wtorek, 22 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Otwarcie posterunku w Czyżewie

pt, 16 września 2016 07:57

W województwie podlaskim przywrócono drugi po Bakałarzewie posterunek policji. Tym razem otwarto go w Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, gdzie taką placówkę zlikwidowano w listopadzie 2013 roku.


Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

cz, 15 września 2016 08:28

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.


Uczniowie palą i śmiecą przy szkołach, sąsiedzi się skarżą

wt, 13 września 2016 13:00

Lokatorzy domów w sąsiedztwie niemal wszystkich łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych uskarżają się na młodzież. Wg nich uczniowie wykorzystują przerwy między lekcjami na palenie papierosów poza terenem szkoły.


Zestawy edukacyjne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych

śr, 07 września 2016 15:16

Nowe zabawki, gry, książki i artykuły plastyczne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych przy gminnych szkołach w województwie podlaskim. Każdy taki zestaw wart jest ponad 3 tysiące złotych, a ofiarodawcą jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


4 miliony na odnowienie Popijarskiego Centrum w Szczuczynie

Szczuczyn
pon, 05 września 2016 07:56

Ponad 4 miliony złotych dostał miejski samorząd w Szczuczynie na odnowienie Centrum Popijarskiego. Pieniądze pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński remont niszczejących budynków to wspólny projekt miasta i parafii.


Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w związku z ASF

so, 03 września 2016 09:38

Rolnicy, którzy będą chcieli ograniczyć produkcję trzody chlewnej bądź ją podtrzymać na terenach, gdzie wystąpił wirus ASF, będą mogli liczyć na pomoc finansową Komisji Europejskiej - poinformował w piątek (2.09) na konferencji prasowej wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.
W czwartek w Brukseli z komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem o sytuacji w Polsce w związku z występowaniem wirusa ASF rozmawiali szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister Jacek Bogucki. W spotkaniu brał też udział zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski.


IPN planuje ekshumacje w miejscach, gdzie odkryto jamy grobowe

cz, 01 września 2016 16:28

Odkryto szczątki pięciu osób i ślady jam grobowych, wskazujące na większą liczbę pochówków - to rezultaty badań sondażowych, przeprowadzonych w ramach śledztwa IPN w Białymstoku, dotyczącego zbrodni funkcjonariuszy UB w latach 1944-54. Planowane są ekshumacje. "Ponieważ ujawnione zostały jamy grobowe, na przyszły rok planowane są w tych miejscach prace ekshumacyjne" - poinformował PAP w czwartek szef pionu śledczego IPN w Białymstoku prok. Janusz Romańczuk. Zaznaczył, że jeszcze nie wiadomo, kiedy konkretnie takie ekshumacje mogą być tam przeprowadzone. IPN ocenia, że prace te powinny być kompleksowe i obejmować kilka graniczących ze sobą, prywatnych obecnie posesji oraz sąsiednią działkę miejską.


Zamiast naprawić dziurę, drogowcy stawiają znaki ostrzegawcze

Ul. Sikorskiego
wt, 30 sierpnia 2016 21:27

Od dwóch tygodni na ul. Sikorskiego w Łomży jazdę utrudnia kierowcom duża dziura w nawierzchni. Zajmuje dwa pasy ruchu, a drogowcy zamiast ją naprawić, postawili znak ostrzegający o nierównościach.


Protest rolników przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim

wt, 30 sierpnia 2016 14:14

Około 50 rolników z Podlaskiego, Mazowsza i Lubelszczyzny pikietowało we wtorek (30.08) przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Domagają się skupu tuczników ze stref objętych ograniczeniami w związku z wirusem ASF, rządowej pomocy, by utrzymać produkcję trzody chlewnej w obszarach zagrożenia ASF, depopulacji dzików na wschód od Wisły.
Rolnicy mieli ze sobą transparenty z napisami: "Premiera nie zajmują problemy rolników", "Obecna władza do bankructwa doprowadza", był też telebim, na którym wyświetlano filmy o hodowli świń.


Przedstawiciele spółek PKS nie chcą łączenia ich w jedną firmę

pon, 29 sierpnia 2016 15:28

Przedstawiciele spółek PKS z Łomży, Zambrowa, Suwałk i Siemiatycz interweniowali u wojewody podlaskiego. Nie chcą łączenia spółek w jedną firmę. Przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Pracowników w suwalskim PKS-ie Jarosław Żaborowski poinformował, że przedstawiciele prosili wojewodę, by zbadał czy zarząd województwa może sam zdecydować o konsolidacji firm, bez zgody całego sejmiku.


W gminie Goniądz wykryto 18. w kraju ognisko ASF u świń

pt, 26 sierpnia 2016 13:39

W gospodarstwie w gminie Goniądz wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w piątek (26.08) Henryk Grabowski, wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku. To w sumie 18. ognisko ASF w Polsce, a 14. w Podlaskiem.

To pierwsze ognisko tej choroby wykryte w podlaskim powiecie monieckim. W gospodarstwie było dziesięć świń, gdy zaczęły padać pierwsze sztuki, przeprowadzone zostały badania, które potwierdziły obecność wirusa.


Minister rolnictwa Polski Związek Łowiecki nie spełnił swojej roli w związku z ASF

pt, 26 sierpnia 2016 07:35

Plan odstrzału 40 tys. sztuk dzików musi być wykonany - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, pytany o działania resortu ws. zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). W czwartek (25.08) odbyło się posiedzenie międzyresortowego zespołu ds. ASF. Minister przypomniał, że m.in. na prośbę związków rolniczych i izb rolniczych w lutym podjął decyzję o redukcyjnym odstrzale 40 tys. dzików w przygranicznej 50-km strefie. Na ten cel zostało przeznaczone 18 mln zł. Niestety - jak mówił - "Polski Związek Łowiecki nie spełnił swojej roli (...) idzie to w kierunku rozwiązania tego związku, bo albo współpracuje z państwem i ta redukcja będzie dokonana, a jeżeli nie, to trzeba będzie podejmować inne działania" - powiedział Jurgiel.


Kolejne ogniska ASF to zagrożenie dla Polski

śr, 24 sierpnia 2016 07:07

To jest ogromne zagrożenie dla Polski - tak kolejne ogniska wirusa afrykańskiego pomoru świń komentuje wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki. Rozprzestrzeniająca się choroba zagraża polskiej produkcji wieprzowiny - uważa wiceminister.

W Polsce stwierdzono już 16 ognisk ASF u trzody chlewnej, w tym najnowsze - po raz pierwszy - w województwie mazowieckim. W gospodarstwie było w sumie 28 świń. Zwierzęta zostały uśpione i zutylizowane. Wokół ogniska ASF wyznaczone zostaną strefy z ograniczeniami. Wirus występuje już w trzech województwach - podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim.


Krew pilnie potrzebna

wt, 23 sierpnia 2016 07:39

W podlaskich bankach krwi jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Pracownicy stacji krwiodawstwa wysyłają SMS-y i dzwonią do dawców z prośbą o pomoc.


Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ma już 100 tysięcy podpisów

Ilustracja
pon, 22 sierpnia 2016 11:33

100 tysięcy podpisów zebrała już Solidarność pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Podlaski oddział związku - jako pierwszy region w Polsce złożył wymaganą liczbę podpisów.

W środę (24 sierpnia) na posiedzeniu komisji krajowej związku - podana będzie ostateczna liczba zebranych podpisów. 2 września związkowcy mają dostarczyć je do Sejmu.


Jarosław Zieliński: mandaty mają być bardziej racjonalne

pt, 19 sierpnia 2016 18:06

Jarosław Zieliński zapewnia, że karanie mandatami będzie bardziej racjonalne. Tak wiceszef MSWiA skomentował prace toczące się nad zmianami w taryfikatorze mandatów. Nowy ma obowiązywać od stycznia 2017 r., teraz odbywają się w tej sprawie uzgodnienia międzyresortowe.


Mieszkańcy województwa mogą starać się o dofinansowanie na zakładanie firm na terenach chronionych

cz, 18 sierpnia 2016 22:08

To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny taki konkurs w obecnej perspektywie finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które chcą zmodernizować lub dopiero założyć firmę na terenie obszarów Natura 2000 w podlaskich gminach mogą otrzymać znaczne unijne dofinansowanie. Co ważne, nie będzie to pożyczka, a bezzwrotna dotacja sięgająca maksymalnie 700 tysięcy złotych.


Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

śr, 17 sierpnia 2016 21:41

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda podał się do dymisji. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim.
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa - powiedziała PAP dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.


Wypadek na drodze Białystok - Warszawa. Nie żyje kierowca ciężarówki

wt, 16 sierpnia 2016 08:08

Tragiczna seria wypadków z udziałem TiR-ów w województwie podlaskim. Tylko w ciągu poniedziałku i wtorkowego (16.08) poranka doszło do 3 poważnych wypadków. Jedna osoba nie żyje, a 5 jest rannych. We wtorek po 5:00 w okolicy miejscowości Sikory-Piotrowięta w powiecie wysokomazowieckim (pomiędzy Jeżewem a Mężeninem) zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Jeden z kierowców zginął, drugi trafił do szpitala. Utrudnienia można ominąć nowym odcinkiem drogi.


Policjant z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę

nie, 14 sierpnia 2016 16:34

Najpierw odebrał z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego nagrodę za uratowanie tonącego mężczyzny, kilka godzin później ruszył na ratunek 53-latkowi w płonącym mieszkaniu. Sierżant sztabowy Damian Grabowski z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0