czwartek, 21 czerwca 2018 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Był u was kapłan

Był u nas kapłan po kolendzie pytał czy chodzimy do kościoła ,odpowiedzieliśmy w miarę potrzeb duchowych ,on wypytywaj jak sbecja czy co niedziela no wybaczcie oglądać folwark zwieżęcy komży kliki korupcyjne obłudników sitwy lokalne,,i stwierdziliśmy że każdy w komży kapłan powinien iść codzień na 8godzin ciężkiej roboty do bisssssnemenów łomżyńskich utrzymać się miesiąc za 1500zł. A potem na mszy nawracać i prawić kazania ,ooo jak się obruszył i poszedł na pięcie ,ja mu pożyczyłem na drogę ...niech Bóg błogosławi ,niech Bóg prowadzi hahahahq nawet koperty nie wzioł.Może się nawróci ,może nawróci biszopów komży.Po kolendzie ciemny lud niech czyta.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Był u was kapłan

A co cekawe wykasowano mójmtemat:Orwell w komży a politykieży i tam dałem link bardzo ciekawe...admin do wymiany nie rób cenzury ......

Anatol M.

...tu nie chodzi o \"kolendę\", tylko o \"kolędę\"...
W Kościele katolickim wizyta taka określona jest prawem kanonicznym:
Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując. — kan. 529 §1.[1][2]

....którą zatem rolę z owego prawa kanonicznego wypełniają kolędnicy w sutannach..?, przecież tam nie ma nic o zbieraniu ofiar, ani innych datków...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

nie chcesz, nie przyjmuj księdza. Nie chcesz im płacić? To nie płać. Nie wszystkich księży należy mierzyć miarą biznesmena z Torunia. Nikt nie powinien obnosić się swoją religijnością, jak komuniści z pis. I nie każdy musi obnosić się ze swoim ateizmem. Chcesz się modlić? Proszę bardzo - dom, kościół? Jesteś ateistą? Nie musisz kamieniami rzucać w wierzących.

TYPOWY ZWOLENNIK PIS

Jak wyżej.

Jakby nie wpie.rdalali sie ludziom w ich normalne zycie to ok. niech tam sobie laza, zbieraja kase od tych co daja, wolny wybor. Ale nie, te czarne szuje staraja sie meblowac swiat na swoja modle wszystkim bez wyjatku. Ba, zdanie inne niz ich jest zamachem na wiare, walka z kosciolem, atakiem na Boga!
To tak ma to wygladac ? Jak tak to wypad do Watykanu, tam moga sobie rzadzic, bo to podobno ich...

urbi et orbi !

ja sekty nie wpuszczam...delikatnie mówiąc...wolę dać na WOŚP..

ziomex

sprawy działalności waszego, obłudnego i zakłamanego kościoła zwisałyby mnie długim kalafiorem, gdyby ten nie usiłował, często skutecznie, urządzać mojego życia osobistego na swoją modłę oraz nie wyciągał swoich pazernych łap po państwowe, czyli też moje pieniądze...
gdyby było tak, że kościół nie byłby faworyzowany jako jedynie słuszny, nie odgrywał istotnej siły ideologicznego dyktatu POprzez instytucje państwowe (np. oświata) i prawo świeckie oraz utrzymywany byłby wyłącznie przez swoich wyznawców obchodziłby mnie on tyle co zeszłoroczny śnieg...

sobie pogadaj, a taka gadką nie różnisz się niczym od tych których tak nienawidzisz. Tak samo jak oni wpierd.alasz się wszędzie i próbujesz mówić ludziom jak mają żyć !!!

co Ty ze swoich podatków utrzymujesz ??? Dokładnie nic, bo one nawet nie sa kroplą w morzu ....

Kulczyk łomżyński otrzymujący szkoły, przedszkola i finansujący +500 .... ze swoich podatków .... a h. cie interesują podatki innych ....

Był

A i tak najlepsza była kolęda 2017 w Tomkowej (Świdnik), gdzie na posługę wybrały się kościelna i kucharka, ponieważ proboszcz był chory, więc wyznaczył zastępstwo.

Można?
Można !

sobie pogadaj, a taka gadką nie różnisz się niczym od tych których tak nienawidzisz. Tak samo jak oni wpierd.alasz się wszędzie i próbujesz mówić ludziom jak mają żyć !!!

krótko i na temat :)

--------------------------------------------------------

Ci co chca, moga zawsze zrobic laske swojemu duppasterzowi, moga oddawac nawet cala wyplate, zapisywac im caly swoj dobytek, wolna wola... Ale to ze za ta \"dobra wola\" stoi panstwo, ktore swoim prawem? i majestatem autoryzuje ten proceder wobec wszystkich, poprzez daniny na poziomie centralnym, wojewodzkim, czy gminnym, gdzie panstwowe spolki skarbu panstwa, wala strumien niekonczacej sie kasy w wypasione klesze dvpska, stojace ponad prawem, to to jest ok? Badz zdrow w takim razie... bo kto i komu wpie.rdala sie w zycie?

urbi et orbi !

A dla czego to kościółek tak szybko podwinoł ogonek kiedy to było głośno o wprowadzeniu podatku kościelnego? Większość cywilizowanego świata nie broni ludziom swoich praktyk religijnych, ale to właśnie ci praktykujący łożą na utrzymanie wielebnego, a ten ma się trzymać tego co głosi. W Polsce kościółkowi takie coś nie w smak?

I niech mnie cmoknie ;)

Tu chodzi o proste zasady jakie głosił J.CH. i to że święty Franciszek z Asyży rok 1182 ...sam na sobie testował dzień pracy i doszedł do wniosku że optymalnie to 8 godzin dziennie (mało ludzi o tym wie , ztąd w cywilizowanych systemach jest 8g.dzień pracy) łomża jako obóz koncentracyjny niewolnictwa wymuszanego na biedzie i beznadzeji jest zaprzeczeniem wartości chrześciańskich (no urzędniki mają 8g.) a każdy z kapłanów powinien normalnie pracować i się z tego utrzymywać ...jak powyżej ktoś napisał , a nie żerować na publicznym pieniądzu od politykierów ,i wierni powinni utrzymywać te Pałace luxusu i auta lux tych kapłanów ,ponadto powinni wszystkie kwoty publikować w internecie tak jak w BIP i z wiernymi wpadającymi w biedę groszem się dzielić ,ja kiedyś takiego księdza poprosiłem żeby zamienił się zemną na mojego grata a dał swoje nowe auto lux ,to się roześmiał i zaimputował mi że zarobił sobie ,na czym? Ja ich nie widzę w komżymżeby pracowali ciężkolub chodzilimpo ulicach i biednym pomagali....

Anatol M.

...i nie zobaczysz...

urbi et orbi !

tomki i inni \"znafcy\" Biblii...
mówić/przekonywać innych jak mają żyć to zupełnie co innego od wprowadzania religijnych nakazów i zakazów do prawa świeckiego, bo to jest już przymus religijny...
macie pełne możliwości dostowania się do księżowskich zaleceń, ale nie wolno wam żądać i przymuszać innych by byli takimi samymi kretynami...
...podałem konkretny przepis kościelny odnośnie kolędy POkazując na jego tle totalne fałszerstwo religii, sprowadzenie jej do sakrobiznesu, znakomitego sPOsobu dla księży i biskupów aby żyć po królewsku wykorzystując naiwność wiernych i sPOlegliwość POlityków..., zamiast merytorycznego odniesienia ze strony kuriewnej hołoty sPOtykają mnie jak zwykle POgardliwe i POniżające inwektywy....

ja tak nie daje bo nie mam i nikt mnie nie zmusza żeby dać. Nie chcesz to nie dawaj nie gadaj

gość lomza

https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-w-sutannie-zdjecie-prezydenta-to-nie-fotomontaz-6208454322972801a

ta fotka wiele mowi na powyzszy temat, niby zludzenie ale czy aby na pewno...

urbi et orbi !

No żeby ja był bleszczaty na jedno oko, to bym może uwierzył , że to sutanna.

stefannowak

stefanek, nikt nie wmawia ze to sutanna, ani tez wierzyc w to nie nakazuje... ale z czytaniem to na pewno masz problem, bo o zrozumieniu to juz nie wspomne... moze i bleszczaty jestes ale nie na oko...

urbi et orbi !

wszyscy, którzy płacą POdatki łożą na kościół, także ofiarują księżom za darmo różne nieruchomości, państwowe i samorządowe..., zatem nasze - parafian skąpstwo, rekompensuje usłużna władza POlityczna

To nie skąpstwo, to świadomość

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0