sobota, 24 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

10 ognisko ASF w woj. podlaskim

pt, 12 sierpnia 2016 10:01

Do 10 wzrosła liczba ognisk ASF u trzody chlewnej wykrytych w Podlaskiem. Teraz hodowlę świń zlikwidowano w miejscowości Truskolasy-Lachy (w powiecie wysokomazowieckim, w gminie Sokoły) - informuje Wojewódzki Lekarz Weterynarii Henryk Grabowski.


Policja przesłuchała mężczyznę podejrzanego o rozprzestrzenianie wirusa ASF

cz, 11 sierpnia 2016 15:08

Sprawa dotyczy wykrytego w sierpniu ogniska choroby w miejscowości Rębiszewo Studzianki w gminie Wysokie Mazowieckie. Zatrzymany miał skupować niezbadane świnie oraz sprzedawać je nielegalnie po zawyżonych cenach. Sprawę przejmie teraz prokuratura - zapowiada Andrzej Baranowski z podlaskiej policji.


Kolejne ogniska ASF - zawinił człowiek

śr, 10 sierpnia 2016 22:04

Wykryto dwa kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń, oba w woj. podlaskim - w gminie Wysokie Mazowieckie oraz gminie Zambrów. Główny Lekarz Weterynarii powiedział, że prawdopodobnie źródłem zarażenia świń w tych gospodarstwach jest handlarz prosiąt.


7 ognisko ASF w województwie podlaskim

wt, 09 sierpnia 2016 19:19

Trzecie, w ciągu tygodnia, ognisko ASF u trzody chlewnej wykryto w województwie podlaskim, tym razem koło Choroszczy. Wykryto je we wsi Izbiszcze, w gospodarstwie liczącym 20 prosiąt. Wszystkie zwierzęta zostały już uśpione i zutylizowane.


ABW wyjaśni jak doszło do zarażenia wirusem ASF w powiecie wysoko-mazowieckim

cz, 04 sierpnia 2016 19:31

Lekkomyślność czy bioterroryzm - szczególny priorytet nadano zbadaniu w jaki sposób wirus afrykańskiego pomoru świń znalazł się w gospodarstwie w powiecie wysokomazowieckim. Główny Lekarz Weterynarii złożył zawiadomienie w tej sprawie do ABW i Prokuratora Generalnego.


ARiMR podzieliła pieniądze - wsparcie dostanie tylko co 4 zainteresowany

cz, 04 sierpnia 2016 11:21

Zainteresowanie było duże bo chodzi o duże pieniądze. Ponad sześciuset rolników z województwa podlaskiego otrzyma dofinansowanie na modernizację gospodarstw. Wnioski złożyło 4 razy więcej osób.
Najwięcej pieniędzy 900 tysięcy zł. można było dostać na rozwój hodowli trzody chlewnej. W Podlaskiem takie dopłaty otrzyma 7 rolników.


Nie wszyscy związkowcy podlaskich PKS chcą połączenia w jedną spółkę

śr, 03 sierpnia 2016 09:01

Część związkowców podlaskich PKS sprzeciwia się łączeniu pięciu oddzielnych spółek w jedną. Urząd marszałkowski złożył już w sądzie rejestrowym wniosek o połączenie. Plan zaakceptowały zarządy firm, ale nie wszystkie załogi. Związkowcy PKS z Suwałk, Łomży i Siemiatycz przeciwni


ASF się rozprzestrzenia - w okolicy Wysokiego Mazowieckiego wykryto nowe ognisko wirusa

wt, 02 sierpnia 2016 12:19

W gospodarstwie w gminie Wysokie Mazowieckie wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. To piąte w kraju ognisko tej choroby u trzody chlewnej. Wszystkie w
ykryto w województwie podlaskim.


Fuzja pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną

wt, 02 sierpnia 2016 08:16

Urząd marszałkowski złożył w sądzie rejestrowym wniosek o przekształcenie pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną. To kolejny krok ku połączeniu podlaskich PKS.
- Plan złożony w sądzie wcześniej był konsultowany z zarządami PKS i został przez nie zaakceptowany- przekazuje Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


Emerytury coraz niższe. Białostocki oddział ZUS wypłaca niektórym 4 złote miesięcznie

śr, 27 lipca 2016 08:59

Cztery złote miesięcznie - to najniższa emerytura, wypłacana przez białostocki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tyle dostaje rolnik, który na innym stanowisku przepracował kilka miesięcy. Ale niskie emerytury będą zdarzały się coraz częściej.
- Obecne przepisy mówią, że nie liczy się staż pracy, a ilość pieniędzy zgromadzonych na koncie emerytalnym - wyjaśnia rzecznik białostockiego oddziału ZUS Anna Krysiewicz. - Dlatego staż pracy ma znaczenie w tym sensie, że przez dłuższy czas płacimy składki na konto emerytalne.


Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony elektronicznym zamkiem

wt, 26 lipca 2016 11:42

Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony od wtorku elektronicznym zamkiem. Do sekretariatu mieszkańcy wejdą bez przeszkód, ale żeby otworzyć drzwi pokoju, w którym pracuje prezydent Mariusz Chrzanowski - trzeba podać kod.


60 mln zł na innowacyjne inwestycje w firmach

pon, 25 lipca 2016 13:10

60 mln zł z funduszy unijnych trafi do podlaskich małych i średnich firm na innowacyjne inwestycje. To pierwszy taki konkurs dla przedsiębiorców z regionu. W poniedziałek (25.07) ruszył nabór wniosków; potrwa do 23 sierpnia.
To pilotażowy konkurs, którego rozstrzygnięcie - jak zapowiadały wcześniej władze województwa podlaskiego - zaplanowano w styczniu 2017 roku. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.


54-latek zginął w wypadku drogowym

nie, 24 lipca 2016 11:43

54-letni mężczyzna zginał w wypadku na drodze Sokoły - Nowe Piekuty w powiecie wysokomazowieckim. Według policji mężczyzna wymusił pierwszeństwo i jego samochód zderzył się z drugim autem osobowym, a potem dachował. Kierowca zginął na miejscu.


Wywrócił się TIR - 20 ton jabłek na drodze

fot. Kamil Brzostowski
wt, 19 lipca 2016 08:29

W miejscowości Zambrzyce - Króle na trasie Zambrów - Białystok na krajowej "ósemce" nocy wywrócił się TIR przewożący ponad 20 ton jabłek. Kierowca przez godzinę uwięziony był w aucie. W wydostaniu się pomagali mu strażacy.


Podlaski NFZ będzie miał więcej pieniędzy, ale raczej nie skorzystają na tym szpitale

pon, 18 lipca 2016 09:55

Będzie więcej pieniędzy, ale nie oznacza to dużego zastrzyku finansowego dla placówek służby zdrowia. Przyszłoroczny budżet Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia ma wynieść ponad 2 miliardy 180 milionów złotych. To o 94 miliony więcej niż w tym roku. Pieniądze te mają być jednak wydane na konkretne cele.


73 lata temu Niemcy wymordowali mieszkańców Krasowa Częstek w gminie Nowe Piekuty

nie, 17 lipca 2016 10:27

Zginęła niemal cała wieś. 73 lata temu Niemcy wymordowali mieszkańców Krasowa Częstek w gminie Nowe Piekuty. To był odwet za ośmiu niemieckich żołnierzy, zabitych przez polskich partyzantów.
17. lipca 1943 roku Niemcy zamordowali 257 osób zamieszkujących Krasowo Częstki, nie oszczędzając kobiet i dzieci. Wieś - wówczas największa w powiecie wysokomazowieckim - została obrabowana i spalona. Masakrę przeżyli nieliczni, którym udało się uciec albo schować.


71 lat temu rozpoczęła się Obława Augustowska

wt, 12 lipca 2016 09:52

71 lat temu, 12 lipca 1945 r., oddziały NKWD i SMIERSZ rozpoczęły na Suwalszczyźnie operację, w której zginęło co najmniej 592 działaczy podziemia niepodległościowego. Operacja zwana Obławą Augustowską jest największą niewyjaśnioną zbrodnią popełnioną na Polakach po II wojnie światowej.


Mieszkańcy Zambrowa do połowy sierpnia bez opieki okulistycznej

pon, 11 lipca 2016 13:51

Mieszkańcy Zambrowa i okolic zostali bez dostępu do okulisty. Jedyna, działająca w Zambrowie, publiczna poradnia okulistyczna nie przedłużyła kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Pijani kierowali ruchem drogowym

śr, 06 lipca 2016 18:52

Pijani mężczyźni kierowali ruchem na drodze krajowej nr 63 między Łomżą a Zambrowem. Pracowali w miejscu, gdzie trwała wycinka drzew.


Podlascy policjanci oddelegowani na szczyt NATO w Warszawie

śr, 06 lipca 2016 08:15

Ich zadaniem będzie ochrona zarówno miejsca obrad, tras przejazdów czy miejsc noclegowych uczestników. 151 podlaskich policjantów weźmie udział w zabezpieczaniu szczytu NATO w Warszawie. Łącznie odpowiedzialnych będzie za to kilka tysięcy policjantów z całego kraju. Z naszego regionu do stolicy pojedzie 102 policjantów z wydziału prewencji, 20 z ruchu drogowego i tyle samo z kryminalnego. Będzie również 8 antyterrorystów i policjant z psem służbowym.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0