piątek, 21 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Ulewa, grad - silny wiatr. Nad regionem przeszły intensywne burze.

Górki Sypniewo, OSP Piątnica
so, 18 czerwca 2016 09:24

Mieszkańcy, strażacy i energetycy wciąż usuwają skutki nawałnic, które przeszły nad regionem. Uszkodzonych jest około 70 domów, ponad 30 budynków gospodarczych. Strażacy interweniowali prawie 500 razy. Podkreślają, że zniszczenia są większe niż wynika to z ich danych, bo nie wszystkie są jeszcze zgłoszone.


Batalion NATO powstanie w okolicach Suwałk i Augustowa?

śr, 15 czerwca 2016 12:16

Jak donosi Financial Times, NATO umieści batalion w okolicach Suwałk i Augustowa. Żołnierze będą bronili tzw. przesmyku suwalskiego. Jak pisze gazeta, to część planów wzmacniających obecność Sojuszu na Wschodzie i zniechęcających Moskwę do ewentualnej agresji.


37-latek ranny po zderzeniu auta z pociągiem

śr, 15 czerwca 2016 08:29

Jedna osoba jest ranna po wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W środę (15.06) po 4:00 w pobliżu miejscowości Dworaki Staśki, pod Sokołami, pociąg towarowy uderzył w samochód osobowy.
Kierowca auta prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i nie zauważył lokomotywy.


Podczas wymiany rur natrafiono na zabytkowe ruiny

pon, 13 czerwca 2016 10:56

Fragmenty fundamentów wieży XVII w kościoła odsłonięto w Łomży podczas wymiany rur ciepłowniczych. Kościół został wybudowany przez jezuitów, prowadzących w Łomży kolegium. Był tez miejscem posługi m.in. późniejszego świętego Andrzeja Boboli.


Alarmy bombowe w urzędach - policja bada sprawę

śr, 08 czerwca 2016 13:57

Do 8 lat więzienia grozi sprawcy fałszywych alarmów bombowych. Maile o podłożonych ładunkach wybuchowych trafiły do wielu urzędów w kilkunastu największych miejscowościach w naszym regionie, między innymi w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Hajnówce i Grajewie.


Łomżyńskie „Kilometry dobra” na remont stołówki i jadalni

pon, 06 czerwca 2016 10:21

Akcję "Kilometry dobra" Caritas Diecezji Łomżyńskiej podsumowano podczas sobotniego (4.06) festynu z okazji Dnia Dziecka. W ośrodku Caritas w Ptakach k. Nowogrodu bawiło się wspólnie ponad 500 osób - niepełnosprawni, dzieci, osoby starsze i całe rodziny.


Strażacy w Łomży rywalizowali w sporcie pożarniczym

pt, 03 czerwca 2016 22:41

Ponad 120 strażaków z całego województwa walczyło o tytuł najlepszego w Podlaskiem. Podczas zawodów rozgrywanych w Łomży musieli zmierzyć się w konkurencjach, które wymagały siły i umiejętności.


Pod Szepietowem zginęli strażacy - ochotnicy

fot. KWP Białystok
pt, 03 czerwca 2016 08:50

Dwóch strażaków - ochotników zginęło w wypadku kolejowym pod Szepietowem - ustaliło Polskie Radio Białystok. Trzecia ofiara to 20-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego.


Śmiertelny wypadek na torach. Auto zderzyło się z pociągiem

cz, 02 czerwca 2016 16:03

Do wypadku doszło w miejscowości Średnica Maćkowięta koło Szepietowa. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym osobowy seat zderzył się z lokomotywą. Samochodem od strony Dąbrówki Kościelnej w kierunku Wysokiego Mazowieckiego jechało 3 młodych mężczyzn - wszyscy zginęli na miejscu.


Jacek Roleder nie jest już dyrektorem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

cz, 02 czerwca 2016 08:04

Jacek Roleder nie jest już dyrektorem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Ze stanowiska odwołał go minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, oddziałem będzie zarządzać Magdalena Borkowska, która była zastępcą dyrektora do spraw służb mundurowych.


Szóstoklasiści z gm. Zambrów najlepsi - to ocena po ostatnim egzaminie

wt, 31 maja 2016 09:45

Szóstoklasiści z gminy Zambrów zdali najlepiej tegoroczny sprawdzian na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Ich średni wynik – 69 procent, jest nie tylko o sześć punktów lepszy niż średnia ogólnopolska i wojewódzka, ale także o 1 punkt procentowy więcej, niż osiągnięty przez ich rówieśników w stolicy województwa.
Zwycięstwo młodym mieszkańcom z gminy Zambrów przyniosła matematyka, z której średni ich wynik to 63 procent, czyli dziewięć więcej niż w województwie.


Łomża. Część nauczycieli od września straci pracę

nie, 29 maja 2016 12:55

Co najmniej dwudziestu kilku łomżyńskich nauczycieli straci pracę od września - wynika z założeń organizacyjnych miejskich szkół na przyszły rok szkolny. Ze sporządzonych przez dyrektorów placówek (według wytycznych z Urzędu Miejskiego) arkuszy wynika, że w całej Łomży funkcjonować będzie o 26 klas mniej, co przekłada się na prawie 1300 lekcyjnych, czyli ponad 70 nauczycielskich etatów.


Utonęły dwie osoby

so, 28 maja 2016 17:41

Służby apelują o ostrożność nad wodą. Dwie osoby utonęły w ten weekend (27-29.05) w województwie podlaskim.


Nieszczęśliwy wypadek - policjant na motocyklu śmiertelnie potrącił pieszego

pt, 27 maja 2016 10:06

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku w Jabłoni Kościelnej koło Wysokiego Mazowieckiego. Zginął w nim 60-letni pieszy potrącony przez motocyklistę. Kierowca jednośladu został natomiast przetransportowany śmigłowcem do szpitala.


Łomża. Sprawa pobicia Czeczenki będzie monitorowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich
pt, 20 maja 2016 13:40

Rzecznik Praw Obywatelskich będzie obserwował sprawę napaści na Czeczenkę, którą pobito w Łomży. Jak już informowaliśmy, 10 maja w centrum miasta, dwaj mężczyźni zaczepili 20 letnią kobietę, obrażali ją, uderzyli i zerwali jej hidżab. Policja nadal szuka napastników.


Były prezydent i jego zastępca ponownie przed sądem

śr, 18 maja 2016 16:57

Prezydent Łomży w latach 2002 - 2010 i jego pierwszy zastępca ponownie zasiedli na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej. Oskarżeni są o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy wydzierżawieniu, a następnie sprzedaży prywatnemu przedsiębiorcy jednej z miejskich działek. Obaj zostali w 2014 roku uniewinnieni. Od tamtego orzeczenia odwołał się oskarżyciel, a Sąd Okręgowy w Ostrołęce uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji.


Sprawa referendum ws. lotniska wraca na wokandę sądu administracyjnego

pon, 16 maja 2016 08:34

Po raz trzeci WSA w Białymstoku zajmie się sprawą referendum ws. budowy regionalnego lotniska w Podlaskiem. Będzie musiał rozstrzygnąć, czy zgodne z prawem byłoby przeprowadzenie referendum na ten temat. W 2014 roku sejmik wniosek o takie głosowanie odrzucił.


Jedenastu działaczy dawnej opozycji odznaczonych Krzyżami Wolności i Solidarności

pt, 13 maja 2016 08:46

Jedenaście osób, które w latach 80. ubiegłego wieku w różny sposób zaangażowane były w działalność opozycji antykomunistycznej w regionie, zostały uhonorowane w Białymstoku Krzyżami Wolności i Solidarności.
Odznaczenia nadaje prezydent RP na wniosek prezesa IPN. Honorowani są nimi działacze opozycji demokratycznej, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski.


Będzie zmiana na stanowisku szefa Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia

śr, 11 maja 2016 12:22

Decyzja o odwołaniu dyrektora Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Roledera ma zapaść w piątek na posiedzeniu Rady NFZ. Chce tego minister zdrowia.
Procedura jego odwołania została już wszczęta - potwierdza rzecznik Podlaskiego Funduszu Rafał Tomaszczuk.


Pięć tegorocznych egzaminów maturalnych do unieważnienia

wt, 10 maja 2016 14:15

Pięć tegorocznych egzaminów maturalnych trzeba będzie unieważnić z powodu pomyłek w wydawaniu formularzy testów egzaminacyjnych. Powodem każdej z tych pomyłek jest równolegle zdawana matura wg. tzw. starej i nowej formuły - maturzystom zespoły egzaminacyjne wydały nie te dokumenty, a oni nie zauważyli tego i zdawali nie swoją wersję egzaminu. Wszystkie te przypadki będą musiały być unieważnione.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0