czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Związek Gmin Wiejskich RP apeluje o odroczenie reformy edukacji

cz, 08 grudnia 2016 13:57

Odroczenia planowanych zmian w oświacie chce Związek Gmin Wiejskich RP. W specjalnym apelu do rządzących podkreśla, że reforma wprowadzana jest zbyt szybko i powinna mieć poparcie społeczne. Stanowisko to popierają gminy wiejskie z województwa podlaskiego.


Referendum ws. budowy lotniska w Podlaskiem odbędzie się 15 stycznia

pon, 05 grudnia 2016 13:52

To już pewne – referendum dotyczące budowy regionalnego lotniska w Podlaskiem odbędzie się 15 stycznia. Komisarz Wyborczy w Białymstoku właśnie podpisał zarządzenie dotyczące jego organizacji.
Uprawnionych do głosowania jest prawie milion mieszkańców regionu, jednak aby samo referendum było ważne do urn musi pójść 30 procent z nich. Zgodnie z prawem, z chwilą publikacji zarządzenia może się rozpocząć kampania referendalna.


Starosta łomżyński przyznał stypendia

cz, 01 grudnia 2016 09:42

Dwa stypendia za wyniki w nauce i jedno sportowe przyznał na rok szkolny 2016/2017 starosta łomżyński. Stypendium sportowe otrzymał młody miotacz Sebastian Włostowski, absolwent Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, a obecnie uczeń I klasy w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących. Reprezentował swoją szkołę, powiat i ziemię łomżyńską na zawodach szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i na Mistrzostwach Polski. Był też jedynym nominowanym w tej kategorii.


Referendum ws. lotniska może kosztować ok. 4 mln złotych

śr, 30 listopada 2016 17:00

Prawdopodobnie 15 stycznia 2017 roku odbędzie się w Podlaskiem referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska. To efekt wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że samorząd województwa musi przeprowadzić głosowanie.
Od lat zabiegał o to komitet referendalny. Paweł Myszkowski z komitetu cieszy się z decyzji sądu i ma nadzieję, że referendum będzie miało odpowiednią frekwencję.


NSA zdecydował o referendum regionalnym ws. lotniska w Podlaskiem

śr, 30 listopada 2016 08:18

W Podlaskiem ma się odbyć referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska - zdecydował o tym we wtorek (29.11) Naczelny Sąd Administracyjny. Uchylił też przy tym orzeczenie sądu wojewódzkiego, który oddalił skargę pomysłodawców takiego głosowania.
Na referendum nie zgodził się dwa lata temu sejmik województwa podlaskiego, ale pomysłodawcy głosowania złożyli skargę do sądu administracyjnego. Chodziło o przekroczony, miesięczny termin na rozpoznanie przez sejmik takiego wniosku, popartego kilkudziesięcioma tysiącami podpisów.


Władze Zambrowa rozdają ryby. Trzeba je tylko samemu złowić

wt, 29 listopada 2016 09:19

Władze miasta opróżniają zalew miejski przed zimą i proponują, by każdy, kto własnoręcznie wyciągnie ryby, wziął je sobie w prezencie.


Marszałek województwa nie rezygnuje z łączenia spółek PKS

pon, 28 listopada 2016 16:40

Mimo możliwych tarć w koalicji, a także sprzeciwu części związkowców, dojdzie do połączenia pięciu podlaskich spółek PKS w jedną superspółkę. Zapowiedział to w poniedziałek (28.11) na konferencji prasowej marszałek Jerzy Leszczyński. To odpowiedź na piątkowe oświadczenie dwójki członków zarządu województwa z klubu Platformy Obywatelskiej. Wicemarszałkowie Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz zapowiedzieli, że z uwagi na brak pełnych informacji nie poprą inkorporacji spółek. - To zaskakująca decyzja, choć nie zmieni ona procedury łączenia PKS-ów, bo to jedyny ratunek dla firm przed prywatyzacją lub bankructwem - mówi Jerzy Leszczyński.


Świąteczna Zbiórka Żywności

pt, 25 listopada 2016 10:44

W całej Polsce – również w Podlaskiem – rozpoczyna się trzydniowa (25-27.11) Świąteczna Zbiórka Żywności. Można podarować m.in. cukier, konserwy czy słodycze. Wolontariusze będą zbierać jedzenie, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafi do najuboższych mieszkańców regionu – rodzin wielodzietnych, osób samotnych czy bezdomnych. Potrzebne są głównie produkty z długim terminem ważności, takie jak: olej, makaron, mąka, konserwy czy słodycze.


Marszałek Leszczyński otrzymał ponad 6 tys. podpisów osób przeciwnych łączeniu 5 spółek PKS

pon, 21 listopada 2016 18:29

Ponad 6 tysięcy podpisów osób przeciwnych łączeniu 5 spółek PKS w Podlaskiem przekazali w poniedziałek (21.11) w Białymstoku marszałkowi województwa podlaskiego Jerzemu Leszczyńskiemu związkowcy i pracownicy tych spółek.


Krzysztof Jurgiel nadal będzie rządził podlaskim PiS-em

Krzysztof Jurgiel i Jarosław Kaczyński (fot. archiwum)
so, 19 listopada 2016 16:39

Niespodzianki nie było. Krzysztof Jurgiel nadal będzie rządził podlaskim PiS-em.
Według procedury obowiązującej we wszystkich regionach kandydata wskazał Jarosław Kaczyński. W Podlaskiem był to minister rolnictwa.


Sokolnik pomoże płoszyć ptaki w Wysokiem Mazowieckiem

Nocne gawrony przy ul. Mikołaja Kopernika (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
pt, 18 listopada 2016 10:31

Przez dwa tygodnie gawrony i kawki w parkach Wysokiego Mazowieckiego płoszone będą przez ptasie drapieżniki. Z pomocy sokolnika i jego ptaków władze miasta zdecydowały się skorzystać, kiedy nie przyniosły oczekiwanych efektów inne sposoby pozbycia się uciążliwego ptactwa.


Radny Kolna zatrzymany. Pijany miał demolować pub

pon, 14 listopada 2016 20:41

Jeden z kolneńskich radnych został zatrzymany przez policję i noc z niedzieli na poniedziałek (13/14.11) spędził w izbie zatrzymań - nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Białystok.


Gminy nie są zainteresowane otwieraniem żłobków. "Mają różne obawy"

nie, 13 listopada 2016 15:13

Osoby prywatne w Podlaskiem są bardziej zainteresowane tworzeniem żłobków czy klubów malucha niż samorządy. Tak wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Prowadzi on konkurs na unijne dotacje na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Wyniki konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego

pon, 07 listopada 2016 08:15

Położona w Zwierżanach w gminie Sidra zagroda zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.
W skład zagrody wchodzi budynek mieszkalny i inwentarski, stodoła, spichlerz oraz żuraw studzienny. Jej właściciele, Marzenna i Piotr Horsztyńscy, poza dyplomem i pamiątkową tabliczką dokumentującą zwycięstwo, odebrali także nagrodę pieniężną - 6 tysięcy złotych.


Brytyjska ekolog dotarła na motoparalotni do Goniądza

Biebrza
so, 05 listopada 2016 12:08

Sacha Dench, która leci motoparalotnią razem z łabędziami dotarła do Polski. Wizytę w naszym kraju rozpoczyna od Goniądza.
Brytyjska ekolog chce przemierzyć 11 krajów i 7 tysięcy kilometrów by zwrócić uwagę świata na los łabędzi bewików których populacja zmniejszyła się o połowę. "Zanim Sacha Dench dotarła do Goniądza pokonała m.in. Rosję, Estonię i Litwę" - mówi koordynator akcji w Polsce Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.


54-latek zginął w fabryce Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem

śr, 02 listopada 2016 17:00

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę (02.11) w Wysokiem Mazowieckiem. W fabryce Mlekovity zginął 54-latek - mieszkaniec województwa lubelskiego.


Jedwabne. Zmiany na stanowisku przewodniczącego rady miasta

nie, 30 października 2016 15:44

Bogdan Iwanowski zastąpił Mariusza Szmitkę na stanowisku przewodniczącego rady miasta w Jedwabnem.
Wniosek o odwołanie przewodniczącego zgłoszono burząc zaproponowany porządek sesji, która wcześniej została przerwana z powodu braku kworum.


Zarzuty znieważenia sądu i sędzi dla protestującego ojca

pt, 28 października 2016 17:51

Zarzut znieważenia sądu i sędzi usłyszał jeden z ojców, który protestował w wakacje przed łomżyńskim sądem.

Przy ulicy Polowej w Łomży Bogdan W. postawił przyczepę kempingową i przez miesiąc prowadził swój protest. Jak mówi Maria Kudyba z Prokuratury Okręgowej w Łomży, swoimi wypowiedziami złamał prawo. Jak dodaje, Bogdan W. obrażał sąd i sędzię zarówno przez hasła umieszczone na banerach jak i w wywiadach udzielanych dziennikarzom.


Początek procesu czterech Czeczenów, którym zarzuca się współpracę z ISIS

cz, 27 października 2016 13:06

Oskarżeni o wspieranie terroryzmu Czeczeni - podobnie jak w śledztwie - również przed Sądem Okręgowym w Białymstoku nie przyznają się do zarzutów; zaprzeczają, by mieli coś wspólnego z tzw. Państwem Islamskim (ISIS).
W czwartek (27.10) rozpoczął się w Białymstoku proces czterech obywateli Rosji deklarujących narodowość czeczeńską, oskarżonych o to, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która m.in. zbierała pieniądze na potrzeby działań terrorystycznych ISIS, a także rekrutowała bojowników na wojnę w Syrii i Iraku.


Milion złotych przekazali podlascy radni łomżyńskiemu PKS-owi na spłatę długów

wt, 25 października 2016 10:44

Łomżyńskiemu PKS-owi brakuje miliona złotych na spłatę wierzytelności wymagalnych. Podlascy radni zdecydowali, że przekażą brakującą kwotę z budżetu województwa.
Ma to być niezbędny krok przed planowanym połączeniem wszystkich pięciu spółek przewozowych z regionu - mówi marszałek województwa Jerzy Leszczyński. Wyjaśnia, że przed połączeniem spółka musi mieć jasną sytuację finansową, a przekazane pieniądze nie pójdą na pensje, ale na spłatę pilnych należności. Marszałek nie chciał jednak ujawnić, jaki łączny dług ma PKS w Łomży.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0