niedziela, 24 września 2017 napisz DONOS@

Nieudana próba przemytu narkotyków na teren Zakładu Karnego w Czerwonym Borze

Rutynowo korespondencja kierowana do więźniów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze sprawdzana jest przez psa specjalnego. We wtorek 28 marca 2017 r. trakcie kontroli jednej z partii listów pies zaczyna wykazywać reakcje właściwe przy wyczuciu substancji odurzających.
wt, 28 marca 2017 21:01

Przemyt narkotyków udaremnili funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Narkotyki w liście do jednego z więźniów wykrył specjalnie szkolony pies.


Pies dotkliwie pogryzł dziecko w Zambrowie - chłopiec trafił do szpitala

pon, 27 marca 2017 14:39

Policja szuka właściciela psa, który dotkliwie podgryzł 12-letniego chłopca w Zambrowie. Dziecko ma poranioną głowę i twarz, ale jego życiu nic nie zagraża.


Marsz dla życia i rodziny w Łomży

so, 25 marca 2017 19:31

Ponad 100 osób wzięło udział w "Marszu dla życia i rodziny" w Łomży. Intencją marszu jest ochrona ludzkiego życia od chwili poczęcia oraz obrony instytucji małżeństwa i rodziny.


Sąd utrzymał warunkowe umorzenie sprawy byłego wicewojewody

Wojciech Dzierzgowski
śr, 22 marca 2017 19:04

Sąd Okręgowy w Łomży oddalił w środę (22.03) apelację prokuratury i utrzymał warunkowe umorzenie postępowania wobec byłego wicewojewody podlaskiego i byłego szefa PSL w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego. Chodziło o nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.


Do 2050 roku w regionie będzie mieszkać mniej niż milion osób - szacują demografowie

pon, 20 marca 2017 18:58

Podlaskie jest jednym z najbardziej wyludniających się regionów w Polsce. Mieszka tu tez najwięcej starszych ludzi. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, który prognozuje, że w najbliższych latach sytuacja będzie nadal się pogarszała.


Tragedia w Łomży - mężczyzna zginął przycinając gałęzie

so, 18 marca 2017 07:58

Do tragedii doszło na posesji przy ulicy Chętnika. Prawdopodobnie mężczyzna zginął dlatego, że piła wciągnęła jego szalik - powiedział Polskiemu Radiu Białystok komisarz Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Według wstępnych ustaleń policji 75-latek stojąc na drabinie, którą przytrzymywał jego znajomy, przycinał gałęzie zasłaniające widok.


Ma być bezpieczniej na alei Piłsudskiego w Łomży

Wyjazd ze szpitala w Aleję Piłsudskiego - miejsce gdzie bardzo często dochodzi do kolizji drogowych
śr, 15 marca 2017 12:04

Po interwencjach mieszkańców, władze miasta chcą wprowadzić tymczasową organizację ruchu przy wyjeździe ze Szpitala Wojewódzkiego.
"Teraz jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, na którym często dochodzi do kolizji i wypadków" - mówi Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta w Łomży.


Śmiertelny wypadek pod Grajewem

śr, 15 marca 2017 06:48

Do śmiertelnego potrącenia doszło we wtorek (14.03) około godziny 18:30 na drodze krajowej nr 65 pod Grajewem - na drodze wylotowej w kierunku Ełku.


5 konsorcjów i firm chce budować drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna

pon, 13 marca 2017 19:47

5 konsorcjów i firm chce budować tzw. drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna na trasie S61 Via Baltica. Firmy zaproponowały ceny od 75 mln zł do ponad 99,5 mln zł. W poniedziałek (13.03) otwarto oferty przetargowe - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Ruch Obrony Polskiej Samorządności

pt, 10 marca 2017 20:16

W piątek (10.03) rozpoczął działalność w województwie podlaskim Ruch Obrony Polskiej Samorządności (ROPS). Inicjujący Ruch działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiadają, że do końca marca będzie on działał w całym kraju. Struktury w Podlaskiem są dziewiątymi w Polsce.


Kleszcze w Podlaskiem - do lekarzy zgłaszają się osoby z objawami boreliozy

cz, 09 marca 2017 08:32

Po zimie w województwie podlaskim pojawiły się kleszcze. Do lekarzy zgłosiło się już ponad 200 osób z objawami boreliozy. Tylko w ciągu 2 miesięcy do wojewódzkiego sanepidu zgłoszono 7 przypadków zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu.


Wszystkie podlaskie szpitale publiczne mają wejść do tzw. sieci szpitali

śr, 08 marca 2017 08:19

Wszystkie podlaskie szpitale publiczne mają wejść do tzw. sieci szpitali - poinformował we wtorek (07.03) dyrektor oddziału NFZ w Białymstoku Maciej Olesiński. W sieci mają się też znaleźć prywatne placówki spełniające kryteria ustawowe.
"Jest mniej więcej wiadomo, które placówki służby zdrowia do sieci wejdą. Jestem tutaj dobrej myśli, sytuacja jest stabilna. Założenia są takie, że do sieci w województwie podlaskim powinny wejść wszystkie szpitale publiczne"- poinformował Olesiński na konferencji prasowej wspólnej z wiceministrem zdrowia Krzysztofem Łandą.


Baterie słoneczne zasilają przystanek w Łomży. Na razie to tylko test

wt, 07 marca 2017 12:33

Przystanek autobusowy na baterie słoneczne - takie rozwiązanie testuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Panele fotowoltaiczne są zamontowane na razie na jednym z przystanków, by przetestować, czy takie rozwiązanie się sprawdzi. To miejsce przy ulicy Spokojnej, blisko bazy MPK.


Łomżyńscy nauczyciele podnoszą kwalifikacje w obawie przed utratą pracy

pon, 06 marca 2017 11:55

Podwoiła się, w stosunku do poprzednich lat, liczba nauczycieli, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje do nauczania nowych przedmiotów. Pedagodzy, którzy rozpoczęli takie studia podyplomowe w Łomży, nie ukrywają że głównym powodem tego jest obawa przed utratą pracy po reformie oświatowej.


Ojciec Edward Konkol wśród laureatów VI edycji nagrody im. Jana Rodowicza "Anody"

Ojciec Edward Konkol na spotkaniu w Łomży
pon, 06 marca 2017 08:18

Nagroda została w 2017 roku przyznana po raz szósty, pierwszy raz w trzech kategoriach: za całokształt dokonań i postawę życiową stanowiącą wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, za wyjątkowy czyn oraz za zaangażowanie i działalność społeczną. Mogą być nią honorowane osoby wyróżniające się zaangażowaniem na rzecz innych, wyjątkową inicjatywą i energią życiową oraz postawą stanowiącą przykład dla młodego pokolenia.


Prowadził busa po pijanemu - zatrzymali go w Łomży inni kierowcy

pt, 03 marca 2017 21:40

Pijanego mężczyznę zatrzymali w Łomży inni kierowcy. Kierowca busa wcześniej prawie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym.


Prokuratura odwołała się ws. oświadczeń majątkowych byłego wicewojewody

cz, 02 marca 2017 08:31

Prokuratura odwołała się od wyroku sądu w Łomży, który warunkowo umorzył postępowanie wobec byłego wicewojewody podlaskiego i byłego szefa PSL w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego. Śledczy zarzucają mu nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.


Pożar piekarni we wsi koło Grajewa

śr, 01 marca 2017 08:51

Straty oszacowano na pół miliona złotych. Paliła się piekarnia we wsi Konopki koło Grajewa.


Nowe rondo i ścieżka rowerowa w miejscu 80 drzew w Łomży

wt, 28 lutego 2017 09:23

Około 80 drzew zostanie wyciętych na osiedlowym skwerze przy skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej w Łomży. To przygotowanie do remontu ul. Polowej w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Aby zwiększyć szanse na dofinansowanie łomżyńskiego wniosku, zaprojektowano - kosztem zadrzewionych terenów osiedlowych - m.in. bezkolizyjne skrzyżowanie i ścieżkę rowerową.


Nie ma podstaw do wznowienia śledztwa ws. zamordowania żydowskich kobiet pod Szczuczynem

cz, 23 lutego 2017 11:32

Nie ma podstaw do podjęcia na nowo, prawomocnie umorzonego, śledztwa w sprawie zamordowania dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna w 1941 r. - uznał pion śledczy IPN po zapoznaniu się z nowymi informacjami na ten temat. - Przeprowadzone przesłuchania, ujawnionych już po zakończeniu postępowania w tej sprawie świadków, nie dostarczyły podstaw do podjęcia na nowo prawomocnie umorzonego śledztwa - powiedział prok. Robert Janicki z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
W lutym 2013 r. pion białostockiego oddziału IPN śledztwo umorzył, bo nie udało się ustalić innych sprawców niż ci, którzy zostali osądzeni za tę zbrodnię po wojnie. Miała ona miejsce w sierpniu 1941 r.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0