niedziela, 24 września 2017 napisz DONOS@

Pożar w Śniadowie

pt, 06 stycznia 2017 11:52

Dzięki sąsiedzkiej czujności najprawdopodobniej nie doszło do tragedii w Śniadowie, koło Łomży. W czwartek (5.1) przed 20:00, w centrum miejscowości wybuchł pożar w jednym z domów.


Nadchodzą spore opady śniegu i spadek temperatury

Intensywne opady śniegu z 3 grudnia 2016 r,
wt, 03 stycznia 2017 17:04

Synoptycy zapowiadają gwałtowną zmianę pogody. Uważać powinni głównie kierowcy - spadnie sporo śniegu.
"Opady zaczną się około północy (3.1)" - mówi synoptyk z biura prognoz w Białymstoku Tomasz Siemieniuk. "W ciągu najbliższych 12 godzin może spaść od 5 do 8 cm śniegu. Przejściowo mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem. W nocy wiatr może osiągać prędkość 60-65 km/h. To w połączeniu z opadami śniegu może przynieść zawieje śnieżne" - dodaje synoptyk. W nocy (3.1) temperatura będzie wahać się od -3 do -2 stopni Celsjusza.


Spółki PKS pod nowym szyldem od poniedziałku?

pon, 02 stycznia 2017 08:27

Od poniedziałku (2.01) pięć podlaskich spółek PKS miało działać już pod wspólnym szyldem PKS NOVA. Na razie jednak wszystko jest po staremu i nadal przedsiębiorstwa z Białegostoku, Łomży, Suwałk, Zambrowa i Siemiatycz funkcjonują jako oddzielne spółki.


Specjaliści radzą - alkohol w sylwestra spożywajmy rozważnie

so, 31 grudnia 2016 10:59

Alkohol spożywany w nadmiarze może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, z zagrażającym życiu zatruciem alkoholowym włącznie – przestrzega kardiolog z Górnośląskiego Centrum Medycznego (GCM) w Katowicach, apelując o rozsądek i umiar w sylwestra.


Waldemar Pędziński przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Waldemar Pędziński
pt, 30 grudnia 2016 08:05

Waldemar Pędziński reprezentujący Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej został wybrany w czwartek (29.12) na przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Do tej pory instytucją tą kierował szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski.


Pierwsza oskarżona w sprawie spektakularnej kradzieży pieniędzy z PZDW

śr, 28 grudnia 2016 13:16

Główni sprawcy wciąż pozostają nieznani, ale prokuratura wskazuje osoby, które pośrednio przyczyniły się do spektakularnej kradzieży pieniędzy z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Półtora roku temu na konto internetowych oszustów trafiły prawie 4 miliony złotych, które miały być wypłacone firmie z Bielska Podlaskiego za budowę drogi. Po kilkunastomiesięcznym dochodzeniu Prokuratura Regionalna w Białymstoku właśnie oskarżyła byłą główną księgową.


Pożar w Łomży. Zginęły 3 osoby

pon, 26 grudnia 2016 12:57

Trzy osoby zginęły w nocnym pożarze przy ul Dwornej w Łomży. O zdarzeniu powiadomili strażaków mieszkańcy budynku wielorodzinnego, u których włączyła się czujka tlenku węgla.


Czołowe zderzenia na trasie Jeżewo - Wizna. Są utrudnienia

wt, 20 grudnia 2016 15:18

Do czołowego zderzenia doszło na drodze krajowej nr 64 na odcinku Jeżewo - Wizna. Nie ma informacji o rannych.


Śmiertelny pożar w pobliżu Kolna

pon, 19 grudnia 2016 08:38

W nocy zapalił się dom we wsi Rupin w pobliżu Kolna. Strażacy dostali wezwanie około 23:00 w niedzielę (18.12). Gdy przyjechali na miejsce, drewniany dom niemal cały był już w ogniu. Zdążyła z niego wybiec mieszkająca tam kobieta, w środku został jednak jej mąż.


20 mln zł z UE na dotacje na założenie własnej firmy

nie, 18 grudnia 2016 16:15

Kolejnych 20 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w Podlaskiem jest przeznaczonych na dotacje na założenie własnej firmy. Do 30 grudnia urząd marszałkowski szuka instytucji, które będą rozdzielać te dotacje w 2017 r.


Można zgłaszać się do lokalnego sztabu WOŚP

nie, 11 grudnia 2016 11:51

25. raz w Łomży zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już teraz osoby, które chcą zostać wolontariuszami mogą zgłaszać się do lokalnego sztabu.


Pożar domu w Kisielnicy - 4 osoby bez dachu nad głową

pt, 09 grudnia 2016 07:26

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową po pożarze domu w Kisielnicy w powiecie łomżyńskim. Dwoje dorosłych i dwoje dzieci udało się wydostać z płonącego budynku jeszcze przed przyjazdem strażaków. Nic im się nie stało.


Związek Gmin Wiejskich RP apeluje o odroczenie reformy edukacji

cz, 08 grudnia 2016 13:57

Odroczenia planowanych zmian w oświacie chce Związek Gmin Wiejskich RP. W specjalnym apelu do rządzących podkreśla, że reforma wprowadzana jest zbyt szybko i powinna mieć poparcie społeczne. Stanowisko to popierają gminy wiejskie z województwa podlaskiego.


Referendum ws. budowy lotniska w Podlaskiem odbędzie się 15 stycznia

pon, 05 grudnia 2016 13:52

To już pewne – referendum dotyczące budowy regionalnego lotniska w Podlaskiem odbędzie się 15 stycznia. Komisarz Wyborczy w Białymstoku właśnie podpisał zarządzenie dotyczące jego organizacji.
Uprawnionych do głosowania jest prawie milion mieszkańców regionu, jednak aby samo referendum było ważne do urn musi pójść 30 procent z nich. Zgodnie z prawem, z chwilą publikacji zarządzenia może się rozpocząć kampania referendalna.


Starosta łomżyński przyznał stypendia

cz, 01 grudnia 2016 09:42

Dwa stypendia za wyniki w nauce i jedno sportowe przyznał na rok szkolny 2016/2017 starosta łomżyński. Stypendium sportowe otrzymał młody miotacz Sebastian Włostowski, absolwent Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, a obecnie uczeń I klasy w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących. Reprezentował swoją szkołę, powiat i ziemię łomżyńską na zawodach szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i na Mistrzostwach Polski. Był też jedynym nominowanym w tej kategorii.


Referendum ws. lotniska może kosztować ok. 4 mln złotych

śr, 30 listopada 2016 17:00

Prawdopodobnie 15 stycznia 2017 roku odbędzie się w Podlaskiem referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska. To efekt wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że samorząd województwa musi przeprowadzić głosowanie.
Od lat zabiegał o to komitet referendalny. Paweł Myszkowski z komitetu cieszy się z decyzji sądu i ma nadzieję, że referendum będzie miało odpowiednią frekwencję.


NSA zdecydował o referendum regionalnym ws. lotniska w Podlaskiem

śr, 30 listopada 2016 08:18

W Podlaskiem ma się odbyć referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska - zdecydował o tym we wtorek (29.11) Naczelny Sąd Administracyjny. Uchylił też przy tym orzeczenie sądu wojewódzkiego, który oddalił skargę pomysłodawców takiego głosowania.
Na referendum nie zgodził się dwa lata temu sejmik województwa podlaskiego, ale pomysłodawcy głosowania złożyli skargę do sądu administracyjnego. Chodziło o przekroczony, miesięczny termin na rozpoznanie przez sejmik takiego wniosku, popartego kilkudziesięcioma tysiącami podpisów.


Władze Zambrowa rozdają ryby. Trzeba je tylko samemu złowić

wt, 29 listopada 2016 09:19

Władze miasta opróżniają zalew miejski przed zimą i proponują, by każdy, kto własnoręcznie wyciągnie ryby, wziął je sobie w prezencie.


Marszałek województwa nie rezygnuje z łączenia spółek PKS

pon, 28 listopada 2016 16:40

Mimo możliwych tarć w koalicji, a także sprzeciwu części związkowców, dojdzie do połączenia pięciu podlaskich spółek PKS w jedną superspółkę. Zapowiedział to w poniedziałek (28.11) na konferencji prasowej marszałek Jerzy Leszczyński. To odpowiedź na piątkowe oświadczenie dwójki członków zarządu województwa z klubu Platformy Obywatelskiej. Wicemarszałkowie Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz zapowiedzieli, że z uwagi na brak pełnych informacji nie poprą inkorporacji spółek. - To zaskakująca decyzja, choć nie zmieni ona procedury łączenia PKS-ów, bo to jedyny ratunek dla firm przed prywatyzacją lub bankructwem - mówi Jerzy Leszczyński.


Świąteczna Zbiórka Żywności

pt, 25 listopada 2016 10:44

W całej Polsce – również w Podlaskiem – rozpoczyna się trzydniowa (25-27.11) Świąteczna Zbiórka Żywności. Można podarować m.in. cukier, konserwy czy słodycze. Wolontariusze będą zbierać jedzenie, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafi do najuboższych mieszkańców regionu – rodzin wielodzietnych, osób samotnych czy bezdomnych. Potrzebne są głównie produkty z długim terminem ważności, takie jak: olej, makaron, mąka, konserwy czy słodycze.


« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0