niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Prezes Kaczyński : \"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\".

Prezes Kaczyński : \"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\".

Turecka policja aresztowała około 500 osób, które w sobotę brały udział w demonstracji na terenie budowy lotniska w Stambule. Robotnicy krzyczeli między innymi, że nie są niewolnikami, domagając się wypłaty zaległych wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

Działanie to odbyło się zgodnie z zapowiedzią prezydenta kraju, który groził użyciem siły w razie pojawienia się protestów pracowniczych. Policja rozproszyła demonstrację z użyciem gazu łzawiącego.

Robotnicy domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń i polepszenia warunków pracy: poprawy warunków mieszkaniowych, wydania ubrań pracowniczych oraz zapewnienia opieki lekarskiej. Gdy okazało się, że delegaci uczestników strajku nie zdołali osiągnąć porozumienia z przedstawicielami inwestorów, policja rozproszyła demonstrację z użyciem gazu łzawiącego. Turecki dziennik \"BirGun\" podał, że wśród aresztowanych jest sekretarz generalny związku zawodowego Insaat-Is, Yunus Ozgur, który był jednym z organizatorów protestu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezes Kaczyński : \\\"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\\\".

Knurki kwiczą. Kwik, kwik, kwik!! Do korytka tak tęsknią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezes Kaczyński : \\\"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\\\".

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w kwietniu 2018r ogłosił przedterminowe wybory do parlamentu i prezydenckie - półtora roku przed terminem !
Z tej okazji w Turcji przed czerwcowymi wyborami , aresztowano kilkaset osób z opozycji .

Od czasu puczu w Turcji aresztowano ponad 160 tysięcy osób i tyle samo zwolniono z pracy.
Ewenementem było aresztowanie 105 żon oficerów tureckich sił zbrojnych od stopnia porucznika do pułkownika.

Aresztowano też Tanera Kılıça, prezesa Amnesty w Turcji.
Od czasu próby zamachu stanu w 2016 roku tureckie władze prowadzą intensywne działania w celu uciszenia krytycznych głosów i utrudnienia pracy obrońcom i obrończyniom praw człowieka w tym kraju.

A tu i śmieszno i straszno : w 2015r ( ... jeszcze przed puczem ) - była Miss Turcji została aresztowana za kpiny z Erdogana na portalu społecznościowym.
Merve Buyuksarac, 26-letnia była Miss Turcji, udostępniła na pewnym portalu społecznościowym satyryczny wierszyk. Po paru godzinach do jej drzwi zapukała policja. Śliczna brunetka została aresztowana i doprowadzona przed oblicze sądu. Bo w Turcji Erdogana żarty z prezydenta traktowane są śmiertelnie poważnie

Wcześniej, bo na początku 2014 r., decyzją sądu zamknięto w Turcji popularny serwis społecznościowy Twitter. Niedługo później internauci z Turcji nie mogli korzystać z najpopularniejszego w sieci serwisu wideo. Blokadę wprowadziła rządowa agencja po opublikowaniu na YouTubie nagrania rozmowy wysokich przedstawicieli władz.

W tym samym roku został aresztowany 16to letni licealista, za publicznie nazwanie tureckiego prezydenta \"liderem przemocy, łapówek i korupcji\".

Nastolatek wziął udział w spotkaniu upamiętniającym tureckiego porucznika zabitego przez islamistów w 1930 roku w egejskim mieście Menemen. W czasie tych obchodów chłopiec odczytał oświadczenie w obronie laickości państwa i zasad promowanych przez Mustafę Kemala Ataturka, twórcę współczesnego państwa tureckiego. Zebrani ludzie wtórowali nastolatkowi, skandując \"wszędzie łapówkarstwo, wszędzie korupcja\".

W maju 2018r aresztowano 84 osoby w Stambule, turecka policja podczas obchodów Międzynarodowego Święta Pracy. Zarówno w Stambule, jak i w innych tureckich miastach zastosowano wyjątkowe środki bezpieczeństwa.
Tureckie władze zakazały zgromadzeń w niektórych miejscach, w tym na głównym placu - Taksim w europejskiej części Stambułu. Był on ogrodzony przez policję, a zwolennicy opozycji, którzy próbowali się do niego dostać - jak donoszą media - zostali aresztowani.

W Stambule zmobilizowano ponad 26 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji trzy helikoptery, 85 armatek wodnych i prawie 70 opancerzonych wozów.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wydał decyzję o przedłużeniu do 30 dni okresu aresztowania bez konieczności stawiania zarzutów zatrzymanym osobom

TAK WYGLĄDA DEMOKRACJA W KRAJU , KTÓRY PREZES KACZYŃSKI STAWIA ZA WZÓR DLA POLSKI

Zachód krytykuje posunięcia tureckich władz, szczególnie zaś aresztowania dziennikarzy, czystki wśród sędziów, zamykanie niezależnych redakcji czy sugestie o przywróceniu kary śmierci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezes Kaczyński : \\\"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\\\".

To trzeba mieć pisi umysł, żeby wierzyć, że najlepiej będzie z nikim nie współpracować, odgrodzić się, zniechęcać do pracy, dać 500+ i w ten sposób będziemy bogaci, dogonimy Niemców raz dwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezes Kaczyński : \\\"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\\\".

Ojj jak was te 500 plus na polskie dzieci boli... Odnośnie Niemców tam zasiłek rodzinny tzw kindergeld zostanie podniesiony od 2019, chociaż i tak był w porównaniu z naszym zasiłkiem rodzinnym na wysokim poziomie.Dla was Polak to powinien być wyrobnikiem we własnym kraju, ewentualnie spakować manatki i wyjechać. I wy się zwiecie Polakami. Byście jeden drugiego w łyżce wody utopili.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezes Kaczyński : \\\"trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja\\\".

Jak wyżej, a czy oni są napewno Polakami? Z tego co piszą można wywnioskować że są na pewno gorszym sortem podpierdalaczy, są zawsze przeciw co kolwiek by się nie działo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0