał świat od „komuny”, chyba że do pary z Tą co Ją w klapie nosił. Psuj, zwykły psuj, któremu Historia dała, a on uznał, że taka była – tej Historii – psia powinność, by jemu chwałę przynosić, wbrew Prawdzie. Bucowaty parafianin i krętacz. Jeszcze w Sierpniu nazwałem go chuliganem i odmówiłem mu prawa do mojego zaufania. Nie pytał o nie, ja byłem aktywistą organizacji studenckiej, i nie był to NZS.

Wyszło wąsatemu jak wyszło, dziś nawet wstydzić się nie umie, coraz bardziej w zaparte idzie. Namieszał aż miło, ale przeciwnik z niego marny. Podobno więcej książek napisał, niż przeczytał. W życiu nie potwierdził, że umie napisać choćby akapit…

Co innego Mecenas Jan. Chłopak z Bródna (ja z Drętowa). Syn kolejarza (ja ogrodnika). O lepszej Polsce usłyszał od PPS-owców (ja z broszur partyjnych). Podążał ku niej najpierw poprzez organizację Zawiszy – najmłodszych w Szarych Szeregach (ja byłem w harcerskich „drużynach obrony Wybrzeża”). Wychowany w domu na patriotę – tu się nic a nic nie różnimy. Miał w młodości epizod z ludowcami – ja nieco później.

Wyuczywszy się dobrego zawodu – praktykował w instytucjach PRL-owskich (ja – już to mówiłem – byłem aktywistą). Pogłębiał swoje racje działając w Krzywym Kole. Ja w tej sprawie też niemało robiłem (ruch kół naukowych, akademicki). Stawał przed sądami jako obrońca w procesach politycznych m.in. Melchiora Wańkowicza (1964), Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego (1965), Janusza Szpotańskiego(1968), Adama Michnika i Jana Nepomucena Millera, działaczy „Ruchu”. A w nowszych czasach – Wałęsy, Bujaka, Romaszewskiego. O, tu jest obszar, w którym nie ma porównania ja-Mecenas: On dużo wcześniej i w dużo mniej sprzyjających warunkach nauczył się wybaczać drugiemu, że nie jest tak doskonały, jakby się odeń oczekiwało.

To czyni Go wielokrotnie, stukrotnie większym ode mnie.

Ale był przeciwnikiem. Zbyt mądrym życiowo, by go wliczać do tej „eksperckiej” nawałnicy solidarnościowej.

Jego wielkość dotarła do mnie, kiedy zapatrzony we własne „ja” parafianin-krętacz i chuligan, mając w ręku naprawdę ciężkie narzędzia – usunął go z funkcji Premiera jak pętaka. On – pętak – usunął człowieka, któremu do pięt nie dorastał, bo i z czym.

Wtedy zrozumiałem, że Polska jest na złej drodze, a właściwie na poboczu. Meandruje między żwirem a rowem. Niech ci wszyscy, którzy myślą, że picuję i podstawiam żabia nóżkę – poczytają sobie moje teksty z tamtego czasu. Jeszcze wtedy nie byłem „internetowy”, ale byłem obecny swoimi tekstami.

Wtedy stałem się – o paradoksie – dysydentem Transformacji. Wcześniej miałem o niej zdanie jako ekonomista, przerażony nawałnicą prywatyzacyjno-rwaczą. Teraz wiedziałem, że niczym nie różniła się ta Transformacja od Bolszewii: nasza ma być racja, a kto nam wbrew – tego w niebyt.

* * *

Mecenas Jan rozważał w latach 80-tych koncept oddolnego ruchu obrony praw człowieka. Zaczął w 1980 od współtworzenia Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania. Ja akurat – mając dziś pozycję w przestrzeni publicznej dająca się określić jako „niezauważalna” – robię dokładnie to samo, przygotowuję kampanię na rzecz powołania Społecznego Ławnika Praw Człowieka i Obywatela.

I myślę, że najlepszym kandydatem na pierwszego społecznego Ławnika jest politolog, polityk, więzień za poglądy, siedzący od prawie 30 miesięcy w dzisiejszym nowo-zmianowym więzieniu.

* * *

Pan Mecenas nie w ciemię bity, kiedy go już Święty Klucznik zawezwie do niebieskiej poczekalni, gdzie będę czekał w pokorze – usiądzie przy mnie, tak po adwokacku, i zapyta: no, dobra, wywołałeś mnie, choć jestem w stanie spoczynku, obym nie zmarnował tego czasu, jaki ci poświęcam. Mów, ale szczerze, nie o swoich czynach, tylko o motywacjach: faktom nie da się zaprzeczyć, podrasowywać ich nie warto, tu w niebiesiech mają pełny rejestr. A ty powiedz tylko, o co ci w życiu chodziło.

O Polskę moją, Mecenasie.

Aby była Polską. Inaczej ją sobie może wyobrażałem, niż Pan, Mecenasie, ale w jednym się zgadzaliśmy, na co przytoczę „Litanię” Leszka Wójtowicza:

Nie pragnę wcale byś była największa
Zbrojna po zęby od morza do morza
I nie chcę także by cię uważano
Za perłę świata i wybrankę Boga
Chcę tylko domu w twoich granicach
Bez lokatorów stukających w ściany
Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
O sprawach które wszyscy znamy

I coś mi mówi, że różne moje postępki „po drodze” uczynione – Mecenas Jan uzna za nieważne przy takiej postawie wobec Ojczyzny: niech je ocenia ktoś mocniejszy, komu oceniać dane, a on stanie przy mnie, maluczkim, i będzie apelował.
Tak myślę sobie z nadzieją. Bo jak nie On…

Więcej: https://publications.webnode.com/news/bylem-przeciwnikiem-mecenasa-jana/

kali , ślepcze widzisz ... wszędzie Żydzi i masoneria lewacka :)

Karol Oksner - bogaty Żyd berliński jeszcze przed I wojną światową lub zaraz po niej - informacje są różne - kupił duży majątek Kuźnica Grabowska, położony około 30 kilometrów od Kalisza. W okolicy mówiło się, że nowy właściciel Kuźnicy choć mason, to mimo wszystko dobry człowiek. Po jego śmierci w 1933 roku pochowano go na cmentarzu żydowskim w Grabowie nad Prosną.
Karol Oksner miał trzech synów i dwie córki. Głównym spadkobiercą Kuźnicy został najstar­szy z latorośli - Seweryn oraz krewna Oksnerów, Żydówka rosyjska, Helena Lubrzyńska, go­spodarująca wraz z zięciem Michałem Hellerem.
Jej drugi zięć to postać historyczna - prezes światowego Kongresu Żydów z lat 1932-1948 i pierwszy prezydent Izraela dr Chaim Weizman.
Seweryn Oksner ożenił się z Marią Hertz, córką bogatego fabrykanta łódzkiego, ewan­gelika z wyznania i miał z nią jednego syna Jana.
Poza majątkiem pracował także w przedwo­jennym Ministerstwie Rolnictwa i Reform Rolnych. Miał także w Warszawie mieszkanie w już nie istniejącej kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 9. W dworze w Kuźnicy Grabowskiej prowa­dzono szerokie życie towarzyskie. Bywali tam np. Hertzowie z synem Zygmuntem, później­szym dziennikarzem Radia Wolna Europa, znany sportowiec i dziennikarz Wojciech Troja­nowski oraz żydowski pisarz Bruno Winawer.

Relacje świadków różnią się w szczegółach dotyczących urodzin i dziecięcych lat małego Jasia.
Jedni mówią, że urodził się i do szkoły chodził w Kuźnicy, inni że w Warszawie, a do majątku przyjeżdżał tylko w wakacje.
Jedni twierdzą, że „Oksnerowie jeszcze przed wojną zmienili nazwisko na Olszewscy”, inni że w czasie wojny lub bezpośrednio po niej.
Na wojnie we wrześniu Seweryn Oksner vel Olszewski zmobilizowany został jako oficer. Wrócił po mie­siącu i został aresztowany przez Niemców, lecz wnet zwolniony dzięki zabiegom wójta i zna­czniejszych gospodarzy.
W czasie okupacji rodzina mieszkała w Warszawie, a po powstaniu została wywieziona do jakiejś fabryki.
Po wojnie ojciec Jana Olszewskiego był dyrektorem w którymś z urzędów wysiedleńczych lub przesiedleńczych - tego nie udało się do­kładnie ustalić.

Mimo to wydaje się być pewnym, że opowieści pana Jana, iż pochodzi z rodzi­ny warszawskich kolejarzy włożyć można między bajki.

Dlaczego Izaak Oksner ciągle otaczał się Żydami ?

Przyznam że, mam tego wszystkiego serdecznie dosyć.
Tu już niewiadomo kto jest kto. Np Frasyniukowi przypisują nazwisko \"rotenschwanz\", co w tłumaczeniu znaczy-czerwony chvj
http://yelita.pl/artykuly/art/frasyniuk

Kto nie zmieniłby nazwiska, gdyby to była prawda?
Chyba sięgnę po jakąś książkę SF. Bo to wszystko nie na mój łeb. Takiego popierd*lenia nie sposób ogarnąć.
Dobrej nocy

niemal każda POstać publicznie znana, szczególnie żyjąca i aktywna w czasach burzliwych, przełomowych, nie ma jednoznacznego życiorysu i dorobku, to dlatego racjonalizm, zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje wstrzemięźliwość w ferowaniu jednoznacznych wyroków i opinii opartych tylko na wyrywkowych kartach historii..., to dlatego jedno doceniamy, a inne odrzucamy w Dmowskim, Piłsudskim, Jaruzelskim..., to dlatego nie egzaltujemy się Bolkowatością Wałęsy..., należy zachować wstrzemięźliwość i ludzi cenić szczególnie za POzytywy jesli te są istotne w przemianach i biegu historii oraz stanowią taką wartość, że inne aspekty przy tym bledną i można je POminąć...

I tu paplik należy się z tobą zgodzić.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

cieszę się, że robisz wreszcie POstępy...

Wspomniałem Olszewskiego jako premiera, a nie jego drogę życiową. Z którą różnie bywało. Odcinki proste i zakręty.
A poniżej sama prawda o nim i nie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=fnPQ_rY55Ww

Ten człowiek ani wybiela, ani oczernia. Zawsze mówi jak było i jak jest.
Tak samo jedzie po Tusku, Kaczyńskim, jak i po Dudzie.
Ten ostatni, faktycznie ostatnio odlatuje już zupełnie. Czyżby ziele od Haneczki?

paplik, to nie ja robie postepy tylko w tym twoim bełkocie niekiedy trafia się rozsadna opinia, uwaga.
Tak ci sie teraz trafiło, czyli potencjał jest, tylko skup się i nie odlatuj w mowętrawę, te swoje mało logiczne mantry.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Nie może też, zbytnio odchodzić od instrukcji.

Nie po to wysilają się u Smolara, aby propagandziści dmuchali w inną trąbkę.

Autor: Polus (---.elomza.pl)
Data: 09-02-19 12:34

\"Ten który prawdziwym, polskim premierem był.\"

Grzegorz Braun: Jan Olszewski i masoneria a nocna zmiana
https://www.youtube.com/watch?v=FTplq1KIX6Y

... spadła kolejna aureola ?

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0