czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Białostocka prokuratura oskarża grupę osób o prowadzenie agencji towarzyskiej w Łomży

pt, 21 października 2016 13:09

Oficjalnie prowadzili hotel i bar, a Białorusinki i Ukrainki zatrudniali jako sprzątaczki i barmanki. W rzeczywistości zajmowali się prowadzeniem agencji towarzyskiej, gdzie do świadczenia usług seksualnych wykorzystywali blisko 70 kobiet.


Łomżyński prokurator przewodniczył sądowi dyscyplinarnemu, przed którym sam odpowiadał

śr, 19 października 2016 08:45

Jednego dnia staje przed sądem dyscyplinarnym jako obwiniony, kolejnego sam zasiada w fotelu przewodniczącego składu i sądzi innych prawników. Chodzi o łomżyńskiego prokuratora Jacka Cholewickiego, który niedawno został ukarany naganą za uchybienie godności prokuratora. Okazuje się, że mimo toczącego się postępowania w jego sprawie, został on wybrany na sędziego sądu, przed którym sam stawał.


Podlaski NFZ SMS-ami przypomina o wizycie u lekarza specjalisty

wt, 18 października 2016 13:27

Podlaski oddział NFZ od wtorku (18.10) wysyła do pacjentów sms-y z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty.
- Takie rozwiązanie może przyczynić się do zmniejszenia kolejek - mówi rzecznik NFZ w Białymstoku Rafał Tomaszczuk.


Około 14 mln zł na dotacje do działalności gospodarczej dla bezrobotnych

cz, 13 października 2016 16:59

Jeszcze w tym roku osoby, które chcą dostać unijną dotację na założenie działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego w Podlaskiem, mogą się o nią starać. Do podziału jest ok. 14 mln zł. Urząd Marszałkowski w Białymstoku wybrał w konkursie podmioty, które będą rozdzielać te pieniądze.


Białystok.Około 150 osób protestowało przeciwko planowanej reformie edukacji

pon, 10 października 2016 16:46

Podlascy działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Udział w pikiecie wzięło okołu 150 osób, które nie chcą planowanej likwidacji gimnazjów. Jak mówią, wielu z nauczycieli straci przez to pracę.


Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

śr, 05 października 2016 12:24

Andrzej Grygoruk został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego - największego polskiego parku narodowego. W środę (5.10) na to stanowisko powołał go minister środowiska - poinformowała Katarzyna Zielińska z sekretariatu parku.


Dwie osobówki zderzyły się z ciężarówką. DK 61 zablokowana

so, 01 października 2016 11:44

Na trasie Łomża - Stawiski zderzyły się dwa samochody osobowe z ciężarowym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku jest zablokowana


Groźna bakteria w łomżyńskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Łomży
pon, 26 września 2016 14:23

Odporną na antybiotyki bakterię Klebsiella pneumoniae NDM-1 (tzw. bakterię New Delhi) stwierdzono u czterech pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak mówi zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanna Majewska-Dąbrowska, wszystkie osoby to nosiciele, a wykryta u nich bakteria nie jest aktywna. Nosicielstwa drobnoustroju się nie leczy, jednak każdy nosiciel może być potencjalnym źródłem dalszego zarażenia. W szpitalu wprowadzono reżim sanitarny - zakażonych pacjentów oddzielono od innych, a do opieki nad nimi wyznaczono odrębny personel.


Weekendowa akcja "Podziel się posiłkiem"

so, 24 września 2016 10:51

Makaron, olej, konserwy, dżemy czy płatki śniadaniowe - m.in. takie produkty można jeszcze w sobotę (24.09) przekazać potrzebującym z regionu. W sklepach spożywczych trwa ogólnopolska akcja "Podziel się posiłkiem".


Konsultacje „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” w Grajewie

pt, 23 września 2016 08:58

W czwartek (22.09) w Grajewie odbyły się konsultacje "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". To prezentacja naszych planów i założeń, ale przede wszystkim informacja o co powinniśmy je wzbogacić i uzupełnić - powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego jest to strategia gospodarcza, ale przygotowywana bez oderwania od społeczeństwa. Dlatego opiera się m.in. na koncepcji zrównoważonego rozwoju, czyli wyrównywania szans zarówno wszystkich regionów Polski, jak i mieszkańców różnej wielkości ośrodków.


III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

cz, 22 września 2016 17:52

Blisko 1 300 osób: biznesmenów, polityków, inwestorów, samorządowców, ekspertów i naukowców bierze udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Uczestnicy dyskutują o perspektywach rozwoju Polski Wschodniej.


Nowa linia technologiczna w grajewskim Mlekpolu

śr, 21 września 2016 12:22

Do 70 ton serów na dobę wzrosły możliwości przetwórcze kolneńskiego zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekpol. Jest to możliwe dzięki oddanej we wtorek (20.09) do użytku nowej linii technologicznej.


Białostocki sąd przedłużył areszt Czeczenów oskarżonych o wspieranie ISIS

wt, 20 września 2016 14:02

Białostocki sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Białymstoku. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie ma.


Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy kościele w Wiźnie

fot. Adam Dąbrowski /www.radio.bialystok.pl/
so, 17 września 2016 18:40

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony został podczas remontu w fundamencie muru otaczającego kościół w Wiźnie. Teraz specjaliści próbują odczytać łaciński tekst.


Mikroloty w natarciu - rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Podlaskiego

pt, 16 września 2016 20:12

Tradycyjnym "nalotem" na Łomżę przed zachodem słońca rozpoczną się w piątek (16.09) XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty" 2016.


Otwarcie posterunku w Czyżewie

pt, 16 września 2016 07:57

W województwie podlaskim przywrócono drugi po Bakałarzewie posterunek policji. Tym razem otwarto go w Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, gdzie taką placówkę zlikwidowano w listopadzie 2013 roku.


Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

cz, 15 września 2016 08:28

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.


Uczniowie palą i śmiecą przy szkołach, sąsiedzi się skarżą

wt, 13 września 2016 13:00

Lokatorzy domów w sąsiedztwie niemal wszystkich łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych uskarżają się na młodzież. Wg nich uczniowie wykorzystują przerwy między lekcjami na palenie papierosów poza terenem szkoły.


Zestawy edukacyjne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych

śr, 07 września 2016 15:16

Nowe zabawki, gry, książki i artykuły plastyczne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych przy gminnych szkołach w województwie podlaskim. Każdy taki zestaw wart jest ponad 3 tysiące złotych, a ofiarodawcą jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


4 miliony na odnowienie Popijarskiego Centrum w Szczuczynie

Szczuczyn
pon, 05 września 2016 07:56

Ponad 4 miliony złotych dostał miejski samorząd w Szczuczynie na odnowienie Centrum Popijarskiego. Pieniądze pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński remont niszczejących budynków to wspólny projekt miasta i parafii.


« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0