niedziela, 07 sierpnia 2022 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
UZALEŻNIENIE OD INTERNETU

Internet wkracza w nasze życie coraz bardziej, z dnia na dzień przybywa jego zagorzałych wielbicieli i przeciwników, a wśród nich ludzi uzależnionych, często nie znających sobie z tego sprawy. Ten test możesz potraktować jako zabawe lub małe ostrzeżenie i przestrogę.

Weź kartke i napisz w słupku cyfry po kolei od 1 do 20, a przy nich zapisuj litery od odpowiedzi, które najcelniej opisują Twój stosunek do odpowiedniej sytuacji.

1.źle się czuję, kiedy wiem, że muszę odłączyć się od Internetu:

A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

2.Moje otoczenie skarży się, że za dużo czasu spędzam na sieci:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

3.W nocy, nawet bardzo zmęczony, oddalam moment odłączenia się od sieci:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

4.Coraz bardziej interesuje mnie, co może wydarzyć się na sieci podczas mojej nieobecności:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

5.Uważam, że znajomi "wirtualni" są lepsi od rzeczywistych:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

6.Coraz dłużej siedzę na Internecie i coraz mniej wychodzę z domu:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

7.Budzę się w nocy i mam ochotę przyłączyć się do sieci:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

8Mimo czynionych wysiłków, nie potrafię oprzeć się potrzebie wejścia na Internet:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

9.Często jestem na sieci dłużej niż początkowo zamierzałem:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

10.Coraz częściej mam ochotę rozmawiać ze znajomymi w Internecie niż spotykać się z "rzeczywistymi" ludźmi:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

11.Z powodu zasiedzenia się na Internecie, zdarza mi się zapomnieć o moich codziennych obowiązkach (sprzątanie, posiłki, zakupy ...):
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

12.Surfowanie po Internecie powoduje, że jestem mniej wydajny w pracy:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

13.Kiedy jestem daleko od komputera, mam ochotę znaleźć się jak najszybciej przy nim z powrotem:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

14.Czuję się winny z powodu spędzenia zbyt dużej ilości czasu na Internecie:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

15.Podłączam się do sieci natychmiast po przebudzeniu:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

16.Z ludźmi rozmawiam głównie na temat Internetu:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

17.Kiedy jestem na sieci, nie liczę upływającego czasu:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

18.Odczuwam nieodpartą potrzebę częstego sprawdzania poczty:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

19.Zrezygnowałem ze swoich codziennych przyjemności, aby więcej czasu spędzać na Internecie:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

20.Spóźniam się na spotkania z ludźmi z powodu zbyt długiego siedzenia w sieci:
A Nigdy
B Sporadycznie
C Czasami
D Często

Podlicz i zapisz na kartce ile miałeś odpowiedzi A, B, C i D.

Jeśli dopowiadałeś najcześciej na A i B lub tylko A lub tylko B w większości:

Nie jesteś uzależniony i Internet raczej nie zakłóca Twojego normalnego życia. Internet traktujesz jako normalne narzędzie, które ma słuzyć Ci pomocą w zdobywaniu potrzebnych Ci informacji. Nie uważasz Internetu za "ósmy cud świata" i nie interesuje Cię specjalnie "wirtualne życie". Realizujesz się w życiu "rzeczywistym" i nie uważasz, że na Internet wchodzą bardziej interesujące osoby niż te, które spotykasz w innych miejscach.

Jeśli odpowiadałeś najcześciej na A i C, A i D lub B i C lub tylko C w większości przypadków:

Jesteś pasjonatem Internetu i zaczynasz mieć z tego powodu problemy. Nie można jeszcze mówić o uzależnieniu, ale raczej o nieodpartej potrzebie łączenia się z siecią. Jesteś jeszcze na etapie, na którym możesz się kontrolować. Tak więc, ustal sobie limit czasu przebywania na Internecie i skrupulatnie go przestrzegaj. Wychodź, spotykaj się z przyjaciółmi, czytaj książki i dostrzegaj piękno otaczającego Cię "rzeczywistego" świata.

Jeśli odpowiadałeś najcześciej na C i D lub tylko D w większości przypadków:

Jesteś uzależniony od Internetu i nie możesz bez niego żyć. Wyraźnie widać, że nie możesz obejść się bez Internetu i z tego powodu "zawalasz" coraz więcej obowiązków w świecie "rzeczywistym". Nie przychodzisz lub spóźniasz się na umówione spotkania, masz coraz mniej kontaktów z "realnymi" ludźmi i straciłeś umiejętność cieszenia się otaczającym Cię światem. Sytuacja jest poważna i jeśli nic z tym nie zrobisz, to stopniowo będziesz coraz bardziej oddalał się od rzeczywistości. Powinieś zadać sobie pytanie o przyczyny spędzania takiej ilości czasu przed komputerem. Co w "rzeczywistym" życiu jest dla Ciebie tak trudne i nieosiągalne, że musisz uciekać się do szukania tego w komputerze? Warto skontaktować się z psychoterapeutą i wziąć być może udział w grupie terapeutycznej czy grupie wsparcia dla osób uzależnionych od internetu. Pozwoli Ci to odkryć głębsze przyczyny Twojego uzależnienia i dokonać niezbędnych zmian w Twoim życiu.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: UZALEŻNIENIE OD INTERNETU

nie rozumiem, po co ta ankieta :D

kazdy myslacy czlowiek jest w stanie odpowiedziec sam od czego jest uzalezniony (no chyba, ze lubi sie sam oszukiwac)

osobiscie, tak jestem uzalezniony od Internetu ;) Amen.
zycie bez neta jest trudniejsze i to juz nie raz doswiadczylem ;)

chyba nie tu powinien znaleźć się ten temat ...

ja nie jestem uzależniony od internetu

no jak to nie ;/ ? ty bez napisania posta nie wytrzymasz dzieciak ;-))

Kiler nie raz wytrzymywałęm :)

Trzeba rozróżnić uzależnienie od internetu od uzależnienia od informacji. Internet jest tylko medium.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Uzależnienia trzeba leczyć! Polecam zapoznać się ze stroną https://osrodekwsparcie.pl/kontakt

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0