niedziela, 23 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Baterie słoneczne zasilają przystanek w Łomży. Na razie to tylko test

wt, 07 marca 2017 12:33

Przystanek autobusowy na baterie słoneczne - takie rozwiązanie testuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Panele fotowoltaiczne są zamontowane na razie na jednym z przystanków, by przetestować, czy takie rozwiązanie się sprawdzi. To miejsce przy ulicy Spokojnej, blisko bazy MPK.


Łomżyńscy nauczyciele podnoszą kwalifikacje w obawie przed utratą pracy

pon, 06 marca 2017 11:55

Podwoiła się, w stosunku do poprzednich lat, liczba nauczycieli, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje do nauczania nowych przedmiotów. Pedagodzy, którzy rozpoczęli takie studia podyplomowe w Łomży, nie ukrywają że głównym powodem tego jest obawa przed utratą pracy po reformie oświatowej.


Ojciec Edward Konkol wśród laureatów VI edycji nagrody im. Jana Rodowicza "Anody"

Ojciec Edward Konkol na spotkaniu w Łomży
pon, 06 marca 2017 08:18

Nagroda została w 2017 roku przyznana po raz szósty, pierwszy raz w trzech kategoriach: za całokształt dokonań i postawę życiową stanowiącą wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, za wyjątkowy czyn oraz za zaangażowanie i działalność społeczną. Mogą być nią honorowane osoby wyróżniające się zaangażowaniem na rzecz innych, wyjątkową inicjatywą i energią życiową oraz postawą stanowiącą przykład dla młodego pokolenia.


Prowadził busa po pijanemu - zatrzymali go w Łomży inni kierowcy

pt, 03 marca 2017 21:40

Pijanego mężczyznę zatrzymali w Łomży inni kierowcy. Kierowca busa wcześniej prawie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym.


Prokuratura odwołała się ws. oświadczeń majątkowych byłego wicewojewody

cz, 02 marca 2017 08:31

Prokuratura odwołała się od wyroku sądu w Łomży, który warunkowo umorzył postępowanie wobec byłego wicewojewody podlaskiego i byłego szefa PSL w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego. Śledczy zarzucają mu nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.


Pożar piekarni we wsi koło Grajewa

śr, 01 marca 2017 08:51

Straty oszacowano na pół miliona złotych. Paliła się piekarnia we wsi Konopki koło Grajewa.


Nowe rondo i ścieżka rowerowa w miejscu 80 drzew w Łomży

wt, 28 lutego 2017 09:23

Około 80 drzew zostanie wyciętych na osiedlowym skwerze przy skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej w Łomży. To przygotowanie do remontu ul. Polowej w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Aby zwiększyć szanse na dofinansowanie łomżyńskiego wniosku, zaprojektowano - kosztem zadrzewionych terenów osiedlowych - m.in. bezkolizyjne skrzyżowanie i ścieżkę rowerową.


Nie ma podstaw do wznowienia śledztwa ws. zamordowania żydowskich kobiet pod Szczuczynem

cz, 23 lutego 2017 11:32

Nie ma podstaw do podjęcia na nowo, prawomocnie umorzonego, śledztwa w sprawie zamordowania dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna w 1941 r. - uznał pion śledczy IPN po zapoznaniu się z nowymi informacjami na ten temat. - Przeprowadzone przesłuchania, ujawnionych już po zakończeniu postępowania w tej sprawie świadków, nie dostarczyły podstaw do podjęcia na nowo prawomocnie umorzonego śledztwa - powiedział prok. Robert Janicki z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
W lutym 2013 r. pion białostockiego oddziału IPN śledztwo umorzył, bo nie udało się ustalić innych sprawców niż ci, którzy zostali osądzeni za tę zbrodnię po wojnie. Miała ona miejsce w sierpniu 1941 r.


Podlaski Oddział ARiMR wypłacił rolnikom ponad 880 milionów złotych

so, 18 lutego 2017 15:48

Ponad 880 milionów złotych wypłacił już rolnikom w ramach płatności bezpośrednich za 2016 rok Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak mówi dyrektor Beata Orzołek, to jednak nie jedyne pieniądze jakie trafiły do gospodarzy z województwa podlaskiego. - Wypłaciliśmy również kwotę ponad 115 milionów złotych w ramach płatności ONW - powiedziała Beata Orzołek.


79-latek zginął pod kołami samochodu

cz, 16 lutego 2017 07:23

Rowerzysta zginął w środę (15.02) późnym wieczorem w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. 79-letniego mężczyznę jadącego rowerem potrącił na drodze krajowej nr 66 samochód osobowy.


Większość ankietowanych uważa, że straż miejska w Łomży jest potrzebna

pon, 13 lutego 2017 20:48

Tylko 28 procent mieszkańców uznało, że straż miejska jest w Łomży niepotrzebna; jej pracę docenia ponad 70 procent mieszkańców, chociaż większość z nich uważa, że praca funkcjonariuszy powinna się zmienić.


Ochotnicze Straże Pożarne pomagają mieszkańcom - każdego dnia odśnieżają gminne drogi

pt, 10 lutego 2017 21:12

Ochotnicze Straże Pożarne pomagają mieszkańcom małych miejscowości. Każdego dnia odśnieżają gminne drogi. W samej w gminie Piątnica codziennie strażacy przejeżdżają kilkaset kilometrów.


Pięć osób rannych w wypadku na trasie Łomża - Zambrów

pt, 10 lutego 2017 08:13

Pięć osób - w tym czwórka dzieci - zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w czwartek (9.02) wieczorem na trasie Łomża - Zambrów na drodze krajowej nr 63.
Na wysokości Czerwonego Boru zderzyły się trzy samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta jadąca Fiatem Pandą w kierunku Zambrowa - straciła panowanie nad samochodem. Zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadący w kierunku Łomży samochód marki Opel Antara.


Dwie podlaskie gminy w krajowej czołówce korzystania z programu 500+

Radzłów
wt, 07 lutego 2017 08:07

Dwie podlaskie gminy znalazły się wśród trzech samorządów w Polsce, w których największy odsetek dzieci korzysta z programu "Rodzina 500+".
To Grabowo w powiecie kolneńskim i Radziłów w powiecie grajewskim. Tylko na co dziesiąte dziecko w obu tych samorządach rodzice nie pobierają środków z programu.


Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wprowadza nowe wodomierze - będą wysyłać dane

nie, 05 lutego 2017 17:28

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wprowadza nowe wodomierze, które wysyłają informacje o zużyciu wody drogą radiową. Dzięki temu inkasenci nie muszą już wchodzić do bloków i mieszkań, żeby sprawdzić wskazania urządzeń.


Blisko 800 rodzin z Podlaskiego dostało Szlachetną Paczkę

nie, 29 stycznia 2017 09:55

Niezbędna pomoc trafiła do 774 rodzin z województwa podlaskiego. Wolontariusze Szlachetnej Paczki podsumowali właśnie ostatnią edycję.
Do akcji włączane były rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.


Za prawie 12 tys. zł wylicytowano krowę "Zakręconą Nelly" na aukcji WOŚP

Krowa Nelly z Holandii od Konrada z Łomży dla 25. WOŚP
so, 28 stycznia 2017 16:19

11 tysięcy 800 złotych - za tyle wylicytowano krowę na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Zakręcona Nelly" - to jałówka, którą łomżyńskiemu sztabowi WOŚP przekazał przedsiębiorca z branży rolniczej.


Ograniczono odwiedziny w łomżyńskim szpitalu

cz, 26 stycznia 2017 18:34

Z powodu grypy i infekcji ograniczono odwiedziny w łomżyńskim szpitalu. Jak mówi zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa Hanna Dąbrowska-Majewska, ostateczną decyzję w sprawie odwiedzin podejmują ordynatorzy. Dzieje się tak, kiedy na oddziale jest zbyt dużo chorych osób. Wtedy ograniczona jest liczba osób, które jednocześnie mogą odwiedzać leżących w szpitalu.


Samorząd Zambrowa ma problem z organizacją szkół po reformie oświatowej

śr, 25 stycznia 2017 09:45

Do końca marca samorządy mają czas na opracowanie nowej organizacji szkół w związku z wejściem w życie reformy oświatowej i wygaszaniem od września gimnazjów. W małych gminach, gdzie funkcjonowały zespoły szkół, czasem wystarczy zburzyć ścianę; tam gdzie jest jedna podstawówka i jedno gimnazjum, najczęściej podzielono starszych i młodszych uczniów ośmioklasowej szkoły podstawowej między dwa budynki.


Proces w sprawie pomocy ISIS wrócił na wokandę białostockiego sądu

pon, 23 stycznia 2017 21:38

Ostatniego świadka z wniosku prokuratury przesłuchał w poniedziałek (23.01) Sąd Okręgowy w Białymstoku, w procesie czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Świadek był pytany m.in. o leczenie w Polsce mężczyzny z postrzałem.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0